Brzdy

XL 700V Transalp

Brzdy

Příspěvekod Turek » sob 28. srp 2021 13:50:53

Mně to právě taky dělalo za studena při vytahování z garáže, po zahřátí už v pohodě. Nechápal jsem. Z nádobky na řídítkách jsme pak odebrali docela dost té brzdovky, nechali jsme jen kousek nad ryskou.
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Re: Brzdy

Příspěvekod KaMo_cz » pon 30. srp 2021 7:45:38

Sice s řešením nepomůžu. Dělá mě to taky od prvopočátku co TA700 mám, mezitím už byla výměna desek, kotoučů i kapaliny.
It's not a bug, it's a feature!
Všude dobře, tak co doma?
Uživatelský avatar
KaMo_cz
Člen klubu
 
Příspěvky: 344
Registrován: sob 07. říj 2017 22:37:05
Bydliště: Rosice (CR) / ex- Letohrad (UO)
Motorka: TA 700

Brzdy

Příspěvekod petrucio » čtv 02. zář 2021 20:50:38

kralda píše:Zdravím chlapci, nechci zakládat nové téma a tak to zkusím tady. Nedokážu si vysvětlit co se děje s mýma brzdama. Když mám motku na stojanu a točím zadním kolem, tak jde strašně těžko, po ujetí cca 20 kilometrů už jde kolo pěkně volně protočit. Jakoby se studená brzda nějak sevřela a brzdila kolo. Nevím čím to může být. Měnil jsem desky, třmen vyčistil a je to pořád stejné.
Stačí tomu když stojí přes noc. Po projížďce jde kolo krásně volně protočit,ale když ji zkusím ráno, tak už jde jen velmi těžko jako by se brzda nějak stahla a brzdila kolo. Budu vděčný za každou radu. :help:

Zkus, až bude kolo zabržděné, krátce povolit odvzušňovák a odpustit případný tlak. Pokud se bude kolo točit pořád ztuha, pak bude problém přímo v brzdiči. Možná jde ztuha píst /rez či oxidace hliníku/ nebo se dostala mastnota pod prachovku . (doufám, že jsi nepoužil nějaké mazadlo jako je Konkor nebo WDčko, to je potom třeba komplet rozebrat, odmastit a vyměnit gumový těsnicí kroužek a i prachovku )
Pokud se kolo odbrzdí po povolení odvzdušňováku, tak hledej problém v br. pumpě nebo tlakové hadici. :gd:
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Brzdy

Příspěvekod kralda » stř 13. říj 2021 3:11:45

Mám další poznatek. Kapaliny tam moc nebylo, spíš chybělo. Vyměnil jsem ji odvzdušnil, upustil tlaku, ale situace je stále stejná. Studené kolo je zabržděné. Po projížďce v pohodě.
Napadla mě ještě jedna možnost čím by to mohlo být. Měl jsem třmen rozdělaný a čistil jsem ho. WD ani Konkor jsem určitě nepoužil. :lol2: Namazal jsem vodící čepy vazelínou. Napadlo mě že by to mohlo být tím, že je vazelína zatuhlá když je to studené a po projížďce, nebo během ní, jak se třmen (vazelína) zahřeje, tak povolí. Divné je, že jsem u předního kola použil stejný postup a tam tenhle problém nemám, takže to tím asi taky nebude. No, přes zimu na to mrknu a asi to celé rozeberu a vyčistím znovu. :shok:
Jawa 21 sport, TA 700
ex: Aprilia Pegaso 650
Uživatelský avatar
kralda
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. úno 2020 19:04:11
Bydliště: Bojkovice
Motorka: TA 700

Předchozí

Zpět na Transalp 700

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník