Zhodnocení Transalpa z inzerátu

XL 650V Transalp

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Jirka90 » stř 17. srp 2016 21:31:44

Ahojte, mohli byste se podvíat na transalpa níže v odkazu, jestli na něm není něco podezřelého? Vím že se to blbě dělá takhle z fotek, ale možná se na něj pojedu podívat. je totiž za docela dobrou cenu, za 54000,- mi s nájezdem 49k Km a velice pěkném stavu příjde docela levný, za ty peníze se neprodávají kolikrát ani přivezené TA600.

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 22874.html

Třeba mi příjde zvláštní, že má vyměněné membrány. Ony jsou totiž docela drahé a měnit je obě na TA s takovým malým nájezdem? Je to ročníkově a nájezdem jako můj Hornet a přitom membrány v něm nejeví znak poškození nebo zteření a všechny jsou ok.

Díky
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Martin » stř 17. srp 2016 21:51:12

Membrány můžou být špatné i tím že motka dlouho stála.
Mě ruply v nějakých 33 000 km a dají se pořídit kolem 2000,-.
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Dejavu » čtv 18. srp 2016 5:27:40

Hmm, určitě byla spadená na pravý bok, otázkou je jak, protože je to odřené hodně. Nízká cena je většinou dokladem toho, že tam něco není úplně v cajku a prodávající se pak může právě tímto argumentem obhajovat. Na druhou stranu máš zas zásobu prostředků na případné další investice. Naši si tak kupovali auto a vydrželo docela dlouho. Píšeš, že máš horneta, tak se tam zajeď podívat, projeď si to a uvidíš, jestli to třeba netahá na stranu.

Zkušenost s bazarem z m.cz :lnk:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod gerrik » čtv 18. srp 2016 5:38:06

Dejavu: bacha na to, to neprodává Tass, ale někdo jiný. Ono těch dovozců moto v Rabštejnský je víc. Tím nechci říct, že tento je lepší než Tass, neznám ho. Původně jsem si myslel že to je taky Tass, ale překvapil mně horší stav moto (škrábance a poškození plastů), takový oni neprodávají.
Jinak ke stavu moto, plasty jsou v horším stavu, což nesvědčí o dobrém zacházení, asi byl se podíval i jinde, anebo důkladnou kontrolu.
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod D.ave » čtv 18. srp 2016 6:18:26

Měl jsem stejného transalpa (rok, kilometry), taky byl po výměně membrán v karbecích. Ty poškrábané plasty bych neviděl jako nějakou katastrofu, zvlášť když to nemá padáky. Pokud nejezdíš vyloženě po silnici, tak se stane, že motorku semtam odložíš. Chce to vidět naživo..
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Dejavu » čtv 18. srp 2016 6:33:30

Gerriku, dík za opravu, prodává to LM moto :lnk:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod stayer » čtv 18. srp 2016 8:53:09

Mrkněte se na poctivě zarovnaný km u ostatních motorek prodejce. Člověk by řekl že si ti Italové kupujou motorky aby si je vystavili a nejezdili na nich. :chjo:
Uživatelský avatar
stayer
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 09. kvě 2015 13:05:42
Bydliště: Rudnik
Motorka: TA 600

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 18. srp 2016 9:25:06

Taky nevěřím 50 tisícům km u 16 let starýho cestovního stroje, ale tyhle km maj +- všechny, tak asi naše stroje v zahraničí dělaj roční nájezdy 3000 km ročně :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod qwert » čtv 18. srp 2016 9:32:25

Jasně že je to blbost.Když jsem kupoval ženě alpa 600 v Itálii tak měl na tachošu skoro 80000km ale taloš mi řekl že ten tachoš už načítá podruhé takže měl 180000.Projevilo se to pouze tím že už dost žral olej.Pístní kroužky už byly jak žiletky.Naštěstí na alpa jsou i větší vybrusové písty takže alp dostal výbrus a nové písty s kroužky a zase dobře slouží i při těch dnešních asi 260000km..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Jirka90 » čtv 18. srp 2016 18:07:55

Ksyž už tu řešíme ten stav, jak jsou na tom vaši TA? Třeba motor mojeho Horneta si tak trochu žije svým životem, někdy tam něco při nastarování cvaká, někdy zase má jinačí rojev při vytočení, jednou má trooošku menší výkon, potom zase jede razantněji, jsou to takové drobné výkyvy. Jo a čím to je, že jsou ty TA tak drahé? Třeba i TA600 se prodávají dráž než mladší hornety, a výbavu nutně nemají.
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Lukáš » čtv 18. srp 2016 18:32:51

Já osobně bych tam zajel a mrknul na něho.Ty plasty bych asi taky neřešil pokud to opravdu neleželo.Ale jak už jsem psal.Pokud budeš chtít Trampa dovybavit tak stejně do něho narveš hodně peněz,takže cena 54000 je lákavá a zároveň podezřelá.Já bych ještě počkal jestli se někdo z klubu rozhodne svojeho nazlíka prodat.
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Reno » čtv 18. srp 2016 20:24:02

Jirka90 píše:Ksyž už tu řešíme ten stav, jak jsou na tom vaši TA? Třeba motor mojeho Horneta si tak trochu žije svým životem, někdy tam něco při nastarování cvaká, někdy zase má jinačí rojev při vytočení, jednou má trooošku menší výkon, potom zase jede razantněji, jsou to takové drobné výkyvy. Jo a čím to je, že jsou ty TA tak drahé? Třeba i TA600 se prodávají dráž než mladší hornety, a výbavu nutně nemají.
Tak já taky něco písnu.10let jsem se živil jako bazarník,prodali jsme mraky aut,motorek málo.Tenkrát se stáčelo ještě šroubovákem a jehlou,nebo vrtačkou,ale tou to šlo pomalejc.. :) Stáčeli se většínou japonci,u kterejch nedokázali lidi pochopit že 150tisíc je jako dnes fábie ze 40ti.Když jsme auta kupovali,dívat se na počet najetých km bylo skoro poslední,protože tam si muže dát každej co chce.Když jsem Alpa kupoval,skouknul pár šrámů,projel se asi 3km,a až doma jsem si napsal na zed stav tacho.Prodejci hrálo do karet že starej TA má na štítku "made in japan" což mě už tak18 let docela naplnuje :) Bohužel v japonsku trošku zaspali a druhou moto je bmw a o druhým autě přemyšlím o passatu.Ale k tématu,dnes bych se zaměřil,jak už bylo zminováno na hřídel kde je pastorek,když bude vymletá,tak si budu počítat asi s tou nejvetší investicí.Jinak bude Alp vděčná motka,padáky si dáš jaký chceš,stejně držáky i kufry atd.Naopak sehnat takovou moto bez zásahu kutila,bude jen horší.Osobně shánět 650,tak za tyhle peníze bych z toho neměl blbej pocit.Spíš budeš koukat že než se rozhoupeš,bude pryč...
Lepší první v pekle,než druhej v nebi..
Uživatelský avatar
Reno
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 526
Registrován: pát 17. dub 2015 23:55:33
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: TA 600,BMW

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Reno » čtv 18. srp 2016 20:30:14

K tomu Hornetu:. Od novýho mu dával skoro každej za uši,co se do něj vešlo,někdo mín ,někdo víc.Takže tam se to posuzuje trošku jinak.Něco jako moje dávná láska Toyota Celica,taky jí nemůžeš porovnávat s Avensis :) Alpa si stejně kupujou jenom srdcaři :D
Lepší první v pekle,než druhej v nebi..
Uživatelský avatar
Reno
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 526
Registrován: pát 17. dub 2015 23:55:33
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: TA 600,BMW

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 18. srp 2016 20:35:23

Já bych na ty km nekoukal, nejspíš to bude stočený ale co, Lotrův taťka má na 650 r.v. 2000 natočeno 20 tisíc km potřetí a ta motorka lítá jako drak, moje má na budíku 70 a já nevím jestli fakt 70 nebo 170 a asi to ani nezjistím

Motorka si drží cenu asi proto, že je to držák vyrobenej na věky věků, kdežto Hornet je sportovní náčinní na pár set hodin srandy .. a teprve Afriky, ty si drží cenu...
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Jirka90 » sob 20. srp 2016 15:56:01

Ještě jsem uvažoval, že bych do toho praštil a koupil TA 700 nebo Stroma 2011+, s jasným původem, ať už se nikdy nemusím starat o to kdo co s motorkou prováděl a můžu jen jezdit (jak daleko chci).
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod hobr » sob 20. srp 2016 20:00:26

Než "nepěkné" sedmikilo (místní majitelé prominou), raději Smrka - 6ti kvalt a je hezčí... :rose:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod dimi » sob 20. srp 2016 20:13:19

Ma recht. At koupi poradnou motorku a vezme 700
Sice vic topi do sedla, ale zase nema tolik neduhu jako 650. Nebude resit omackanou hridel, karburatory a membrany ci CDI. Proste prijde a jede.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Re: Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Jirka90 » sob 20. srp 2016 21:27:32

Stroma možná, kdyby byl za dobrou cenu, ale 2011+ po faceliftu jsou tak o 30k dražší než Transalp 700 - a určitě ne proto, že jsou míň jeté... a šestku sice Strom má, ale Transalpova 5tka je i tak zpřevodovaná víc do rychla než to má Strom ;) . Navíc má lepší světlost, zdvihy, drátěná kola, brzdy i ABS. Nejsem na terén moc náročný, stačí mi, když bude jakž takž podvozek brát hrbolatou polňačku, cesty ze struzky (dost časté u nás), že v lese vyjedu s drapákama svah a kořen nebo šutr mi hned neurazí olejový filtr :-) Transalp má mít měknčí podvozek než Strom, takže za mě plus. Ale nakonec rozhodne svezení.
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod Jirka90 » pon 22. srp 2016 16:26:44

Tak už to začíná být na spadnutí, ve hře jsou tyhle dvě:

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 15772.html

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 09303.html

Neporazitelný vítěz Motorrad testů V-Strom alias Škoda-Oktavia vs. endurovější Transalp 700 s okamžitou reakcí na plyn a super brzdama, obě s původem v ČR a skoro-jasnou historií, obzvlášť Transalpa vlastní pedant který poctivě chodí do autorizovaného servisu ještě doteď, nájezd prokázán neprůstřelně. Kdo vyhraje se dozvíme už brzy, finance už jsou vyčleněné. Ale nakonec asi lenost, protože ten Transalp je odemě dobré 4 hodiny cestování :D

(ale pokud mi sleví na 115000,- jsem tam jako blesk :kamosi: )

Ale když nad tím tak přemýšlím, tak ten Transalp 700 má tu cenu dost vysoko oproti Stromkovi, vzhledem k tomu, že nový stál 190 000,- a je to už 6 let :-/ ještě s tím konfrontuju majitele a uvidíme.
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Zhodnocení Transalpa z inzerátu

Příspěvekod gerrik » pon 22. srp 2016 16:58:07

Pokud majitel Transika slevi, vem jeho. Ma celkem i vybavu, takze i cenove to tak nejak sedi, ne? Ale prekvapilo mne ze je to uz druhy majitel, coz u stromka bude taky asi.
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Další

Zpět na Transalp 650

Kdo je online

Celkem je online 5 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 5 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků