STK - Technické prohlídky

Zajímá vás, co se v motosvětě děje? Hledejte právě zde

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » pon 08. říj 2018 18:01:52

Tak dnes jsem vyrazil na urad do Blovic. Na dotaz, zda TK prodlozujou mi bylo receno, ze to nedelaji a delat nebudou. Ze je to prodlouzene automaticky, bez zapisu a nove znamky. A to v Blovicich dela tam znamej. Ze pokud chci zapis, mam ject jinam, ale ze v Plzni to taky nezapisujou.
Takze kdyz to neni jednotny na uradech, kde je jistota, ze to budou policajti vsichni tolerovat? Nehlede na to, kdyz bych jel mimo EU, kde nemaj pristup do registru... Na objizdeni uradu kaslu, takze za me, pokud se do jara neco nezmeni a ten zapis nebudou provadet povinne a automaticky, v dubnu jdu normalne na TK, to petikilo me nezabije. Navic kdyz mam domluveny, ze motka projde, tak jak je, jen musim sehnat potvrzeni o vymene budiku (po prestavbe mi nesedej km, mam o 60tis. min, nez na minulej TK a to se ted na TK resi), coz by taky nemel bejt neresitelnej problem. A pak uz TK kazdy ctyri roky.
Proste CR, to je Kocourkov...
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: STK - Technické prohlídky

Příspěvekod mmirek » pon 08. říj 2018 18:29:17

4 Ogi:

Policajtů v ČR se neboj - budou s tím všichni seznámeni :angel: :-) Jinak v případě, kdy nesouhlasíš s pokutou, nemůžeš být oflastrovaný na místě - musí :devil: vypsat oznámení přestupku na referát dopravy, a tam hrozí vyšší pokuta ( doporučuju pouze v případě, že si jsi 100% jistý - a zrovna platnost TK je nediskutovatelná ). Já do zahraničí nepojedu = neřeším to. Pokud bych plánoval cestu mimo ČR, zašel bych na referát dopravy např. s poškozenou známkou o TK na RZ (Wapka je svině :D ) a nechal bych je úřadovat :mgr: - na známého, kterýmu se nechce dělat a nejeví snahu pomoct, bychse podruhý neobrátil :devil:
Uživatelský avatar
mmirek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. kvě 2018 22:02:13
Bydliště: u Kyjova
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod hobr » pon 08. říj 2018 18:41:18

Končí mi TK tuším za měsíc. Kašlu na všechna "automatická prodloužení", normálně si zajedu na STK a nechám se "oholit". Technickou budu mít na 4 roky a víc to neřeším.... Může mi "políbit zadel", abych chodil někde po úřadech a "žebral" o prodloužení....
Moto mám v cajku, tak nemám strach. Tož tak. :tss:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » pon 08. říj 2018 19:06:17

Souhlasim s Hobrem. Ale holt vam stoji za to se stresovat a hadat. U me aspon bude vyresena a oduvodnena vymena budiku do budoucna a motorka na TK nafocena, tak jak je a o to min starosti s TK do budoucna. Kdo vi, co pro technicky za dalsich 2,5 roku vymysly.
A hele znamej. Jak rekl, dela co musi a to, ze by meli menit znamky TK a delat o tom zapisy do TP zatim nikde v zakone neni definovany. A druha vec, kdyz to nedelaj jinde, proc by to delali oni? Aby se jim tam nahrnulo treba 10tis. motorkaru, kterejm to jinde nenapsali? Chapu je. Proc to ministerstvo komplikuje? Proste od 1.10. TK na 4roky, kdo delal TK pred, smolik, bude mit TK na 4roky az po pristi technickej. Tak bych to videl ja.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » pon 08. říj 2018 19:08:26

Jeste pro mmirek: Bude s tim Policie seznamena tak jako urednici na DI? Tam je to taky vsude jinak, jak vidno. A porad jsou tu staty, kde policie nema pristup do registru...
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: STK - Technické prohlídky

Příspěvekod mmirek » pon 08. říj 2018 20:40:45

:tss: DI zřejmě myslíš referát dopravy a siln. hosp. na magistrátu, za ty mluvit nemůžu - ale PČR dostává instrukce centrálně, direktivně, elektronickým podpisem jsou závazně seznámeni a musí je dodržovat :devil: Do zahraničí bych si nedovolil se špatnou nálepkou vyjet, protože já sám chci mít všechno OK - ale každý se k dodržování předpisů holt stavíme jinak :zed: Ono taky dohadování se s policií vypadá jinak v Německu, na Ukrajině a u nás... :D

Třeba bych se zeptal známého, jak se řeší, když nálepku na RZ poškodím např. při umývání wapkou... Předchozí poznámka samozřejmě nesnižuje hodnotu Tvého známého, pouze vyjádřila můj názor obecně na kategorii "známý" ( odlišná od kategorie osob typu "kamarád" :frnd: )

Na závěr: Nikoho nepřemlouvám, aby něco dělal - nedělal :angel: Jen jsem chtěl pomoct a upřesnit informací dohady typu co kdyby... Hlavně se nerad na netu dohaduju o nesmyslech, které většinou přejdou do osobních invektiv :grr: Což se tady doufám nestane :D
Uživatelský avatar
mmirek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. kvě 2018 22:02:13
Bydliště: u Kyjova
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » pon 08. říj 2018 20:58:13

Ano, myslim odbor dopravy v obci s rozsirenou pusobnosti. Proste tam jen delaj co musi a ze by prodluzovat MUSELI, zatim informovany nebyli. Jsou tam taky jen v praci jako ty nebo ja a ruku na srdce, ty delas v praci to, co nemusis? Mimochodem,nemeni nahodou poskozeou samolepku na TK? Pokud jsi prislusnik PCR a tudiz vis, ze to u vas bude s tim prodlouzenim vseobecne znamy, dik za info. A uz to PCR vzala na vedomi?Zejtra jsem chtel volat kamarodovi(hodne dobrymu) kterej je u dopravaku, jak to je.
Tim koncim tuhle debatu, me to petikilo fakt nevytrhne a o princip mi taky nejde.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: STK - Technické prohlídky

Příspěvekod street-dog » úte 09. říj 2018 6:49:58

Já jdu "prodlužovat" zítra, u nás (Židlochovice) to jde bez problémů a ušetřený prachy za technickou radši proleju nádrží :) nehledně na to, že úřad mám blíž než technickou.

PS: jinak známka na značce sakra drží :D kdyby ji měla wapka zničit tak zničí dřív tu značku :)
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod mmirek » úte 09. říj 2018 9:09:32

:tss: Pouze známku opravdu mění STK- to má OGI pravdu :clap: Já tehdy měnil celou RZ :D za hezčí :angel:

4Ogi : Nechtěl jsem plevelit debatu - jen jsem po víc než 20 letech přecitlivělý na debaty policajtech, co čekají na záminku, aby mohli poškodit vzorného občana :devil: Znám dobrý a špatný četníky stejně jako dobrý a špatný zedníky či doktory.... Chtěl jsem jen původně zdůraznit dvě věci: a) PČR bude seznámena. b) Pokud nesouhlasíš s oprávněností pokuty, na místě neplať ani nepřistup na složenku, nech napsat oznámení na RDSH.
Uživatelský avatar
mmirek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. kvě 2018 22:02:13
Bydliště: u Kyjova
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » úte 09. říj 2018 10:06:28

Já to nemyslel nijak proti policajtům, s těma já nemám sebemenší problém. Jako bývalý řidič-profík jsem měl tu čest hodněkrát a nikdy jsem nezažil buzeraci z jejich strany nebo že by mě chtěli za každou cenu na něčem dostat. Spíš naopak, jednou bylo na autě víc přestupků, tak se domlouvali, co napíšou, abych já jako řidič z toho vyváznul co nejlíp. Ale je to taky o tom, že já se s nimy vždy snažim jednat slušně.
A hlavně před pár lety mě k Policii odešlo pár kamarádů. Takže s PČR fakt problém nemám.
Jen ňák nevěřim tomu, že když neni jednotnej názor na odborech dopravy, bude jednotnej u Policie. A hlavně jak jsem psal, nejde ani tak o ČR potažmo EU, ale už vidim, jak v Rumunsku nebo na Ukrajině vysvětluješ, že máš prošlou známku TK. A zrovna tam je ta Policie, která se tě bude snažit dostat i bezdůvodně, takže tohle bude voda na jejich mlýn. :chjo:
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod pallous » úte 09. říj 2018 15:06:19

Zdarec.Teď jsem přijel z Kyjova a na značce mám novou nálepku s platností na 4 roky.I s vyplněním žádosti jsem se tam nezdržel víc jak 15 minut.Naprosto bez problémů.Při odchodu jsem se paní u přepážky ještě ptal jestli je podmínkou k prodloužení TK její provedení v letošním roce a celkem jasně mi bylo zděleno že ne.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod martin_100 » úte 09. říj 2018 15:32:22

Ať jde nebo nejde o princip. . .
Kurwa jednou jsme právní stát a ne nějaká banánová republika. Pokud jde něco legální cestou na jednom úřadě tak to musí jít na všech!!!!!
Pokud ne tak je to pouze lenost toho darmožrouta za přepážkou. Jelikož státní úředníky platíme my z našich daní tak je jejich povinnost pro nás pracovat.
Pokud pro nás nepracují tak nemají na úřadu co pohledávat.
Nesnáším ten povýšnej úřednickej xindl na přepážkách. Jednají s lidma jako z kusem hadru. Kdyby neseděli hrdině za sklem tak by byly posraný až za ušima.

A sorry Ondro pokud před nima každej stáhne ocas jako ty tak se nikdy nic nezmění. Jednou máš na něco nárok tak si za tím stůj.
Chystam se na prodloužení TK taky a pokud semnou zkusí vyjebat jako s tebou bude veliký zle.
Klidně to protáhnu i přes ministerstvo.
Nejde mi o princip ani ušetřený pětikilo.
Jde mi o to donutit ty líný svině aby dělali svojí práci. Nic víc.
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

Re: STK - Technické prohlídky

Příspěvekod Spike-cz » úte 09. říj 2018 17:18:46

Martine chápu to, ale většina ouřadů taky pracuje podle nařízení, které dostávají. Jestli ale jejich šéfík je alibista nebo je nedůslednej, dopadá to jako v tomhle případě. Jak jsem psal o své zkušenosti, nedovolil bych si nadávat na tu úřednici, protože i jí někdo vydal pokyn něco neudělat a ten "někdo" je ten zlej a všechny ty tvoje (v danou chvíli zbytečný) nadávky platí "jemu".
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod petrucio » úte 09. říj 2018 19:12:19

doufejme, že i pojišťováci jsou seznámeni s danou věcí, protože při nehodě první, co je zajímá, je technický stav, platná TK, gumy a další věci, úplně vše si fotí, i SPZ a známku..... :prn:
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod -MP- » úte 09. říj 2018 22:24:05

Já se jedu zejtra projet a beru si sebou velkej TP a vyplněnou žádost . Napsal jsem si na úřad do Mor. Budějovic a Mor. Krumlova , z obou mi napsali že zápis provedou a známku vylepí . Jenže teď jsem si vyplňoval žádost abych se s tím zejtra nezdržoval a tuším že bude problém jinde ... mám v techničáku jinou adresu než v občance ... No na prokázání totožnosti si beru radši cestovní pas , tam adresa není . Nebo rovnou nechám udělat změnu tý adresy .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod ogi » stř 10. říj 2018 5:21:55

Martin 100: Souhlasím se Spikem, ten muj známej na úřadě dělá to, co musí. A z vyšších míst zatim nemá nařízení, že to mají prodlužovat. Takže tak.
Mam TK do dubna, takže to nechám vyhnít, co nejde teď, půjde třeba za měsíc nebo po novym roce.
Jsem zvědavej, jak pochodíš v Plzni, předpokládam, že pojedeš na Koterovskou. Pokud ti to tam prodlouží, rád tam zajedu taky.

Navíc já na tu TK pojedu na jaře asi stejně, protože mám domluveno, že mi Alp projde v podobě, v jakej je. Jen musim doložit papír o výměně budíků (a to by mělo stačit čestné prohlášení, niokde ve vyhlášce není, že to musí být papír ze servisu). A jak už jednou bude motka nafocená takle na TK, tak už pak musí projít vždy. A když mi TK prodlouží, kdo ví, co vymyslí za dva roky a budu pak mít o to větší starost protáhnout to technickou.

Ty se tady rozčiluješ nad úředníky, hlavně že vy na Poště jste jiný, taky děláte jen to, co musíte...
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod hobr » stř 10. říj 2018 7:17:03

ogi píše:Martin 100:
Ty se tady rozčiluješ nad úředníky, hlavně že vy na Poště jste jiný, taky děláte jen to, co musíte...

To je slovo do pranice! :grr: :D
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod martin_100 » stř 10. říj 2018 8:48:00

Na všech poštách dostaneš stejný služby. Nestane se ti aby ti na nějaký poště řekli že takovou službu oni nedělají a že je nezajímá že jiná pobočka to dělá. Takovej bordel si dovolí jedině na evidenci vozidel.
Pokud máš cokoli proti poště, máš možnost využívat služby několika jiných firem.
Jenže u evidence vozidel máš smůlu. Jinej úřad (třeba katastr) ti s věcna kolem vozidel asi moc nepomůže.
Že za ty nadávky nepatří tomu lenochovi za okýnkem? Tak ať si zavolá svýho vedoucího tomu ty nadávky budou patřit když není schopnej zajistit na svým úřadu úroveň služeb srovnatelnou s ostatníma pobočkama jeho úřadu.

Tuten úřednickej bordel, lenost a šlendrián mě neskutečně vytáčí.
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod martin_100 » stř 10. říj 2018 8:58:28

hobr píše:quote="ogi"]Martin 100:
Ty se tady rozčiluješ nad úředníky, hlavně že vy na Poště jste jiný, taky děláte jen to, co musíte...



No neřek bych že dělám jen to co musím. Většinou dělam o dost víc než bych musel.
Nemusel bych si auto sám vykládat/nakládat od toho je překládka. Ale pak by se taky mohlo stát že bych se domů dostal kdoví kdy.
Nemusel bych se hrabat v autě když něco odejde ale čekat na servis/odtah ale jak dlouho to trvá? To si radši pokud je v mých silách nějak poradím.
Nemusel bych po šichtě kdoví jak pečlivě uklízet kabinu stejně jako na to pečou ostatní ale bych v ní zachvíli shnil.
Nemusel bych brát směny navíc za marody ale jak by mě pak velitel asi ochotně vycházel vstříc když budu chtít volno?
Atd atd.... Moje svědomí je v tutom směru čistý.
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

STK - Technické prohlídky

Příspěvekod -MP- » stř 10. říj 2018 9:39:23

Tak aby jsme se zase vrátili k tématu STK ... zajel jsem si kousek za Třebíč do Moravských Budějovic a bylo to bez keců a s úsměvem . Tím že jsem paní za okýnkem řekl že tu starou nálepku sloupnu sám a pomohl jsem jí s tím , za 8 minut jsem odcházel . Na to že mám v techničáku jinou adresu ani nedošlo , prokázal jsem se pasem .
Na další STK už pojede Transalp jako veterán :chjo:
Přílohy
IMG_0521.JPG
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

PředchozíDalší

Zpět na Novinky (nejen) v jedné stopě

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron