Kam jezdíte s Transalpem?

o všem možném i nemožném...

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Gamba » pát 11. zář 2015 14:53:10

Na nás si netroufne.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Květek » pát 11. zář 2015 19:37:13

Abychom se vrátili k tématu tak Jirkovi 90 odpovím na jeho položenou otázku:
S Transalpem jezdím na výlety jako třeba ten zítřejší se svými kamarády a vděčím mu za skvělou partu kamarádů napříč celou republikou které jsem díky němu poznal.Znám je třetím rokem a jsem za to velmi rád a nezaslechl jsem,že by se takhle často po celý rok a pokaždé v jiné sestavě ještě nějaká jiná skupina přátel stejné značky setkávala na akcích tak často.Takže sám rozhodni jestli chceš patřit sem nebo jinam.Možná se ti naše příspěvky zdály příkré ale byly takové jací jsme a jak to cítíme a slušné.A určitě lepší než neupřimné přitakání a souhlas.Tak ahoj a vítej mezi námi.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » ned 13. zář 2015 5:37:55

Díky moc všem za odpovědi, tak uvidíme co to nakonec ještě bude, je to dilema :-)
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » pon 21. zář 2015 17:51:43

Měl bych takovou otázku. Měl jsem teď na tři dny půjčeného Fazera fz6 2005 a chci se zeptat, jak je to na TA s větrem a hbitostí. Na fazerovi na mě foukalo, měl bych raději v přilbě ticho abych mohl slyšet provoz, a přišel mi že má takové vcelku tuhé řízení. Ještě bych možna ocenil trochu širší sedlo. Mohl by to někdo porovnat?

Jinak motor super, ale musel se vytočit... měl jsem předtím MZetu a nevím proč, svým způsobem jsem si tu jízdu možná i úplně stejně užíval :-)
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Gamba » pon 21. zář 2015 18:18:34

Na motorce asi nebudeš mít ticho v helmě nikdy. O tom ta motorka tak trochu je. Jinak fazer je naháč a tranďák je cestovní enduro. Na fazerovi bude foukat vždycky víc. Tranďák je líp chráněnej proti větru. Taky záleží jaký budeš mít plexi a deflektor. Ale ticho rozhodně mít nebudeš nikde. Možná v autě.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » pon 21. zář 2015 18:21:22

Ani za tady tímto velkým plexi? Když jsem na tom fazerovi zalehnul tak jsem měl v helmě ticho.

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 35099.html
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Gamba » pon 21. zář 2015 18:26:08

I tam to bude foukat.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » pon 21. zář 2015 18:31:45

Já četl báje, jak se dá na Varaderu otevřít přilba a bavit se normálně se spolujezdcem, tak asi nic no :-)
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Květek » pon 21. zář 2015 18:51:46

Neuraz se ale co chceš srovnávat?Vždyť to má dvojnásobný výkon přes 70kW nějak kolem 100koní a ty napíšeš,že jsi ho musel vytáčet no to je snad samozřejmé když to má takhle hrozný výkon na 600ccm.Alp a Fazer nejsou vůbec srovnatelné stroje.Moc jsi se s výběrem neposunul a vrať se k našim předchozím komentářům a platí hlavně ten od Stráši,,Pro tvé požadavky neexistuje motorka"
Pro Tvé dálniční kochání je rozhodně Fazer lepší a lacinější ale na moto prostě fouká s tím se smiř a když ne na Tebe tak o tichu se rozhodně mluvit nedá.Jó a taky před generálkou najedeš čtvrtinu km s Fazerem proti Alpovi a to zmiňuji kdyby tito dva byli nové moto.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod D.ave » pon 21. zář 2015 20:07:54

Měl jsem dva roky horneta 600. Loni v prosinci jsem pořídil transalpa a jsem maximálně spokojený. Zrychluje slušně do 100 km/h ale ani předjíždění při vyšší rychlosti není úplný problém. Cestování na větší vzdálenosti je díky pohodlnějšímu posezu a lepší ochraně před větrem daleko komfortnější. Taky se na TAlpa daleko snadněji upevňují zavazadla. Pokud nemáš pořádné gumy tak je vhodný max na lesní cestu nebo polňáčku za sucha.
Takže se musíš rozhodnout kde budeš chtít jezdit, ale na dálnici transalp určitě vhodný není, zato na okresky je super!
Uživatelský avatar
D.ave
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 20. zář 2015 11:47:52
Bydliště: ValMez
Motorka: XRV 750

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod hobr » pon 21. zář 2015 23:00:19

Jirka90 píše:Já četl báje, jak se dá na Varaderu otevřít přilba a bavit se normálně se spolujezdcem, tak asi nic no :-)

To nejsou báje, ale fakt ;) ! Jen musí stát na místě a mít vypnutý motor.... :D Ostatně to platí o všech motorkách. :devil:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Krutista » úte 22. zář 2015 14:36:04

Resyk píše:Alpem nic nezkazíš. Jak píší ostatní na silnice to není fichtl aby se někde vlekl jako šnek, sice nelítá 150 furt pryč, ale při cestování jde i o cestu nejen o cíl! Není mu cizí ani terén, na King of Hill co se lítá v rumunsku bys byl s alpem za exota ale to je taky trochu jiné ježdění v terénu, takže polňačky nebo lesní cesty s bahnem po břicho mu nevaděj :P
Sám sem si alpa koupil loni v lednu a byl jsem vyplesklej z toho jak je velkej a težkej, holt první dospělá motorka, ani fichtla jsem neměl. Když nepočítám motorku v autoškole tak jsem žádnou takovou nesedlal tak jsem se strašně bál jak zlej na mě alpík bude :grr: ale když jsem si první jízdu dal přes 60km, tak jsem zjistil jak je alpík hodnej a jak krásně se sním dá jezdit, jinak mi alpík příjde jako moto s krásně čitelným podvozkem.
a s tím že s alpíkem máme společne už odlítáno dobře 16kkm tak je až s podivem kolik průserů dokázal odpustit a kolikrát mě zachráníl když sem udělal botu :omg2: :rock:
jinak dlouhé přesuny nemá rád, v Polsku jsem se o tom přesvědčil po 450km v kuse se olejem orosil zadní hrnek kolem těsnění ventilového víka ale kilo na to že po umití a normálním ježdění se olej už neukáže :rock: aspoň né zvenku motoru :D
tam jsem taky zjistil že musím vyměnit svou garderóbu protože na cestování fakt není, aspoň né kalhoty.

Jak píše Buriel: s hicem je trochu problém, mě se peklo koleno ale vyřešil sem to termopáskou na svody jak předek tak zadek a vyřešilo to aj kaslík :) a paráda
alpík je pro mě čím dál tím větší srdcovka :heart: nato co všechno sme zažily a čím sme si prošli tak se nikdy nevzdal!!


Mám to naprosto stejně jen jsem zakoupil před měsícem nemám ještě tolik nalítáno :rock:
Uživatelský avatar
Krutista
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 369
Registrován: ned 13. zář 2015 16:36:17
Bydliště: Hulín
Motorka: BMW 1200GS

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Brian1986 » stř 23. zář 2015 9:54:52

Srovnáváš nesrovnatelné, jak kdybys srovnal Octavii RS s Ladou Nivou, Na Fazerovi si zablbneš, ale Alp je univerzál, neurazí v terénu ani na silnici, záleží co mu obuješ, odveze spoustu věcí na dovolenou atd.
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod faudy » stř 23. zář 2015 12:22:32

Fazer vubec nejede odspodu, tak od 6000ot to zacina zabirat, to Alp pomalu konci.
Mel jsem xj600s, dvouventil co tahal taky odspodu, a jezdit na tom bylo mnohem zajimavejsi nez Fazeru, co tahne bez vibraci od 6000 do omezovace. Alp je proste dvouvalec...
Na nahaci i polokapote fouka. Na polokapote jen na nohy. Na TA se pekne schovam a je to mnohem lepsi. Dneska uz bych nechtel, slejzat z toho pokazdy celej zmrzlej (kolena 40+ uz chteji svoje).
Jinak po ty dalnici pres 110 se taky da jet, ale bude to vic zrat a hlavne s clovekem uz clouma ruzne vitr a kraval v helme taky roste, je vetsi zima, neni to proste prijemny. Radeji jet 110, kochat se okolim, obcas predjet a stejne po 100km je lepsi si dat pauzicku.
Treba celodenni presun do Holandska na trajekt po nemecky dalnici se blizi moji predstave pekla :chjo:
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Předchozí

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 12 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 12 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků