Nove zakony v silnicnim provoze

o všem možném i nemožném...

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Dejavu » ned 19. bře 2017 16:07:34

Zajímalo by mě, co furt mají proti onboard kamerám... Všechna města jsou plná kamer a v autě ji mít nesmím?
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod qwert » ned 19. bře 2017 16:14:58

Pokud brání ve výhledu..?
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Dejavu » ned 19. bře 2017 16:37:02

Určitě nebrání.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod dimi » ned 19. bře 2017 18:24:14

Takze nova Moka a nebo C3 asi do Rakouska nesmi. Protoze ta ma on board kameru origo jiz z vyroby zakomponovanou vedle zrcatka.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Dejavu » ned 19. bře 2017 18:41:07

Za chvilku se nebudete moct podívat ani na pěknout babu. Hnus, velebnosti! :ble:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Tech » pon 20. bře 2017 9:56:45

sumavak píše:Pro Ty co pojedou letos za hranice na dovolenou nebo na vylet http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/i ... 4.jpg?d41d

Neplatí náhodou zákon, že musíš mít jen to co je povinné v tvé zemi ? Ono když bys projížděl třeba půlku evropy, musel bys mít za sebou vozík. :D
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod TomElefant750 » pon 20. bře 2017 12:07:10

Tech - v záseadě máš, parvdu, Vídeňská dohoda to řeší, ale některé státy to obcházejí tím že něco stanoví jako "výbavu řidiče" a na to už se to nevstahuje.
A hlavně bych to nerad řešil se svou lámanou němčinou a hodně základní angličtinou s rakouským nebo francouzským četníkem někde o půlnoci.
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Márty » pon 20. bře 2017 13:48:10

Jak píše Tom, taky bych se nechtěl někde v cizině dohadovat s četníkem, kdo má zrovna pravdu... Navíc, jsou státy, kde s tebou policie prostě nediskutuje ;)
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod martin_100 » pon 20. bře 2017 14:31:47

Jo tak to je humor .. co aut už má dneska kameru z výroby .... takhle zachvíli budou v rakousku zas jezdit všichni na koních :tss:
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Tech » pon 20. bře 2017 14:33:04

No nevím, osobně na to kašlu, už jsem pár států projel a abych si zjišťoval co všechno tam musím mít, fakt ne.

Pravděpodobnost že tě zastaví je tak 5%, že padneš na četníka co bude řešit povinnou výbavu u motorky dalších 5%. A v záloze mám tu "vídeňskou dohodu". Zatím bezproblémů. :D
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod martin_100 » pon 20. bře 2017 14:39:01

Já mam strašnou výhodu že neumim kváknout po cizinsku. Může mi četník povídat co ho jen napadne ale víc než doklady ze mě nedostane. .... no a nejen že neumim cizinsky ale ještě sem natvrdlej a strašně nechápavej :D
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Tomas_7 » pon 20. bře 2017 16:14:32

martin_100 píše:Já mam strašnou výhodu že neumim kváknout po cizinsku. Může mi četník povídat co ho jen napadne ale víc než doklady ze mě nedostane. .... no a nejen že neumim cizinsky ale ještě sem natvrdlej a strašně nechápavej :D


Takovej trik ještě neznaj .. Němec si tě postaví vedle auta, co nenajde nemáš, napíše ti to v eurech a jedeš domu když usoudí, že neodstavíš auto na odpočívadle...

Jinak v zásadě člověk skutečně musí mít to co musí mít podle zákona doma, ale jak bylo řečeno jsou jisté vyjímky. Já si z nich pamatuju jen Rakousko kde nestačí vesta řidiči, ale musí mít svou každý pasažér. Naopak hodně velká meilka je hasičák v Polsku, který být nemusí a spoustu lidí je přesvědšeno o opaku..
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod martin_100 » pon 20. bře 2017 20:52:21

Tomas_7 píše: Němec si tě postaví vedle auta, co nenajde nemáš, napíše ti to v eurech

To může ale dohadovat se s nim nebudu páč když umim německy akorát zdravit a ještě asi ne tak celekm dle aktuální módy .... Nu a jakákoli částka v eurech je jistě vyšší než kolik euro jsem kdy viděl tak si to tam odsedim a mam pokoj. Jistě tam v lochu nevařej špatně a třeba i něco z tý jejich hatmatilky pochytim. :D
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod dimi » úte 21. bře 2017 19:57:16

S kamerou v Rakousku je to trochu jinak. Překlad z jejich vyhlášky:

Dashcams - malé kamery, které jsou umístěny na palubní desku nebo čelní sklo pro záznam na silnici před vozidlem - nejsou povoleny ve všech evropských zemích.


Dashcams v Rakousku


V Rakousku například trvale instalované kamery čelí veřejné prostory uvedené v registračních požadavků zákona o ochraně osobních údajů a řízení o zápisu kamerovým systémem.


"Přestože Dashcams není zakázáno. Výslovně schváleny, ale nikdy nebyli," uvedl ÖAMTC Právní Režisér Martin Hoffer. "Naopak, pokud se jednotlivec obrázek či videomateriálu publikovány nebo jsou, a to může poznat lidi nebo registraci vozidel, to je trestné."


Co je dovoleno, co je zakázané?

•Online práce natáčení:
Pokud je nahrávka dashcam zveřejněny na internetu, a tak zpřístupněny veřejnosti bez lidí a registraci vozidla čísel bylo poškozeno, je zjevně bez souhlasu obou stran , aby porušit jejich právo na ochranu osobních údajů.

•Detekce jiných trestných činů:
proti právu na ochranu osobních údajů jsou v rozporu také při zobrazení chování ostatních v policejních nebo orgánu (MIS) a přiřadí videozáznamů nebo digitálních fotografií. Zaznamenává videa nebo vytváření digitálních fotografií pro trestní stíhání jsou povolena na silnicích s veřejnou dopravou jen policie a pouze za velmi přísných podmínek. Jednotlivec musí počítat s trestem a občanského práva tvrdili, zdržení se z důvodu porušení práva na ochranu osobních údajů.

•Doklad o své vlastní (ne) dluhu:
je to dokonce napadeno a může vyvrátit skutečnosti vytýkané, nebo události na základě náhodně vybral z okraje vozovky nebo z auta videí, zajišťuje přenos dat pak bez narušení soukromí právo je, když se na vysílaného průchod bez osobního datové nepostižené osoby jsou identifikovatelné. Nejasné je, zda je třeba dát zaznamenaných dat, proti kterému by se dalo svědčit proti sobě. V Německu, cyklista byl ovlivněn tím, že předloží video vyjasnit otázku viny v jeho smysly před několika měsíci. Místo toho by měl obviňovat nikoho, ale sami zatíženi videu.

•Nahrávek pro soukromé účely:
samozřejmě možné, že někdo chce jen dokumentují pouze krásné krajiny nebo výlet autem, motocyklu nebo na kole. Když je video přijata výhradně pro osobní potřebu, je v rozporu také není proti soukromí , když dělá jakákoli jiná osoba nebo poznávací značky jsou zaznamenány. Ale to může být prostě nemůže být systematický monitoring činnost, nebo vědomě sbírání důkazů.


Právní situace v Evropě

•Povolené jsou Dashcams v Bosně a Hercegovině, Dánsku, Francii, Velké Británii, Itálii, na Maltě, v Nizozemsku (pouze pro soukromé použití), Norsku, Srbsku a Španělsku.
•V Belgii, Německo, Lucembursko, Portugalsko, Švédsko a Švýcarsko by mělo být na využití kvůli obavám o ochraně údajů vydávaných jsou.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod salieri » úte 21. bře 2017 21:55:57

To je není krásný nepěkný překlad toho, jak to je není :D
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Květek » úte 10. říj 2017 13:35:43

Jsem obeznámen s průjezdem stopky (bod č. 4 v odkaze) ale když na křižovatce stojí dopraváci tak nějak nenacházím odvahu ji projet i když jsem před tím zastavil. Prostě zastavuji znovu chci si ušetřit problém. Jak Vy?
http://autobible.euro.cz/sedm-dopravnic ... -internetu
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Spike-cz » úte 10. říj 2017 13:56:08

Už se mi povedlo tohle s nima prodiskutovat, takže u nás už to ví dopravka taky...
Edit: a nebyli líní si dojít na to konkrétní místo, jestli nekecám :angel:
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Květek » úte 10. říj 2017 14:12:53

Možná si na Tebe když máš uniformu s vyšší hodností na výložkách než oni netroufnou. Jako civil radši debatu neriskuji.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod street-dog » úte 10. říj 2017 14:13:49

Stopku takhle jezdím, i když jsem třeba druhý auto (samozřejmě kde vidím) a v pohodě i když tam jsou policajti.
PS: zatím jsem žádnej zbytečnej problém s PČR neměl :)
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

Nove zakony v silnicnim provoze

Příspěvekod Daryth » úte 10. říj 2017 14:34:32

Kdyby tam policajti byly, tak raději znovu zastavím na hranici křižovatky. Sichr je sichr.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 12 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 12 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků