Zbraně a vše okolo

o všem možném i nemožném...

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod hobr » ned 08. led 2017 20:46:35

Spike - co to je ten "mělký úchop"? :src: To jsem ještě neslyšel...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Spike-cz » ned 08. led 2017 21:02:24

Držení se slabým stiskem, když nemáš zbraň pevně zakleslou mezi palcem a ukazovákem a držíš jí "dole".
Správně je to takhle:
http://nd06.jxs.cz/871/750/2ccca5a746_97654867_o2.jpg
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Květek » ned 08. led 2017 23:57:18

To ten správný úchop prezentuješ a Lenka fotí co pro toho Hobra neuděláte.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Spike-cz » pon 09. led 2017 7:46:20

Mě to baví. Klidně lekci na střelnici nebo ukázku nasucho na srazu...
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Daryth » pon 09. led 2017 9:21:38

To jsem nevěděl, že jsou tady i střelci. :o) Já si udělal zbroják nedávno, ale železo si ještě kupovat nehodlám. Nemám teď čas chodit cvičit a nechci aby jen ležela ladem. Ale až si jednou něco budu chtít koupit, rád vás poprosím o radu, či doporučení..
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Dejavu » pon 09. led 2017 19:38:43

Daryth píše:To jsem nevěděl, že jsou tady i střelci. :o) Já si udělal zbroják nedávno, ale železo si ještě kupovat nehodlám. Nemám teď čas chodit cvičit a nechci aby jen ležela ladem. Ale až si jednou něco budu chtít koupit, rád vás poprosím o radu, či doporučení..


Já mám jasno: Glock 17 4G
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod MotoBjamboja » úte 10. led 2017 7:39:26

Já si chci taky letos udělat zbroják. To jen abyste věděli :D
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Daryth » úte 10. led 2017 7:51:07

MotoBjamboja píše:Já si chci taky letos udělat zbroják. To jen abyste věděli :D

Tak to si pohni, od půlky tohoto roku budou vydávat zbrojní průkazy s platností už jen na 5let.... :o(
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Daryth » úte 10. led 2017 8:12:34

Já mám jasno: Glock 17 4G

Když já mám zase rád, když je vidět kohout. :o( Stejně to ale bude o tom vytipovat tak čtyři kousky a pak je jít někam vyzkoušet, jak mi která sedne.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Paul » úte 10. led 2017 11:19:27

Ahoj nedám dopustit na svoji ČZ75 a jinak se mi líbí SIG 226
Uživatelský avatar
Paul
Člen klubu
 
Příspěvky: 701
Registrován: ned 23. pro 2012 15:29:39
Bydliště: Dobřichovice
Motorka: TA 700

Re: Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Spike-cz » úte 10. led 2017 12:04:38

No podle mne je potřeba si říct na co zbraň chci, nošení/mířenka/sport.. a podle toho vybírat. Velikost, váha a ergonomie úchopu, věčná polemika kolem ráže vs. zastavovací účinek...
Dávám přednost lugru/9x19. A Walther 99 mi vyhovuje jak úchopem, tak kvalitou zpracování.
Měl jsem glock i čz. Obě byly spolehlivé dovedl bych si představit je mít v trezoru, ale každá zbraň má něco. Tím je nesrovnávám.
Taky je třeba zvážit životnost, záruka glocku je jiná než u cz. Na nošení nevadí, pokud nastřílíte měsíčně 200 ks, stojí se zamyslet i nad tímhle.
Naposledy upravil Spike-cz dne úte 10. led 2017 16:55:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Dejavu » úte 10. led 2017 12:15:00

Já si vybral glock, protože s ním chodívám občas střílet a sedl mi ze všech možných zbraní nejvíc.

Jinak tady trošku povídání:

Vybíráte si zbraň a hledáte konkrétní argumenty? V tom případě pokračujte ve čtení, protože Vám nabídneme konkrétní informace, proč zvolit právě pistole GLOCK.

Výhody:

hmotnost zbraně: z důvodu použití speciálního plastu z tvrzeného polymeru (Nylon 6) pro rám, je rám zbraně až o 86% lehčí než rám ocelový. Takto vyrobený rám má řadu parametrů srovnatelných či lepších než ocelový, provozní podmínky pro zbraň jsou od -40 do +200 °C. Dále nesmíme opomenout antikorozní vlastnosti plastu, vysokou životnost, nízkou cenu a nenáročnou údržbu.

jednoduchost: celá zbraň je vyrobena pouze z 35 součástek, což snižuje pravděpodobnost závad a poruch. Modely mají navíc mezi sebou spoustu společných dílu, které je možno zaměnit.

mírný zpětný ráz: hmotnost zbraně je rozdělena v poměru 80:20 (závěr:rám). Těžký závěr pohlcuje spolu s odporem vratné pružiny část zpětného rázu. Dále má polymerový rám zbraně tlumící vlasnosti, které snižují vysokofrekvenční vibrace.

životnost zbraně: porovnáme-li pistole GLOCK s českými CZ, dojdeme k následujícím závěrům: Pistole GLOCK má v základu záruku buď 40.000 ran či pět let (záleží čeho dříve dosáhnete), v porovnání pistole CZ mají sice běžnou záruku dva roky, nicméně životnost dle výrobce stanovenou na hodnotě 12-15.000 výstřelů. Porovnáme-li tyto dva údaje, zjistíme, že GLOCK má dvojnásobnou záruku, co má CZ životnost. Životnost pistolí GLOCK je v řádu statisíců, jsou známé i případy vystřelení přes 300.000 nábojů.

vývrt hlavně: speciální hexagonální či oktagonální vývrt hlavně v porovnání s běžnými zbraněmi nemá ostré přechodové hrany, což má za následek menší opotřebení hlavně a větší úsťovou rychlost a energii. Nesmíme zapomenout i na jednoduchou údržbu hlavně (čistění).

povrchová úprava: povrchová úprava všech kovových částí je provedena teniferací, což je technologický proces, který poskytuje tvrdost srovnatelnou s tvrdostí technického diamantu, čehož následkem je takřka 100% ochrana proti korozi (7x větší odolnost proti korozi než nerezová ocel), minimální opotřebení a nadprůměrně vysoká životnost. Tato speciální ochrana zůstavá na místě i po otření standardní povrchové úpravy (standardní černý brynýr).

Safe Action system: systém spoušťových mechanismů u pistolí GLOCK nabízí několik výhod proti klasickým dvoučinným spoušťovým mechanismem. Prvně má majitel možnost si zvolit několik úrovní odporu spouště. Dále pokaždé stejný a plynulý odpor spouště. Nakonec je spoušť jedinou součástí, která umožňuje operativně-funkční kontrolu tří pojistek (spoušťová, úderníková a pádová pojistka). Tyto pojistky jsou nezávislé a automatické. Jakmile stisknete spoušť, pojistky se začnou postupně vyřazovat z funkce a po dokončení výstřelu, až se spoušť vrátí do původní pozice, jsou opětovně uvedeny ve funkčnost a zbraň je opětovně zajištěna.

zásobníky: zásobník s plastovým okrajem poskytuje větší komfort páskování než zásobník kovový. Omezuje totiž zařezávání hrany vývodků do prstů, což může být hlavně v zimě nepříjemná věc a výsledky jsou znát při střelbě. Dalším plusem je přehledné počitadlo napáskovaných nábojů, které zvyšuje komfort při používání a poskytuje jednoznačný údaj o zbylé kapacitě.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Daryth » úte 10. led 2017 13:26:03

spike-cz: Ráži/zastavovací účinek nebudu řešit. Dřív byly ráže nižší a stačilo to. Půjdu do klasické devítky. Co se týče nošení tak to moc neplánuji, je to zodpovědnost. Chci ji mít doma na obranu rodiny a majetku. O sebe se zatím nebojím. Rád bych s ní pak chodil pravidelně cvičit, případně se podívat na nějakou soutěž. Ale tohle všechno (dokud se u nás nezačnou objevovat tolik v Evropě populární No-go zóny-to jen abych se držel tématu vlákna) zatím nechci řešit.
Dejavu: Nemám nic proti Gloku, určitě je to dobrá pistole. Ale ten kouhoutek tam, zatím, prostě chci.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Re: Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod Spike-cz » úte 10. led 2017 15:09:21

Dejavu to shrnul téměř vědátorsky :-)
Každopádně všechny údaje hovoří pro glock, navíc přijdeš na to, že kohoutek je sice dobrý markr natažení zbraně, ale při skrytém nošení taky super zdroj potíží ... třeba zachytávač za triko nebo podšívku..
To na srazu probereme :-)
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Re: Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod IvoS » úte 10. led 2017 15:46:32

spike-cz píše:No podle mne je potřeba si říct na co zbraň chci, nošení/mířenka/sport.. a podle toho vybírat. Velikost, váha a ergonomie úchopu, věčná polemika kolem ráže vs. zastavovací účinek...
Dávám přednost lugru/9x19. A Walther 99 mi vyhovuje jak úchopem, tak kvalitou zpracování.
V ISAFu jsem měl glock 17, v KFOR čz vz. 52. Obě byly spolehlivé dovedl byvh si představit je mít v trezoru, ale k aždá zbraň má něco. Tím je nesrovnávám.
Taky je třeba zvážit životnost, záruka glocku je jiná než u cz. Na nošení nevadí, pokud nastřílíte měsíčně 200 ks, stojí se zamyslet i nad tímhle.

Kolega je znalec, jsem rád, že nejsem s Walther 99 sám. Skvělá zbraň!
Uživatelský avatar
IvoS
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 112
Registrován: sob 29. pro 2012 22:44:18
Bydliště: Praha
Motorka: BMW 800 GS

Zeď nářků - aneb podělte se, co vás s*re

Příspěvekod IvoS » úte 10. led 2017 15:59:29

Paul píše:Ahoj nedám dopustit na svoji ČZ75 a jinak se mi líbí SIG 226

Měl jsem obě, ale na nošení nejsou příliš vhodné (váha). SIG 226 je dobrá zbraň, takový Mercedes mezi pistolemi, CZ75 jsem rád neměl. V milicích v Rakousku jsem měl FN HP 9mm, to byla libůstka.
Uživatelský avatar
IvoS
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 112
Registrován: sob 29. pro 2012 22:44:18
Bydliště: Praha
Motorka: BMW 800 GS

Zbraně a vše okolo

Příspěvekod Gamba » úte 10. led 2017 16:16:42

Založíme na zbraně nové téma. Třeba tady bude trochu živo. Hlavně si dejte bacha na to, co zde píšete. ;)
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Zbraně a vše okolo

Příspěvekod Spike-cz » úte 10. led 2017 17:08:14

Tak určitě. Nikdo tu nechce přijít o zbroják, prověrku nebo i práci. Přešlapy normálně maž Gambo bez upozornění.

Ke glocku, v ráži 9x19 jsou myslím G17, G19, G26 a G43, seřazeny od největšího k nejmenšímu. Mně nevyhovuje spoušťová pojistka, jiní si to chválí. Kdo jste leváci, nemáte s glockem problém, u čízy je potřeba si hlídat oboustrannost ovládacích prvků.

Kdybyste chtěli "závodně" střílet, doporučím LOS neboli Lidovou Obrannou Střelbu. Na netu se najde spousta videí a závody se pořádají všude po Česku.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Re: Zbraně a vše okolo

Příspěvekod Kaštan » úte 10. led 2017 18:48:36

Já pořídil Grand Power P1 a maximální spokojenost, univerzální stejně jako Alp.
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

Zbraně a vše okolo

Příspěvekod avik » úte 10. led 2017 19:56:02

Zbraně je taky moje záliba a zbroják mám víc jak 20 let. Začínal jsem u coltu 44 na černý prach to byla taková pionýrská doba. Špinilo to dlouho se to ládovalo ale ta střelba zážitek. No po čase šla do světa a přišel další revolver Holek 22 laciné střílení do plechovek. No potom to už šlo pistole P 22 pěkně vypadá , ale jináč tragédie nepodávala náboje kousala se nevyhazovala nábojnice tak po čase šla do světa. Další malorážka JV 21 páková opakovačka vypadá pěkně a na střelnici oblíbená a s kukrem na 50 m střílím víčko od plastové flašky. Další pistole je poctivej kus ruskýho železa a to je PM 61 Makarov. Suprová jednoduchá a spolehlivá zbraň. Je to můj mazlík má pár součástek je blbuvzdorná bez nějakých dlaňových a spoušťových pojistek. Další pistol je německá P 38 P1r.9mm vojenská pistole. Na rozdělání nesmírně složitá spousta součástek střílí se s ní docela dobře a je docela i přesná. A další je brokovnice Uzkon r.12 je to pumpa taková kropička dobrá třeba na obranu kolem baráku. Dal jsem na ní pistolovou pažbičku,ale střelba magnumkou je o vykloubení zápěstí. Potom přibyla kosa SA 58 kdo byl na vojně ví. Je velice přesná. A potom se nedalo odolat nabídce na malou Beretku 71 r. 22 suprová pistolka spoliká všechno to P22 ji nesahá ani po zásobník. No a tak časem přibude něco nového v r.9mm možná PPQ a nebo ta Chorvatská pistol má ji Zelený sport teď nevím jak se jmenuje. A nebo něco úplně jinýho. Moje motto je: Je lepší zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít. Pro šťourali na všechny zbraně co mám, mám průkaz zbraně. A trezor taky Květek mě ho pomáhal stěhovat. avik
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron