Boty

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Boty

Příspěvekod Krutista » čtv 13. dub 2017 7:14:17

MotoBjamboja píše:Kruťáku, já myslím, že s Toucanama budeš spokojený, ale nechtěl jsi více MXovou botku?

Jinak já měla před nedávnem štěstí a narazila na inzerát nových crossfirů a měla je za skvělou cenu. Ženská si je koupila, ale přes široká lýtka tu botu ani pro rozšíření nezapla, tak jí ležely dva roky doma a pak se s nimi rozhodla rozloučit. K mé spokojenosti.

Vrzání si, chlapci, můžeme porovnat na srazu. :rock:


Já spokojen taky jsem :D no chtěl/nechtěl. Chtěl jsem ale ono na internetu a pak v reále je to podctatnej rozdíl, což se samo ukázalo a dopadlo to jak to dopadlo čili velice dobře :pc: .
Uživatelský avatar
Krutista
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 369
Registrován: ned 13. zář 2015 16:36:17
Bydliště: Hulín
Motorka: BMW 1200GS

Boty

Příspěvekod Daryth » čtv 13. dub 2017 11:05:30

Kdyby chtěl někdo trochu ušetřit (Crossfire): https://www.bohemiabike.cz/e-shop/boty+ ... +p2785.htm
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Boty

Příspěvekod salieri » čtv 13. dub 2017 13:09:44

:D :D :D A kdo chce ušetřit víc, je k dispozici toto: :D :D :D

Obrázek
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Boty

Příspěvekod Lukáš » čtv 13. dub 2017 14:01:05

Daryth píše:Kdyby chtěl někdo trochu ušetřit (Crossfire): https://www.bohemiabike.cz/e-shop/boty+ ... +p2785.htm


Ušetřit???Asi to nechápu,ale boty za 10900Kč bych si na Transalpa nekoupil.Za ty prachy mám krásnou motodovolenou.Já jezdím ve vojenských goratexových kanadách.Jsou lehké,vysoké,vodotěsné.Jsem maximálně spokojen. A pokud by šlo do tuhého tak mám ze své endůro éry motokrosové beriky.
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

Re: Boty

Příspěvekod Spike-cz » čtv 13. dub 2017 14:16:45

S dovolením souhlasím s Lukášem, mám goráče ještě z mise (2000) a v naprosté pohodě. I dneska v dešti daly cestu do Prahy a zpět bez kapky vlhkosti.
Druhá stránka je, že nejezdím ofík, tudíž nemusím předjímat skoky, brody a držkopády ve vyjetých kolejích.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Boty

Příspěvekod qwert » čtv 13. dub 2017 14:20:14

Až v těch kanadách dobře spadneš tak si pak vzpomeneš na pořádné boty..Jsou sice drahé ale mám je 6 let a pořád drží nato jak jim ubližuju.A ochrana v nich je taky vysoká..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Re: Boty

Příspěvekod Spike-cz » čtv 13. dub 2017 14:54:14

Proto Qwerte píšu, že nejezdím terén. Do blbnutí, jak ho praktikujete s Tomem, Elefantem a spol., bych bez takových botek nešel. Ale na silnici, až mne smahne slepice ve fábce, mi boty nepomůžou.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Boty

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 13. dub 2017 14:56:17

V terénu bych s měkkýma botama nedal ani metr, ale stejně jako každej nezkušenej chobot co rád ušetří každou kačku jsem si to nenechal poradit dokud jsem to nezjistil sám, proč mají vsichni vyježdění jezdci mx boty. Na silnici je nosím taky a loni se do mě na kruháči z boku rozjelo auto, taky jsem jima nepohrdnul. Jo hoši v sázce neni nic víc než vaše zdraví, každá kačka na motodovču dobrá když víme, že v Česku jezdi jen disciplinovaní řidiči a většina seniorů chodí při zhoršených reakčních schopnostech vracet řidičáky :)

Co člověk to názor, jsou tu kluci co jezdí v tričku, ale já už si i bez tý chráničový košile přijdu jak nahatej
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Boty

Příspěvekod hobr » čtv 13. dub 2017 15:08:51

Tomas_7 píše:....já už si i bez tý chráničový košile přijdu jak nahatej

Tome, není to už úchylka? Jestli to musíš nosit pořád, navštiv odborného lékaře :D ...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Boty

Příspěvekod vrchy » čtv 13. dub 2017 15:21:57

JJ loni jsem si taky říkal, že vydržím s goretexovýma tacticool botama, že nebudu dávat hromadu peněz za vysoký boty :mgr: . Pak jsem si vystoupil na polňačce a stupačka mě sekla do holeně těsně nad botu. A tak mám doma toucany, sidi mi neseděly. Záleží co komu sedne, ale dobrý boty jsou k nezaplacení. Už jsem se v těch toucanech vysypal a kotník mi zůstal pod motkou a je to fakt rozdíl, řechtal jsem se jak malej, že se mi nic nestalo :D
Uživatelský avatar
vrchy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 120
Registrován: stř 26. čer 2013 13:35:00
Bydliště: JČ, PHA
Motorka: TA 650

Re: Boty

Příspěvekod qwert » čtv 13. dub 2017 15:40:44

spike-cz píše:Proto Qwerte píšu, že nejezdím terén. Do blbnutí, jak ho praktikujete s Tomem, Elefantem a spol., bych bez takových botek nešel. Ale na silnici, až mne smahne slepice ve fábce, mi boty nepomůžou.


Mě právě paní nabrala z boku a přímo no nohy kterou mi napíchla na brzdový pedál(a na silnici)Kdybych měl tenkrát ty krosfajry neměl bych dnes zmrzačenou nohu(fotku po úraze raději neukážu bo by jste se poblinkali..)Ona ta obrněná bota fakt může pomoci i na asfaltu..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Boty

Příspěvekod Lukáš » čtv 13. dub 2017 16:14:43

Netvrdím že ta "obrněná bota" je špatná,jen říkám že dát za boty 10900 je dost.Samozřejmně že zdraví je na prvním místě.Taky jsem zažil pády z motorky,která se mi válela po noze a měl jsem motokrosové boty,ale pokud člověk jezdí z 90procent po silnici,tak může zvolit jiný tip bot.Můj názor.
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

Boty

Příspěvekod hobr » čtv 13. dub 2017 19:54:42

Lukáš - jak píše Qwert: můžeš jezdit 100% asfalt a někdo Tě sejme, nebo blbě spadneš. Pak si můžeš říkat - kdybych měl pořádné boty, tak jsem to možná přežil ve zdraví.... Je to jen teorie - pravděpodobnost této úvahy je velmi nízká, jen do doby, kdy se něco stane.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Boty

Příspěvekod ogi » čtv 13. dub 2017 20:41:21

Qwerte, ta fotka už tu někde je, už ji sem znova fakt nedávej. Já to vidím doteď. Na srazu jsme se o tom bavili... :omg2:
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Boty

Příspěvekod PAVIK » čtv 13. dub 2017 20:58:12

Taky se vmísím do debaty. Chápu jak to myslí Spike, na druhou stranu je pravda i u Qwerta. Ono je to samozřejmě o finančních limitech i o pocitu každého z nás. Je to relativní. Někdo víc upřednostňuje volnost, jiný nejlepší ochranu. Ani jedno není špatně, závisí to na úhlu pohledu a to se mi na motorkaření líbí. Sám jsem volil botky Forma Adventure. Chtěl jsem něco pevnějšího než kanady (ale na Jawě v kanadách stejně jezdím) a zase jsem se nechtěl cítit jak robocop, protože docela rád chodím. Prostě kompromis kdy vím co si v tom můžu a nemůžu dovolit.
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

Boty

Příspěvekod dimi » pát 14. dub 2017 5:42:48

Mam to uplne jak pise PAVIK. Taky jsem letos musel koupit nove botky a koupil jsem nizke Formy Adventure. Je to hooodne lepsi kanada a da se v ni i chodit po hradech a lehke vylety. I tak zena valila oci, kdyz jsem rekl, ze jsem dal za boty ctyri tisice. Ale nezabila me ;-)
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Boty

Příspěvekod qwert » pát 14. dub 2017 7:54:52

PAVIK píše:Taky se vmísím do debaty. Chápu jak to myslí Spike, na druhou stranu je pravda i u Qwerta. Ono je to samozřejmě o finančních limitech i o pocitu každého z nás. Je to relativní. Někdo víc upřednostňuje volnost, jiný nejlepší ochranu. Ani jedno není špatně, závisí to na úhlu pohledu a to se mi na motorkaření líbí. Sám jsem volil botky Forma Adventure. Chtěl jsem něco pevnějšího než kanady (ale na Jawě v kanadách stejně jezdím) a zase jsem se nechtěl cítit jak robocop, protože docela rád chodím. Prostě kompromis kdy vím co si v tom můžu a nemůžu dovolit.


Ono právě u těch krosfajrů nechybí díky tomu kloubu ani ta volnost.Mě se v nich i dobře chodí.Samozřejmě chápu že dát za boty 10000 se jeví jako šílenost..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Re: Boty

Příspěvekod Spike-cz » pát 14. dub 2017 8:23:42

Právě. Když od boty chci, aby mi nevadila při chození, enduro boty mi vůbec nepřijdou jako dobré řešení. A řešit to botou za desítku je pro mne trochu mimo.
Kouknul jsem na tu nízkou Formu, vypadá jemně. Ale ... V práci furt mám kanady, na moto taky vysoký boty... Mám z toho normálně mozoly na těch mejch hnátách. Kdybych měl nosit na ježdění boty pod kolena, asi by mne to regulerně přestalo bavit.
Ale nikdy neříkám nikdy.
Na druhou stranu, já umřu spíš na infarkt než na kreš, takže proč to řešit ..

No chlapci, manželka mne načapala jak to sem píšu a dostal jsem jemnej kartáč, konkrétně za poslední větu. :( Nicméně jen ať si prej koupím dobré boty, že mne na kriplkáře tlačit nebude. Holt život je otázkou priorit. Třeba něco nakonec pořídím taky. Do práce jezdím v tomhle - jako příklad, co se nemá.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Boty

Příspěvekod vrchy » pát 14. dub 2017 19:25:51

No to sis mohl pár chechtáků přidat a měl bys boty na motorku :D
Uživatelský avatar
vrchy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 120
Registrován: stř 26. čer 2013 13:35:00
Bydliště: JČ, PHA
Motorka: TA 650

Boty

Příspěvekod dimi » pát 14. dub 2017 19:53:41

Vysoke Formy me hlavne nesedly pri posedu na motorku. A prez ne nesly pretahnout kalhoty. Jezdim v kevlarovych jeansech a menit to nechci, tak jsem zvolil ty nizky Formy. A jsou uzasny. Presne co jsem potreboval. Ale to jsem poznal hned jak jsem je nazul.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

PředchozíDalší

Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron