Prověření najetých kilometrů dle VIN

Odkazy na zajímavé weby

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod MMyshack » pon 03. zář 2018 21:47:25

Ahoj, je to už známá věc, ale přesto dost lidí neví, že na uvedeném odkazu https://www.kontrolatachometru.cz/ lze po zadání VIN získat stavy tachometru vozidla, co se zaznamenávají na STK. Zatím tam toho moc není (testoval jsem na svém autě a poslední STK tam chybí -předchozí STK + evidenčka tam jsou), ale má se to průběžně dohrávat.
Dávám na vědomí k příp. využití ... :pc:
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod KaMo_cz » úte 04. zář 2018 13:12:04

Mám tam auto (od 2009) i motorku (od 2014). Oba mají záznam od počátku, co jsou v ČR.
Do budoucna se to může hodit, protože auto budu měnit.
Všude dobře, tak co doma?
Uživatelský avatar
KaMo_cz
Člen klubu
 
Příspěvky: 344
Registrován: sob 07. říj 2017 22:37:05
Bydliště: Rosice (CR) / ex- Letohrad (UO)
Motorka: TA 700

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod qwert » úte 04. zář 2018 13:57:16

MMyshack píše:Ahoj, je to už známá věc, ale přesto dost lidí neví, že na uvedeném odkazu https://www.kontrolatachometru.cz/ lze po zadání VIN získat stavy tachometru vozidla, co se zaznamenávají na STK. Zatím tam toho moc není (testoval jsem na svém autě a poslední STK tam chybí -předchozí STK + evidenčka tam jsou), ale má se to průběžně dohrávat.
Dávám na vědomí k příp. využití ... :pc:


Ty stavy km jsou tam až od doby kdy bylo vozidlo v ČR?
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod ogi » úte 04. zář 2018 17:15:52

Jo, jen historie v CR. Jsou to Km, ktere zapisuje STK do protokulu, at uz na evidencce, dovozovce nebo beznej TK. A jen nekolik let zpet, cca. od 2008, nevim presne.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod -MP- » úte 04. zář 2018 17:44:18

qwert píše:Ty stavy km jsou tam až od doby kdy bylo vozidlo v ČR?


Jo jo ... dovozem do ČR začíná běžně vozidlu druhej život :chjo: Motorce se stavem tacho 27 000 km , a u auta ideálně do 120 000 km :grr:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod MMyshack » úte 04. zář 2018 19:27:53

Postupně by se to prý mělo propojovat (nejprve asi v rámci EU) s databázemi jiných států. Jsem zvědavej, jak to bude naskakovat u dováženejch aut.
Kdysi jsem četl výsledky nějakých namátkových prověrek vytypovaných aut - obecně před dovozem na tacháči přes 300 tis. km.. a sotva auto přejelo čáru, tak rázem pod 150 tis. Kč. Vybavuji si matně, že na té kontrole se objevil rekordman, stažený skoro o 400 tis. Km :tss:
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod ogi » úte 04. zář 2018 20:04:07

Dokud budou lidi kupovat auta a motorky podle najetejch kilometru, stacet se bude porad, i kdyz mozna min, kdyz to budou trestat jako podvod. Ja kupuju vse podle stavu, jestli to ma najeto 150 nebo 250tis. neresim. Pokud bude auto v cajku, nemam problem koupit auto s pul milionem na tachu. Staci si jen pred koupi o danem modelu a motorizaci neco zjistit(coz v dnesni dobe internetove neni problem) a hned vim, jestli to dany auto ma smysl kupovat s urcitejma km. Zrovna tak neresim servisni knizku, to je jen kus papiru...
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Prověření najetých kilometrů dle VIN

Příspěvekod -MP- » úte 04. zář 2018 20:31:40

Přesně tak. Loni jsem koupil auto s najetejma 246 000 km , ale v supr stavu , nikdo by ty kiláky netypoval . Vím že ten motor má minimálně to stejný ještě před sebou . A taky protože jsem měl jinou káru s tím stejným motorem se kterou jsem nalítal bez jakýhokoliv zásahu do motoru ( vstřikovače , turbo , čerpadlo ... zkrátka nic . Tam se jen každých 12 000 km vyměnil olej a filtry ) více než 300 000 km , jsem to vzal . A ta stará se bez problému hned prodala , i když číslo na tacho začínalo trojkou .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600


Zpět na Užitečné odkazy

Kdo je online

Celkem je online 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron