Přilba Astone RT1000 Executive

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Dejavu » ned 12. říj 2014 18:22:02

Tak, je načase vyměnit lety opotřebovanou, povětrnostními vlivy a mým potem decimovanou pokrývku hlavy alias blembák. Vybíral jsem dlouho. Hodně členů, co četlo mé příspěvky, mi dají zapravdu. Začal jsem Givi X.01 Tourer. Ač se to nemá, tak jsem ji velmi opatrně vybalil z krabice a projel. Byla to docela prča, ten štítek přes plégo vypadal legračně, ale byl dostatečně čumuschopný; jinak bych to neriskoval. No hukot jak v kládě nadrženého puboša mě odradil, protože stejnou službu mi dosud činila moje ma(s)tná airožka. Tak, důkladně prohlédnout, jestli se na ní zuby nehty nedrží nějaký ten mušavec, zlikvidovat otisky, do krabice a tradá z5. Další pokus byl z dílny Cabergu a to Caberg EGO Streamline Fluo. Tam už jsem s testem nepochodil, viz obrázek, navíc mě tlačila na horní stranu, vlasem docela prořídlé, lebkovny. Obětoval jsem další hrachy za poštici a vzal si o číslo větší. Ta se mi na hlavě protočila jak větrný kohout Kamil a už putovala z5 do krabice a a hurá do Práglu.

Obrázek

Na čas jsem si dal pokoj a pak přišla Dee s tím, že chce novou přilbu, vyklápěčku. Hle, žena chce něco na motorku, je třeba jí vyhovět, navíc to mělo být v její režii a o to víc to potěšilo nejen moji peněženku. Navštívil jsem kamaráda v MCF Slušovice a ten nás nechal v klidu zavřené na krámě, blembáky různé zkoušeti. Nakonec si vybrala ASTONE RT1000 EXECUTIVE černá. Když jsem viděl zpracování, tak jsem si řekl - za ty prachy... A šel jsem do ní taky. Původně jsem uvažoval o bílé, ale byla mi rozmluvena, tak jsem si koupil stejnou jak Dee.

No a dnes jsem si dopřál tu čest ji vyzkoušet. Zatím je docela těsná, ale že by vysloveně nepříjemně tlačila se říct nedá. Do 60ky jemně ševelí, ale nad 60 už o sobě dává vědět vítr. Srovnával jsem to se svojí A4kou a je tak o polovinu tišší.

Obrázek

Plusy:
- sluneční clona
- tichá
- rychlozapínání
- bezproblémové nandávání dioptrických brýlí (žlábek)

Mínusy:
- bradový deflektor je hodně natěs
- oproti velikosti S, co má Dee, je tam světlý interiér :wtf:
- asi bude časem vrzat
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Gamba » ned 12. říj 2014 19:23:10

Tak testuj, testuj. Taky chci na jaro nejakou vyklapecku, tak at mam z ceho vybirat. Zatim jsem celkem nerozhodnej co vzit. Tvuj system pokus - omyl po internetu ma asi neco do sebe, ale ja bych na to asi nemel nervy. :D
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Květek » ned 12. říj 2014 20:14:31

Gamba píše:Tak testuj, testuj. Taky chci na jaro nejakou vyklapecku, tak at mam z ceho vybirat. Zatim jsem celkem nerozhodnej co vzit. Tvuj system pokus - omyl po internetu ma asi neco do sebe, ale ja bych na to asi nemel nervy. :D

Tak až to vychytáte podělte se i se mnou.Ono ale co sedne jednomu nemusí platit u druhého.Ale rád nějaké rady načerpám.Mám Airoh Monster váží jen 1000g hluk mi při mém krátkém ježdění snad ani nevadí ale nejvic mě štve,že se špatně v pevné helmě mohu domlouvat.Taky závidím Angreštovi který jezdí více méně kochačku jen s clonou.Jak jsme byli na té Pálavě v těch 34°C tam jsem se rozhodl pro vyklápěčku. Dodnes ta moje helma je v prodeji,cena vůbec neklesá,furt je za 7500Kč.Dnes chci investovat tak ty 4000Kč víc ne.Zase se objeví něco nového a nejsem Rockefeller.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod dimi » pon 13. říj 2014 4:09:16

Jo jo, Angrest ma paradni vyklapecku. Moje dalsi helma bude Shark evolve3.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod dimi » úte 14. říj 2014 19:04:27

Nezkoušel a nebo nezajímal se někdo o tuto helmu? Nebo nějaká zkušenost? http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF393-Convert
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Dejavu » úte 14. říj 2014 19:10:15

Vypadá zajímavě :) Ale bál bych se možných mechanických problémů :(
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Tomas_7 » úte 14. říj 2014 19:16:25

proč? používám LS2 5 let a ještě sem s ní neměl ani jeden problém, používám jen obyčejnou výklopku, ale nemyslím že by měl být problém s tím překlápěním, podle mě mají kvalitu přileb docela dobrou, zkrátka je to ještě jedna ze značek co dokazuje že nemusí být nutně dobré drahé, to že letos nasadily přilby LS2 jezdci Dakaru dle mě také o nějaké kvalitě svědší :)
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod dimi » úte 14. říj 2014 19:18:10

Je to něco jako ten Angreštuv Shark. Ale když jsem si naposled prohlížel v krámu tuto helmu od LS2 http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF370-Easy-BT tak jsem byl dost zklamán. Zpracování bylo děsný. Tak se toho trochu bojim. Bohužel helmy Shark u nás snad nikde neprodávají a přez net si helmu kupovat nechci.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Tomas_7 » úte 14. říj 2014 19:30:30

Vlastním vyklápěčku Delta minulý model a Magnum, Magnum teď rozebírat nebudu jelikož tu mluvíme o výklopkách, co se té Delty týče tak jsem uplně spokojený, v crash testech měla plný počet hvězd (pokud se nepletu, ale snad si to pamatuji správně), hlučnost poměrně přijatelná (fouká do každé výklopky, takže v rámci mezí ok), nemlží se nikterak brutálně, jednou jsem posílal na reklamaci jednu páčku větrání, do 2 týdnů jsem ji měl zpět opravenou bez keců, s novým pytlem na přilbu a omluvou, jinak mi dvakrát spadla z motorky na asfalt a skončilo to vždy lehkým poškrábáním, co mě trochu štve tak je poškrábané plexy od větví, to byl důvod koupi Magnumu, takže jde o vkus, ale nebál bych se nějaké kvality :) možná nějaké vadné kusy
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Květek » úte 14. říj 2014 20:45:53

Tomas_7 píše:proč? používám LS2 5 let a ještě sem s ní neměl ani jeden problém, používám jen obyčejnou výklopku, ale nemyslím že by měl být problém s tím překlápěním, podle mě mají kvalitu přileb docela dobrou, zkrátka je to ještě jedna ze značek co dokazuje že nemusí být nutně dobré drahé, to že letos nasadily přilby LS2 jezdci Dakaru dle mě také o nějaké kvalitě svědší :)

Tak to zas mě se teda Tome moc laciná nezdá,sedmička je už slušný peníz.Na tom odkazu vypadá dobře ale myslím že o 2 tisíce lacinější bude sloužit stejně kvalitně.To,že jedou Dakar je o penězích do toho profi jezdci pod smlouvou moc mluvit nemohou.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Tomas_7 » úte 14. říj 2014 20:51:56

není to sedmička, Delta co mám já je teď v akci za 2 700 ;) kolik stojí normálně teď nepovím, ale myslím že 3 600

Odkaz co posílal Dimi byl už s intercomem který teď nehodnotím, jen helmu :)
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Květek » úte 14. říj 2014 20:57:52

Já jsem otevřel ten dimi odkaz a líbila se mi ale je tam za sedm tak se mně zdálo divný,že hovoříš o láci.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Gamba » stř 15. říj 2014 6:41:00

Když jsem študoval na Motorkářích různý názory na LS2, tak si sice hodně lidí chválilo poměr cena/výkon, protože v této cenové relaci nic takovýho není, ale jinak prý kvalita zpracování nic moc a je prý celkem dost hlučná. Někteří ji hned dávali pryč, protože se v ní nedalo vydržet. Asi to chce vyzkoušet osobně. Co jednomu vadí může být pro druhýho v pohodě. Taky jsem o ní uvažoval, protože za ty prachy je dobrá, ale ty názory na ní mě celkem odradily. Tak nevím. Abych pravdu řekl, tak čím víc se v tom hrabu, tak tím víc nevím, co koupit. :grr:
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Květek » stř 15. říj 2014 8:35:15

Já se přiznám,že o LS2 nevím nic,tu jsem v merku neměl.Na foto z dimi odkaz na mne působila dobře.(až na cenu ale to jsem nevěděl,že má intercom).Správně Martine píšeš,že každému sedne něco jiného.Jak jsi četl ty recenze o hlučnosti nebyla tam zmínka o rychlosti,že to je víc hlučné až ve vyšších rychlostech a tam kde se pohybujeme my tak to je v pohodě?Jinak jsi přesně vystihl moje diléma,čím víc se o helmu zajímám tak do toho zabředávám a ztrácím se v tom.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Gamba » stř 15. říj 2014 9:22:08

LS2, co myslím já je:http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF370-Easy, co myslí Tomas je:http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF369-Delta. To, co sem dával Dimi je Convert:http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF393-Convert, to je jejich nějakej top model. Proto je tak drahá. Ty dvě předchozí jsou levnější. S přidaným interkomem je ta Easy:http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF370-Easy-BT
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Přilba Astone RT1000 Executive

Příspěvekod Květek » stř 15. říj 2014 9:59:04

Tak to cos tam teď umístil za odkazy se mi líbí vše.Budeš mi muset poradit jestli ten intercom vzlášť nebo integrovaný.(až při osobním kontaktu)teď se nijak šířeji nerozepisuj.Vzhled a cena se mi zdá dobrá asi nebudu dál vybírat a bude se mi jednat už jen o sednutí na hlavu.Kdyby byla možnost jí někde zkusit tak bych toho využil.Ahoj a dík za tip a rady.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR


Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron