Slovinsko

Plánujete víkendovou vyjížďku a nechcete jet sami? Pozvěte ostatní přátele
Pravidla fóra
Pro lepší přehlednost vlákno prosím nadepisujte datumem a lokalitou - viz vzor: Neděle 6.4. - Pardubicko

Díky :)

Slovinsko

Příspěvekod hobr » čtv 20. čer 2019 20:28:20

"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Slovinsko

Příspěvekod salieri » pát 21. čer 2019 13:29:19

Loni v srpnu jsme jeli na mašinách kolem, ale už nebyly chechtáky na vstup. Dodnes mně to mrzí, že jsem je neviděl, hlavně když jsem byl tak blízko :grr:
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Slovinsko

Příspěvekod -MP- » pát 21. čer 2019 22:02:43

Díky za tip. Příští tejden jedu do Slovinska pojezdit po horách tak to hážu do itineráře .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Slovinsko

Příspěvekod -MP- » pon 15. črc 2019 10:39:28

Tak jsem byl v tom Slovinsku . Jeskyně jsem nakonec vynechal . Jezdil jsem po kopcích kolem Kranjske Gory , NP Triglav :
https://www.gigaplaces.com/clanek-cesta-na-mangart/
http://www.cestynamotorce.cz/prusmyk-vrsic-prelaz-vrsic-2/
a tam mě napadlo , že bych tam mohl vzít s kolama příští rok i přítelkyni s dcerou , tak ty jeskyně zkouknem spolu. Oni v té době byli v HR , tak jsem pak zajel k moři je navštívit.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Slovinsko

Příspěvekod MMyshack » pát 19. črc 2019 20:08:09

Škocjanske jame jsou fakt super. - řekl bych lepší, jak Postojanske jame. Byl jsem tam před více než 10ti lety, cestou na ostrov Krk. Vše bylo nově udělaný (ona to byla jediná památka UNESCO, co Slovinci měli) za unijní prachy. Jako odchovanec Moravského krasu a Macochy, jsem zíral s otevřenou papulou... Jednak jeskyně jsou impozantní (ten dóm má výšku snad 150 m). Po povrchu se pak dalo jít ještě procházkou po třech menších muzeích - hodně pohodové.
Líbilo se mi moc i malé městečko Škocjan - bylo plné středověkých domů, starý kostel se samostatnou zvonicí, propast Okruglica (součást krasového toku Reky) hned ve městečku...

Netuším, jak se to za ta léta změnilo, ale stojí to za návštěvu určitě.

No a pro příznivce military je kousek pod Pivkou armymuzeum https://www.parkvojaskezgodovine.si/o-muzeju/ .
Tam jsem se bohužel nedostal, uvízli jsme v zácpě a dojeli až po zavíračce. Alespoň Sherman, co stál před bránou, mě trošku uchlácholil...
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650


Zpět na Road Trip - Výletník

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron