Návštěva servisu.

o všem možném i nemožném...

Návštěva servisu.

Příspěvekod Márty » čtv 27. bře 2014 15:20:57

Tak to jsem zvědav. Hodně jsou chváleny pro chování za mokra...
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » čtv 27. bře 2014 17:24:56

Márty jsi starý zkušený chlap co si mám představit pod pojmem,že jsou dobré na mokro?Já to četl a slyšel taky už mockrát,ale nějak nevím jak se to dá vyzkoušet,protože buď guma drží nebo ležím.Já tenhle test teda rozhodně absolvovat nechci.Na suchu to třeba ustřelí tam mi to je jasné ale,že by guma na mokru ustřelila a znovu se chytla to se asi moc často nekoná.Možné to je neznám nové směsi.Zažil jsem na mokru několik pádů ale neměl jsem nikdy takhle kvalitní gumy,dnes se mokru vyhýbám.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 27. bře 2014 17:49:00

Nevím jak trojky ale dvojky byly do mokra chváleny hodně, když se nejednalo zrovna o imprezu wrx sti dalo se na nich předjet za deště auto klidně cestou na Ještěd, že by ustřelily nějak hodně to jsem nikdy netestoval člověk si prostě najde hranici a nechodí za ni, ale trochu ukluznou na vodě snad každé gumy a většina z nich se opět chytne (tourancky, conti escape...), vyjma drapáků na mokré silnici, to je nebezpečná kombinace
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Návštěva servisu.

Příspěvekod Márty » čtv 27. bře 2014 17:51:20

No, já bych řekl, že při jízdě cítíš, když ti motorka na mokrém povrchu ustřeluje, samozřejmě je hranice, při které už motorku, když se ti smekne kolo, nesrovnáš (zvlášť přední :( ) - předpokládám, že pojmem dobré chování na mokré silnici je myšleno to, jestli má kolo tendence se smýkat nebo ne...
To samé při brzdění... Jezdím za deště poměrně často a rozdíl mezi pneumatikami znát je.
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Návštěva servisu.

Příspěvekod Márty » čtv 27. bře 2014 17:57:53

Tomas_7 píše:Nevím jak trojky ale dvojky byly do mokra chváleny hodně, když se nejednalo zrovna o imprezu wrx sti dalo se na nich předjet za deště auto klidně cestou na Ještěd, že by ustřelily nějak hodně to jsem nikdy netestoval člověk si prostě najde hranici a nechodí za ni, ale trochu ukluznou na vodě snad každé gumy a většina z nich se opět chytne (tourancky, conti escape...), vyjma drapáků na mokré silnici, to je nebezpečná kombinace


Dvojku mám na zadním kole a zatím spokojenost... Budu po sezoně nucen přezout i předek (zatím je tam původní Bridgestone Trailwing), tak si říkám, jestli jít do té trojkové řady na obě kola, a to zadní za nějakou rozumnou sumu střelit, či obout na předek taky dvojku :nwm:
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » čtv 27. bře 2014 18:13:53

Napsal jsi mi to Márty hezky,takhle jsem to nepojal.Myslím,že jsi to trefil dobře.V neděli jsem jel autem v docela hustém dešti za nějakým moto BMW nevím přesně typ není to podstatné,podotýkám hustý déšť a ten kluk nebo chlap měl na sedle za sebou ohromný balík,to taky nesouvisí ale udržoval rychlost mezi 120 - 140 km v hod.většinu cesty mezi Poličkou a Litomyšlí(pro Ty co znají)spíš se držel té 140 km/h.já v dešti takhle nikdy nejel ani jsem to u motocyklisty ještě neviděl.Prostě jsem nechápal.Ale asi to je opravdu o té stopě jak jsi psal.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod JohnDžon » ned 30. bře 2014 6:40:47

Čest. Květku 1 právě proto, že jsi toho kluka nebo chlapa nechápal, tak seš ještě celej a můžeš si užívat ve zdraví další motosezonu. :) Já už se taky dávno uklidnil. A jestli je to o stopě nebo o štestí toť otázka. ;)
Uživatelský avatar
JohnDžon
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 09. úno 2013 9:27:10
Bydliště: Jihlava
Motorka: TA 650

Návštěva servisu.

Příspěvekod Dejavu » ned 30. bře 2014 8:22:11

Voda je naprd, hlavně když ji nečekáš. Nevím, jak ostatní, ale já jízdu v dešti bytostně nesnáším, jedu jak připos... a když tě náhodou objede kamion, kterému v hustém chcanci 100ka problém nedělá, je to o život...



Pak jsou tu samo řízci, co je jim úplně u kaďáku, jestli svítí slunce nebo leje jako z konve.



A když už sme v té "únii", tak by mohl takovýto test být povinný pro všechny pneumatiky, co se prodávají. Hlavně že už nemůžeme mít RUM! To je fakt důležitý a pro všechny přínosný.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » ned 30. bře 2014 9:44:07

Jezdil jsem celý život po silničních závodech a pokud se jedná o MS tak je jasné,že na slickách se doplazí do depa,přezují na gumu do mokra o jejíž kvalitě nemůže být pochyb a jedou taky na půl plynu a kde jsou náklony v zatáčkách?Prostě já jedu blbě řečeno v zatáčce narovnán.Stejně je to o tom takovou jízdu co nejdříve(neznamená nejrychleji)ukončit.Nikomu svůj názor nevnucuji ale všeobecně je známo,že univerzální věci nejsou na vše ale spíše jsou v rámci možností kompromisem.Jsem amatér příznivec hezkého počasí(to jsme všichni)preferuji gumu s nejlepší přilnavostí na silnici a suchu.Do té hodlám investovat i vyšší částku neboť tak probíhá 95% mého ježdění.Do lehčího terénu se pustím jen na suchu a to není problém jet na silničním speciálu a v dešti jedu radši rychlostí cyklisty.Až pojedeme nebo budeme pořádat srazy v Africe tak si dám taky univerzální gumy.Mám moto jako koníček a chci jezdit s úsměvem když je hezky od tohoto se může můj názor lišit od někoho kdo nemá automobil,používá moto denně k cestě do zaměstnání,má chatu-chalupu někde v těžším terénu a podobně.Transalp je moto které vyjede všude i bez pneu po holém ráfku.Ahoj a žádné pády.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Tom1k » ned 30. bře 2014 10:23:12

Měl jsem ve předu skoro novou TrailWing a vzadu skoro sjetou Anakee2 jel jsem v dešti, byla tam nová silnice (hodně to klouzalo) sice bylo asi 15°C, ale silnice byla kuzká jak led. Lechce jsem zatočíl a přední pneu mi uklouzla, zadní držela jak přibitá a to byla u konce svý životnosti, pak následoval pád asi ve 40 Km/h, naštěstí Alpík měl padáky a jak to klouzalo, tak jela po boku asi 30 metrů a já hned za ní a výsledek, odřený padáky, kufr, otočený zrcátko, odřený kryty páček a jinak nic, měl jsem štěstí... Já měl odřený kalhoty a naraženou prdel. Bridgestone TrailWing už nikdy!
Uživatelský avatar
Tom1k
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon 17. bře 2014 12:47:16
Bydliště: Humpolec
Motorka: TA 650

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » ned 30. bře 2014 10:49:22

Tom1k Ty už se dáš nazvat cestovatelem já jsem jenom výletník.Mezi naším výběrem pneu musí být nebetyčný rozdíl.Ďík za upozornění na Bridgestone
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Tom1k » ned 30. bře 2014 12:15:13

Ja jezdím klasiku, jako asi každý tady a to Metzeler Tourance, ale Michelin Anakee je taky dobrá volba, tu zadní Bridgestone jsem sjel snad po 6000 Km, jnak co se týče obutí do terénu tak osvěčená a vcelku levná varianta je dopředu Continental TKC80 a dozadu Mitas E-09 ;-)
Uživatelský avatar
Tom1k
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon 17. bře 2014 12:47:16
Bydliště: Humpolec
Motorka: TA 650

Návštěva servisu.

Příspěvekod hobr » pon 31. bře 2014 10:37:36

Tom1k píše:Ja jezdím klasiku, jako asi každý tady a to Metzeler Tourance, ale Michelin Anakee je taky dobrá volba, tu zadní Bridgestone jsem sjel snad po 6000 Km, jnak co se týče obutí do terénu tak osvěčená a vcelku levná varianta je dopředu Continental TKC80 a dozadu Mitas E-09 ;-)

Někdo dává dopředu E-010, že prý je to solidní kombinace, nemám s tím osobní zkušenost.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Návštěva servisu.

Příspěvekod Hroch_cz » pon 31. bře 2014 17:34:03

Ahoj, já jsem měl Metzelerky a teď mám obuté Anakee 2. Už je to sice silniční vzorek, ale já terén stejně nejezdím. Klepu to, kde se dá, abych si někde nerozbil držku, ale zatím jsem nezaznamenal žádnou snahu o uklouznutí. Je ale fakt, že žádný kolínka nejezdím. To tak, abych si svého mazlíka rozbil :o)
Všem hodně štěstí a super zážitků do začátku sezony!
Mirek
Uživatelský avatar
Hroch_cz
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. bře 2014 19:01:40
Bydliště: Praha 6
Motorka: TA 650

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » pon 31. bře 2014 18:28:22

Takže Metzeler a Anakee 2 dáváš Míro tak nastejno,nevím jestli jsi jediný kdo jezdil oboje,já ani jedny ale rozhodně se podle ohlasů na fórech řadí obě na špici oblíbenosti a i já budu mezi těmito dvěma volit.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Hroch_cz » pon 31. bře 2014 20:51:20

No, zatím nemám úplné srovnání, Anakee jsem ještě pořádně na mokru nevyzkoušel. Jezdím ale hodně po Praze, a když jsou mokrý koleje, kostky nebo přechody pro chodce, tak myslím, že Ti gumy stejně moc nepomůžou. Co jsem ale četl, tak Michelinky jsou lepší do mokra, než Tourance.
Uživatelský avatar
Hroch_cz
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. bře 2014 19:01:40
Bydliště: Praha 6
Motorka: TA 650

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » stř 25. čer 2014 11:18:57

Docela průlom(jestli je to pravda)teď nemyslím moto ale skoro všichni máme auta.

http://www.novinky.cz/domaci/340365-poj ... -soud.html
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

tak kdo

Příspěvekod Květek » úte 06. říj 2015 19:59:29

Jsem objednán na 10hod.taky do servisu.Honda Janov.Doufám,že nebude chcát.A když tak se nedá nic dělat není to daleko možná i pod 20km tak to přežiju a servis udělat musím.Až se na jaře pískne tak ať jsem připraven.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

tak kdo

Příspěvekod avik » úte 06. říj 2015 20:23:38

Co všechno si necháš dělat Květku? :nwm:
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

tak kdo

Příspěvekod Dejavu » úte 06. říj 2015 20:27:00

V pátek jedu na technickou, držte mi palce ;)
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 16 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 16 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků