cukání motoru

cukání motoru

Příspěvekod Lubin72 » sob 06. srp 2016 7:09:41

Ahoj jsem zde novým členem a tím pádem i novým majitelem TA 600v r.v. 96. Mnohokrát jsem před koupí nahlížel do těchto stránek a zajímal se o CDI. Samozřejmě se mi povedlo zakoupit TA, kterému náhodně vynechával otáčkoměr a občas to za jízdy cukalo. Dle vašich rad jsem nelenil a od ignitechu zakoupil novou jednotku CDI. A s velkou slávou namontoval. Mezi tím i přeletoval staré jednotky CDI, což nepomohlo. A hle závada se opakuje, s oběma jednotkami. Ne tak často, otáčkoměr funguje, ale cukání je stále stejné. Vyměnil jsem svíčky, indučky a je to stále stejné. Jako poslední závadu jsem zjistil, že z motoru vede kabel a když s ním hýbu, tak motor chcípne. Tento kabel vede z levé strany jako středu motoru. Není to ten vedený po vrchu motoru zřejmě k dobíjení, ale takový zastrčený, asi k neutrálu, pod startér nevím. Proto žádám o radu. Jakou funkci má tento vodič? Dekuji za rady. Lubin
Přílohy
1989_Honda_Transalp_For_Sale_Engine_resize.jpg
1989_Honda_Transalp_For_Sale_Engine_resize.jpg (108.39 KiB) Zobrazeno 1400 krát
Uživatelský avatar
Lubin72
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. črc 2016 18:50:08
Bydliště: Jičín
Motorka: TA 600v

cukání motoru

Příspěvekod gerrik » sob 06. srp 2016 12:29:48

Napadlo mne jestli by to nemohlo spojeno s cidlem bocniho stojanku, pokud ho ty stary alpici meli :wtf:
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

cukání motoru

Příspěvekod Lubin72 » sob 06. srp 2016 13:19:26

Díky za odpověď, čidlo stojánku to má a tím to není. Měl jsme ho odpojené a různě jej připojoval. Tak vím, že je to v pořádku. Co můžu, to proměřím, tento kabel, o kterém jsme mluvil vede přímo někam do motoru a neznám jeho funkci. Nevím, jestli má něco spínat, nebo rozpínat. Kontrolka žádná nebliká, jen při špatném pohybu, chcípne motor. Když jedu tak se klepe a motor vynechává. Nechci s tím moc jezdit abych neodepsal tu novou jednotku motoru. Pokud ještě na něco přijdete, dejte vědět. Díky.
Uživatelský avatar
Lubin72
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. črc 2016 18:50:08
Bydliště: Jičín
Motorka: TA 600v

cukání motoru

Příspěvekod petrucio » sob 06. srp 2016 21:10:29

mohl by to být kabelový svazek, co vede ke generátoru (alternátoru) a jestli nebudou zlomený dráty v bužírce a nezkratují se do sebe. Asi bych svazek zorbandážoval a zkontroloval drát po drátu, zda není porušená izolace nebo zlomený. Je třeba za každý zatahat případně s nimi kroutit a ohmicky proměřit. :chjo: hodně zdaru.
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

cukání motoru

Příspěvekod Lubin72 » pon 08. srp 2016 19:52:03

Ahoj, tak jsem na to přišel. Vložím to jen pro informaci, kdyby se to někomu hodilo. Do motoru vedou celkem 3 kabely. Z leva je to alternátor, a čidlo oleje s čidlem neutrálu. Z přední strany napravo je kabel snímačů otáček. U mého TA došlo k přerušení a odření izolace vodiče od čidla neutrálu a nespínal kostru tak jak měl, ba naopak, ještě si bral něco z čidla oleje. Je zajímavé, že kontrolka neutrálu svítila, ale CDI jednotky na to reagovali právě tím chcípnutím motoru. Pochopil, bych, že motor nepůjde nastartovat, když nesvítí neutrál, ale nebylo tomu tak. Vše jsem sletoval a znova odizoloval smršťovací bužírkou. Nyní vše funguje jak má. Jinak řídící jednotka od ingnitechu je super a pracuje na sto procent.
Uživatelský avatar
Lubin72
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. črc 2016 18:50:08
Bydliště: Jičín
Motorka: TA 600v


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron