Akumulátor

Akumulátor

Příspěvekod hobr » sob 31. bře 2018 7:38:57

Martin píše:Když to pustíš od kostela tak musíš na neutral dojet až do Mělčan. :D :D :D

A nebudeš potřebovat ani baterku :mgr: ....
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Akumulátor

Příspěvekod Daryth » stř 04. dub 2018 17:24:03

Tady je viník. Bůh ví kdo a proč to tam dal.
Kde prosím najdu převodní tabulku Yuasa - Exide? Kamarád z motoshopu mi tvrdí že ETZ14-BS není správná náhrada YZT12S baterky. Nejspíš to bude tím 0,2Ah navíc, ale pokud má správné rozměry půjdu do ní. Jen si chci udělat svůj názor. Díky.
Přílohy
20180404_181019m.jpg
20180404_181019m.jpg (119.26 KiB) Zobrazeno 3870 krát
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Akumulátor

Příspěvekod buffo » stř 04. dub 2018 17:54:45

ahoj tady je odkaz na vysvetlenou : http://www.yuasabatteries.com/batteries.php

Technologie AGM (Absorbed Glass Mat) je moderní konstrukce baterie, která eliminuje ztrátu vody. Jakmile je naplněná kyselinou, nikdy ji nebudete muset naplnit vodou ani kontrolovat hladinu kyseliny.

ja mam znacku :Motobaterie Fiamm /AGM/ a jinou uz nechci. max spokojenost. :gd: :rock: :clap: :thnx:
Život je plný zklamání a je to celkem v pořádku. Maso chutná nejlíp po hladu a postel je nejměkčí po těžké cestě.
Uživatelský avatar
buffo
Člen klubu
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon 01. úno 2016 20:44:07
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 600

Akumulátor

Příspěvekod Daryth » stř 04. dub 2018 18:16:43

Fajn, technologie AGM - napuštění skelný vlákna. Ale kde je napsáno že YTZ12S je AGM? Na žádném obrázku této baterie jsem nápis AGM nenašel. Asi jsem nějakej natvrdlej, ale prostě chci mít jistotu. A i kdyby byla, chtělo by to ten převodník abych mohl v klidu koupit ETZ14-BS.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Akumulátor

Příspěvekod salieri » stř 04. dub 2018 20:02:51

Ta Yuasa je AGM, najdeš to v parametrech:
https://www.topbaterie.cz/rada-super-mf ... 25%29.html
Exide dělá náhradu ETZ-12BS a ETZ-14BS. Rozměry jsou stejné u obou a zcela shodné s Yuasou. Rozdíly jsou ve startovacím proudu a v kapacitě:
https://www.battery-import.cz/motobater ... -ytz12-bs/
https://www.autodily-pema.cz/motobateri ... etz14-bs-1
Já má Exide ETZ-14BS za super prachy, mrkni na starší příspěvky v tomto tématu.
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Akumulátor

Příspěvekod Daryth » stř 04. dub 2018 20:49:34

salieri píše:Ta Yuasa je AGM, najdeš to v parametrech:
https://www.topbaterie.cz/rada-super-mf ... 25%29.html
Exide dělá náhradu ETZ-12BS a ETZ-14BS. Rozměry jsou stejné u obou a zcela shodné s Yuasou. Rozdíly jsou ve startovacím proudu a v kapacitě:
https://www.battery-import.cz/motobater ... -ytz12-bs/
https://www.autodily-pema.cz/motobateri ... etz14-bs-1
Já má Exide ETZ-14BS za super prachy, mrkni na starší příspěvky v tomto tématu.


Díky. Už mi to začíná být jasnější. Ta Yuasa AGM není, protože je to gelovka. Je to napsáno hned na začátku v popisu i v parametrech ve tvém odkazu. Tím pádem ETZ12-BS opravdu není ekvivalentní náhrada protože to není gelovka ale AGM. Teď už mám konečně jasno, proč mi to nesedělo.

Ještě poznámečku do diskuse. Mluvil jsem s kamarádem elektrikářem co se vyzná i v motorkách. Říkal mě, že pokud je motorka a její elektrický obvod (včetně dobíjení) navržený na gelovku, měla by se v něm používat gelovka (nejspíš právě proto, že se chová jinak něž AGM). To že se gelovky nahrazují jiným typem baterie by mohlo mít za následek mimo jiné odcházení regulátorů. Nevím, nejsem elektrikář. Ale trochu mě nahlodal a asi nakonec půjdu do gelovky. Objednávat budu zítra, tak mám ještě čas přemýšlet..
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Akumulátor

Příspěvekod Turek » stř 04. dub 2018 22:14:39

1. Ta Yuasa je AGM. Nevěř všemu, co napíše nějaký e-shop. Tady máš např. popisek i s uvedením technologie AGM: https://www.summitracing.com/int/parts/ ... /overview/. Jakmile naléváš kyselinu při aktivaci baterie (mohou ji za tebe nalít už v továrně), není to gelovka. Yuasa je průkopníkem technologie AGM.
2. TA650 a jeho dobíjecí obvod není navržený na gelovku, ale na AGM. Vycházím z toho, že z výroby je tam použitá AGM.
3. Kluci ti poradili výborné alternativy od Exide a Fiamm. Vyšší kapacita nebo startovací proud nejsou na závadu. Spíš naopak.
4. Každý svého štěstí strojvůdcem a s jakoukoliv kvalitní baterií neprohloupíš. Zvol si to, co bude tvému svědomí nejbližší. Budeš pak spokojeně jezdit bez červíků hlodání v hlavě. :pc:
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Akumulátor

Příspěvekod Márty » stř 04. dub 2018 22:48:17

Jak píše Turek, je to AGM... YUASA snad ani gelovky neprodává.

A když je někde u AGM uvedeno gelová, tak je to blbost, jsou to rozdílné technologie...

Motorky se opravdu nenastavují na typ baterie gelová nebo AGM a regulátoru je úplně jedno, jestli je v moto gelová nebo AGM baterie... standardně bývají regulátory nastavené na maximální napětí 14,4 V (s tolerancí +-nějaká ta desetinka Voltu), což je maximální dobíjecí napětí pro gelové baterie (u AGM je to 14,6 V). Navíc se dobíjecí napětí se mění s otáčkami, tzn. třeba při 1 000 ot bývá někde kolem 13,4 V. Tudíž, když ti bude (špatný, vadný) regulátor pouštět víc, tak tomu to vadit nebude, ale zkracuješ si životnost baterie...
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Akumulátor

Příspěvekod Daryth » stř 04. dub 2018 23:02:33

Tak zase nevím. :(
Vlastně trochu jo. Mrkl jsem na web Yuasy a tam píšou že dělají dva základní typy baterií. Klasiku a AGM. Tím pádem by měl Turek pravdu a gelovky opravdu nedělají. Nicméně, že by člověk zadal YTZ12S a na něho vyskočil popis včetně to že to je AGM to ne. :wtf:
Možná vám přijde že řeším kosočtvercoviny, ale chci v tom mít jasno. Chci koupit kvalitní baterii toho typu, co tam patří.
Pokud bude stačit AGM, je ETZ14-BS jasná volba. Pokud ne, YTZ12S je na battery-importu za 2216,-
Du chrápat. Ráno moudřejší večera..
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Akumulátor

Příspěvekod Márty » stř 04. dub 2018 23:58:14

Co si koupíš, je jen na tobě - já koupil Exide a maximální spokojenost. Myslím, že to až moc řešíš...

Jinak myslím, že ten symbol AGM pod fotkou baterie na stránkách Yuasy je docela zřetelný ;)
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (37.47 KiB) Zobrazeno 3844 krát
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Akumulátor

Příspěvekod salieri » čtv 05. dub 2018 7:06:24

Daryth píše:Díky. Už mi to začíná být jasnější. Ta Yuasa AGM není, protože je to gelovka. Je to napsáno hned na začátku v popisu i v parametrech ve tvém odkazu. Tím pádem ETZ12-BS opravdu není ekvivalentní náhrada protože to není gelovka ale AGM. Teď už mám konečně jasno, proč mi to nesedělo.


Jo tak sorry, já jsem si nevšiml, že je v tom odkazu za AGM napsáno "gelovka", což už to, že je to v uvozovkách značí, že ten kdo to na ten e-shop dával si myslí, že AGM = gelovka :mgr2:
Ale jak jsem už psal dřív, raději si koupím Exide za litr, i kdyby měla vydržet 4-5 let než Yuasu za dva a půl, která mi vydrží o rok dva dýl. A to mluvím o baterkách se stejnou specifikací.
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Akumulátor

Příspěvekod qwert » čtv 05. dub 2018 8:20:08

Daryth píše:Tak zase nevím. :(
Vlastně trochu jo. Mrkl jsem na web Yuasy a tam píšou že dělají dva základní typy baterií. Klasiku a AGM. Tím pádem by měl Turek pravdu a gelovky opravdu nedělají. Nicméně, že by člověk zadal YTZ12S a na něho vyskočil popis včetně to že to je AGM to ne. :wtf:
Možná vám přijde že řeším kosočtvercoviny, ale chci v tom mít jasno. Chci koupit kvalitní baterii toho typu, co tam patří.
Pokud bude stačit AGM, je ETZ14-BS jasná volba. Pokud ne, YTZ12S je na battery-importu za 2216,-
Du chrápat. Ráno moudřejší večera..


Souhlasím s Mártym že to moc řešíš.Bude ti to stejně dobře jezdit i na obyčejnou nalívačku co má alp 600.Do lc8 taky patří gelová za 3500 a roky jezdím na bezúdržbovou za 1000 protože ani slavná gelová Yuasa nevydrží 3x tolik.A je to fakt pravda že hodně prodejců nezná rozdíl mezi gelovou a agm baterií..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Akumulátor

Příspěvekod buffo » čtv 05. dub 2018 18:32:26

KATALÓG FIAMM MOTO 2016
tady mas odkaz na katalog baterii / dle moto /fiaam : http://www.akuma.sk/na-stiahnutie/1/Katalogy/ :rock: :clap:
Život je plný zklamání a je to celkem v pořádku. Maso chutná nejlíp po hladu a postel je nejměkčí po těžké cestě.
Uživatelský avatar
buffo
Člen klubu
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon 01. úno 2016 20:44:07
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 600

Akumulátor

Příspěvekod MMyshack » čtv 05. dub 2018 20:42:38

Daryth píše:Tak zase nevím. :(
Vlastně trochu jo. Mrkl jsem na web Yuasy a tam píšou že dělají dva základní typy baterií. Klasiku a AGM. Tím pádem by měl Turek pravdu a gelovky opravdu nedělají. Nicméně, že by člověk zadal YTZ12S a na něho vyskočil popis včetně to že to je AGM to ne. :wtf:
Možná vám přijde že řeším kosočtvercoviny, ale chci v tom mít jasno. Chci koupit kvalitní baterii toho typu, co tam patří.
Pokud bude stačit AGM, je ETZ14-BS jasná volba. Pokud ne, YTZ12S je na battery-importu za 2216,-
Du chrápat. Ráno moudřejší večera..


Resil jsem to pred mesicem, mrkni na muj komentar 13.3. mas tam souhrn srovnatelnych parametru...
Ja sel do Excede - vychazo mi nejlepe...
Sorry za cyby,cudlam to na mobilu...
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Akumulátor

Příspěvekod Daryth » pát 06. dub 2018 20:58:02

Zasloužilo by si to napsat, jak to dopadlo. Takže, nakonec jsem kaufnul Exidku ETZ14-BS. Koupil jsem schválně neaktivovanou (neměl bych jistotu, jak dlouho už je aktivovaná (stará) - teď si asi říkáte jestli nejsem trochu paranoidní,co?). Kyselině se tam moc samotné nechtělo, musel jsem lehce mačkat nádoby s kyselinou, aby se to v rozumném čase (20min) přelilo (na poklepávání to nereagovalo). Pak jsem to nechal 25min. odstát a zazátkoval. Naměřil jsem 12,8V. Dal jsem to na nabíječku a ta ukazovala skoro nabito. Nechal jsem to nabíjet asi hodinu. Teď už to mám v motorce a uvidíme jak bude zítra startovat. Radarka to prověří.

P.s. Pořád mi vrtá hlavou jestli to je a nebo není 100% náhrada YTZ12S. Osobně si myslím, že to nebude úplně ona. Dlouho jsem zvažoval jestli tu yuasu nekoupit a po životnosti rozřezat. :o) Ale stav konta mě přesvědčil, že není čas na hrdinství.... ;)

Děkuji všem kteří mi tu přispívali a radili. Ať vám to jezdí. :gd:
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Akumulátor

Příspěvekod Márty » sob 07. dub 2018 10:30:30

Úplně ona to být nemůže, protože to prostě není Yuasa YTZ12S, ale fungovat bude naprosto stejně... A i kdyby ti vydržela poloviční dobu, tak při poloviční ceně neproděláš...

Když si kupuješ baterie do jiných spotřebičů, taky si kupuješ pořád ty samé?
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Akumulátor

Příspěvekod avik » sob 07. dub 2018 18:50:47

Chlapci jak poznám jak je baterie stará? :src: Alpa mám šestý rok a tak bych chtěl zjistit jak je baterka stará.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Akumulátor

Příspěvekod qwert » sob 07. dub 2018 18:53:52

Vždyt to máš jedno.Sleduj ji jak ti drží proud jestli ji nemusíš často dobíjet.
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Akumulátor

Příspěvekod avik » sob 07. dub 2018 18:58:33

Zatím je baterka dobrá točí a dobíjet nemusím. Ale to víš že červíček hlodá aby mě nevypekla i když pro sichr vozím startovací kabely.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Akumulátor

Příspěvekod qwert » sob 07. dub 2018 19:01:18

To máš těžký.Můžeš koupit novou a po roce vysere smrt.A naopak některá vydrží třeba 8 let..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník