HELP - olej v airboxu!

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » ned 08. kvě 2016 11:42:22

Zjistil jsem množství oleje v airboxu, v motoru chybí cirka litr. Motor 2 měsíce po servise hlav, spojky, rozvodů, na válce se nesahalo (opotřebení bylo minimální). Před servisem nebyla v airboxu ani kapka a od té doby najeto cca 1500 km. Neměl jsem čas to při zjištění víc študovat, až zítra.

Vzhledem k tomu, že do 2 týdnů musí být moto OK kvůli dovolené, prosím možné příčiny sem.

Nevím jak je řešené odvětrání kliky, jestli je tam sítko nebo nějaký labyrint (třeba to servisákovi vypadlo při montáži), případně kanálek v karteru, který mohlo ucpat těsnění?? Nejsem si jistý, že by to dělaly třeba simeringy ventilů, kdyby spadly z vodítek - to by spíš šlo do spalovacího prostoru, než aby to tlačilo, ne? Popř. vede mazací kanál nějak těsně kolem spalovacího prostoru, že by to mohlo tlakovat při vadném těsnění pod hlavou?

Za každý postřeh díky, fakt to chvátá.
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod mysaccek » ned 08. kvě 2016 12:47:08

Čistě teoreticky kdyby bylo odvzdušnění motoru někde přicpané, zlomená hadice nebo tak, asi by mohlo přes sání tahat olej cestou nejmenšího odporu. Taky mohl nějakou hadici přehodit jinam než má být, pokud vím jsou tam minimálně 3 hadice co vedou okolo airboxu.

Jestli předtím nedělalo a motorku opravoval moto servis tak bych jim to odvezl a reklamoval.
Uživatelský avatar
mysaccek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 16. črc 2014 19:28:14
Bydliště: Rudník
Motorka: TA600,650

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » ned 08. kvě 2016 16:38:43

Jo, servis uz s tim pocita, ale treba je to jen blbost typu chybejici labyrint, molitan apod. Rano po navratu z prace na to v rychlosti kouknu a kdyztak to tam hned vezu...
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod mysaccek » ned 08. kvě 2016 17:14:52

nepamatuju si jak to má 600, ale 650 tam žádnou drátěnku nemá. 1 výdech končí v takový krabičce u arboxu a další jsou přímo pod filtrem, ale tam je takový ten EKOpřefuk. Ještě mě napadlo dole pod motorem jsou ty hadice od přepadů a motorový má takový ventilek, zátku, co se čas od času má čistit nevím jestli to může být tím, ale juknul bych se i tam.
Uživatelský avatar
mysaccek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 16. črc 2014 19:28:14
Bydliště: Rudník
Motorka: TA600,650

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » ned 08. kvě 2016 17:24:29

Vycetl jsem, ze na Deauville 600 je v odvetrani molitan nebo neco takoveho co funguje jako odlucovac. Treba to ma Alp stejne.
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod mysaccek » ned 08. kvě 2016 17:35:43

je to možné, ale stejně 1 litr oleje co chybí je dost, molitan je od toho, aby olej v podobě aerosolu co jde nahoru zase stekl dolu, ale 1 litr to je víc než aerosol.
Uživatelský avatar
mysaccek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 16. črc 2014 19:28:14
Bydliště: Rudník
Motorka: TA600,650

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » pát 10. čer 2016 20:44:50

Záhadná závada pokračuje. Když jsem to dal jako reklamačku servisákovi, tak celý filtrbox zcela vyčistil, jezdil a nic. Přičítal to tomu, že možná nalil míň oleje a ve filtru ho nikdo dlouho nevypouštěl. Závada se mu neprojevila. Já odjel dovolenou na Ukrajinu - 1500 km během kterých jsem doléval cca 1 deci (což mohlo normálně sežrat-to brala i dřív), motorka běžela od rána do večera, silnice offík, zahřáto, že spínala sahara. No a vrátím se domů, pojezdím cirka 500 km a filtr je zas plný - tj. 3 deci. Se z toho asi opupínkuju. Jak je to sakra možný? Chvíli tlakuje a pak zas ne? Jsem už něco motorů rozebral, ale tohle teda fakt nevím. Pochopil bych zvadlý kroužky, byť při opravě motoru se to tvářilo ok (válce se ale nesundavaly, když tam nebyla zjištěná vůle a olej to bralo jen málo), ale ty přece buď jsou po smrti anebo ne. Že by to jednou těsnilo a pak ne je divný. Měnily se gufera na ventilech, ale motorka nekouří. Kdyby byly vadný, tak by z toho byl vysavač na olej. Jediný můj nápad - gufero na výfukovém ventilu spadává a někdy ho to našťouchne pružinou vibracema zpátky (ale zas vůle ve vodítku byly v pořádku).

Vážně jsem z toho blázen.
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

Re: HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod Polarka » úte 14. čer 2016 18:54:27

Ja sa do týchto vecí neviznám ale kolegovi na skútri nedávno odišli tie krúžky na valci a žralo mu to 2deci oleja na 100km
Uživatelský avatar
Polarka
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 04. pro 2015 18:22:04
Bydliště: Wien
Motorka: SV+TA650

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » úte 14. čer 2016 20:15:45

Tak nejak jsem smireny, ze budu shanet pistni sady. Chci odjet do konce leta, kdyz se to nebude jeste zhorsovat. Pak nastane rozborka. Na druhou stranu to bude kompletne udelany motor. Co nebylo loni, udela se letos. Skoda, ze se zavada neprojevila driv. Mohlo se to poresit najednou... Zajimavy je ale ten projev-motorka nekouri, olej se skoro neztraci,proste ho to jen plive do airboxu.
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod martin_100 » úte 14. čer 2016 22:12:10

tak si z boxu dej hadičku zpátky do motoru a máš to vyřešený :mgr: :mgr: :mgr:

princip podobnej jako u rallye aut se suchou klikovou skříní :D
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod PAVIK » stř 15. čer 2016 9:16:18

Je kreativni ten chlapec :D Radsi to vypustim a doleju novy cisty. At to tlaci kudy chce, porad tam jdou spaliny, tj. bordel a ten je lepe poslat do...pryc :tss:
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

HELP - olej v airboxu!

Příspěvekod buffo » stř 15. čer 2016 9:45:38

Prevzato z članku:
17.05.2010 11:24:11
HTB
Bahnomil
Re: olej v airboxu

tak jsem po najeti asi 500 km a sestelovani ventilu vyrazil na dovolenou do Albanie ,asi po 270km u 9 krizu jsem zjistil ze mam zase mastnou celou kyvku a z airboxu to zase chcije. Chcalo to az do Cerny HOry a od ty doby je to v pohode ,pouze jednou pri rannim startu to kourilo jako dvoutakt. Od ty doby mam najeto asi 3000km a olej to bere asi 0,1 na 1000 km. Kamarad rikal ze to bylo tim ze si motor musi po vymene krouzku a gufer sednout a proto me to cestou chcalo.je to mozny ?

třeba ti to pomuze :shok: :prn:
odkaz na ne je tady : http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=2208&p=1
Život je plný zklamání a je to celkem v pořádku. Maso chutná nejlíp po hladu a postel je nejměkčí po těžké cestě.
Uživatelský avatar
buffo
Člen klubu
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon 01. úno 2016 20:44:07
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 600


Zpět na Motor

Kdo je online

Celkem je online 2 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron