Volná diskuze o gumách

Databáze značek, vzorů, zkušeností a nájezdů km

Re: Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Spike-cz » úte 28. čer 2016 21:00:03

Mohls je vidět na sraze na mojí Quotě. Jsem s nimi spokojenej, i mokrou cestu zpět zvládaly dobře. Za mne ok.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Re: Volná diskuze o gumách

Příspěvekod holubzde » úte 28. čer 2016 21:25:00

Čau, o srazu jsem věděl, ale bohužel, byl jsem v práci ...
Uživatelský avatar
holubzde
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 27. čer 2016 17:26:59
Bydliště: Vyškov
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tomas_7 » stř 29. čer 2016 10:29:44

Taky jsem je měl na malým varaderu, těch 15 koní zvládaly fantasticky :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod holubzde » stř 29. čer 2016 14:41:38

:D :D :D :D :lol: :lol2: i na Alpikovi si neztěžuju..
Uživatelský avatar
holubzde
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 27. čer 2016 17:26:59
Bydliště: Vyškov
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod avik » úte 30. srp 2016 19:28:03

Dnes jsem měnil pneu na motorce měl jsem obuty Mitasky 08 a najel jsem na nich 16000km a ještě by sezonu dojely. Objednal jsem si Mitasky 07 a za obě i s poštovným jsem dal 2300 kč. Jel jsem se zeptat do pneuservisu jestli mě je vymění, ale mechanik je na dovolený a při optání na cenu jsem si myslel. že si ze mě dělají pedel. Za přezutí 500kč+vyvážení podle závažíček. Tak jsem si říkal za pětikilo máš nádrž benzínu a tak si to zkusíš přezout sám. Podíval se na video na youtube a ten mladej to měl za pět minut sundané i nazuté. Tak jsem si řekl, že to taky udělám naposledy jsem to dělal asi před 40 lety na pionýru. Ostatně na cestě když píchnu, tak si to taky budu muset opravit sám protože Angrešt ten pojede nějakou polňačkou a kdo ví , kde bude. No a Květěk ten mě taky ujede tou svoji ustálenou sedumdesátkou. Tak jsem se do toho pustil sám. Použil jsem nářadí co vozím na motorce a to jsou dvě montpáky z tátovýho péráka a jednu mám z pionýra. No nebudu to protahovat udělal jsem to i když ten mladej z videa to měl podstatně rychleji. Celý mě to trvalo dvě hodiny sundání kol z moto,demontáž pneu,kontrola duše, montáž nové pneu a nafouknutí a monáž na moto.Po letech jsem si to zopakoval a docela to šlo. Toť vše avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tech » úte 30. srp 2016 19:32:01

Gratulace. :D
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod hobr » úte 30. srp 2016 19:35:33

Avik - to se pozná stará škola. Dnes by to (přezutí) mladí nedělali, protože to nikdo neumí...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tomas_7 » úte 30. srp 2016 19:40:56

Vždyť nejmladši jsme tu snad já s Tomášem a oba to přezouváme sami pořád :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod hobr » úte 30. srp 2016 19:44:58

Samo, že "bahňáci" si umí poradit se vším! Měl jsem na mysli ostatní "populaci"....
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tech » úte 30. srp 2016 19:47:51

Tohle paušalizování...Mě je 23, Transalpa přezouvám sám od 18ti a traktor ještě dřív. Až budete muset dělat sami kolo na traktoru co váží s diskem dva metráky, můžeme si popovídat o nějakém výkonu. :D
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod hobr » úte 30. srp 2016 20:29:02

Tech - mírni se. Přezouvání gum na traktoru (i na nákladních autech) mám za sebou bezpočet . Nejsi jediný, kdo to někdy absolvoval... :stud:
PS. Proč zmiňuješ na traktoru disk? Přezouval se vždy jen plášť...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tech » úte 30. srp 2016 20:48:53

Ty si stím začal. Řeči typu "ta dnešní mládež" nemusím. Volů je v každé generaci přibližně stejně, řekl bych. Proč jsem psal hmotnost s diskem je snad jedno, ale otočit ho nějak musíš, pokud to neděláš bez oddělání kola.
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Reno » úte 30. srp 2016 22:30:11

Tech píše:Ty si stím začal. Řeči typu "ta dnešní mládež" nemusím. Volů je v každé generaci přibližně stejně, řekl bych.
Tak na tom něco je,vídám po stavbách "mladý kluky" který jsou fakt lemplové,ale naštěstí se občas mezi nima objeví i mladej šikovnej,a pokud se dostane k někomu kdo není "starej vůl" má tahle generace ještě šanci :) Proto je důležitý se snažit aspon chvíli komunikovat s těma mladejma a dát jim šanci,protože vůl vychová vola... A naopak je důležitý aby se ten mladej k tomu starýmu choval slušně ,aspon do tý doby,než pozná jakej je to vůl :)
Nejlépe ne virtuálně...přeber si to jak chceš.
Jinak kolo na traktoru píchám docela často,zalepení duše platím cca 800,- a silně pochybuju o tom že kdybych se do toho pustil montpákama,mohlo by se to vyplatit!Nemám dělenej disk.Ale moto si přezouvám,to se vyplatí.
Lepší první v pekle,než druhej v nebi..
Uživatelský avatar
Reno
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 526
Registrován: pát 17. dub 2015 23:55:33
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: TA 600,BMW

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Normas1 » stř 31. srp 2016 4:37:06

No tak pánové držte se tématu :devil:
I geniální plány mohou mít vyjímku...
Uživatelský avatar
Normas1
Člen klubu
 
Příspěvky: 857
Registrován: pon 17. pro 2012 5:55:04
Bydliště: Rudoltice v Čechách
Motorka: DL 1000

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod avik » stř 31. srp 2016 6:37:04

Ještě od tématu snad mě Zdenda neukamenuje. :nwm: To co píše Reno s tím naprosto souhlasím, dnešní mládež absolutní nezájem, jen koukat do mobilu to jde všem. Vyučený kluk v práci neumí základní řemeslnický věci, když bude mít zájem tak se to naučí. Doba před 89 rokem je hluboký pravěk a při otázce jestli Žižka válčil v první nebo druhé sv. válce tak ani neví. Nechci zatracovat dnešní mladou generaci mají snadnější život než měla naše generace a žijí v naprostém dostatku. Nesmírně klukům chybí vojna, kdo na ní byl tak ví o čem mluvím. A tak bych mohl pokračovat dál. Ale jináč jsem spokojenej, že ty gumy jsem dal ahoj avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Re: Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Pešout » stř 31. srp 2016 7:51:44

Ikdyž jsem o něco mladší potvrzuji, že dnešní kluci jsou převlečený holčičky s kapesníkem od mamky, dcerka si zrovna v sobotu jednoho bere, nažrat vyspat, mobil , kladívko bere z druhé strany a od dcerky slyším tati, že mi přiděláš poličku.......proto supr Avik, že se do toho pustil sám, já za to taky platil a už si to dělám doma .........možná delší dobu, ale přece.........
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Márty » stř 31. srp 2016 10:06:02

Souhlas, uvažuju příští rok o dovybavení garaže o ruční zouvačku a vyvažovačku motokol, přeci jen, když člověk platí za přezouvání 3 motorek, tak už to něco stojí. Člověk to zvládne sám, jde jen o to, jestli na to má čas, a pokud na to má vhodný vercajk, může to dělat i kámošům.
MZ-tu jsem si přezouval vždycky sám, u Alpa už je to drobet náročnější, tak jsem to zatím nechával dělat v pneuservise, ale naposled mi zbastlili uchycení závaží, tudíž jsem ho okamžitě ztratil, takže jsem to ještě dával znovu vyvažovat - mít doma závažíčka, udělal bych si to sám - ale potřeboval jsem to to druhého dne, tak nebyl čas je někde shánět a zabývat se tím...
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tomas_7 » stř 31. srp 2016 10:16:39

Závažíčka jsou u endura módní blbost, kolo máš prezuto s dvouma montpakama za 10 minut víc na to netřeba, tohle neni o vybavení, ale o cviku ... když píchnou kluci na mastodontu tak to dělaj v bordelu v lese bez stojánku a stejně jsou pak schopný dojet na pozicích
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Márty » stř 31. srp 2016 10:44:10

Tomas_7: Tomu věřím, ale proč to nedělat profesionálněji... ;)

U 700 Alpa bohužel hraje kvalitní vyvážení předního kola dost velkou roli, o kmitání řidítek tohohle modelu už se toho napsalo docela dost a dobré vyvážení to je schopno hodně omezit... U MZ-ty když jsem jezdil z nevyváženým předkem, tak to byl taky obrovský rozdíl, oproti tomu, když jsem pak přední kolo vyvážil...

Jinak ani jednu z motorek, kterou vlastním, bych si netroufl nazývat endurem :)
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tomas_7 » stř 31. srp 2016 10:49:32

To neříkej, že poznáš na předním kole 10g, na enduro do lesa, je úplně jedno jakýkoliv se ti nalepí 150 gramu bahna a zpátky na silnici poznáš maximálně, že je to těžší. A jsem si jistej, že se se tam to bláto nelepí podle vyvážení. Chápu, že význam to má u motorek co jezdí přes 200, tam jsou ještě jiné síly.

Btw a co je to tvé crf? Kocábka? :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

PředchozíDalší

Zpět na Pneu

Kdo je online

Celkem je online 2 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron