Jakej jsem byl kok*t a co z toho

o všem možném i nemožném...

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod PAVIK » čtv 12. úno 2015 22:18:46

Na jiné fórum jsem psal historku/zážitek, který se týká mě a mé Jawičky, se kterou taky stále jezdím. Možná není od věci to hodit i sem, třeba to někoho uvede v zamyšlení:

A novej píst a novej píst dostane od táááty... Příhoda sice už starší, ale poučná. Při montáži pístů po výbrusu se mi zdál pístní čep na levém válci nějak ztuha, vlastně hodně ztuha - no dobře, prostě jsem ho tam narval brutálním násilím jak kokot, protože jsem asi za dva dny měl jet na sraz a novej už bych nesehnal. :bomb: Zajíždění proběhlo urychlené, čekal jsem problém a ono nic. Tak se jelo na sraz i s vozíkem PAV40 (stále v záběhu) a ono zase nic. Tak jsem se na to vybod a jezdil další rok bez problémů (mám přeci spoustu důležitějších věcí na práci). Nicméně cesta na sraz Pavů 2014 byla ve znamení tropických teplot, obsazení stroje dvěma osobami s narvaným kufrem, tankvakem a PAVem. A v nejlepším místě ve stoupání na dálnici se to samozřejmě kouslo. Vycvičen 2T stroji jsme naštěstí nehodili držku pod projíždějící kamiony, ale být to třeba někde v serpentinách na okresce, tak si tím tak jistý nejsem. Samozřejmě se ten píst víc roztáhnul v ose a kolmo na osu pístního čepu a tím se to raflo. Fyzika je neúprosná a matroš se nikam neztratí, když ho roztahuje nadměrnej pístní čep... Po vychladnutí zas jízda ok.

Konečně se teď dostanu k nápravě, pístní sada je doma nová a se správnou tolerancí čepu vůči pístu.

Proč to tady píšu? Je zimní doba, času fůra a pokud nám hlodá v hlavě nějakej malej, ale opravdu i malinkej červíček, že by se něco mělo udělat na motce, protože se nám to nějak nezdá, nevykašleme se na to. Nestojí to za tu dočasně ušetřenou námahu nebo financ, protože zdraví máme jen jedno. Já bych si v tu chvíli byl nafackoval a vrátil výučák, protože tím spíš jsem to měl vědět (a taky jsem to věděl, jen se mi nechtělo) a ohrozil tak sebe i kamaráda. Zkušenost vám ale víc otevře oči. I proto třeba teď investuju do Alpa a pořídil jsem nové kotouče, i když jsou přesně na toleranční hranici opotřebení - je to zbytečné, není? Stojí to bratru pět litrů, ale čert to vem. Jezdím i s maminou a kdo pak vysvětlí klukům, že táta šetřil, a proto se obroušený kotouče v tu nejblbější chvíli pod nima rozletěly na molekuly a rodiče pak taky.

Asi stárnu nebo co, ale přišlo mi vhodný to sem napsat, kdyby to třeba někoho popíchlo k činnosti, co mu může zachránit krk :heart:
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

Jakej jsem byl kokot a co z toho

Příspěvekod Květek » čtv 12. úno 2015 23:01:25

Dobrý názor není co dodat.Klik jsem si kolik Ti je let,přišel jsi na to poměrně brzo a tak se Tím řiď a pravděpodomně se dožiješ vyššího věku než líní nebo šetřilové.Moc se mi Tvůj příspěvek zamlouval.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jakej jsem byl kokot a co z toho

Příspěvekod Dejavu » pát 13. úno 2015 6:41:47

Má recht, chlap jeden! :beer:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Jakej jsem byl kokot a co z toho

Příspěvekod TomElefant750 » pát 13. úno 2015 7:43:04

Tak tos dopad dobře, kouslý zadní kolo může bejt v určitejch situacích hodně o hubu.
Jo a mimochodem, kotouče na TA600 jdou sehnat i kolem 3 tisíc - zadní teď budu testovat.
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Jakej jsem byl kokot a co z toho

Příspěvekod Dejavu » pát 13. úno 2015 7:52:06

Nevím proč, ale na auto a motorku kupuju jen originály :stud: Asi proto mě to tolik stojí :mgr:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Tomas_7 » pát 13. úno 2015 18:01:07

Po tom co mi drát zadního kola vylítl ven skrze duši a totálně jí rozerval, což mělo za násladek v řádu desetin sekundy prázdné zadní kolo v rychlosti cca 100km/h jsem taky začel rozlišovat závady na lehké, na ty kdy bych nemusel dojet a na ty kdy si můžu rozbít držku, s těma třetíma už nejezdím na ty druhý jsem ještě mladej a hloupej
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Květek » čtv 26. úno 2015 19:53:47

Vybírám si tento název tématu neboť se mi velmi líbí.Dostal jsem několik,opakuji několik(ne jedno) upozornění,že přeji o jeden den dříve k narozeninám než jsou.Mně se to zdá normální a v naší rodině se to tak vždy dělalo,prostě přát k něčemu co nastává,ne až po.Ale nepotřebuji sbírat nějaké kladné body na našem fóru tak to máte v rukách a přeji našim 19 cti oslavencům v březnu vše nej.ale ať si je tahá na naše stránky někdo jiný.Zdraví a těší se na Lipno na náš sraz Květek.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Dejavu » čtv 26. úno 2015 20:00:23

To jako fakt? :omg2:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Gamba » čtv 26. úno 2015 20:14:52

Hele chlapi. Prestante uz tady psat ty urazeny prispevky nebo je zacnu rovnou mazat (to muzu, jsem moderator). ;) Zacal to Hobr a ted ty Kvetku. To uz neni motorkarsky forum, ale holcici. :rose:
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Dejavu » čtv 26. úno 2015 20:19:08

Jsem pro, udělej čistku.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Květek » čtv 26. úno 2015 21:10:24

Souhlas.
Jo a mne se nezbavíte já nekončím,jen se trochu v aktivitách přibrzdím.
Už aby se začlo jezdit a nebyl čas na píčoviny.(asi moje první ostřejší slovo ale tečky by nevyzněly.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Gamba » čtv 26. úno 2015 21:22:30

Zima je nejak dlouha, co?
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Váňa » čtv 26. úno 2015 22:01:08

jj je dlouhá jak týden před výplatou :-) A to se má zase příští týden ochladit. A já už chtěl vyjet :-) Aspoň kolem komína
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Kaštan » ned 15. bře 2015 20:18:09

Tento název vlákna dneska sedí přesně na mě: Dneska po práci ni to nedalo a chtěl jsem se projet, bylo už celkem pozdě a nenapadalo mě kam jet. Tak jsem si řekl že projedu okolní spojovačky a šotolinky tak na hodinku. Začalo to pěkně, solidní asfaltka na kopci u prvního vysílače krásný výhled na Traplice, tak pokračuji na druhý kopec, opět s vysílačem a zase parádní panoramata. Po delší době asfaltka skončila a dále pokračoval solidní šotolina, tak si říkám proč nejet dál. Touto spojovačkou jsem se dostal v pohodě do další vesničky. Kterou jsem projel a pokračoval dál, jenže cesta se změnila v suchou polňačku. Inu nu což, pojedu dál když to půjde a pak někde sjedu na tu silnici co bych měl mít někde po levé straně. Najednou si říkám, sakra vždyť já jedu po turistické trase, zastavím na rozcestí a říkám si: přece nepojedu po ní dál do lesa, radši sjedu z kopce k té samotě od ní povede určitě dobrá cesta. Po stále více rozblácené cestě dojedu k samotě, a pěkně za zatáčkou se smrčkama cesta končí. Sakra musím to nějak otočit a vrátit se, no jo otočit sem se ještě zvládl ale na tom mazlavým blátě s mitaskama 07 moje naděje skončila. V hlavě mi to začlo šrotovat, odsud alpa přece nemám šanci dostat... :devil: Jediná cesta (nepoužívaná pěšina) vedla dál dolů z prudkého kopce brutálním blátem (utěšoval jsem se tím,že tam směřuje i el. vedení. Tak jsem alpa začal smýkat/klouzat přes přední brzdu s myšlenkou že až mi to podjede tak si dám pěkně na hubu a zastavím až se dole. Úspěšně jsem doklouzal až dolů, jak jsem dole zastavil mi to došlo: jestli cesta dál povede do kopce a bude tam to stejný bláto tak jsem ale už úplně v zadeli :zed: . Zmocnila se mě úzkost, až jsem se skoro začal modlit i když jsem ateista. Měl jsem víc štěstí jak rozumu do kopce to sice bylo naštěstí už po šotolině. Ulevilo se mi když jsem zase cítil pevný asfalt pod kolama.

Uzavřel bych to tím, že se stále učím ze svých chyb, tentokrát to dobře dopadlo. Zjistil jsem alespoň že větrák na chladiču funguje a zajel nové boty. Třeba tento odstaveček někoho pobaví a pozná se v něm sám. Tímto se klaním všem co jezdí off na alpovi.

http://www.mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=17.4195159&y=49.1623667&z=14&rm=97go6xTazCer2f-bfd5g-7f5dg3UfMX5B7flUhJgGoguRflJ5k-DWUlGLgRk2VVxB5gY-fcWTwfWIgdSfklgdqAEgj5BQ-YfhwXNfd-g-cByOtEIVC0j47flEBkfcaRIfkcKKflJVJFtLk2WGhHaFEG-fkPMMER8Gfhc4d2j6Bf5ZQ.0egRffJDQ8A.R.BnQ-HWQZJdUbFbRNLsQzJtRWJQ-dMY
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Dejavu » ned 15. bře 2015 20:41:52

Na takovéto divočiny to raději přezuj na 09. :rock:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod Květek » ned 15. bře 2015 21:40:13

Já bych Kaštan doporučil jiný stroj a Alpíka si pošetřil na rozumnější vyjížďky ale je to jen na Tobě.Pro mne to je universál a jeden z nejlepších co byl vyroben ale ani teréní ani silniční speciál to nikdy nebude,takže ten 100% adrenalin v terénu ani na silnici si s ním stejně neužiješ.Howg.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod petrucio » ned 15. bře 2015 23:02:24

Přesně tyto situace jsem měl na mysli, když jsem se v jiném vlákně rozepisoval o ježdění v neznámém terenu s alpíkem. Z vlastní zkušenosti vím, že musím v terenu dvakrát zvážit, zda tam vjedu, protože může nastat situace, že není cesty zpět. Toto na krosce nebo enduru neplatí, pokud tě nezastaví hajnej nebo infarkt.....
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Jakej jsem byl kok*t a co z toho

Příspěvekod TomElefant750 » pon 16. bře 2015 9:59:24

Tak hlavně že ses z toho dostal :gd:
Jinak tě holt dost omezovaly ty gumy, E07 projedou dost ale bláto jim moc nejde, sice jsem na nich projel offroudovou Ukrajinu ale měl jsem kliku že bylo celkem sucho a už bych to nedělal.
No a hlavně - na těžký motorce nejezdit do terénu sám, obzvlášť do neznámýho. Už mi takhle kamarád volal že má BMW GS někde v bahně a že musel odejít pěšky a sháněl lidi na pomoc. Sám mám obuto ostře a troufnu si říct že v terénu kapku umím, ale taky sám prakticky nejezdím, maximálně něco lehkýho a hlavně známýho.
Ale jak se říká - zážitek nemusí bejt nutně pozitivní, hlavně když je intenzivní :D
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600


Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 18 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 18 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron