Výklopná versus integrální

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 18:48:56

Už druhou sezonu uvažuji o koupi nové přilby. V první řadě je vždy bezpečnost o tom není sporu. Na druhém místě je hmotnost. Nyní mám přilbu výklopnou, SHARK. Váží asi 1,5 kg. No a pro můj "krčíček" každých půl kila velká zátěž.
Jelikož přilbu vyklápím pouze při nasazování a sundávání, tak to považuji za zbytečné. Mám sluneční clonu, což je skvělá věc.
Vyhlédla jsem si carbonovou vážící 1,1 kg, stojí 8 tisíc, což je už celkem dost, ale nejsem si jista, že by tam byla clona, neboť to má výměnná plexi. Také nevím, zda lze zabudovat intercom.
Můžete mi prosím poradit? Jistě máte více zkušeností a já si ráda nechám poradit, než něco koupím.
Líbila se mi tato: Helma Nishua (Uvex) Enduro Carbon 3 in 1

Budu vděčná za jakýkoliv komentář. A předem díky :thnx:
Přílohy
_vyrp11_177792.jpg
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Dejavu » ned 14. pro 2014 19:35:56

Pokud ji vyklápíš při nasazování a sundávání tak pro tebe integrál moc vhodný nebude. Záleží, jak si upravuješ vlasy. Vyklápěčka je na nasazování asi nejlepší. Inegrálka zas sedí jak prdel na hrnec a bude nejtišší a nejbezpečnější - nehledě na řeči o homologacích "vyklopených" přileb.

Také frajeřinky ála štítek na krosovce s plégem je spíš jen na hluk. Neříkám, že mi občas nepomohl se sluníčkem, ale většinu času ti jen trhá hlavu směrem dozadu.

Mrkni sem :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Výklopná versus integrální

Příspěvekod micki » ned 14. pro 2014 19:47:24

Podle mně je to pouze módní záležitost, ale integrála se na enduro moc nehodí. Já osobně jezdím přes léto v enduro helmě se štítkem a sklopným plexi. Důvod. Od podzima se v ní jezdit nedá, páč se strašně mlží a vzhledem k tomu, že má plexi ostrý oblouk, nejde tam dát antifog. Jezdit třeba v 10-ti stupních s odklopeným plexi je problém, to je lepší krosová helma s brejlema. Takže od podzima do jara jezdím s výklopkou, kde mám antifog a můžu jezdit se zavřeným plexi. Jinak intercom jde dát do každé helmy, akorát v enduro helmě je hůř slyšet, páč ta je díky štítku hlučnější. Jinak na štítek lehce přiděláš kameru a v terénu stačí sklopit hlavu a chráníš se před bahnem, který hází kámoš před tebou. V podstatě ale záleží na tobě, co se ti líbí a v čem se budeš cítít OK. A nemusíš ani dávat takovej balík, jak jsi psala.
Jezdi na motorce tak, jako by tě všichni ostatní chtěli zabít.
Uživatelský avatar
micki
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 211
Registrován: pon 20. říj 2014 17:10:44
Bydliště: Všenory-Praha západ
Motorka: TA 650

Výklopná versus integrální

Příspěvekod qwert » ned 14. pro 2014 19:49:05

Vybrala sis dobrou přilbu a nemusíš se bát že by ti ten štítek trhal hlavou dozadu..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Výklopná versus integrální

Příspěvekod sumavak » ned 14. pro 2014 20:12:51

Když mas moznost dojdi do obchodu dej na hlavu ,vem do ruky prohledni poradne ze všech stran a pak teprve kup.Najdi si ještě jinou prilbu moznost číslo 2.Ty chces ale se clonou??? tahle ji ale nema
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Dejavu » ned 14. pro 2014 20:22:37

qwert píše:Vybrala sis dobrou přilbu a nemusíš se bát že by ti ten štítek trhal hlavou dozadu..


Záleží, jak má vysoké plégo, pokud jí to pude rovnou na hlavu, moc příjemné to není. Hlavně při rychlejších přesunech. Já teď měnil přilbu a poznal jsem to, bez štítku je to příjemnější.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Brian1986 » ned 14. pro 2014 20:26:20

Nishua je přejmenovaný Uvex, který s motohelmama skončil. Mám Uvex enduro třetí sezonu a jsou max spokojený, předtím jsem měl na zkoušku výklopku z lídlu se sluneční clonou, když jsem pořídil Uvexku, tak díky tomu štítku jsem zjistil, že tu vnintřní clonu nepotřebuji, prostě mi nechybí.
V chladnějším počasí nebo dešti se trochu mlží, ale v Louisu k ní prodávají i pinlock. Je z ní parádně vidět, motokrosový brýle mám MX Agressive z bikerscrownu a jdou tam, ale chce to vyzkoušet, každý má jiný obličej.
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Tomas_7 » ned 14. pro 2014 20:26:58

Dejavu ale to je přilba od přilby, mám na off ksilt se kterým ani nedam dálnici, kamos má tu samou helmu, ale novej model, ma na ní různý otvory a aerodynamický kanály a dá s ní 130 v klidu :)
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Dejavu » ned 14. pro 2014 20:39:50

Šak já se nepřu :) Každopádně každý ví, že když dáš něco do proudu vzduchu a nemá to optimální (kapkovitý) tvar, bude to klást proudícímu vzduchu odpor. Blbé je to, že si člověk belu před koupí nemůže pořádně odzkoušet (myšleno při jízdě na moto). Já si teď novou zajížděl tak, že jsem v kufru vozil ještě tu starou.

Obrázek

Štítek jde sundat. Asi věděli proč :D
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:40:17

Dejavu píše:Pokud ji vyklápíš při nasazování a sundávání tak pro tebe integrál moc vhodný nebude. Záleží, jak si upravuješ vlasy. Vyklápěčka je na nasazování asi nejlepší. Inegrálka zas sedí jak prdel na hrnec a bude nejtišší a nejbezpečnější - nehledě na řeči o homologacích "vyklopených" přileb.

Také frajeřinky ála štítek na krosovce s plégem je spíš jen na hluk. Neříkám, že mi občas nepomohl se sluníčkem, ale většinu času ti jen trhá hlavu směrem dozadu.

Mrkni sem :tss:


díky, kouknu
no štítek - s tebou souhlasím, že to spíš láme hlavu, dá se sundat
nejvíc mě oslovila váha, lehčí jsem nenašla
a výklopnou vyklápím, abych ji sundala, jinak bych si utrhla uši a to je mám spíš malé :D :D :D
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod qwert » ned 14. pro 2014 20:41:49

Nemám ten štítek moc vysoký ale s touhle přilbou nemám problém jet přes 130..
Obrázek
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:44:29

micki píše:Podle mně je to pouze módní záležitost, ale integrála se na enduro moc nehodí. Já osobně jezdím přes léto v enduro helmě se štítkem a sklopným plexi. Důvod. Od podzima se v ní jezdit nedá, páč se strašně mlží a vzhledem k tomu, že má plexi ostrý oblouk, nejde tam dát antifog. Jezdit třeba v 10-ti stupních s odklopeným plexi je problém, to je lepší krosová helma s brejlema. Takže od podzima do jara jezdím s výklopkou, kde mám antifog a můžu jezdit se zavřeným plexi. Jinak intercom jde dát do každé helmy, akorát v enduro helmě je hůř slyšet, páč ta je díky štítku hlučnější. Jinak na štítek lehce přiděláš kameru a v terénu stačí sklopit hlavu a chráníš se před bahnem, který hází kámoš před tebou. V podstatě ale záleží na tobě, co se ti líbí a v čem se budeš cítít OK. A nemusíš ani dávat takovej balík, jak jsi psala.


enduro helmou se štítkem myslíš motocrossovou?
já jezdím jen od jara do podzimu
a terén? zatím ne. časem bych zkusila enduro školu
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:47:32

Záleží, jak má vysoké plégo, pokud jí to pude rovnou na hlavu, moc příjemné to není. Hlavně při rychlejších přesunech. Já teď měnil přilbu a poznal jsem to, bez štítku je to příjemnější.



mám 173 cm výšku a mám cestovní plexi, 150 jezdím jen na dálnici :D :D :D :D :D
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:50:39

Dejavu píše:Šak já se nepřu :) Každopádně každý ví, že když dáš něco do proudu vzduchu a nemá to optimální (kapkovitý) tvar, bude to klást proudícímu vzduchu odpor. Blbé je to, že si člověk belu před koupí nemůže pořádně odzkoušet (myšleno při jízdě na moto). Já si teď novou zajížděl tak, že jsem v kufru vozil ještě tu starou.

Obrázek

Štítek jde sundat. Asi věděli proč :D



no to se mě právě zaujalo, že štítek je sundávací, nikde jsem nenašla hlučnost
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Brian1986 » ned 14. pro 2014 20:53:53

přítelka má taky 173, jezdí na Alpovi 650 v integrálce, plexi je tam turistické, a musel jsem jí tam udělat nástavec na to plexi,, když na tom jejím alpovi jedu já s uvexkou tak jsem takové problémy neměl, a to mám 183cm
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:55:28

qwert píše:Nemám ten štítek moc vysoký ale s touhle přilbou nemám problém jet přes 130..
Obrázek



no jo pánové, ale vám ty motocrossové přilby sluší :gd: :gd: :gd:
dovedete si mě představit v něčem takovém?
tato mi přišla i designově hezká, pěkný profil, clonu oželím když koupím i čiré plexi

jste úžasní
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:58:08

Brian1986 píše:přítelka má taky 173, jezdí na Alpovi 650 v integrálce, plexi je tam turistické, a musel jsem jí tam udělat nástavec na to plexi,, když na tom jejím alpovi jedu já s uvexkou tak jsem takové problémy neměl, a to mám 183cm


jak to?
není to tím, že jsi zvyklý i na větší odpor když jedeš jak pr..e :D :D :D sorry
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Pauluša » ned 14. pro 2014 20:59:35

A nebo budu více posilovat. Co vy na to? :D :D :D :D :yah: :yah: :yah: :yah:
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Výklopná versus integrální

Příspěvekod Dejavu » ned 14. pro 2014 21:01:54

Jak by řekla malá - je to děsně seksy :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Výklopná versus integrální

Příspěvekod qwert » ned 14. pro 2014 21:06:21

Paulušo tahle přilba sluší i ženám..Mé teda určitě.. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Další

Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron