Přátelé, kamarádi...

Zde vás budeme informovat o novinkách a úpravách na fóru

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod ogi » stř 21. bře 2018 17:05:08

Pallous: Ano, k tomu prave miril muj prispevek, ze je treba vybrat lidi do cela.
Dejavu: Jestli by nestalu za to, vybrat kandidaty pred srazem, a tam uz by probehla volba? Jsou to jen navrhy, stejne jako to o.s..
Jinak na zalozeni o.s. je treba min. triclenej pripravnej vybor, kterej sepise navrh stanov a poda zadost o registraci. Tj. hodne ve zkratce.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod salieri » stř 21. bře 2018 17:10:18

Zeptám se manželky, sama jedno o.s. zakládala a ve dvou dalších vede účetnictví.
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod ogi » stř 21. bře 2018 17:11:42

Salieri: dik, zjisti. Ja teda tak trochu vim, ale jen teoreticky, ne z praxe.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Spike-cz » stř 21. bře 2018 17:49:48

Každopádně by bylo vhodné, aby se na srazu objevilo maximum lidí, kterým klub není ukradený.
Letos bysme asi neměli jen kalit, ale taky se o pár věcech dohodnout a to opravdu zodpovědně. Založení z.s. (zapsaného spolku) s sebou nese i účto, když nic nevyvíjíme, nemáme zisk, max. v budoucnu náklady na hosting, účtování asi musí být. Jak psal Ogi, stanovy a td.. tenhle level bude vyžadovat od členů trochu větší zapojení.
Doteď vše řešil Pavel, ale ...
JAK NA TO
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod ogi » stř 21. bře 2018 18:12:02

Tohle mam nacteny par let zpatky(ale temer nic se nezmenilo), kdyz jsme to(jsem to) resil v nasem Skodaklubu. My se nakonec dohodli a nechali to plavat.
Dle me je ted nejakutnejsi najit admina...
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Spike-cz » stř 21. bře 2018 18:33:10

No já bych s Tebou Ogi zkusil nesouhlasit. Máme teď 61 platících členů, to jsou Ti, kterým není klub jedno a utrousí kačky na provoz. Ale budoucnost tu řešíme v pár lidech a na sraz zatím je zapsaných pouze 10 lidí.

Hlavní otázkou tedy je, zda chceme klub mít dál? Minimálně těch nás 61 snad jo ..?

Další je forma klubu (současné volné seskupení/z.s./MC/kolečkovej klub) ???
a
platfoma komunikace jako třetí... namátkou skupina na m.cz, skupina na FB, současný fórum. ? ?

Chápu, co Ti leží na srdci, ale podstata je hlavně, zda se ještě chceme sdružovat.

Ve finále můžeme J.o.k.e.r.a nebo někoho jiného požádat o "zmrazení přístupu", zaplatí se hosting, aby se fórum nesmazalo a všechny informace jen zůstanou pro budoucí majitele, ale nebude už sloužit pro naši komunikaci.

Zůstává otázkou, co chceme pánové a dámy a co proto jsme schopní dělat..
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod ogi » stř 21. bře 2018 18:44:12

Tak mym prvotnim prispevkem jsem se snazil nastartovat debatu k tematu s nazvem Co dal.
Za me jako skupina na m.cz z principu ne, to se bez vas radsi obejdu. :rock:
Fuckbook pouzivam, takze s tim bych problem nemel, ale myslim, ze je tu dost lidi, co ho nepouzivaj.
Dle me by mel klub smysl fungujici jako doted na zaklade tohohle(nebo jinyho) fora a webu.
A koukam, ze kritiku je tu vzdy spousta, ale jak se resi dulezity veci, kazdej dela mrtvyho brouka.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Re: Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Spike-cz » stř 21. bře 2018 18:48:15

Jak píšeš.
Proto taky bych byl proto, aby na sraz fakt přijelo maximum lidí, kterým TACC není jedno.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Turek » stř 21. bře 2018 19:07:38

Znám to tu krátce a koukám na vaše vztahy zvenčí, takže si nedovolím počítat se za plnohodnotného člena, který by měl právo do něčeho kecat. Možná to stejně cítí mnozí další, kteří se dosud nevyjádřili. No nedá mi to. Myslíte, že je opravdu potřeba zakládat nějaké sdružení a komplikovat si tím život? Mít na klub štempl? U nás v Olomouci takové občanské sdružení existuje, ale tam to má smysl. Jsou to motorkáři z jednoho města, mají společně v nájmu fort, kde jsou klubácké prostory, hospoda a mají větší možnosti při jednání s městem o akcích, které tu pořádají. Ale v TACC jsou všichni rozstrkaní po celé republice. Léta to tu skvěle funguje na základě dobrovolnosti a dobré vůle. Stačí zvolit prezidenta, který bude mít v případě potřeby poslední slovo a kterého budou ostatní respektovat. Jsme dospělí lidé, kteří se mezi sebou dokážou normálně domluvit. Dejavu svou rezignací všem otevřel oči, že nic není samo sebou, a to je dobře. Bál jsem se, že to tu následně půjde rychle k šípku a padne i letošní sraz, ale Spike se ho ujal parádně. Dokazuje to, že zdravé jádro funguje.
Co se týká fóra, podle mě přerostlo svůj účel styčného místa pro "klubáky". Velké procento lidí si sem chodí pro rady, pomoc a vyhledání příspěvků o problému, který tu někdo před nimi vyřešil. Podle mě už neplatí fórum=klub. Proto je dobře, že se Dejavu rozhodl pro selekci uživatelů.
Já sám sem chodím hlavně pro rozumy a inspiraci. A na čumendu, líbí se mi atmosféra, jaká tu panuje, fotky, příběhy atd. Je to pravý opak m.cz. Osobně jsem vás viděl letmo jen pár. TA mám krátce a datum srazů mi nikdy nesedí. (Navíc při osobním kontaktu jsem poněkud neohrabaný až zádumčivý, než se otrkám.) Ale bylo by mi líto, kdyby tahle parta lidí, to jádro, měla přijít o možnost se tu virtuálně potkávat. Proto jsem nabídl pomoc s chodem fóra. Na vašem rozhodnutí už je, jestli se nadále chcete scházet tady nebo na jiné platformě.
Na srazu se musí zvolit nový prezident, to je jasné. Možná i Dejavu by mohl zvážit, jestli po sejmutí břímě admina nechce znovu kandidovat na funkci prezidenta. Já mám bohužel ten víkend totálně narvaný, pokusím se za vámi na chvíli otočit v pátek večer, ale vůbec to není jisté. :(
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Kaštan » stř 21. bře 2018 19:42:37

Já jsem pro současnou formu klubu, tedy že se to točí především kolem fóra kde se členové většinou znají od vidění či mají mezi sebou přátelství, kde jednotlivci když mají čas a chuť pořádají pro ostatní vyjížďky, dělí se o zkušenosti i rady, dávají cestopisy atd. Nově příchozí se při registraci představují ostatním, dáváme si avatary kde jsou rozpoznalené naše ksichty a většinou víme s kým máme tu čest. Cítím se tu jako ve velké rodině co spojuje společné motorové srdíčko ve kterém mají Transalpíci své místo.

Dejavu toto své dítě (klub/forum) myslím vychovával dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Osobně si myslím že mu to šlo a oceňuji jeho energii co věnoval pro náš všechny tady.
Někteří měli sice občas problém s tím, že jako předseda/správce své investice mohl rozhodovat podle sebe, ale pokud se mi nelíbí forum kde nevládne anarchie a kde příspěvky uživatelů mají hodnotu mám možnost se v klidu sbalit a jít o dům dál honit si triko někde kde to ocení.

Osobně nevidím smysl v registraci o.s. to padá stejně s tím, když se nenajde nikdo kdo bych chtěl táhnout káru, když se ostatní jen vezou. Netuším jaké by v tom byli výhody, ale rád si to nechám vysvětlit.

PS: Já se také jen vezu, na alpíkovi :pc:
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod pallous » stř 21. bře 2018 20:35:54

Tak já souhlasím s názorem Turka.Nějaký občanský sdružení nebo něco podobnýho by mělo smysl v případě že bychom byli z jednoho města maximálně okresu.Počítám se s dovolením za člena zdravého jádra tohoto klubu a určitě bych chtěl nějak pokračovat.Jako Ogi zásadně odmítám M.cz.Na facedubu sice jsem ale že bych ho dokázal nějak využít ani náhodou.Nějak se neorientuju v sociálních sítích.Já bych byl za zachování stávající formy klubu i za cenu vyšších příspěvků.A jak tady píšete měli bychom letošní sraz více věnovat budoucnosti klubu než pařbě a sjet se v co nejhojnějším počtu.A co se týče vedení klubu je třeba nominovat pár lidí a s těch kteří kandydaturu přijmou pak na srazu zvolit předsedu nebo prezidenta jak je ctěná libost.Já osobně bych navrhoval Spika,Patří mezi zakládající členy klubu jsou mě blízké jeho názory a v neposlední řadě bych vyzdvihl jeho organyzační schopnosti a zapálení pro věc.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod petrucio » stř 21. bře 2018 21:22:49

Já osobně bych taktéž ponechal dosavadní formu, tj. forum, tak, jak ho Dejavu stvořil. Zakládání nějakého sdružení mi už tak trochu evokuje politiku a od té bych se radši držel dál. Byl by jsem rád, kdyby předsednictví převzal Spike. :gd: a ať on sám si pak zvolí zástupce (místopředsedu)

- a taky by možná stálo za zvážení otevřít dříve hodně diskutovanou otázku ohledně vyřazení "mrtvých duší - členů," kteří např. rok a více nebyli přihlášeni. :stud:
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Werke » stř 21. bře 2018 21:40:47

Taky se trošku vyjádřím, nejsem žádný velký spisovatel, tak to nebude dlouhé. Myslím si že forum tak jak je, je dost dobré a plně funkční a taky si myslím, že to rozdělení (člen, čtenář, návštěvník) má taky své opodstatnění a bylo by vůči platícím členům nefér kdyby měli stejná přístupová práva i všichni ostatní. Co se týče o.s. , tak s tím nemohu souhlasit a dávám za pravdu výše uvedeným příspěvkům. Souhlasím, že nějaká pravidla by být mohli. Na předsedu/prezidenta souhlasím s Pallousem, i pro mne by byl nejlepší kandidát Spike, jelikož je to velice rozumný člověk, nekonfliktní a stmelující. Zatím se vším co napsal nebo řekl musím souhlasit tudíž se stotožnuji s jeho názory.

Jinak mě teda překvapuje zatím tak malá účast na budoucím srazu, je sice ještě čas, ale na ubytování de facto jen měsíc.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Werke » stř 21. bře 2018 21:42:01

petrucio píše:- a taky by možná stálo za zvážení otevřít dříve hodně diskutovanou otázku ohledně vyřazení "mrtvých duší - členů," kteří např. rok a více nebyli přihlášeni. :stud:


Souhlas :gd:
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Turek » stř 21. bře 2018 22:59:45

Udělal bych to jako na jiných fórech. Pokud se někdo rok nepřihlásí, pošle se mu na registrační e-mailovou adresu zpráva, že má týden na přihlášení, jinak bude jeho účet nenávratně smazán. A pak už je to na něm.
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod hobr » čtv 22. bře 2018 0:55:10

Zapojím se do diskuze... Díky předsedovi za vybudování klubu :gd: . I když jsem s ním v některých věcech nesouhlasil, jeho zásluhy jsou nezpochybnitelné :thnx: .
Do budoucnosti - nechat klub ve stávající podobě, pokud se někdo ujme správcovství, bude jen dobře. Je to přirozený vývoj, klub se vyvíjí a "tak je to spravne, tak to ma byt, soudruzi"....
"Mrtvé duše" - vymazat... Bohužel se to dotkne i lidí, kteří se nemůžou z nějakých důvodů přihlásit, ale to je realita. Před nějakou dobou to navrhoval Květek, tehdy jsem byl proti. Dnes s ním souhlasím (všechno má svůj čas).
Rozdělení členů - buď jsi člen, nebo "nečlen". Kdo chce být v klubu, zaplatí symbolický (podle mne) poplatek, nebo má zkrátka smůlu. Když na věc přijde, je klub založen na cca 10-20 lidech, kteří mají opravdový zájem na fungování (omlouvám se těm které jsem nejmenoval :stud: ).
Na srazu uděláme "schůzi", na které se to bude řešit . Poradcem bude "Plzeň" :beer: (to zařídil Spike, já s tím nemám nic společného :) )....
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod qwert » čtv 22. bře 2018 7:42:09

Werke píše:Taky se trošku vyjádřím, nejsem žádný velký spisovatel, tak to nebude dlouhé. Myslím si že forum tak jak je, je dost dobré a plně funkční a taky si myslím, že to rozdělení (člen, čtenář, návštěvník) má taky své opodstatnění a bylo by vůči platícím členům nefér kdyby měli stejná přístupová práva i všichni ostatní. Co se týče o.s. , tak s tím nemohu souhlasit a dávám za pravdu výše uvedeným příspěvkům. Souhlasím, že nějaká pravidla by být mohli. Na předsedu/prezidenta souhlasím s Pallousem, i pro mne by byl nejlepší kandidát Spike, jelikož je to velice rozumný člověk, nekonfliktní a stmelující. Zatím se vším co napsal nebo řekl musím souhlasit tudíž se stotožnuji s jeho názory.

Jinak mě teda překvapuje zatím tak malá účast na budoucím srazu, je sice ještě čas, ale na ubytování de facto jen měsíc.


Spike je dobrá volba a navíc má zřejmě i čas se tomu věnovat ..od stolu.. :jes:
Jen navrhuju složit se spajkovi na nějakého alpa.Předseda transalp klubu na italce to je politicky neúnosné.. :D
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod ogi » čtv 22. bře 2018 8:21:03

Qwert: Nebo Guzzi přestavět. Když můžeš mít ty Alpa v převleku KTM, proč by nemohl mít Spike Guzzi v převlaku TA, samozžejmě 650. :D
Jinak za mě Spike dobrá volba, ale ještě se k tomu nevyjádřil on sám.
https://www.youtube.com/watch?v=4K47g4UduPo
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod Daryth » čtv 22. bře 2018 8:28:11

Zakládat o.s. mi taky přijde zbytečné. Bral bych to tady spíš jako volné sdružení podobně smýšlejících lidí, tak jako do teď.
Dle mě by mělo být celé fórum (snad kromě administrativních věcí) dostupné komukoli. Spousta lidí se tady registrovala pro tu atmosféru a lidi co sem chodí. Pokud neregistrované budeme pouštět jen do technických rad, nikdo to lehké špičkování, domluvy společných vyjížděk a probíhající přestavby motorek neuvidí a málokdo se sem bude chtít registrovat.
Mě jako platícímu nebude vadit, že nedostanu téměř žádnou výhodu oprati neplatícím (stejně je to spíš symbolický příspěvek).
Souhlasím, s voleným předsedou, který bude mít právo veta. Na drobné korekce chodu fóra a dohlížení na pořádek tady byly (jsou ještě?) moderátoři.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Přátelé, kamarádi...

Příspěvekod qwert » čtv 22. bře 2018 8:32:02

Daryth píše:Zakládat o.s. mi taky přijde zbytečné. Bral bych to tady spíš jako volné sdružení podobně smýšlejících lidí, tak jako do teď.
Dle mě by mělo být celé fórum (snad kromě administrativních věcí) dostupné komukoli. Spousta lidí se tady registrovala pro tu atmosféru a lidi co sem chodí. Pokud neregistrované budeme pouštět jen do technických rad, nikdo to lehké špičkování, domluvy společných vyjížděk a probíhající přestavby motorek neuvidí a málokdo se sem bude chtít registrovat.
Mě jako platícímu nebude vadit, že nedostanu téměř žádnou výhodu oprati neplatícím (stejně je to spíš symbolický příspěvek).
Souhlasím, s voleným předsedou, který bude mít právo veta. Na drobné korekce chodu fóra a dohlížení na pořádek tady byly (jsou ještě?) moderátoři.


Naprosto rozumný názor.. :jes:
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

PředchozíDalší

Zpět na Administrátorské okénko

Kdo je online

Celkem je online 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron