Volná diskuze o gumách

Databáze značek, vzorů, zkušeností a nájezdů km

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Daryth » pon 24. dub 2017 16:09:08

Tohle by mě zajímalo. Sice se na krosových gumách vozit nehodlám, ale alternativní rozměr v TP se může hodit. Vzhledem k tomu že na úřad stejně brzy půjdu kvůli řidičáku, vzal bych to při jednom. Pak dejte vědět jak to dopadlo.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod TomElefant750 » pon 24. dub 2017 17:49:28

No kdyby něco tak tady máš odkaz, tak ho třeba kontaktuj: https://www.facebook.com/groups/3802824 ... 288453181/
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Daryth » pon 24. dub 2017 20:44:38

TomElefant750: Díky, ale facebook nemám. Zato máme dohodu. On si nevšímá mě a já si nevšímám ho. :D Budu si muset počkat na zkušenosti z druhé ruky.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » úte 25. dub 2017 7:18:38

Tady máte číslo na kamaráda který si už vyřídil a nechal zapsat jiný rozměr pneu na alpa 650,tak vám poradí.. 603426495
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod ogi » úte 25. dub 2017 8:05:27

Dík
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » úte 25. dub 2017 8:11:20

Za málo ale jde jen o šířku pneu.Průměr ráfku neřešil.Mám dojem že mu šlo i o předek aby mohl mít dnešní náhradu Trelleborg Army za dnešní Mitas který má nepochopitelný rozměr 100/90..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Eps » ned 02. črc 2017 20:29:19

Nazdar lidi. Právě vybírám ty nový gumy, tak tady tak koukám a rozhoupávám se. počítám převážně s asfaltem a občas nějakou zkratkou přes polňačku. Známej mi doporučoval jako značku Matzeler, což by asi znamenalo gumy sahara 3. Má někdo z poslední doby zkušenosti nebo připomínky, ať vstřebám nějaký moudro než objednám, klidně i k jiným gumám.
Jedu jen tak rychle jak daleko vydím
Uživatelský avatar
Eps
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11. črc 2015 19:07:06
Bydliště: Bělkovice-Lašťany
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » ned 02. črc 2017 21:00:08

Kup si 07 a nevymýškej píčoviny.. ;)
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod MotoBjamboja » pon 03. črc 2017 5:40:10

Epsi, nejsem z těch, co by ti měli doporučovat obutí, protože jsem těch gum tolik nezkusila..ale hlavně, potřebuješ získat jistotu na asfaltu, kdejakou polňačku zvládne za sucha i hladká silniční guma, myslím, že za mokra by ses na ně asi nepouštěl.

Metzeler je dobrá značka, ale nevím, zda kupovat špuntovější gumu, přijde mi to pro tebe zbytečné. Já měla Tourancky, na zadní žádný poserproužek neměla, na přední zbýval jen kousíček, těm gumám jsem věřila.

Qwerta neposlouchej, je to ostřílený řidič, kterému když 07 na asfaltu kousek ujede, tak ho to nerozhodí, u tebe bych se obávala, že zase ztratíš sebevědomí. Nemyslím to nijak zle, jen ti chci pomoct, aby se ta motorka pro tebe stala radostí a né starostí. Já sama 07 nevěřím tolik jako Touranckám a neklopím to na nich tolik. Chce to samozřejmě i gumy, se kterýma jsou lidi spokojení i na mokru.

A poslední věc, ty nejsi hltač kilometrů, takže bych nešla cestou, že hlavní bude nájezd km gum, ale prostě jejich spolehlivost. Proto pokud tě netlačí peníze, prostě do gum zainvestuj, že tě sada vyjde klidně na pětku a více.

Až se vyjezdíš, chytneš drajv a sebevědomí, pak si kup klidně 07, která když ti trochu uklouzne, tak se pak tomu jen zasměješ.
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » pon 03. črc 2017 8:42:40

Jo a právě proto že už mám něco najeto a hlavně ojetých několik 07 musím ji doporučit.Dobrá cena,velký nájezd,za sucha jakýkoliv terén.A jestli 07 ujede na prachu,hladkém asfaltu kterým zalívají spoje nebo na fleku po naftě tak na tom ujede každá guma.Na lc8 adv na sedmičkách jsem si odřel kufry když jel Harmaněc a honil se s borcama na sportech.A Epsovi který i zatáčky jezdí prakticky kolmo nemá šanci 07 podjet.. :)
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod avik » pon 03. črc 2017 10:27:55

Souhlas s Qwertem všiml jsem si na srazu, že většina alpů měla 07 a asi chlapci vědí proč.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Tomas_7 » pon 03. črc 2017 11:08:39

Já být epsem, raději koupím tourancky s učím se pozvolna jezdit uvolněněji, klopit. S 07 mam stejnou zkušenost co Qwert, taky jsem poskrabal stupačky a tašky, a taky řidítka, kalhoty, dres, padáky :D tourancky drží až za hranici, s 07 se hranice najít dá když pak začínají driftovat a neni to nic proti nim, proste je to uni guma proti čistýmu asfaltovymu dezenu a směsi. V offu jsou 07 lepsi nez sahary, Sahara je Mekka a lepsi na silnici, ale v měkkém podloží se snadno zalepi, pokud ale chce eps jen přejet suchou louku to muže na touranckach stejně jako na 07..
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod MotoBjamboja » pon 03. črc 2017 11:56:33

Qwerte, jde i o jeho psychickou pohodu..o 07 přečteš plno názorů, jak jsou na hovno, že záleží, jak se v mitasu vyspí a nastaví směs apod...když bude jezdit na takových gumám, nikdy v pohodě nebude.

Mám kamaráda, co na cenduro dává pirelli diablo rosso..tu gumu vůbec neznám, ale on odřel na nich výfuk a je to vyloženě klopič a přemýšlí o supersportu, ale cenovka je někde jinde, nevím, jaké dělají rozměry, ale zkrátka ta guma je prej ďábel :D
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Re: Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Pešout » pon 03. črc 2017 12:09:34

Mně zase vyhovují metzel.sahary, pravda jsou dražší, měkčí, v bahně se víc zalepí jak 07(v polsku jsem s nima lítal v bahenních kolejích a drželi), ale právě se mi na nich líbí jejich univerzálnost a hlavně za mokra drží jak prdel, když jsem jel s klukama z Rakouska v neskutečným pršáku v kolejích po kamionech 110 km/hod., tak ty gumy drží jak čert. K nájezdu mohu říci, že zaleží, jak člověk jezdí na přední mám 10000km a jsou kousek za půlkou. 07 mají možná velký nájezd, ale po nějaké době ztvrdnou a na mokru jsou nevyzpytatelný, což mi potvrdil kamarád(který má na nich již něco odježděno) a od jistý doby mu nesmějí do domu, ale je to opravdu individuální každému vyhovuje něco jiného......
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » pon 03. črc 2017 12:36:03

MotoBjamboja píše:Qwerte, jde i o jeho psychickou pohodu..o 07 přečteš plno názorů, jak jsou na hovno, že záleží, jak se v mitasu vyspí a nastaví směs apod...když bude jezdit na takových gumám, nikdy v pohodě nebude.

Mám kamaráda, co na cenduro dává pirelli diablo rosso..tu gumu vůbec neznám, ale on odřel na nich výfuk a je to vyloženě klopič a přemýšlí o supersportu, ale cenovka je někde jinde, nevím, jaké dělají rozměry, ale zkrátka ta guma je prej ďábel :D


A taky si stejně počteš jak jsou ktm na hovno.(většinou od těch co je nikdy neměli) .
Tady je radit zbytečné,07 ač nejprodávanější guma od Mitasu je teda na prd,nebezpečná a ubírající psychickou pohodu.. :nwm:
Já jsem asi magor tak ji budu jezdit dál.. :D
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » pon 03. črc 2017 13:13:49

S poslední 07 jsem dal 2x Rumunsko i v takovém počasí a ted už 6000km slouží na alpu.Nevím co proti té gumě máte.. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod -MP- » pon 03. črc 2017 14:23:45

Tak já jezdím druhou sadu 07 , s první jsem byl max. spokojenej , tak jsem koupil i 07 podruhý . Dokud byli nový tak v pohodě . Ale když jsem jel řed třema tejdnama zrychlenej přesun po dálnici do Srbska , tak se to na nich dost podepsalo . Neuvěřitelný že po pár stovkách km se zadní sjela do placata ( jo , byl jsem naloženej na max. , a tak jsem i trochu přifoukl ) . Předek je dobrej , pořád hezky dokulata . No a pak po Balkáně na tom jejich asfaltu s vápencem to nebylo moc echt . Jednak to díky tomu "do placata sjetí" nešlo tak lehce položit , a když jsem to položil , tak jsem ztrácel jistotu - párkrát mě zadek ujel , takže jsem zase zvolnil . Ale na šotolince v pohodě . Tady u nás , na našem asfaltu , mě to už zase přijde dobrý .

Může někdo porovnat E 07 a E 08 ? Uvažuji právě že na další sezónu koupím E 08 , přeje jen poměr asfalt - offroad je u mě víc v prospěch asfaltu .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod Eps » pon 03. črc 2017 14:55:31

Jak to tak vydím tak to přehodnotím ze Sahar na tourance a bude. Zdá se že dobrý ohlasy, tu suchou polňačku s tím projedu taky a víc asi nepotřebuju. pak už to bude jen o intenzitě tréninku.
Jedu jen tak rychle jak daleko vydím
Uživatelský avatar
Eps
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11. črc 2015 19:07:06
Bydliště: Bělkovice-Lašťany
Motorka: TA 650

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod MotoBjamboja » pon 03. črc 2017 17:02:35

Qwerte, qwerte, ty si to zas přebíráš po svém. Já jsem např. vůbec neřekla, že s tou gumou nejsem spokojená, resp. neřekla jsem, že je na prd, nebezpečná a ubírá psychickou pohodu. To, že jsi s ní jel v "zimě" na mokru, předpokládám, že opatrně a nějakou klopící palbu jsi asi nerozhulákal.. Jen nedokážeš rozlišit, co potřebuje Eps. Toť vše.

Co se týče 08, prej dost kloužou, pokud se něco nezměnilo, já bych hladkou gumu od Mitasu asi nevzala.
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Volná diskuze o gumách

Příspěvekod qwert » pon 03. črc 2017 17:27:18

No vysloveně jsi řekla že na takových gumám jako 07 nebude nikdy v pohodě.A protože jsem si všiml jak opatrně jezdí tak zodpovědně tvrdím že na 07 může být v naprosté pohodě..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

PředchozíDalší

Zpět na Pneu

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron