Osobní zkušenost padáky GIVI

Obdoba pokecu na fóru, slouží pouze pro řešení technických věcí.

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Marthhy » pon 09. lis 2015 18:20:08

Ahoj Bando,

včera jsem se jel na projížďku když bylo tak moc krásně. S kámošem jsme odbočily na polní cestu se spoustou velkých kamenů. Po chvilce jsem šel do stupaček abych si to užil. Kamarád má Chopper tak přede mnou náhle zpomalil. Já šel na brzdy a šup, přední kolo zmizelo . Letěl jsem po hudbě do rygolu a válel se tam jak širokej tak dlouhej. Ještě že mám pořádný motokrosový boty a hadry. Odnesl to jenom obražený kotník a bok s kusem zadku. Moc cenná zkušenost. Motka šla nakopnout tak jsem sedl a jel 40 KM domů. No až jsem slezl tak se to probralo a teď je vysokohorský výstup i 2 metry na záchod. Vím moje hloupost a začátečnická chyba nechat si delší rozestup. No a teď k padákům, mám je v galerii na motce. Padáky úplně na houby, boční plast samozřejmě na hadry. Zrcátko taky a padák se ohnul jako kdybych s tím jel 80km. Padáky po opravě jdou dolů a budu pořizovat jiný. Tyhle fakt stojí za hov..... Fotky přidám, ale časem teď se mi pajdat do garáže nechce.


Marthhy
Uživatelský avatar
Marthhy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21. kvě 2015 7:53:19
Bydliště: Lysice
Motorka: TA 650

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Dejavu » pon 09. lis 2015 18:31:32

Otázkou je, jestli je padák, který se zdeformuje horší než ten, který ti zakroutí rámem. Věřím tomu, že pořádná trubka by se možná neohla, ale u ní bych se právě bál toho, že "vylepší" něco kousek za ní. Můj názor :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Marthhy » pon 09. lis 2015 18:42:45

nejde tak o tu trubku, ale spíše že ty padáky jsou fakt nízko.
Uživatelský avatar
Marthhy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21. kvě 2015 7:53:19
Bydliště: Lysice
Motorka: TA 650

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Werke » pon 09. lis 2015 19:57:04

Doporučuji padáky od RDmoto. Ochrání bok motky a v případě , že si s ní lehneš na bok tak tě nepřimáčkne. Osobní zkušenost.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod ogi » pon 09. lis 2015 20:31:05

Tyhle nebo hodně podobné jsem měl a stejná zkušenost, ohnuté padáky, popraskané plasty. Naštěstí nešli zkombinovat s plechem pod motor od AluMilánek, takže jsem byl nucen koupit jiný. Teď mám jako Werke od RDmoto a ty jsou celkově lepší. Už párkrát plasty zachránili.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Tomas_7 » pon 09. lis 2015 21:00:05

Mám Holany/Touratech a ty udržej třeba i tohle beze škod a že jezdit uprostřed mezi kolejema na neostrejch gumách byla epesní kravina a taky to nožku celkem zabolelo



Ale taky jsem je ohl, jak píše Dejavu, padáky se musí deformovat při pádu, pád se musí nějak utlumit, ta energie neumí zmizet, padáky co se neohýbaj ti pomalu ničí uložení rámu a to je pak daleko větší průser, než kupovat plasty jednou do roka

PS. plasty na 650 na prodej má teď Qwert pokud ti to nepůjde svařit
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod D.ave » pon 09. lis 2015 21:38:06

Mám padáky stejné jako RD moto, jen jsou na bocích k rámu uchyceny trochu níž. S alpem jsem chytl highsider když jsem při docela svižné jízdě na trávě ve smyku zavřel plyn. Motorka sebou solidně třískla o zem. Padáky to docela pobraly, trochu se pohly, ale plasty zůstaly v pohodě.
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod hobr » úte 10. lis 2015 0:30:26

Tomas_7 píše:Mám Holany/Touratech a ty udržej třeba i tohle beze škod a že jezdit uprostřed mezi kolejema na neostrejch gumách byla epesní kravina a taky to nožku celkem zabolelo

Tome, jestli to nebylo tím "Red Bulem" (dává křídla a už jsi letěl :D )... :chjo:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Tomas_7 » úte 10. lis 2015 7:54:53

No to už říkal Pardál, že bych potřeboval ty křídla :D po pravdě jsem s Alpem nikdy víc nesekl, tohle mi už neudělalo moc radost, ale jak jsem psal, ani jednomu z nás se nic nestalo, teda krom mého vztahu k soft off gumám, již naprosto zavrhuji E-07,09 i TKC :D příští rok budu zkoušet Michelin S12 XC R tak snad už takhle litat na rovinkách nebudu :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Tech » úte 10. lis 2015 13:44:04

Givi padáky potřebují hlavně mezi sebou spojit. Pak se jejich pevnost hodně zvýší. Je blbý že při větším náklonu drhnou o asfalt jako první a docela brzo.
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Brian1986 » úte 10. lis 2015 14:16:32

proč máš záchod 2m vysoko? :omg2: vtip, neber to vážně :devil: přítelka měla na alpovi 650 taky nějaké padáky které kryty jen motor a spodní část plastů a při pádu už to křupalo, pak jsme pořídili padáky na amtrade.cz dle fotky bych řekl že jsou to ty stejné jako RDmoto a od té doby už bez problémů, akorát jme upravili horní uchycení protože to bylo nebezpečně blízko chladiče. v mém profilu je na fotkách trochu vidět ten starý padák a ten vysoký současný.

to Tomas_7: pěkný skluz :gd:
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Váňa » úte 10. lis 2015 18:02:15

Taky mam RD moto z amtrade byl v tu chvili nejlevnejsi a dodaci lhuta byla jako u vyrobce. Takze jen doporucim. Zatim jsem je pouzit nemusel a ani to neplanuji.
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Pešout » úte 10. lis 2015 18:20:52

Mám RD moto, absolutní spokojenost, ochráněny boční plasty, po pádu moto na asfaltu ze stojánku škoda 0, takže můžu doporučit. Za jízdy bohudík zatím nepoloženo.....
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod dimi » úte 10. lis 2015 19:31:50

Mám Givi a pád na asfaltu se obešel bez poničení plastů. Takže dobrý, ale spíš záleží jak člověk spadne a kde. Něco zachránily třeba i držáky bočních kufrů. Ale RD MOTO se mi zdají bezpečnější, takže asi budu měnit.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod gugo6 » pát 11. pro 2015 13:04:50

Dejavu píše:Otázkou je, jestli je padák, který se zdeformuje horší než ten, který ti zakroutí rámem. Věřím tomu, že pořádná trubka by se možná neohla, ale u ní bych se právě bál toho, že "vylepší" něco kousek za ní. Můj názor :tss:



koukam rada hodna znalce :-)

Padaky givi jsou vseobecne na off jezdeni tenke, slabe. U tech klasickych na TA, pomohla vystuha mezi dva padaky vytahnou nahoru , pdobne jako to ma KTM nebo jako se dala vyztuha propojeni dvou drzaku na kufry.
Uživatelský avatar
gugo6
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 11. pro 2015 10:40:42
Bydliště: Praha
Motorka: TA600

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Dejavu » pát 11. pro 2015 16:10:32

gugo6 píše:koukam rada hodna znalce :-)


Asi špatně koukáš, já nikomu neradil, jen jsem prezentoval svůj názor. Nemám potřebu se vydávat za nějakého odborníka když jím nejsem :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Re: Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Pešout » čtv 24. pro 2015 22:45:35

Tak dnes moje zkušenost.. s padáky RD Moto , naléhání kámoše a odpolední výjezd na moto supr čas sucho prostě pohoda, s batůžkem za zády a s kámošem s CBR. Pohodových cca 70 km, až do chvíle na tacháku cca 60km levotočivá zatáčka a hle v polovině zatáčky obrovská zmrzlá kaluž. A už to šlo motku mi někdo podkopl , s batůžkem jsme v letu opustili moto, kdy já nadále kopíroval plachtění moto a modlil se, abych ji nedohnal. Dohnal jsem ji až v příkopě. Výsledek dopadl, tak nikomu se nic nestalo, mirně odrbané kalhoty na koleně, mírně odřený loket na bundě. Alp po celé délce levého boku odřený padák bez posunu, uražené zrcátko, mirně ohnutá řadička(narovnána)mirně odřená stupačka, 2mm obroušený držák bočního stojanu, plasty neporušeny. Takže vřele mohu doporučit, tyto padáky, motka v letu několikrát nadskočila, přesto to podrželi. Kamarád na CBR asi se 100m zpožděním kompletně plasty na padrť levý bok , rozbité světlo, uražený blinkr, prodřené sedlo, zkřivená řidítka. Asi ten první pád měl přijít, dopadl dobře s velkým poučením, že se baterie na moto odpojuje v měsíci říjnu a o vánocích se má baštit bramborový salát, jinak všem pěkné vánoce a bezpečnou další sezonu, pro mne dnes velmi štastný den!!!!!
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Re: Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Květek » pát 25. pro 2015 6:23:18

Pešout píše: Asi ten první pád měl přijít, dopadl dobře s velkým poučením, že se baterie na moto odpojuje v měsíci říjnu a o vánocích se má baštit bramborový salát, jinak všem pěkné vánoce a bezpečnou další sezonu, pro mne dnes velmi štastný den!!!!!

To je přesně ta věta kterou dodržuji.Nemám sebemenší důvod sedat na moto když je déšť,zmrzlo,listí v lese mokro a pod.Na to mám auto.Prostě když nemohu vzít za heft a jet dle svých možností na 100% a musím kalkulovat neustále s nějakým přírodním vlivem tak mne,zdůrazňuji mne jízda na moto nic neříká.Mám rád adrenalin mírně draftujícího zadního kola a to mi výše popsané počasí nedovoluje.Když je někdo zaměřen jen tak na kochací projížďku nebo bahno je to čistě jeho věc a přeji mu co nejméně pádů a zrovna takový požitek z jízdy který já zažívám až v období když silničáři uklidí z vozovky po zimě štěrk do té doby než začne v lese být mokro a listí.
Takže zaplať Pán Bůh,že se Jirkovi ani paní nic nestalo protože u mne by to znamenalo poslední manželčinu jízdu se mnou na moto i kdyby se jí nic nestalo a to bych rozhodně nechtěl.Moje slova zřejmě vycházejí z věku ale po více jak čtyřiceti nepřetržitých letech strávených na velké moto nemám si co dokazovat ani co dohánět a tak budu i nadále dodržovat zimní spánek.Ještě jednou podotýkám,že mi vůbec nevadí ani to neodsuzuji když někdo jezdí i na sněhu.Každý jsme jiný a Hobrovy slova ,,vo,vo,vo tom to je"
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod angrest. » pát 25. pro 2015 8:35:48

Pešout
Kdepak jsi se toulal,že bylo namrzlo,to jste museli být trošku výš .....
Když to tak dobře dopadlo,co nějaká foto by nebyla ? To s vámi nebyl žádný paparazzi ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K tématu:
U mě za Givi padáky zatím spokojenost.Párkrát do měkoty se ani nehly,jednou asfalt : plasty gut a padák jsem rukama natáhl do původní polohy(vzdálenost od plastů) a doma přetáhl kotvící šrouby.
Kochání krajinou.jpg
Duj větře a rvi kštici mou ....
Uživatelský avatar
angrest.
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř 19. pro 2012 8:10:25
Bydliště: Zámrsk
Motorka: TA 600

Osobní zkušenost padáky GIVI

Příspěvekod Tomas_7 » pát 25. pro 2015 9:13:42

On by se padák deformovat měl, to co popisuje angrešt je ideál, na měkkým se nehne a na tvrdým se ohne, ale jen tak, že jde zase narovnat a nerozbije se nic pod ním, pokud se ani nehne na silnici tak naráz se neabsorbuje v něm, ale v jeho uložení, může se vymlátit jeho ukotvení v rámu v extrémních případech asi i ten rám, ale toho bych se nebál, to by asi musela bejt doslova bouračka

Jinak bych začel taky rozlišovat typ moto, givi dělá na 600, 700, 650 ty rámy úplně jiné, hlavně ty na 650 jsou na pykaču

Jinak hlavně, že bez zranění, on takhle člověk může bejt nasranej, ale když může odejít po svejch tak to víceméně vždycky dopadlo dobře :chjo:
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Další

Zpět na Dílna

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron