Problém s imobilizerem

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » čtv 12. čer 2014 20:36:30

Ahojte, nemáte někdo typ kdo dokáže odblokovat neboli uplně vyrušit imobilizer na XL650V rok 2000 ?? Mám problém že jeden klíč nenačte vůbec a druhý jak se mu zachce a zrovna když jsem nejdál od domova tak nestartuje. Nebo jestli nevíte někdo kde hledat problém. Aku mám uplně novou. Klíče dle klíčnictví vysílají signal oba. Už nevím co s tím a mám obavu už vyjet.
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod Váňa » čtv 12. čer 2014 20:44:02

nyní o víkendu se mi to taky stalo - že imobilizér nezhasl. Zkusil jsem protočit motor, vypnout a zapnout zapalování a OK - od té doby klid. Takže nevím co to bylo. Baterku mám starší, ale podle měřáku je OK - ale bylo úkrutný teplo a celý den na slunci a cca 250 km najeto - tak nevím zda to nebylo nějak přehřáté. Nyní to neudělo. Tak snad OK
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Problém s imobilizerem

Příspěvekod IvoS » čtv 12. čer 2014 20:58:06

Jsem také z imobilizéru nervózní, mám jen jeden klíč a obejít se to nedá. Zkus se podívat na anténu (drát) vysílače, nesmí být skříplý nebo přitlačený na kostru.
Uživatelský avatar
IvoS
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 112
Registrován: sob 29. pro 2012 22:44:18
Bydliště: Praha
Motorka: BMW 800 GS

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » čtv 12. čer 2014 21:09:00

nikde si s tím neví rady a i v Hondě mi řekli že se to stává tak na jednom stroji za sezonu .... pak z nich vypadlo 13tis za jednotku :(
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 12. čer 2014 21:35:46

imobilizer je taky parazit kterej to tu napadá poslední dobou, na srazu říkaly že s tím mají problém Lotr i Kocour, a Kocour říkal, že se dá sehnat CDIčko bez imobilizeru, jinak ten problém asi bude všelijakej u různých motorek, oni si myslí že to je proudem (ten imobilizér ho potřebuje jako prase moc, zbytečně...) ale mě ho to načelo když sem motorku roztlačoval s mrtvou baterkou... když se to jednou začne srát tak CDI bez imobilizeru bude asi nejlepší řešení, když vám budou chtít moto ukrást, tak ho naloží do dodávky a nebudou zkoumat elektriku..
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » čtv 12. čer 2014 21:56:14

na jasně já na něj kašlu kdyby tam nebyl... přesně jak píšeš když někdo bude chtít tak jí naloží a jede .... je to jen krám navíc který dělá z výletů peklo na zemi když pak někde v pařáku stojíš u mašiny a čekáš až se tenhle vynález rozhodne že pojede. Bez té jednotky bez imobilizeru to jinak odstranit asi nepujde co ???
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod peto20400 » čtv 12. čer 2014 22:06:27

Riesenie je ignitech.cz.Riadiaca jednotka bez inobilizeru,cena okolo 100e,http://www.ignitech.cz/cz/vyrobky/bikes/honda/xl650v_transalp_2000-/xl650v_transalp_2000-.htm .DIKI
Uživatelský avatar
peto20400
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. úno 2014 17:16:54
Bydliště: Slovensko
Motorka: TA 650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » čtv 12. čer 2014 22:07:54

jj o té vím tak to zkusím asi .... levněji to asi stejně nepujde.... jo a k čemu všemu ta jednotka vlastně slouží ???? To je jen kvuli imo??
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod faudy » pát 13. čer 2014 10:06:02

Original cerna krabicka pod levym podsedlakem je to zapalovani. Jdou do toho signaly z cidla na klikovce a TPS. Vystup je na civky. Jako dalsi featura je samozrejme pripojena ctecka cipu, co je u spinacky. Jinak vevnitr je jen par broucku, asi to nebude ani nijak stelovatelne (jako ze by sel odpojit softwarove immo).
Zapalovaci jednotka od Ignitechu ma trochu jiny tvar, ale do te gumy pasne, proste se jedna jednotka vycvakne, druha nacvakne a muze se jezdit, cela ta sranda stoji asi 3500Kc. Ale furt lepsi nez jina jednotka od Hondy. Ja to kupoval, protoze mi CDI odeslo. V Holandsku cestou na ostrovy...

Vyhody ignitechu jsou stelovatelna mapa zapalovani (nejsem si jisty, jestli nenahravaji stejnou mapu pro 600 a 650), nekde na motorkarich se to resilo a kluci na 650 mirne menili mapu. Ja mam ladeny svody a trysky 125 a jezdi mi to na tu mapu od Ignitiechu krasne. Jinak je to laditelne z PC pres seriovy port, SW je k tomu zdarma. Nepouziva to vstup z TPS, vliv odpojeneho TPS na spotrebu a projev jsem nepozoroval (+ ubyva dalsi kurvitko). Samozrejme to nema imobilizer, staci mit jen jakykoliv klicek, ktery funguje do spinacky. Pak mam pocit, ze to vyzaduje i mnohem nizsi startovaci napeti nez originalni jednotka (prave asi kvuli imobilizeru, ktery to odfikne, pokud pri startu moc poklesne napeti). Chyta mi to na tuknuti, coz driv rozhdodne nebyvalo (mam navic furtsvitku).
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod Alp01 » pát 13. čer 2014 13:53:26

S imobilizérem jsem měl problémy asi před 3 lety, kdy jsem stál před obchoďákem a kontrolka nechtěla zhasnout a nešlo nastartovat. Tam mně jeden kolega poradil fígl, který používám dodnes a zatím to funguje. Když imobilizér začne blbnou, nechce zhasnout kontrolka a moto točí, ale nechytne, tak vypnu klíček a následně ihned se zapínáním klíčku startuji a vždy zatím naskočila. Jinak imobilizér stávkuje tak 3 do roka. Nejprve to chce projít dráty zda jsou neporušené a v pořádku a pak když bude trucovat, tak to zkuste. Jak říkám mně i kamarádovi s TA to funguje.
Uživatelský avatar
Alp01
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29. led 2013 21:24:50
Bydliště: Hnátnice
Motorka: TA 650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » pát 13. čer 2014 19:40:02

Děkuji chlapi. Zkusil jsem si od kamarada pujčit snímací antenu imo tak uvidime zda bude nějaká změna. A k te jednotce od ignitechu kdyz ji napojim nebude svitit ta kontrolka imo? A kdybych ji nahodou musel nakonec koupit tak ta firma tu jednotku nějak ladí dle přání zakazníka?
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » sob 14. čer 2014 13:40:36

Tak výměna anteny nepomohla takže asi je jasno.
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod faudy » pon 16. čer 2014 11:30:03

Ta antena je naklemovana do konektoru od CDI. U zapalka od ignitechu je nepouzita. Cili kdybys ji odpojil, nic se nestane. Nefukcni je i kontorolka na pristrojovce.
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod radkin » pon 16. čer 2014 22:07:37

Bezvadný děkuji za informace....Objednal jsem ji tedy a snad bude sloužit.
Uživatelský avatar
radkin
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. čer 2014 14:46:09
Bydliště: karlovarsko
Motorka: TA650

Imobilizér

Příspěvekod Marthhy » čtv 04. srp 2016 6:30:00

Ahoj ,

mám dotaz v poslední době se mi stává když je motorka zahřátá, že nechce zhasnout imobilizér. Musím dvakrát chvílí startovat, vždycky vypnout klíček a pak to zase normálně zhasne a můžu jet. Nevíte čím by to mohlo být ?


M.
Uživatelský avatar
Marthhy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21. kvě 2015 7:53:19
Bydliště: Lysice
Motorka: TA 650

Imobilizér

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 04. srp 2016 6:42:08

Se samotným HISS problém nikdo nikdy neměl, vždycky zatim byla na vině baterka (HISS totiž chce nesmyslně vysoké napětí)

Tak zkus změřit
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Imobilizér

Příspěvekod D.ave » čtv 04. srp 2016 13:49:06

Mě tohle Alp dělal cca 1x za půl roku, ale nepomohlo ani 10x vypnout a zapnout klíček. Dělalo mi to nezávisle na velikosti napětí, i když bylo na baterce 12,5 V tak to zlobilo.... Startoval jsem tak, že jsem nejdříve zmáčknul tlačítko startéru a pak teprve otočil klíček.
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Imobilizér

Příspěvekod mysaccek » čtv 04. srp 2016 18:10:29

Přesně tak, tohle je vyzkoušený a funguje to. Taky se mi to stane, hlavně když nechám dlouho klíč v zapalování.
Uživatelský avatar
mysaccek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 16. črc 2014 19:28:14
Bydliště: Rudník
Motorka: TA600,650

Imobilizér

Příspěvekod dukina » pát 05. srp 2016 11:18:28

Zdravím tento problém jsem nekolikrat resil vetšinou je na vine snimaci kroužek kolem spinaci skrinky.
Uživatelský avatar
dukina
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30. črc 2016 16:03:36
Bydliště: Praha
Motorka: TA650

Problém s imobilizerem

Příspěvekod Syste » úte 30. led 2018 18:24:27

Zdravím, jen taková perlička k nefunkčnímu imobilizéru. Včera jsem namontoval padací rám a jelikož bylo hezky tak jsem vyrazil trochu se projet, ale co se nestalo. Občas to startovalo a občas ne. Kliček standardně zhasnul, ale při točení startéru občas probliknul. No nic říkám si, je zima tak mám slabší baterku. Nabiju baterku a problém nezmizel. Po podrobnějším zkoumání jsem přišel na to, že při montáži předního držáku padáku jsem přiskřípnul dráty snímače imobilizéru který vedou přesně na zadní straně předního rámu kde se chytá třmen předního držáku padáku.
No přidělal jsem si práci. Padák dolu, oprava drátů a padák zase namontovat. Vše zase maká jak má. :mgr2:
Transalp 650
Transalp 750
Uživatelský avatar
Syste
Člen klubu
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 12. lis 2017 20:35:52
Bydliště: Choteč - Praha západ
Motorka: TA 650.750


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Celkem je online 3 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 3 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron