Tak jsme si s ženou udělali menší motodovolenou - trip u našich bratrů.
1. den - 320 km
V nedělí jsem ráno vyrazili směr západ. Z Ústí nad Orlicí - směr Mohelnice, Olomouc, Přelouč, Hranice, Val. Meziřící, Vsetín - Kohútka - kde jsem plánovali oběd (borůvkové knedlíky,... ), ale bohužel nebylo místo. Takže jsem pokračovali dále u našich bratrů Půchov - kde to jistila pumpa - HOT DOG. Následovala Ilava, návštěva Čajky v oblacích nad Bojnicemi. Krásné místo doporučuji za návštěvu. Z důvodu výpadku el. proudu jsem strávili skoro hodinu ve frontě, ale i tak to stálo za to. Pak hledání ubytování - nakonec hotel Hokejka v Previedze, návštěva hradu BOJNICE a vydatná večeře Salaš Pacho - je to i Camp -
https://www.kolibapacho.sk/ a jistila to Kuchařova pomsta.
2. den - 222 km
Po vydatné snídani jsme vyrazili dále na západ a to - Prievidza, Turčanské Teplice, vodní mlýn Harmanec, Banská Bystrica, Brezno, Telegrat zastávka u Chmarošského viadukt, Vernár, Jánovce, Levoča - Poutní místo Mariánská hora a následně dojezd do penzionu Podzámkom - Spišské podhradí. A odpolední návštěva Spišského hradu - taktéže doporučejeme. Večeře opět halušky Spišská salaš.
3. den - 155 km
Po asi nejlepší snídani, kterou jsme měli jsem vyrazili již pomalu směrem na východ blíže k domu. Levoča, Huncovce, Velká Lomnica, Mlynica zde nám začalo pokapávat, ale dorazili jsem na pumpu do Nového Smokovce, náslendě kávička a pak obleknutí nepromoků a pomalu směr Štrbské pleso, Pribylina - až sem v nepromokách. Pomalu za vydatného děště a velké oblačnosti - místy viditelnost pár jen pár metrů. Následně jsem pokrčovali do Liptovského hrádku, Liptov. Mikuláše, Litpv. Senicu, oběd Salaš Holica nad obcí Huty a po vydatném obědu již na ubytování do Habovky. Kde nás opět zastihla bouřka. Po bouřce jsem vyrazili směr termály - Oravice. Kde jsem byly do večera. A jelikož všude brzo zavírají restaurace, tak večeře byla v Zuberci v místní pizzerii s kamennou pecí. Vynikající a zbylo nám i k snídani.
4. den - 355 km
Od půlnoci již pršelo, takže poté co jsem si dali pizzu ke snídani jsem oblékli nepromoky a vyrazili směr domů. Přes Podbiel, Oravský podzámok -kdo nebyl doporučuji, osobně jsem již tam byl několikrát i pod hradem nabízejí plavbu na pltích (vorech) - skvělý zážitek. Ale bohužel jsem ho letos nedali. Dále přes Dolní Kubín, Zázrivá, u obce Demkovská jsem na již známém místě koupili sýry (korbáčky, nítě, ....) oblékly ještě mikyny a vyrazili dále. Terchová, Žilina, Bytča, Makov, Horní Bečva - koupení Frgálu a v nepromokách až na pumpu do Rožnova pod Radhoštěm. Zde konečně začalo i svítit sluníčko. Ale i tak jsem byly mokrý. A pak pomalinku domů - Val. Mez, Hranice, Lipník n. Bečvou, Olomouc, Šternberk, Uničov, Mohelnice, Mor. Třebová, Česká Třebová a domů.
Super strávené 4 dny bez dětí jen s ženou. Tak snad zase příště. Jinak na Africe velká spokojenost, jen až na sedlo, ale to už je domluveno přešití v DD Custom - Mohelno. Na automat jsem si hodně zvykl a je to super si užívat jízdu.
P.S. fotky mi jsem z mobilu nejsou vkládat. Takže kdo se chce kouknout najdete i na mém FCB Vaňous Lukáš