Nastavení podvozku

Nastavení podvozku

Příspěvekod OMA » ned 17. kvě 2015 12:40:21

Tak jsem konečně naladil podvozek TA700, aby mi to jakž takž vyhovovalo. Samozřejmě cestou nejmenšího odporu a co nejlevněji. Než vysypat ranec za pořádné odpružení, tak bych si koupil jinou motorku :)
Cíl první: Dovolená ve dvou
požadavek: aby motorka s plnou bagáží bez jezdce a spolujezdce měla stejnou světlou výšku jako prázdná
zavazadla: tankvak 8kg, kufr 11kg, tašky 7,8kg
sériové nastavení
prázdné TA700 stojící na kolech, předek 21cm (měřeno od spodních brýlí ke spodní trubce) , zadek 54cm (od bodu na zadním madle ke středu zadního kola)
zatížená TA 700 předek 20cm, zadek 52,3 cm
moje nastavení
předek podložka na pružiny tl. 1cm, zadek zvětšení předpětí pružiny o 4mm (série 11mm, nastaveno 15mm, měřeno od začátku závitu k horní matici v utaženém stavu)
prázdná : předek 21,5 až 22cm, zadek 55cm
naložená : předek 21cm, zadek 53,2 cm
Cíl splněn, ale objevili se dvě nesnosti. První, že díky větší světlé výšce nestačí boční stojan a motorka, hlavně prázdná je víc nakloněná. Druhý je při sportovnější jízdě a při ostřejším brždění se předek potápěl jakoby nadvakrát. Což mělo za efekt, že jednou jsem ze zatáčky vyjel ze široka a jindá skoro spadnul do vnitřního pangejta. Podle toho, jak moc se vidle potopila a změnila stopu motorky. Takže nutně musela přijít další změna.
Progresivní pružiny Wirth
délka pružin wirth 623mm (silnější drát, ale bohužel jsem ho nezměřil)
délka origo. pružin 623mm
Světlá výška nezatížené motorky
originál 20,5cm
Wirth 21 až 21,3cm
Testovací brždění (kroužek na kluzáku a měřeno zatlačení, z 60km/h na 0km/h ve vymezeném prostoru)
origo 13,5cm
wirth 12cm
K tomu jsem změnil předpětí zadku na 13mm (nezatížená 54,5cm)
Dvojí potápění odstraněno, předek má mnohem lepší odezvu a čím je jízda rychlejší tím stabilnější je TA700. Mnohem lepší průjezdy zatáčkami. Celkově mám nastavení tvrdší, v terénu to nevadí, ale na takové té zvlněné a záplatované silničce to je občas na obtíž, řešení je jet buď rychleji nebo pomaleji :)
Uživatelský avatar
OMA
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 02. lis 2014 20:30:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Motorka: TA 700

Nastavení podvozku

Příspěvekod pRG » pát 06. led 2017 17:28:32

nazdar, prave som cital tvoj opis uprav a nastavenia podvozku a mam dotaz na tie podlozky do prednych pruzin, kde sa daju prosim ta zohnat a za kolko penazi ? mam rovnaku predstavu o uprave podvozku TA 700 Dik za odpoved.
Uživatelský avatar
pRG
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 11. říj 2016 15:34:13
Bydliště: Slovensko, Topoľčany
Motorka: TA 700

Nastavení podvozku

Příspěvekod Tech » pát 06. led 2017 18:12:15

Ahoj, když si dotáhnul zadní tlumič (pružinu) neztvrdlo to moc ? Přemýšlím o přizvednutí zadku u TA650, a nevím jakou cestou jít. Spíše se mi líbí tlumič trochu prodloužit...Přední progresy už mám.
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Nastavení podvozku

Příspěvekod Lukáš » sob 07. led 2017 8:51:11

pRG píše:nazdar, prave som cital tvoj opis uprav a nastavenia podvozku a mam dotaz na tie podlozky do prednych pruzin, kde sa daju prosim ta zohnat a za kolko penazi ? mam rovnaku predstavu o uprave podvozku TA 700 Dik za odpoved.



Pokud máš nějakého šikovného soustružníka tak ti to utočí.Nebo já tam dal na zkoušku ložisko a fungovalo to. :rock:
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník