Přilba

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Přilba

Příspěvekod Wena » stř 03. úno 2016 19:15:43

Pro koudyho: ať jsem tady správně:
Já se projel v nolance , nebyla špatná ale když jedeš s vyklopenou tak to trošičku tahá ,zkusil jsem sharka evoline a luxusní.takze :gd: ji pojedu na motosalon očíhnout. Teda spíš novinku shark Evo one. Kámoš v sharku projel Rumunsko a bradu sklopil akorát jak pršelo.
Uživatelský avatar
Wena
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 11. lis 2015 19:02:34
Bydliště: Jägerndorf
Motorka: TA650

Přilba

Příspěvekod Koudy » stř 03. úno 2016 20:15:10

Počkej teď tu píšeš o jakém druhu přilby. Nechce se mi to hledat :D
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Wena » stř 03. úno 2016 23:24:43

www.speedmoto.cz/15488/shark-evoline3-a ... y-kyk.html

Tuhle jsem vyzkoušel, naživo vypadá líp, a je hodně pohodlná. Myslim že podle fotek tady tenhle typ určo někdo má,kdo ti víc preferuje.
No a na tuhle si dělám zálusk..
www.motostar.cz/cz/eshop/19010-shark-ev ... white-red/
Uživatelský avatar
Wena
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 11. lis 2015 19:02:34
Bydliště: Jägerndorf
Motorka: TA650

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 9:57:02

Tak ta druhá vypadá hodně dobře. Ale ta cena :D

Taky právě uvažuju o výklopce. Chystám se zatím jen na silnice plus sem tam polňačka. Kurňa ale dávat za helmu desítku, to se mi fakt nechce. :D
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Wena » čtv 04. úno 2016 11:55:22

No a právě proto jsem koupil TA 650. Rozdíl peněz dám za oblečení a helmu :pc:
Uživatelský avatar
Wena
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 11. lis 2015 19:02:34
Bydliště: Jägerndorf
Motorka: TA650

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 12:21:38

Jo tak :D No já půjdu jiným směrem - koupím co je potřeba v odpovídající kvalitě (nemusím mít to nejdražší) a pojedu pro 700 ;)

Ale díval jsem se na netu a ty ceny nejsou zas tak strašný. Možná to udělám tak, že koupím helmu někde kolem 4k, vyzkouším, co se mi líbí a co bych chtěl a pak koupím dražší/kvalitnější. A tu první budu mít pro případnýho couráka. ;)
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Re: Přilba

Příspěvekod Polarka » čtv 04. úno 2016 14:47:57

ja som zacinal jazdit v Nolan N65 a v novembri som si kupil SHOEI GT Air a nelutujem. Nolan bola vsice o cislo vecsia ale ajtak rozdiel je to hodne velky
Naposledy upravil Polarka dne čtv 04. úno 2016 20:40:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Polarka
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 04. pro 2015 18:22:04
Bydliště: Wien
Motorka: SV+TA650

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 16:45:44

Dobrá, tak se pojďme na to podívat jinak: co má helma, respektive co by měla mít a splňovat?

Chci vyklápěcí, váhu asi až tak řešit nebudu, nechci kšilt, ale co dál? Má už mít Pinlock, nebo stačí, aby měla přípravu? Jak funguje sluneční clona? Jak moc dobré je mít helmu s přípravou na intercom a jak vůbec intercom funguje?

Podle mě to jsou otázky, které zajímají nováčky včetně mě a nikde jsem tady na ně nenašel odpověď. A nebo jen špatně hledám.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod dimi » čtv 04. úno 2016 17:42:17

Dost se to odvíjí od toho zda nosíš dioptrické brýle. Pokud ano, pak rozhodně sluneční clonu i pinlock. Já nosím brýle a helmu bez sluneční clony si neumím představit. Většinou mám plexi otevřené a jen tu clonu sklopenou. Pinlock je hlavně proti mlžení a zadýchání. Já ho nemám, ale kamarád ano a je to skvělé. Příští helma bude určitě s ním a možná jenom kvůli němu ;)
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 19:17:50

Dioptrické brýle nemám, takže toto mě nějak ve výběru omezovat nebude. ;)
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Spike-cz » čtv 04. úno 2016 19:43:27

Třeba já používám tuhleLAZER PANAME:

Výklopka se sluneční clonou a přípravou na pinlock - dokoupil jsem si ho a používám. Dál má helma i přípravu na intercom.

>Pinlock je OK, bezpečně vidím i při zafuněné helmě - obzvlášť ranní cesty do práce
>Sluneční clonu používám jako ochranu zraku v režimu odklopeno - dělají i samozatmavovací plexi
>Příprava na intercom je super, ale zvážil bych, jak a s kým chci komunikovat - teď to nepotřebuju a jen pro možnost být online - díky nee
>Hlasitost v helmě je otázka nejen kvalitní helmy, ale i proudu vzduchu, resp. kam ti ten vzduch nasměruje deflektor. Pak i sebelepší helma hučí.
>Jedna paní povídala, že jsou nejlepší vyklápěčky Schubertky, ale tahle mi plně vyhovuje..
Tak tu máš inspiraci :)
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 19:48:15

Super! Tak nějak jsem si to představoval. A teď se může přidat někdo další se svými postřehy.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Martin » čtv 04. úno 2016 19:56:47

já používám Caberg Duke Legend a za mě spokojenost. Koukni na ni
maji ji v Bikers Crownu.
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 20:02:27

Díky za tip, ale jde mi teď hlavně o to (a myslím, že všem nováčkům) co je dobré po helmě chtít a co už jsou jen blbinky navíc. ;)

Ale když se na ni dívám, tak vypadá moc dobře a za slušný peníz.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Martin » čtv 04. úno 2016 20:13:28

Hele já když jsem vybíral helmu tak mi nikdo nebyl schopen říc co a jak
každej chválil to co má doma. Zajeď si až budeš v Brnisku do Bikers C
osahej si ji a uvidíš.
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Re: Přilba

Příspěvekod street-dog » čtv 04. úno 2016 20:21:35

A nebo na motosalon do Brna a možná i koupíš za lepší cenu :)

Jinak já měl vyklápěčku Airoh Mathisse a teď mám Cyber UX-33 a nijak mi ta vyklápěčka nechybí když je vedro otevřu plexi a je to :) Vyklápěčka byla lepší v tom když jsem chtěl s někým mluvit nebo tak :)
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 04. úno 2016 20:32:31

Martin: proto tu nežádám o doporučení, kdo co má, ale o vysvětlení pojmů a zdůraznění toho, co by helma měla určitě mít

Street-dog: chystám se tam I s naditou peněženkou právě proto, abych toho hodně vyzkoušel a případně pokoupil
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod MotoBjamboja » pát 05. úno 2016 7:01:22

No co se týče přileb.

Určitě jich budeš muset vyzkoušet více. Helma ti musí sedět a jako nová by ti měla být těsná, ty hlouposti uvnitř se vymačkají, takže je dobré se poradit s prodejcem přímo někde v obchodě. Pokud budeš objednávat přes eshop, může se stát, že budeš několikrát vracet. A je taky fajn, když ti dovolí prodejce si ji projet (je otázkou, jestli bys to jako "nováček" dokázal posoudit) - z důvodu rozhledu v helmě, větrání, hlučnosti.

Za další, určitě helmu se sluneční clonou. Vyměnitelné plexi je na prd, když jedeš úseky les, planina, les, planina a valí slunko, je to k nezaplacení. Přece nebudeš co 5 km stát a měnit plexi.

Dražší helmy mají bradové deflektory, to je fajn a zabraňuje to aspoň trochu přívalu vzduchu zespod. Můj chlap má i nosní deflektor, ten nevím, na co je, ale vypadá to líp :D

Já se dívám i na zapínání helmy, mám ráda takové to klasické zastrkování zoubků a odepnutí jedním tahem za červenou šňůrku.

Co se týče přípravy na intercomy, nejsem si jistá, jestli je naše helmy mají, možná je tam prostor pro ty malé repráčky, resp. je tam pro to vykrojení. Pokud pravidelně nejezdíš s někým, s kým by jsi kecal, nebo potřeboval se domlouvat na cestě, je to asi zbytečné to řešit.

Já mám výklopku, ale další helmu bude asi integrálka.

Jo a co se týče pin locku, určitě je to super věc. My máme na helmách přípravy, chlap ho má, já ne. I když má helma v podstatě nějakou úpravu plexi, stačí chladnější počasí a mlžíš se při každém zastavení nebo menší rychlosti, takže je fajn, když má helma na to přípravu, nebo už ho rovnou má.

No a co se týče mé helmy, mám tuto: http://www.bonmoto.cz/hjc-prilba-is-max-ii-rubbertone-black/

Když jsem ji pořizovala, vyhrála test, co byl tuším v časopise motocykl. Samozřejmě to byl test takové té střední třídy.

A ještě jsem si vzpomněla, když se budeš dívat na helmy, tak se dočteš vždy o nějakých materiálech, dražší helmy, to je karbon, kevlar, aramid, sklolaminát a jejich kombinace, mají to být pevnější materiály, co více vydrží. Chovají se i jinak, když máš nehodu.

Ostatní helmy, to je polykarbonát. Ten údajně po letech mění své vlastnosti, nemá rád uv záření apod. a tak po třech letech bys je prej měl vyměnit. Toto se někde četla, takže prodávám, jak jsem koupila.

Momentálně mě více nenapadá, snad ti to pomůže ;)
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Přilba

Příspěvekod Koudy » pát 05. úno 2016 9:30:20

Úžasný, děkuju moc. Něco takového pomůže nejenom mě, ale určitě I ostatním novicům ;)
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Werke » pát 05. úno 2016 21:09:56

Já používám výklopku HJC SY-MAX III, pinlock, sluneční clona - bez toho ani náhodou. Příprava na intercom tam je, ale originál jsem nesehnal,
tak používám Easy Talkie a spokojenost. Zapínání mám viz.: Motobjamboja a bradový deflektor taky . Já za ní dal 6.500,- a v testech vyšla taky dobře.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

PředchozíDalší

Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron