Koupě TA - hledám poradce

o všem možném i nemožném...

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod holubzde » stř 10. srp 2016 20:22:24

Stromek: DLouhá motorka, po úpravách se lehce vyrovná TAčku... Když se dají řídítka asi o 10 cm blíž k jezdci, tak to jde (trošku na ležáka, pokud člověk má míň jak 175), jinak mnoho elektřiny.. :ble: Je podstatně níž jak TAčko.. Menší obratnost, lepší výkon, lepší spotřeba, dražší obutí, motor stejný jako Suzuki SV 650 (takže sport)... Nedělá brum brum.. :srry: A hlavně, božsky si neprdne do výfuku.. :heart: :devil:
Uživatelský avatar
holubzde
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 27. čer 2016 17:26:59
Bydliště: Vyškov
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Tech » stř 10. srp 2016 20:51:08

Já bych to řekl takhle, TA650 je stavbou čistokrevné enduro (rám pod motorem, olejový filtr, svody co ubírají 0% světlé výšky, ocelový rám, úhel řízení, řadička bez kloubků a za řetězem, chladiče už v základu nejsou na ráně...Smrk nemá ani jedno z toho a ani jedna věc nejde řešit nebo jen těžko. Takže bych neřekl že se lehce vyrovná TAčku.
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod qwert » stř 10. srp 2016 21:12:57

Co to je řadička bez kloubků??
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2690
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Tech » stř 10. srp 2016 22:04:13

No víš co myslím, Ty tyčky s kloubky a až ty hýbou řadící tyčkou, aby mohla být řadička níž jakoby... A Smrk má před pastorkem navíc ještě spojkové lanko. Takové detaily, ale když jsem viděl co je tam v řetěz schopný v terénu narvat za bordel, prostě tam nic citlivého jako lanka a gufera mít nechceš. :D
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod qwert » stř 10. srp 2016 22:13:01

Jo ty myslíš přepákování řazení.Tak to mají asi jen sportovní motorky..Já třeba žasnu jak blízko pastorku má lc8 hliníkový odlitek spojkového válečku..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2690
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Daryth » stř 10. srp 2016 22:24:35

MotoBjamboja píše:Já si vzpomněla, že mám jednu tyfovu, jak rád ukazuje stromkovo bříško každému na potkání :D

tyf.jpg

O tyfovi a jeho motorce vím. Ale to je extrémě předělaná mašina a já radši už vzákladu schopnou motorku. Podobnou otázku jsem řešil před lety, kdy jsem váhal mezi TDM a TA. Tenkrát jsem chtěl spíš cestovat po silnicích tak vyhrálo TDM. Dnes vím že teď chci TA a ne DL.
Bdw. to je focený v Buchlákách u Trampa?
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod holubzde » stř 10. srp 2016 22:28:55

Když si se Stromkem pohraješ a máš na to ty peníze tak se z toho dá udělat motorka víc do terénu... Řeknu vám, že jsem jel off-road v Jeseníkách jako první a šutr mi projebal olejový filtr, který je na Alpovy skovaný snad to víc ani nejde, a stromek měl štěstí.. sice se nedostal kam já, ale když si s tím pohraješ, tak ten potenciál stříkačky využiješ víc.. pravda, já Alpa nevařil nikdy... jen když to protacim na místě a dělám synchro karbecu... tak se mi zapla Sahara, to jo, ale jinak nikdy... chlazení na jedničku... na enduro jízdu je alp nachystán víc..
Uživatelský avatar
holubzde
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 27. čer 2016 17:26:59
Bydliště: Vyškov
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod MotoBjamboja » čtv 11. srp 2016 5:45:06

Daryth: záleží, co chceš...psal jsi šotolinky, na to je i strom dělaný..tyf má motorku upravenou proto, že jezdí prostě dardu..ale je bezesporu, že to, co zvládne alp či afrika v sériovce, by strom prostě nedal. A to říká i můj chlap, že TA 600 či 650 zvládne více než strom a to je stromák. A jo, je to focený u Trampa.
Nechtěla jsem odvádět debatu od toho, že chceš alpa a že bys rád, kdyby ti někdo pomohl jej vybrat. Já se po nějakých starších kouscích dívala a je to bída, co se týká údržby, samozřejmě to bude mít kosmetické vady. Nejlepší by bylo, kdyby ti někdo střelil motku odtud z fóra. Škoda, že jsi nepřišel dřív, jeden tu 650 prodával..myslím, že teď moc motorek nebude na výběr, spíše to všichni začnou prodávat k podzimu, nebo na jaro. Když jsi byl ochoten dát asi 75 tisíc, jestli se nepletu, za tu cenu najdeš krásnějšího alpa, resp. seženeš mnohem levněji a upravíš si ho a dáš mu servis tak, že to bude hezká motorka.

jo ještě edit: holoubku, kde má strom příliš elektroniky? Pokud se nebavíme o vyšších ročnících.
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Tech » čtv 11. srp 2016 8:44:49

qwert píše:Jo ty myslíš přepákování řazení.Tak to mají asi jen sportovní motorky..Já třeba žasnu jak blízko pastorku má lc8 hliníkový odlitek spojkového válečku..


http://tyfoza.blogspot.cz/2012/01/sklap ... -paka.html

Keř to třeba má. :D Prostě TA můžeš vzít kamkoli, v hlavě mám jednou i cestu do Mongosla, Gruzie atd, a tam bych prostě Keře nechtěl...
Naposledy upravil Tech dne čtv 11. srp 2016 8:50:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Tech
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 406
Registrován: ned 08. lis 2015 23:15:08
Bydliště: Nové Hrady 61
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod holubzde » čtv 11. srp 2016 8:45:36

MotoBjamboja píše:jo ještě edit: holoubku, kde má strom příliš elektroniky? Pokud se nebavíme o vyšších ročnících.

Všude.. :D Stříkačky mají všeobecně hodně "zbytečných" senzorů.. Pro mě to jsou věci, které se mohou kdekoliv vys*rat a nestojí to málo.. Např, prdneš se stříkačkou ve vodě.. výfuk ti nabere vodu a labda se z toho dostává hooodně dlouho.. Obsvlášť na Stromkovi, labda je na takovém smutném místě... :srry: U vyšších ročníků o tom nebudu mluvit (Honzův smrček když to zapne tak to je jakoby se načítal komp).. Mě příliž elektroniky trochu děsí... Odchází ta "blbuvzdornost" motorky a hlavně už si na tom člověk neopraví sám skoro nic.. :srry: :cry:
Uživatelský avatar
holubzde
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 27. čer 2016 17:26:59
Bydliště: Vyškov
Motorka: TA 650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Tomas_7 » čtv 11. srp 2016 14:06:12

Ale na druhou stranu vedle Versyse je V-strom neskutečnej teréňák :D
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod stráša » čtv 11. srp 2016 16:51:06

Nechci se pouštět do velké diskuze o tom jestli je lepší stříkačka nebo karburátor za mě je to úplně vyrovnaný každý má něco. Když si vzpomenu jak jsem se v 15 letech denno denně hrabal v pinckovi tak dneska když mám stříkačku se tomu musím jenom smát. Voda a elektrika to je taky relativní. To by motorky nesměly jezdit ani v dešti. Všechno je to dělaný když to nateče tak to potom zase vyteče. Kup transalpa a potom uvidíš kam tě srdce potáhne.
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Reno » čtv 11. srp 2016 18:40:42

:jes:
stráša píše:Nechci se pouštět do velké diskuze o tom jestli je lepší stříkačka nebo karburátor za mě je to úplně vyrovnaný každý má něco. Když si vzpomenu jak jsem se v 15 letech denno denně hrabal v pinckovi tak dneska když mám stříkačku se tomu musím jenom smát. Voda a elektrika to je taky relativní. To by motorky nesměly jezdit ani v dešti. Všechno je to dělaný když to nateče tak to potom zase vyteče. Kup transalpa a potom uvidíš kam tě srdce potáhne.
Lepší první v pekle,než druhej v nebi..
Uživatelský avatar
Reno
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 526
Registrován: pát 17. dub 2015 23:55:33
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: TA 600,BMW

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod MotoBjamboja » pát 12. srp 2016 5:57:04

holoubku, nejsem schopna fundovaně vést diskusi o stříkačce nebo karbcích..a co se týče elektroniky, můj chlap má ročník 2005, co se týče elektroniky, žádný problém neměl, a to ta motorka dostává dost pokouřit. A kolikrát za život se ti stane, že nasaješ vodu do výfuku? To je pravděpodobnější, že z vlastní blbosti tu vodu do výfuku přímo nastříkám, když motorku budu mýt vapkou..:D ale jinak souhlasím, že čím méně elektroniky, tím lépe.
Jo a Honzova smrka jsem si v té tmě moc nevšimla, takže ani netuším, jaký má ročník.
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Daryth » pát 12. srp 2016 8:08:28

Trošku nám to téma utíká, ale nevadí. Každopádně, já mám jasno že chci TA :gd: . Možná to bude jedna z posledních 600, možná to bude 650. Každopádně bych radši motorku někoho odsud (i když tím vlastně přijdeme o člena), protože to aspoň nebude úplně neznámá motorka, než od někoho o jehož motorce nevím vůbec nic. Ještě jednou děkuji za nabídky, a pošlete mi prosím nějaké info o vašich motorkách na můj mail. Děkuji. :thnx:
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Květek » pát 12. srp 2016 8:56:04

Přijeď si radši zítra k Medvědovi alpíky prohlédnout.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Daryth » pát 12. srp 2016 9:22:54

To by bylo asi nejlepší, ale jsem na dovolené. Mimochodem, kde ten Medvěd vlastně je?
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Květek » pát 12. srp 2016 9:47:20

Tak to musíš číst příspěvky a hledat popřípadě se poradit s moderátory.Odkazy jsou všude a Hobr radí rád.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod Krutista » pát 12. srp 2016 13:33:32

Květek píše:Tak to musíš číst příspěvky a hledat popřípadě se poradit s moderátory.Odkazy jsou všude a Hobr radí rád.


:D :D :D
Uživatelský avatar
Krutista
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 369
Registrován: ned 13. zář 2015 16:36:17
Bydliště: Hulín
Motorka: BMW 1200GS

Koupě TA - hledám poradce

Příspěvekod vlkyn » pát 12. srp 2016 16:04:13

Daryth píše:Trošku nám to téma utíká, ale nevadí. Každopádně, já mám jasno že chci TA :gd: . Možná to bude jedna z posledních 600, možná to bude 650. Každopádně bych radši motorku někoho odsud (i když tím vlastně přijdeme o člena), protože to aspoň nebude úplně neznámá motorka, než od někoho o jehož motorce nevím vůbec nic. Ještě jednou děkuji za nabídky, a pošlete mi prosím nějaké info o vašich motorkách na můj mail. Děkuji. :thnx:


psal jsem ti zprávu ;)
Uživatelský avatar
vlkyn
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát 10. črc 2015 15:56:45
Bydliště: Staré Město
Motorka: Tiger 1050

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 10 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 10 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron