Progresivní pružiny

Progresivní pružiny

Příspěvekod D.ave » čtv 05. lis 2015 18:39:13

Progresy jsem objednával na jaře na motorkářích. Celkově se s nima motorka chová líp, jak v "terénu", tak na cestě. Jednoznačně největší rozdíl je znát při brzdění. V zatáčkách bych řekl, že je jízdní projev jistější a je možné je projíždět rychleji. Takže určitě dobrá investice :gd:
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » pát 06. lis 2015 9:44:34

1.12.2015 uzavírám objednávku.Pokud máte někdo zájem ozvěte se.
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny.

Příspěvekod Květek » pát 06. lis 2015 21:26:58

D.ave-mohl bys mi popsat chování svého alpa se starými pružinami,nějak nevím jak to myslíš jde mi o chování v zatáčce.Jsem s chováním Alpíka v zatáčce velmi spokojen už teď nějak si nedovedu představit co by se mohlo ještě zlepšit ale věřím Ti.Uvidím až je tam dám.Nějak jsem to nepovažoval za zásadní věc ale když vidím Vaši chválu na ně tak je tam musím do začátku sezóny dát.
Nevšiml jste si někdo rozdílu v obou tématech,že máme dvě?Nějak ho nemohu najít ale je mi to vcelku jedno začínám se přizpůsobovat,přece nebudu dělat stále policajta na fóru jenom já.Jsem rád,že ostatním to nevadí.Musím se to naučit taky.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Progresivní pružiny

Příspěvekod D.ave » sob 07. lis 2015 18:06:03

S původními pružinami byla motorka měkčí na předek a při průjezdu zatáčkou se vidlice více stlačovala. S progresama je předek tvrdší a průjezd zatáčkou se mi tak zdá jistější.
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Progresivní pružiny

Příspěvekod pafka.7 » ned 08. lis 2015 8:09:26

Pro Svec: Ahoj, chci se zeptat kolik už máš zájemců a na kolik zlaťáků by nyní asi ty pružiny vyšli?
Uživatelský avatar
pafka.7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20. říj 2014 9:42:34
Bydliště: Předklášteří
Motorka: TA 600

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » pon 09. lis 2015 7:47:30

pafka.7 píše:Pro Svec: Ahoj, chci se zeptat kolik už máš zájemců a na kolik zlaťáků by nyní asi ty pružiny vyšli?



Momentálně nás je 5.Cena za pár bude cca 1100kč
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod pafka.7 » úte 10. lis 2015 20:01:14

Tak jsem se poradil s Ježíškem a prý s těma pružinama počítá,tak si mě prosím připiš na seznam. A tady v diskuzi jsem našel cenovou nabídku z INVELU co poslali Tobovi, takže jestli se něco nezměnilo tak bysme se mohli i s tou cenou dostat ještě níž.



Při objednávaných:
- 14 ks je cena 290,- + DPH za kus
- 16 ks - 281,- + DPH
- 18 ks - 274,- +DPH
atp....
Uživatelský avatar
pafka.7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20. říj 2014 9:42:34
Bydliště: Předklášteří
Motorka: TA 600

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » stř 11. lis 2015 16:01:14

pafka.7 píše:Tak jsem se poradil s Ježíškem a prý s těma pružinama počítá,tak si mě prosím připiš na seznam. A tady v diskuzi jsem našel cenovou nabídku z INVELU co poslali Tobovi, takže jestli se něco nezměnilo tak bysme se mohli i s tou cenou dostat ještě níž.



Při objednávaných:
- 14 ks je cena 290,- + DPH za kus
- 16 ks - 281,- + DPH
- 18 ks - 274,- +DPH
atp....



Objednávat je budu od INVEL PLUS spol. s r.o..Cena se odvíjí od počtu kusů.Těch cca 1100kč co jsem tu psal bylo myšleno za pár.Ceny co tu máš jsou za kus.Momentálně se pod 1tis. za pár určitě dostaneme.
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » stř 11. lis 2015 16:14:22

pafka.7 Připisuji tě na listinu jako sedmého zájemce.Takže pokud se cena nezměnila bude nás to stát:14 ks je cena 290,- + DPH za kus
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod micki » stř 11. lis 2015 17:36:07

D.ave píše:S původními pružinami byla motorka měkčí na předek a při průjezdu zatáčkou se vidlice více stlačovala. S progresama je předek tvrdší a průjezd zatáčkou se mi tak zdá jistější.

Nezlob se, ale musel jsem se přihlásit a okomentovat tvůj názor. Je to nesmysl, zkus se podívat na "Bibli zatáčení" a zjistíš, že pokud se ti v zatáčce stlačuje předek, je to chyba v řízení motorky a pokud by to tak bylo, ustřelil by ti předek (nezávisle na progresech) a ty by sis natlukl dr...ku. V zatáčce se ti naopak předek odlehčuje, což je to důsledek přidávání plynu a zatěžování zadního kola. Přední pružiny pracují nejvíce při brždění a v terénu. Při brždění poznáš rozdíl ve skoro krizovém brždění, což se ti stane tak "jednou dvakrát za deset let". Naopak to poznáš v terénu, když ti neodskakuje kolo, ale "píše" ti po terénu. Možná tvoje přání a víra způsobuje tvůj dobrý pocit. Už nevím co bych dodal, možná offáci dodají ještě něco. micki
Jezdi na motorce tak, jako by tě všichni ostatní chtěli zabít.
Uživatelský avatar
micki
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 211
Registrován: pon 20. říj 2014 17:10:44
Bydliště: Všenory-Praha západ
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod pafka.7 » stř 11. lis 2015 22:49:39

svec píše:
Objednávat je budu od INVEL PLUS spol. s r.o..Cena se odvíjí od počtu kusů.Těch cca 1100kč co jsem tu psal bylo myšleno za pár.Ceny co tu máš jsou za kus.Momentálně se pod 1tis. za pár určitě dostaneme.[/quote]


Jasně, chápu, že ty ceny jsou za kus. Když by byli za pár, tak to už by to asi museli vyrábět z blata. :D Ale i těch 290,- bez DPH /kus je podle mě super. Takže dík za zapsání na seznam čekatelů.
Uživatelský avatar
pafka.7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20. říj 2014 9:42:34
Bydliště: Předklášteří
Motorka: TA 600

Re: Progresivní pružiny

Příspěvekod pafka.7 » stř 11. lis 2015 23:06:31

Micki nevím jak projíždíš zatáčku s přidaným plynem, ale podle mě v první části zatáčky deceleruješ takže se ti logicky zatěžuje přední kolo a až ve druhé, při výjezdu ze zatáčky zrychluješ čímž se váha, jak správně píšeš, přenáší na zadek. Takže si myslím že tužší přední vydlice znamená i lepší přilnavost předního kola a tudíž jistější pocit při jízdě.
Uživatelský avatar
pafka.7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20. říj 2014 9:42:34
Bydliště: Předklášteří
Motorka: TA 600

Progresivní pružiny

Příspěvekod Wena » čtv 12. lis 2015 12:09:30

Zdravím Vás pánové, Jakož to dlouho anonymně sledující vaše stránky jsem se hned po pořízení motorky rozhodl rozšířit vaše řady v klubu. Transalp je od neděle v garáži takže po vyřízení formalit a pokud počasí ještě chviličku vydrží, protáhnem mašinu aspoň kolem komína.Hned potom se pustím do menších úprav, protože je tak krásná že skoro nic nepotřebuje :chjo:
Při této příležitosti bych se s dovolením přidal k akci pružiny a poprosil o zapsání do seznamu.
Zatím Vás tady všechny zdravím . Wena
Uživatelský avatar
Wena
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 11. lis 2015 19:02:34
Bydliště: Jägerndorf
Motorka: TA650

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » čtv 12. lis 2015 12:33:18

Wena píše:Zdravím Vás pánové, Jakož to dlouho anonymně sledující vaše stránky jsem se hned po pořízení motorky rozhodl rozšířit vaše řady v klubu. Transalp je od neděle v garáži takže po vyřízení formalit a pokud počasí ještě chviličku vydrží, protáhnem mašinu aspoň kolem komína.Hned potom se pustím do menších úprav, protože je tak krásná že skoro nic nepotřebuje :chjo:
Při této příležitosti bych se s dovolením přidal k akci pružiny a poprosil o zapsání do seznamu.
Zatím Vás tady všechny zdravím . Wena




Zdravím skoro souseda.Zapisuji si tě do seznamu.Předpokládám že předáni bude osobně třeba na http://www.motorkari.cz/motoakce/akce/?aid=9224.
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod D.ave » čtv 12. lis 2015 20:32:10

micki píše:Nezlob se, ale musel jsem se přihlásit a okomentovat tvůj názor. Je to nesmysl, zkus se podívat na "Bibli zatáčení" a zjistíš, že pokud se ti v zatáčce stlačuje předek, je to chyba v řízení motorky a pokud by to tak bylo, ustřelil by ti předek (nezávisle na progresech) a ty by sis natlukl dr...ku. V zatáčce se ti naopak předek odlehčuje, což je to důsledek přidávání plynu a zatěžování zadního kola. Přední pružiny pracují nejvíce při brždění a v terénu. Při brždění poznáš rozdíl ve skoro krizovém brždění, což se ti stane tak "jednou dvakrát za deset let". Naopak to poznáš v terénu, když ti neodskakuje kolo, ale "píše" ti po terénu. Možná tvoje přání a víra způsobuje tvůj dobrý pocit. Už nevím co bych dodal, možná offáci dodají ještě něco. micki



Na bibli zatáčení jsem se díval a myslím, že tam popisovali, že průjezd zatáčkou je nejlepší pokud jsou přední i zadní tlumiče stlačeny zhruba na půlku svého rozsahu. Stlačování předku v zatáčce není chybou v řízení, ale působením odstředivé síly na motorku v náklonu. Po tom co jsem do vidlí dal progresy, dal jsem k nim i podložky, které přidal předchozí majitel k původním pružinám, to už bylo tvrdé jako prase a ten rozdíl v zatáčce tam prostě byl. Nevím co je skoro krizové brzdění, ale rozdíl oproti originálům je znát téměř při každém dobržďování před křižovatkou. A v terénu je největší rozdíl v tom, že tlumiče nejdou nadoraz, když vletíš rychlé na nějakou větší nerovnost..
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Progresivní pružiny

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 12. lis 2015 20:41:54

Možná vás trochu rozseknu ...

Mezi zdravýma origo pružinama a progresivníma rozdíl v zatáčce nemáš šanci poznat, v rychlostech co zatáčí transalp určitě ne, je to hbytá motorka, ale ne okruhová

To, že jsi poznal po výměně rozdíl, ale věřím. Původní pružiny bývají po letech co tam byly unavený opravdu nezřídka, když jsem měnil pružiny já, tak mi kolo dokonce skákalo při brždění, takže i v zatáčkách jsem poznal rozdíl jako prase, ale určitě s progresama stlačení tlumičů v zatáčce nepoznáš od zdravých origo, kór když při menším tlaku jsou progresi měkčí než origo, až s nabývajícím tlakem tuhnou, jejich hlavní výhoda je teda určitě bez pochyby jízda ve dvou, brždění a zlepšení v terénu, nicméně furt to jsou jedny a ty samí vidle, jak jsem psal ogimu, např. takovejhle off road už nedávají ani progresi, kamera zkresluje, ale některý kameny velký jak moje hlava a to zkrátka nepobere a mlátí, viz jak jsem naboural strom :D



Takže bych to asi zase tak nepřeceňoval, ale je to určitě zlepšení který stojí všema deseti za cenu, kterou to stojí, je to hlavně levnej repas vidlí
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Progresivní pružiny

Příspěvekod D.ave » čtv 12. lis 2015 20:58:50

Tomas_7: Jasně, souhlas výměnou pružin se z transalpa nestane lc8, ale i tak je to dobré vylepšení. Nevím přesně jaké verze pružin se objednává tady, ale pružiny, které se objednávaly naposledy na motorkářích (ty mám já), tak mají už od začátku vyšší tuhost o 25% a při stlačení nad 137 mm jsou pak ještě tvrdší.
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Progresivní pružiny

Příspěvekod Marty07 » pát 13. lis 2015 1:27:04

Ahoj, také mám zájem o progresivní pružiny. Jednu sadu bych bral.
Uživatelský avatar
Marty07
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. lis 2015 6:30:51
Bydliště: Úvaly
Motorka: TA 600

Progresivní pružiny

Příspěvekod andrej » pát 13. lis 2015 7:22:45

caute
tiez by som jednu sadu zobral - a ako by to bolo s platbou a zasielkou na slovensko. vdaka
Uživatelský avatar
andrej
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. lis 2015 22:43:03
Bydliště: bratislava
Motorka: ta 650

Progresivní pružiny

Příspěvekod svec » pát 13. lis 2015 9:22:47

Marty07 zapsán
andrej zapsán.Poštovné není problém jen se to odrazí na ceně.
Uživatelský avatar
svec
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 16. led 2015 0:59:25
Bydliště: Dolní Životice
Motorka: TA 650

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Celkem je online 2 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron