Pojistka

o všem možném i nemožném...

Pojistka

Příspěvekod Tomas_7 » ned 08. úno 2015 10:28:00

Taky nemám vyježděný bonusy, jsem v kategorii do 23 let a platím za 25kW alpa lehce přes 800kč, za otevřenýho to bude asi 1000-1200kč
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Pojistka

Příspěvekod Writeon » ned 08. úno 2015 13:04:24

Jo jsem řazen do rizikové skupiny. Prostě mladej motorkář. To mi na to řekli. Takže to mám na rodiče protože 3 500 a to ta nejlevnější je fakt soda. Díky tatovi to mám za 900 což je sakra rozdíl. :omg:
Change your life. Take your time. Take the Long Way.

Vzít za plyn umí každý,ale ubrat ho, jen ti nejlepší...
Největší frajer není ten kdo jezdí nejrychleji, ale nejdéle!
Uživatelský avatar
Writeon
Člen klubu
 
Příspěvky: 764
Registrován: pon 24. pro 2012 12:31:21
Bydliště: Šternberk
Motorka: TA 650

Pojistka

Příspěvekod Writeon » ned 08. úno 2015 13:10:39

Tomas_7 píše:Taky nemám vyježděný bonusy, jsem v kategorii do 23 let a platím za 25kW alpa lehce přes 800kč, za otevřenýho to bude asi 1000-1200kč


To u koho máš, když jsi ve stejné kategorii jak já ale platíš 800 kč? :omg2:
Change your life. Take your time. Take the Long Way.

Vzít za plyn umí každý,ale ubrat ho, jen ti nejlepší...
Největší frajer není ten kdo jezdí nejrychleji, ale nejdéle!
Uživatelský avatar
Writeon
Člen klubu
 
Příspěvky: 764
Registrován: pon 24. pro 2012 12:31:21
Bydliště: Šternberk
Motorka: TA 650

Pojistka

Příspěvekod Tomas_7 » ned 08. úno 2015 16:01:05

Mám to u triglavu a mám k tomu i odtah 35km zdarma (což je tak do servisu když nejsi někde opravdu v pryč) + nějaké další asistenční blbosti, už jsem slyšel na triglav teda několik negativních recenzí, že nechtěli proplácet atd. já jsem s nima nikdy neměl problém, ve firmě u nich máme i dodávky a kamiony a takovej případ měsíc starej, bratr nedobrzdil na dálnici v německu, jel v levém 130, objevil se za ním nějaký rychlík tak jen ucukl do pravého, aby ho pustil a ve chvíly kdy cukl do pravého to nějaký strejda před ním zadupl a chtěl jet na sjezd který už byl pomalu za nima, v naložený dodávce neměl šanci tak ho odpálil jak pinpongáč, finále nevím kolik byla škoda na jeho autě, ale za dodávku proplatila pojišťovna 330 tisíc (celej čumák) a doplácel jen tisícovku za správní řízení, samozřejmě se pojišťovna ale chová jinak k člověku co má u ní jednu motorku a jinak k člověku co má u ní 60 kamionů, takže ve finále fakt nemůžu říct, protože osobně jsem zatím bez bouračky ... klep klep
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Pojistka

Příspěvekod Buriel » úte 10. bře 2015 12:23:45

Já sem dělal pojistku u prodejce teďka v lednu a vyšla mě na celý rok na cca 1100kč u kooperativi.Předchozí motorky sem měl u České Pojišťovny a tam sem to měl vždy kolem 2000kč.
Mám v plánu tam ještě zaběhnout na pobočku a trochu si to upravit na úrazové pojištění atd...... Mě se zdá těch 1100 zase málo :D
Uživatelský avatar
Buriel
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. led 2015 15:56:39
Bydliště: Čejč
Motorka: TA 650

Pojistka

Příspěvekod angrest. » stř 11. bře 2015 18:03:51

Zkoumal jsem letošní zvýšení pojistného o 300,-Kč na konečnou částku 1557,-Kč za Alpa a učinil tento objev.
Bez mého přičinění mě poslali smlouvu na "Pojištění SERVIS PRO" které se mimo jiné vztahuje na toto:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojištění SERVIS PRO

Výhodný balíček k povinnému ručení, který obsahuje:
Vyřízení majetkové škody, kterou Vám způsobí jiný řidič
Odtah vozidla do smluvního servisu ČPP
Náhradní vozidlo po celou dobu opravy
Uhrazení opravy Vašeho vozidla v plné výši bez ohledu na jeho stáří
Věděli jste, že když do Vás někdo nabourá, viníkova pojišťovna Vám může zaplatit jen část škody? Jelikož pojišťovna zohledňuje opotřebení Vašeho vozu, může vzniknout značný rozdíl mezi vyplaceným pojistným plněním a skutečnou škodou - v tomto případě Vzniklý rozdíl ČPP doplatí!
Územní platnost pojištění: ČR a sousední státy do 30 km vzdušnou čarou od českých hranic - novinka
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.cpp.cz/pojisteni-vozidel~aut ... pojisteni/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nereptám,zdá se mi to výhodné a platím,a platím atd.
Duj větře a rvi kštici mou ....
Uživatelský avatar
angrest.
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř 19. pro 2012 8:10:25
Bydliště: Zámrsk
Motorka: TA 600

Pojistka

Příspěvekod stráša » stř 11. bře 2015 19:54:51

Kámoš pojištoval alpa a pojistka ho vyšla na 2700,- důvod - vždy měl motku napsanou na někoho jiného a na sebe jenom 10 měsíců tudíš nemá bonusy a já TA u stejné ( Hasičské p. ) za 1140,- dneska jsem pojistil svojí ST za 1018,- taky u hasičsky p.
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Pojistka

Příspěvekod Váňa » čtv 12. bře 2015 21:03:20

Tak POV u UNIQY ukončeno. Sepsáno nové POV s Kooperativou za 944 Kč - takže jsem spokojený. Takže časem tam ještě přešoupnu ještě auto.
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Pojistka

Příspěvekod Tomas_7 » sob 14. bře 2015 20:17:08

Reaguji na to co tu psal Angrešt, nejsem v tomhle směru moc vzdělán tak prosím o doplnění informací ale ...

"Územní platnost pojištění: ČR a sousední státy do 30 km vzdušnou čarou od českých hranic - novinka"

Nemá se náhodou povinné ručení vztahovat na celou EU? Chápu zahraniční zdravotní dopojištění, ale vždy jsem měl za to, že v případě nějaké havárie v zahraničí škodu "soupeře" kryje normálně povinné ručení sjednané v čr a to je taky důvod proč se s sebou zelená karta má tahat po evropě a nenechávat ji doma když jedu na výlet.

Díky za osvětu lajk
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Pojistka

Příspěvekod MMyshack » sob 14. bře 2015 22:18:12

Jestli se nemýlím, jedná se o nejlevnější pojištění, které platí samozřejmě pro celou Evropu, ale v pásmu dál než 30 km za hranicemi je při nehodě spoluúčast. Můžeš si vybrat, jestli si vezmeš to levnější se spoluúčastí (pro většinu řidičů, co jedou za čáru jednou za uherský salám je to OK), nebo dražší bez spoluúčasti.

Dá se uspořit i sezónní pojistkou - já to měl kdysi taky - ale nedoporučuji => úspora pár peněz a pak je v březnu pěkně, ale ještě není dle pojištění sezóna... :(
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Pojistka

Příspěvekod avik » ned 15. bře 2015 8:35:57

Byl jsem se zeptat v ČPP pojišťovně na sezoní pojistku a tak, když to paní spočítala tak bych zaplatil o dvě stovky víc než za celoroční. Tak se v tom vyznej. A to motorku mám od roku 1977 a zatím bez nehody kterou bych způsobil já. Je nekutečné co si pojišťovny vůči nám dovolí jezdíme na strojích se skoro stejným obsahem i výkonem a každý platí jináč. Dřív to bylo že se platilo podle obsahu a všichni stejně. Ale to byla jen jedna státní pojišťovna a dnes jich je nepočítaně a každý chce vydělat a mít veliký plat ,dům auto atd. No ale to uhejbám už někam jinam. Čau avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Pojistka

Příspěvekod TomElefant750 » ned 15. bře 2015 9:30:09

Tomas_7 píše:Reaguji na to co tu psal Angrešt, nejsem v tomhle směru moc vzdělán tak prosím o doplnění informací ale ...

"Územní platnost pojištění: ČR a sousední státy do 30 km vzdušnou čarou od českých hranic - novinka"

Nemá se náhodou povinné ručení vztahovat na celou EU? Chápu zahraniční zdravotní dopojištění, ale vždy jsem měl za to, že v případě nějaké havárie v zahraničí škodu "soupeře" kryje normálně povinné ručení sjednané v čr a to je taky důvod proč se s sebou zelená karta má tahat po evropě a nenechávat ji doma když jedu na výlet.

Díky za osvětu lajk

Pokud to chápu dobře tak klasický povinný ručení mu platí po celý Evropě (přesněji řečeno v zemích které jsou vyznačeny na zelené kartě) a to územní omezení se vztahuje na to doplňkový pojištění (odtah, náhradní vozidlo,, úhrada případnýho rozdílu kterej nepokreje PR viníka nehody)
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Pojistka

Příspěvekod Květek » ned 15. bře 2015 10:42:02

V tom doplňkovém připojištění k povinému ručení platí dle mne navíc jen odrážka 2 a 3 když použiju Angreštův odkaz který na závěr ještě přiložím.
Protože bod jedna je dle mne právě to povinné ručení a s body 4 a 5 už pojišťovny narazily u soudu a je to precedenc.
No a bod č.6 bych viděl,vcelku logicky,že se brání aby Vám nemusely platit odtah ze vzdálenosti několika set km.To chápu.
http://www.cpp.cz/pojisteni-vozidel~aut ... pojisteni/
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Pojistka

Příspěvekod angrest. » ned 22. bře 2015 7:14:12

Tak mi to nedalo a navštívil jsem agentku ČPP.Perfektní domluva.Konečná cena čistě "povinného havarijního pojištění" je rozumných 1082,-korun českých,oproti složence zaslané z ústředí, rozdíl téměř 500,-Kč.Vypadá to,že ten Singer,sedí na více místech.
Změna kupní síly koruny.gif
Duj větře a rvi kštici mou ....
Uživatelský avatar
angrest.
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř 19. pro 2012 8:10:25
Bydliště: Zámrsk
Motorka: TA 600

Pojistka

Příspěvekod Květek » čtv 26. bře 2015 8:27:35

Nemá cenu snad ani komentovat.Kdy už ale dodrží pojišťovny ty sliby o více nehodovosti a bez škodnému průběhu pov.ročení a opravdu je řádně odliší.
http://www.novinky.cz/ekonomika/365263- ... tovny.html
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Pojistka

Příspěvekod MMyshack » čtv 26. bře 2015 23:18:43

Tak to Tě zklamu - pojišťovny budou obecně zdražovat - ty povinné fondy zábrany škod, x-násobný nárůst náhrad újmy na zdraví a pod (zrušení tabulek) - už nyní je povinné ručení ztrátový byznys, který se dotuje z jiných typů pojištění.
Je to jednoduchá matematika - kolik aut nesmí bourat aby se zaplatila jediná malá bouračka? třeba světlo, + blatník+ nárazník + spojler + práce...... když Oktávku pojistíš za 2 tácky?
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Pojistka

Příspěvekod stráša » pát 27. bře 2015 6:06:08

Jak k tomu přijdu třeba já když mám 22 let bezeškodní průběh :angel: a tech pojistek mám pruměrně 5 :D
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Pojistka

Příspěvekod Květek » pát 27. bře 2015 10:56:41

Takhle jsem to přesně myslel,dvě moto,dva pionýry,vozejk a auto.(Ty máš několik firemních to je ještě horší)Jen ty roky mám víc jak 40 a tohle všechno platím celý život a nikdy za mne žádná pojišťovna nedala ani desetník.Rozhodně mi nevadí mladí lidé, ale kreteni v Audinách a BMW kolem dvaceti let a někdy ani ne mě už s těma havárkama se*ou.Nebo slavnej debil Leoš Mareš kterej bourá dvakrát za půl roku a pokáždé do milionových škod.
Prostě bonus a malus neexistují ani u jedné pojišťovny a pojišťovny si ty bourače majetný ještě hýčkají.Úplně jasně vidím u sebe nebo tebe jak pojišťovák vítězoslavně nachází nějaký replikový díl o kterém ani nevíš aby se u takových malých blbců jak jsme my vyvlékli z placení.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Pojistka

Příspěvekod Květek » úte 31. bře 2015 20:38:33

Všimněte jak všude v článku zdůrazňují písemnou formu.Takže to asi mail nebude co?Ale psaní to je taky.
http://www.penize.cz/povinne-ruceni/298 ... nne-ruceni
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Pojistka

Příspěvekod angrest. » pon 20. dub 2015 18:18:34

Proč platíme vyšší povinné ručení?
------------------------------------------------------
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015041701
Duj větře a rvi kštici mou ....
Uživatelský avatar
angrest.
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř 19. pro 2012 8:10:25
Bydliště: Zámrsk
Motorka: TA 600

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron