Protivný zvuk od motoru TA 700

XL 700V Transalp

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod kralda » pon 24. úno 2020 6:57:20

Zdravím všechny a žádám o pomoc při diagnostice mého problému. Pročítal jsem fórum, ale tohle jsem tu nenašel. Mám TA 700 od loňského října. Je to rok 2008 bez ABS s nájezdem 46 000. Zatím jsme spolu najeli asi 200 km, ale k věci. Při jízdě jde od motoru hodně protivný zvuk asi jako když se dřív , když jsme byli malí kluci, dávaly na jízdní kola nějaké dřívka, nebo kelímky od jogurtů aby to dělalo o špice strašný rambajs. zvuk postupně vymizí, ale až po ujetí cca 40 km. Dělá to při přidání plynu v závislosti na otáčkách a postupem času to dělá míň a míň až to uplně přestane. Vím, psali jste tady že TA dělá spoustu nevysvětlitelných pazvuků, ale tenhle je opravdu otravný do doby než to přestane. Pak jede motor naprosto tiše. Napadla mě nějaká plastový krytka něčeho, která až se ohřeje tak zgumovatí a přestane vibrovat a nebo jsou to ventily. Fakt nevím. Vzhledem k tomu že to má 46000 km by bylo asi dobré překontrolovat ventily . Nevím jestli je někdo přede mnou dělal. Jinak TAčko super svezení, ovládání no prostě paráda. Budu všem vděčný za jakoukoliv radu či pomoc.
Jawa 21 sport, TA 700
ex: Aprilia Pegaso 650
Uživatelský avatar
kralda
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. úno 2020 19:04:11
Bydliště: Bojkovice
Motorka: TA 700

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod Alpík-62 » pon 24. úno 2020 18:43:52

Ahoj,mě divné zvuky vydávlo ekokurvítko.Letos jsem ho ucpal a je klid.Ono pouští výfuk zpět do sání tak to tak chrčí.Dělalo to do 3000 při pohybu plynu.Synáček má taky alpa a ten to nedělá.Tak jsem měl asi citlivější nějaký snímač.
Uživatelský avatar
Alpík-62
Člen klubu
 
Příspěvky: 159
Registrován: ned 20. kvě 2018 18:33:01
Bydliště: Hranice na Moravě
Motorka: TA 700

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod petrucio » pon 24. úno 2020 22:50:48

kralda píše: Při jízdě jde od motoru hodně protivný zvuk asi jako když se dřív , když jsme byli malí kluci, dávaly na jízdní kola nějaké dřívka, nebo kelímky od jogurtů aby to dělalo o špice strašný rambajs. zvuk postupně vymizí, ale až po ujetí cca 40 km. Dělá to při přidání plynu v závislosti na otáčkách a postupem času to dělá míň a míň až to uplně přestane.

ahoj, asi by to chtělo víc info:
dělá to jen při jízdě, nebo i na neutrál na místě? pokud jen při jízdě, na jaký kvalt a v jaké rychlosti? při zastavení se zvuky mění nebo ztratí? zvuky se objevily najednou zničeho nic a nebo postupně? když se při tom zvuku ubere plyn anebo zmáčkne spojka, tak to ztichne? přijde ti, že zvuk vychází z motoru,převodovky, nebo podvozku? zkus se trochu rozepsat, co se týče jízdního režimu, při kterém to dělá nejvíc, aby se dalo tipovat. šlo by ten zvuk nahrát a někde zveřejnit? :gd:
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod kralda » úte 25. úno 2020 8:12:16

Asi by to šlo nahrát. Na volnoběh bych řekl, že to bude dělat taky, jen to nebude tak patrné. Dělá to při akceleraci na každý kvalt když tomu dám napít. Hned po započetí jízdy., ale jak se to postupně ohřívá, tak to přestane. Musím ale najet tak cca 40 km. Není to tak že se zahřeje na provozní teplotu a je klid. Prostě to chce čas. Když během jízdy zavřu plyn tak je klid, ale jak sním malinko pohnu, ozve se takové RRR, jako když saje vzduch a něco tam rezonuje. Než se to prohřeje tak to dělá po celou dobu akcelerace, pak se doba toho RRR zkracuje až to utichne úplně a pak můžu tahat za plyn jak chci. Jak jsem psal po ujetí cca 40 km. Motor jed úplně normálně necuká, prostě paráda. Myslím že z motoru to nejde. To eko kurvitko by to mohlo být. Stejně budu muset sundat nádrž abych se k tomu dostal.
Jawa 21 sport, TA 700
ex: Aprilia Pegaso 650
Uživatelský avatar
kralda
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. úno 2020 19:04:11
Bydliště: Bojkovice
Motorka: TA 700

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod petrucio » úte 25. úno 2020 20:13:05

takže, když to budeš tůrovat na místě, tak to bude taky vydávat ony zvuky???? moc z toho teda moudrej nejsem,musel bych to slyšet, ale asi bych zkoušel vyposlouchat, odkud se ony zvuky linou, může to dělat i nějaká přepážka ve výfuku, nebo v sacím traktu (filtrbox, eco) :nwm:
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod kralda » stř 26. úno 2020 20:30:10

JJ mělo by to dělat i na místě když to budu tůrovat. Markantnější to přece jen bude v tahu v zátěži. Tak nějak si myslím, že by to mohlo být v sání a nebo to ekokurvítko. A nebo nějaká oddělovací přepážka, tepelný štít od něčeho. Ještě jsem neměl sundanou nádrž tak uplně přesně nevím co tam je a není. Ve výfuku to asi nebude. Není to ostrý kovový zvuk.
Jawa 21 sport, TA 700
ex: Aprilia Pegaso 650
Uživatelský avatar
kralda
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. úno 2020 19:04:11
Bydliště: Bojkovice
Motorka: TA 700

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod kamil » pát 28. úno 2020 17:46:42

mě to kdysi dělal neznatelně uvolněný leštěný kryt výfukového potrubí ( při zahřátí se to teplem přitáhlo a byl klid, ve studeném stavu dost nepříjemné drnčení)....po výměně šroubů a pořádným dotažení to zmizelo ( pozor nezalomit jsou často zapečený)...jen můj postřeh, třeba pomůže...někdy je to úplná hovadina.
Uživatelský avatar
kamil
Člen klubu
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 25. úno 2013 16:48:18
Bydliště: ČERVENÝ KOSTELEC
Motorka: TA700

Protivný zvuk od motoru TA 700

Příspěvekod kralda » ned 22. bře 2020 14:07:18

Myslím že pro tuto sezonu si na to zvyknu a až budu po sezoně připravovat stroj na tu další, tak se na to mrknu. Mohlo by to být to eco kurvítko. Každopádně dám vědět až se k tomu dostanu.Zatím všem díky.
Jawa 21 sport, TA 700
ex: Aprilia Pegaso 650
Uživatelský avatar
kralda
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23. úno 2020 19:04:11
Bydliště: Bojkovice
Motorka: TA 700


Zpět na Transalp 700

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron