Oblečení 30+

o všem možném i nemožném...

Oblečení 30+

Příspěvekod vorelll » sob 15. srp 2015 7:46:43

Zdravím,

každý den dojíždím na alpíkovi do práce (15 km) a v téhle pekelné výhně jsem ustoupil od kalhot a jezdeckých bot, takže mám kraťasy a normální boty. Abych pravdu řekl, tak se v tom vůbec necítím dobře, ale když jedu v moto oblečení, tak přijedu do práce a jen ze mě leje, a to nemluvím o cestě z práce :). Jak jste na tom vy? V čem jezdíte v takovým vedru, a máte někdo zkušenosti s chladící vestou, jestli to k něčemu je ?
Uživatelský avatar
vorelll
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 95
Registrován: úte 07. črc 2015 7:54:09
Bydliště: Cvikov
Motorka: TA 700

Oblečení 30+

Příspěvekod Taz » sob 15. srp 2015 10:03:06

mám to samé, jezdím 12 km a ráno to beru v hadrech a odpo jedu na pohodu a vele opatrně v krtasech a triku :mgr2:
. . . vrtulník záchranky je nejblbější zakončení nedělní vyjížďky . . .
Uživatelský avatar
Taz
Člen klubu
 
Příspěvky: 604
Registrován: úte 19. bře 2013 13:38:40
Bydliště: Litomyšl
Motorka: TA 700

Oblečení 30+

Příspěvekod pallous » sob 15. srp 2015 13:17:33

Já sem teď koupil na radu Rudy b toto http://www.primotorbike.com/bunda-texti ... -d8286.htm a stejné kalhoty.A byl to super kauf.Nemožu si to vynachválit.Aj v techto vedrech je to max.pohoda.Tada kdyš jedeš.Samozřejmě zastavíš a musí to dolú.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

Oblečení 30+

Příspěvekod Spike-cz » sob 15. srp 2015 19:24:12

Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Oblečení 30+

Příspěvekod Werke » sob 15. srp 2015 19:33:11

Mám ty samé co spyke-cz a jsou super , ještě uvažuju o bundě tu tam mají taky letní.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: DL650V

Oblečení 30+

Příspěvekod MMyshack » sob 15. srp 2015 20:42:15

Mám od MBW bundu Buddy + kalhoty Bold - vypínací membrána a bunda má větráky po celé délce rukávů - dá se v tom přežít i v těchto vedrech (když se jede).
Na holouša nejezdím, už jsem si vyzkoušel 50m po silnici po břiše a bez hadrů by to bylo hodně passé. :devil:
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Oblečení 30+

Příspěvekod Normas1 » ned 16. srp 2015 5:27:59

Mám to samé co MMyshack,ale když je vedro tak mám rifle Rebelhorn a prodyšné boty Probiker.Někde se to tu ale už řešilo pokud se nemýlím.
I geniální plány mohou mít vyjímku...
Uživatelský avatar
Normas1
Člen klubu
 
Příspěvky: 857
Registrován: pon 17. pro 2012 5:55:04
Bydliště: Rudoltice v Čechách
Motorka: DL 1000

Oblečení 30+

Příspěvekod Radek » pon 17. srp 2015 6:54:16

Jak jsem si na vlastní kůži mohl vyzkoušet, tak hadry s chrániči nejsou jen na okrasu. Myslím že mě hodně podržely při mém držkopádu. Ještě že jsem si je vzal i v tom horku. A to jsem jel na otočku jen cca 20km. Typů a značek je jistě hodně a je to i o peněžence, ale bez nich je to hazard.
Benzín v krvi, vítr ve vlasech.
Uživatelský avatar
Radek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 395
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:26:59
Bydliště: Havlíčkův Brod
Motorka: TA 650

Oblečení 30+

Příspěvekod Květek » pon 17. srp 2015 9:06:27

Radek píše:Jak jsem si na vlastní kůži mohl vyzkoušet, tak hadry s chrániči nejsou jen na okrasu. Myslím že mě hodně podržely při mém držkopádu. Ještě že jsem si je vzal i v tom horku. A to jsem jel na otočku jen cca 20km. Typů a značek je jistě hodně a je to i o peněžence, ale bez nich je to hazard.

Jistě slova která nepotřebují komentář a sedí na 100% ale v tom případě je hazard i jízda vyšší rychlostí než je povoleno a ruku na srdce u toho taky vždy dodržujeme zásadu bezpečnosti?Co vidím sjetých pneumatik,to není hazard?Nebo samotná jízda v ochraném oblečení?V sobotu dorazil na pokec Normas se Zdenou.Normas uvařené ....a Zdena taky na mrtvici.Oba byli rádi když se oděvu i bot zbavili a to Míra jel relativně nalehko v bezpečnostních riflích a botaskách.Z hovoru vyplynulo,že silným způsobem zvažovali jestli vůbec v tom vedru mají jet.Já to prožívám ještě hůř a smekám před nimi protože takhle oblečen bych prostě nebyl schopen jet a těžko bych se na vlastní jízdu soustředil neboť pot a vedro by moje soustředění silným způsobem ovlivňovalo.A tím i bezpečnost jízdy.Zcela něco jiného je když někdo sedne na moto,vyjede nádrž najednou či na dvakrát po 300km a jede nějakou ustálenou rychlostí nad 100 km v hodině.To by mne za prvé nebavilo a za druhé bych to oblečen zvládl taky.Ale při stylu co se svými kamarády jezdím(především Angreštem,Ávikem) a neustále stojíme a ladíme cestu při nechtěných objížďkách,kouříme(Myšák),kafujem(Gamba)a podobně už nepočítám počet ujetých km ale motohodiny ztrávené v sedle.Nechápal jsem jak někdo může ujet 400 a více km za den.Letos jsem podobnou vzdálenost jel dvakrát a byl daleko méně unaven protože naše cestovní rychlost(mimo obec) se pohybovala okolo 130km v hodině a ujížděli jsme před deštěm ale v sedle jsem ztrávil polovinu času než na třetinové porci kilometrů které běžně s kluky jezdíme.
Už se těším na Ávikovo Polsko a řádné oblečení s ochranýma prvkama jak má být neboť je to věc velmi důležitá.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Oblečení 30+

Příspěvekod Kaštan » stř 19. srp 2015 11:17:34

Já: chráničová košile, přes ní dres-značka ideal, ještě nějaké kalhoty co se dají rozepnout na stehnech by to chtělo.
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600


Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 18 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 18 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků