Moje Buchta

Pochlubte se fotkama Vašich mazlíčků ať už z garáže nebo z cest

Moje Buchta

Příspěvekod Martin » úte 28. úno 2017 20:35:01

Mám jednu doma a možná najdu i to lepidlo.
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Moje Buchta

Příspěvekod Tomas_7 » sob 08. dub 2017 11:24:24

Tak abych uvedl svůj příběh

Membrány přišli od Hynka v pořádku, vyděsilo mě jak jsou nehorázně tvrdé. Po nasazené membrán zůstalo moje nastavené trysky 125 a od jehlou podložka kvůli bohatosti. Bohatost byla naprosto v pořádku, ale při plným plynu se motorka pravidelně na každý stupenň na 3000 otáčkách zadusila a protestovala, když se dostala na přesně 4000 tak vystřelila jako šílená raketa a výkonnová špička byla dost solidní, mnohem mnohem větší něž bývala, nadšení, ale nepřicházelo, spíš zděšení co vyrobilo tu hrouznou mezeru v průběhu. Dost jsem to přičítal tvrdším membránám, po 100 km byly furt tvrdé jako sfiňky a bylo mi mdlo jestli budu muset kupovat origo. Až po téměř 400km jsem našel jak z airboxu prosakuje olej ven, otevřel jsem airbox a odvětrání klikovky naprosto nedotčené, všechen olej byl z kN filtru, prostě se horkem (pravděpodobně přehřívání v terénu) zkroutil airbox a začel podfukovat pod filtr, chvíli to dělalo podtlak a chvíli přetlak, takže to prskalo olej do té mezery přetlakem a podtlakem to zase sálo (a že jsem sakra klikař) přes ten olej nasátej z filtru, jinak by lítal bordel pod filtr vesele do motoru, takhle se mi tam udělala jen olejová kaše bordelu). Objednán tudíš nový airbox, při rozdělávání pohled na membrány, docela citelně už změkli, ale byl jsem si už skoro jistý, že to jima nebude. Po dání nového airboxu se problém stonásobně zlepšil, zmizela ta ohromná špička, ale taky dost ubyla ta mezera dole, nakonec jsem ještě musel kN vyměnit za papírák, aby to bylo fakt lineární, 125 tryska bohužel při kN a otevřeném výfuku nezvládá ten výplach.. Nejhorší na celém problému bylo, že při normální jízdě byly svíčky krásné až výstavní, až pod plným kotlem byla směs chudá kvůli vytvořenému podtlaku, jenže když jsem vyndal svíčky jeslti to není chudé byly zase krásné.. Resumé, už nikdy nebudu ladit motorku podle svíček, jakoukoliv změnu v nastavení karburace bude řešit brzda a je to... Nyní je vše v pořádku, spotřeba šla něco dolů, přesně teprve změřím, tý výkonové špičky je mi líto, táhlo to fakt krásně jako chudý :D ale hlavní je, že motorka je konečně připravená v opravdu plné parádě

Včera ještě vyměněn řetěz, pocitově dalších 10 koní navíc :D :D

Obrázek

A jedna velká radost na závěr :rock:

Obrázek
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Moje Buchta

Příspěvekod Tomas_7 » pon 11. pro 2017 19:11:58

Protože musím vyžehlit hřích ( :D ) tak pro všechny co mají pocit, že jsem asi přestal jezdit to tak není, i když alp čeká na zimní servis a musí se vyměnit kroužky.

Rád jsem Vás všechny zase viděl, akce byla super, a pár foto z mezičasu

Obrázek

první zkušenosti s MX, velice zajimavé ježdění v "laboratorních podmínkách" kdy to člověk prostě jen drtí, páč ví, že za zatáčkou není příkop

Obrázek

ale enduro je enduro..

Obrázek

odvaha roste :D

Obrázek

Obrázek

ale i lehká zapadne..

Obrázek

občas je potřeba nasadit i trochu tempo

Obrázek

a i když jsme si užili první sníh, už v klidu chrápe, aby z ní nebyla solnička

Obrázek

Hlavní je zjištění, že lehká motorka se ovládá jinak než těžká a jezdit na tom dobře je daleko obtížnější, protože je živel (zadní, přední, málo výkonu, moc výkonu,..), přijdu si jak úplnej začátečník..




No snad budou zase nějaký příspěvky s alpem o který se bude možno podělit a hlavně akce kam přijet
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Moje Buchta

Příspěvekod salieri » úte 12. pro 2017 8:25:20

Ty seš dobrej "Rakeťák" :clap:
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Moje Buchta

Příspěvekod Werke » úte 12. pro 2017 16:22:50

Tome, to MX jsi si pořídil nebo dráždíš Báry?
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Moje Buchta

Příspěvekod Tomas_7 » stř 13. pro 2017 19:27:40

kdepak Báry, Bára má čistokrevný dualsport, podle mě je to na její typ užívání vhodnější volba

Obrázek

Já si koupil čistě enduro, pouze jsem nešel do ostrého (čistě servisní záležitost)

Obrázek
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Moje Buchta

Příspěvekod Tomas_7 » ned 29. črc 2018 20:42:51

Tak rozprodávám svůj vozový park (obměňuji)

První na řadě kdyby měl někdo zájem je mé AJP.

Je to enduro pro začátečníka, je tupé, je hodné, má 30 koní a neutíká z pod zadku. Je to geniální motorka pro začátečníka, paradoxně kvůli svým neduhům. Nejede to moc, výjezdy se musí hodně přes spojku. Má to nádrž pod zadkem, chce to větší práci těla, motorka se dříve převrací. Motorku jsem kupoval kvůli tomu, abych tyhle návyky získal, chtěl jsem se totiž i trochu naučit jezdit a na transalpovi jsem získal strašný zlozvyky, že vše se řeší plynem a odšlápnutím, ono tímhle pastylem lecos sice projet jde, ale když se chce člověk posunout, na některý úseky je prostě plyn málo a nohy krátký :) Motorku jsem měl rok, někam mě posunula a já koupil 300 2T, tak bych ji rád poslal dál někomu kdo by chtěl mít třeba podobné ambice se jednou svést na závodní motorce tak ať to nevypadá, že na tom jede německej důchodce, popř v česku existujou dva bráchové na youtube pod pseudonymem AJPFANS a ty spoustě lidem na ostrých 450 vysvětlili, že zase tak moc o motorce to není

Vím, že značka v česku není moc známá, stručně. Motor čína, odkoupená licence Hondy NC 250, samotnej motor je dost spolehlivej, AJP udává interval na olej 3000 a na píst 26 000, osobně měním olej po 2000 a ten píst bych asi udělal na půlce, tím že díly jsou z číny, ceny na ebayi jsou poměrně vtipné (ventily všechny 4 za 600, píst kolem dvojky, no kdyby to tolik stálo na Hondě, dělám to každý rok jen tak z legrace). Rám si dělají portugalci sami, je to směs hliníku a oceli, není problém, jediné atypické řešení je umístění nádrže pod zadkem, nebudu psát lepší nebo horší, prostě to má pro i proti. Co do spolehlivosti, měnil jsem asi 2,3 čidla, vše na záruku. Taky jsem vymačkal v kolech ložiska, jsou zalepená a drží, ale dávám k tomu kola nová, motorka je stará rok a tak ji chci pustit ve 100% stavu. Tlumiče dodává firma saschs a na motorce za tyhle peníze je to poměrně nadstandard. Samozřejmě je ještě rok záruka od dovozce.

inzerát
https://www.motoinzerce.cz/motorky/ajp/ ... nduro.html

a více foto
https://kuchtom.rajce.idnes.cz/ajp/

Časem se na inzerci objeví i Transalp, vzhledem k plánům je poslední dobou poměrně přehlížený a než aby tu stál .. ten je sice ze všech stran dobitý, ale zato má v motoru nové kroužky a gufera na ventilech, za celou Rumunskou štaci bral opět 0 oleje a díky zabroušeným ventilům letěl jako totální mladík. Zřejmě to však bude zboží jen pro někoho kdo s tím bude chtít taky bouchat v rumunsku, na chlubení leštěnými částmi to už moc není :chjo:
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Předchozí

Zpět na Galerie uživatelů

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron