Velký servis - díly

XL 650V Transalp

Velký servis - díly

Příspěvekod Daryth » úte 10. dub 2018 22:32:21

Nazdar lidi,
moje 650 má namotáno cca 50tis. Chtělo by to komplet velký servis ať mám klid - Ventily, karburátory, svíčky, palivový filtr, kapaliny...
Otázka zní, co všechno můžu doktorovy nakoupit předem, ať při opravách na něco nečekám? Poradíte mi?
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Velký servis - díly

Příspěvekod ogi » stř 11. dub 2018 4:09:45

Pokud teda budes kupovat vse sam, tak olej, filtr, vzduchovy filtr, chladici a brzdovou kapalinu, svicky. Urcite bych vymenil tlumicovej olej, na ten vetsina lidi kasle/zapomina. Pokud se nepletu, na TA650 palivovej filtr neni. Mozna budou pryc loziska v krku rizeni. Pokud bude motka rozebrana, klidne bych je vymenil preventivne, origo kulickove vymenil za kuzelikove(treba AllBalls), ty jsou na vecne casy. Zbytek popr. zjistite pri rozborce(hrdla a membrany karbecu)
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod hobr » stř 11. dub 2018 4:26:25

Servis teď na jaře? Co jsi dělal přes zimu? :stud:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Velký servis - díly

Příspěvekod Martin » stř 11. dub 2018 5:09:44

hobr píše:Servis teď na jaře? Co jsi dělal přes zimu? :stud:

No řešil baterku. :D :D
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod Daryth » stř 11. dub 2018 7:28:03

Přes zimu jsem neměl jak dostat mašinu ke svému doktorovy. Nejezdím na ní každý den, takže když bude týden pryč, nic se nestane..
Ogi: Ten krk řízení je dobrej nápad. Nemáš někde přímo typ kuželíkového ložiska ať nemusím hledat? Děkuji
Takže nakoupit svíčky, tlumičák mám, jen ho musím namíchat (progresivní pružiny), ložisko do krku, chladící a brzdovou kapalinu. Olej, olejový a vzduchový filtr jsem měnil před 1000km, to nechám tak. Potvrdí mi někdo absenci palivového filtru?
Co nějaký těsnění? Není něco pod deklem ventilů? Čím se štelujou ventily? Co preventivně nějaký gufera?
Děkuji
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Velký servis - díly

Příspěvekod ogi » stř 11. dub 2018 8:22:23

Co mam Alpa, ventily mi mechanik dělal 2x a těsnění nikdy neměnil a nikde to nepučí. Takže asi netřeba.
Ložiska here: http://www.wemoto.cz/bikes/honda/xl_650 ... balls_usa/
Maj tam i dražší, já mám tyhle. Netvrdim, že je nemaj jinde levnější, ale já beru díly na wemoto, okrajově na partsdepot a jsem spokojenej s délkou dodání a vším.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod qwert » stř 11. dub 2018 8:58:47

Já třeba beru ložiska z obchodu který nemá s motorkama nic společného.Ale velký výběr dobré ceny.
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Velký servis - díly

Příspěvekod Lukáš » stř 11. dub 2018 18:37:07

Potvrdí mi někdo absenci palivového filtru?


Já tam palivový filtr nemám.A co se týče ložísek a celkově dílu na moto kupuji tady:http://www.amtrade.cz/
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod sumavak » stř 11. dub 2018 18:54:54

Je tam Filtr v kohoutu ale ten asi nikdo nemeni pozice 3 https://www.bike-parts-honda.de/pieces- ... P+650.html
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod Tech » stř 11. dub 2018 20:48:45

Ano filtr je v nádrži na podtlakáči, ale je to jen dosti hrubé sítko. Za mě doporučuji klasický papírový filtr na hadičku. Od té doby co ho mám při odkalování karbců nevytečou žádné smítka, dřív tam po sezoně vždy něco bylo.
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Velký servis - díly

Příspěvekod MatessH » úte 22. kvě 2018 13:13:07

Já palivový také nemám. Ale pod boxem vzduchového filtru, těsně u sedadla, je malý filtr (sub filtr), černá krabička, která slouží pravděpodobně na vyrovnávání tlaku v nádrži. Dle dílů je uvnitř molitan na filtraci. Když jsem to rozdělal vypadla na mě akorát troška molitanové drti a jinak díra a prach až do hadičky uvnitř.
Nový molitan jsem neobjednával, vystřihl jsem čtvereček ze starého molitanu co byl nalepený pod starým vzduchovým filtrem do auta.

Pozice 12, molitan pozice 18: https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... lp/365845/
Uživatelský avatar
MatessH
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 06. kvě 2016 11:53:05
Bydliště: Blansko
Motorka: TA 650


Zpět na Transalp 650

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron