Kam jezdíte s Transalpem?

o všem možném i nemožném...

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » úte 08. zář 2015 23:23:59

Ahoj,
plánuju koupit TA ale ještě pořád nejsem úplně rozhodnutý, na jednu stranu bych chtěl univerzála, se kterým můžu vjet třeba do lesa, ale zase si říkám, že nevím, kde bych vlastně tuhle možnost reálně využíval. Bude to moje první velká velká motorka a pořád zvažuju, jestli nekoupit raději silničku, něco jako je Hornet, jsou dokonce i levnější - což mi není jasné proč :-)

Tak neměli byste nějakou motivaci, k čemu se v praxi vlastně ten Transalp hodí? :-) Abych si to nekoupil a pak mně nemrzelo, že to třeba po čase na silnici pořádně nejede a terén s tím nevyuživám. Bude to na 100% moje jediná motorka, víc se mi domů nevleze.

Děkuju za rady :-)
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Dejavu » stř 09. zář 2015 5:38:53

V první řadě je TA pohodlný. O tom není pochyb. A nejen pro tebe, ale i pro spolujezdce. Dostatek prostoru a pohodička je důležitá pro dlouhé cesty, na které je jednoznačně stavěný. Pak se honosí titulem jedné z nejméně poruchových motorek. Je to prostě stabilní držák, na kterého je i po letech příjemný pohled a neudělá ti ostudu. Jednoduchý a cenově nenákladný servis při vcelku nízkých pořizovacích nákladech určitě taky potěší. A jak už jsi vzpomněl, nezalekne se ani terénu (Tom Elefant by ti o tom hooodně dlouho povídal ;) ) Na druhou stranu to není žádný sprinter. Pokud nejedeš singl a nebo máš za sebou spolujezdce a plně naložené kufry, akcelerace je o poznání slabší. Ale o závodění TA určitě není, je pro pohodáře, kteří si rádi vyjedou nejen okolo komína, ale i na výlet do Rumun a podobně.
Prostě je na tobě, jakou cestu si zvolíš. Tam, kde ostatní končí, začíná cesta pro TA :frnd:

Obrázek
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod vorelll » stř 09. zář 2015 6:02:40

Moc pěkně napsáno :)
Uživatelský avatar
vorelll
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 95
Registrován: úte 07. črc 2015 7:54:09
Bydliště: Cvikov
Motorka: TA 700

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Marthhy » stř 09. zář 2015 8:02:40

Ahoj,

musím souhlasit s výše uvedeným. Řešil jsem nákup motky tento rok a procházel podobnými otázkami jako ty. Proč jsem vybral Aplíka. Hlavně proto, že je to hodná motorka. Nevím kolik máš naježděno, ale pro mě jeden z hlavních důvodu byl ten, že motka odpustí spoustu začátečnických chyb. Dále musím potvrdit super cestování i ve dvou. Je to motka na kochačku, na pohodu. Původně jsem myslel, že budu jezdit 100% silnice, teď ke konci sezony však uvažuji i nějaký offík. Je to o tom, že můžeš a nemusíš volba je na tobě. Pokud koupíš Horneta a dostaneš se k otázce, že bych někdy zkusil off tak si tím zavřeš cestu. Podle mě je TA super univerzální motka se kterou neuděláš chybu.
Uživatelský avatar
Marthhy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21. kvě 2015 7:53:19
Bydliště: Lysice
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod pallous » stř 09. zář 2015 8:10:12

Máš pravdu předsedo.Motorka na cestování s pohodlným posedem oproti třeba právě tomu Hornetu.Nájezd 600 kiláků denně žádný problém.Není to žádný suprsport s šílenou akcelerací.Skrátka motka na kochačku.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod mac76 » stř 09. zář 2015 9:30:02

Přesně tak :gd:

A hlavně si nedokážu představit Horneta po 27 letech a 200 000km že bude mezi živými. :D

Alpíkovi nejvíc vadí dálniční přesuny a nejen jemu tak se těm nudným cestám vyhýbáme.
V zatáčkách je jako doma a konkuruje o hodně silnějším strojům. To jsou vždycky xichty když občas někoho setřu. :D
Prostě ideální moto na naše cesty. :gd:
Naposledy upravil mac76 dne stř 09. zář 2015 14:24:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mac76
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob 08. bře 2014 18:06:56
Bydliště: Petřvald u KA
Motorka: TA 600

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Márty » stř 09. zář 2015 9:46:24

Já k tomu jen dodám to, že Horneta 900 měl můj brácha, no jelo to jak drak, ale na cestování to nebylo. Takže se rozhodl ho prodat a pak se rozhodoval mezi Transalpem 650 a V-Stromem 650. Nakonec tedy koupil V-stroma, protože plánoval víc jezdit ve dvou a ten má nějakou tu kobylku proti Transalpu navíc a u něj moc nehrozí, že by se s tím vydal do terénu, takže 19" na V-Stromu přední kolo oproti 21" na Alpovi mu nevadilo...
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod rudab » stř 09. zář 2015 12:33:59

no já za sebe jsem chtěl motorku co bude spolehlivá a odpustí mi nějakou tu chybičku neb sem velkou motorku neřídil. A musím říci že alp je na to idealní, protože kluci co se mnou jezdí se někdy valí oči co ta motorka odpustí za chyby a ustojí.Zas na druhou stranu rakeťák s ní nikdy nebudeš ale udrží se i podstatně silnějších strojů (já jezdím s kamošema co sedlají yamahy XJR1300) a mám problémy jedině na dálnici ale tama nejezdíme.
jak už tu psali je to spolehlivá mašinka na pohodičku a kochačku a při tom tvá zadnice neřeší jestli jedeš krátkej nebo dlouhej výlet ani kudy ta cesta vede.
Uživatelský avatar
rudab
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 23. lis 2013 22:41:47
Bydliště: lukov u zlína
Motorka: TA 700

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Buriel » stř 09. zář 2015 18:30:35

Cestovat se dá na každé motorce ale jde o pohodlí :D
Měl sem:
Kawasaki KLR 650 - Nejdelší trasu se na něm jel cca 450 km prdel mě bolela týden
Suzuki SV650(naklepávač vajec) - Nejdelší trasa v kuse 360 km Gabčíkovo,po rovné silnici to byl nezmar ale stačilo pár hrbolů a sedadlo mě hodilo proti nádrži luxus :ble: Malé tvrdé sedlo.....
Suzuki Burgman 250 (pojízdné vibrační křeslo) - Nejdelší trasa cca 70 km :D Prostě skůtr,NUDA!Šel rychle z domu.

A letos sem si po cca 7 měsících pročítání a vybírání ojetin pořídil TA650 2002 - Nejdelší trasa cca 170 km (nebyl čas) To sem dopoledne vyjel mrknout na sraz vzal to kousek na trampa a po cca 4 h sem byl doma a ani si nějak nepřipadal že bych někde byl :rock:
Jediná nevýhoda že mě Alp hrozně topí opět na rozkrok čímž mě praskl antipich v posedlovce a dojel sem pokaždé v těch horkách durch spocený což by při delší jízdě bylo opět nepříjemné ale to stačí vyřešit termo trenclema a bude to cajk.

Hlavně si zkus na Alpa aspoň sednout a trochu si sním pocasnovat na místě,je to pořádný kus železa a poměrně vysoký.
Uživatelský avatar
Buriel
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. led 2015 15:56:39
Bydliště: Čejč
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Květek » stř 09. zář 2015 18:50:31

Všude,jen ne tam co Tom Elefant.Je to kompromis když nechceš mít doma tři-čtyři moto speciály a dle trasy volíš s čím vyjedeš.Alp je to dobrý kompromis dodnes nepřekonaný.
Ale volbu motky jsi měl rozjet nebo si přečíst spíše na motorkářích cz tady jsou převážně patrioti alpíků což je vcelku logické.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Resyk » stř 09. zář 2015 19:01:02

Alpem nic nezkazíš. Jak píší ostatní na silnice to není fichtl aby se někde vlekl jako šnek, sice nelítá 150 furt pryč, ale při cestování jde i o cestu nejen o cíl! Není mu cizí ani terén, na King of Hill co se lítá v rumunsku bys byl s alpem za exota ale to je taky trochu jiné ježdění v terénu, takže polňačky nebo lesní cesty s bahnem po břicho mu nevaděj :P
Sám sem si alpa koupil loni v lednu a byl jsem vyplesklej z toho jak je velkej a težkej, holt první dospělá motorka, ani fichtla jsem neměl. Když nepočítám motorku v autoškole tak jsem žádnou takovou nesedlal tak jsem se strašně bál jak zlej na mě alpík bude :grr: ale když jsem si první jízdu dal přes 60km, tak jsem zjistil jak je alpík hodnej a jak krásně se sním dá jezdit, jinak mi alpík příjde jako moto s krásně čitelným podvozkem.
a s tím že s alpíkem máme společne už odlítáno dobře 16kkm tak je až s podivem kolik průserů dokázal odpustit a kolikrát mě zachráníl když sem udělal botu :omg2: :rock:
jinak dlouhé přesuny nemá rád, v Polsku jsem se o tom přesvědčil po 450km v kuse se olejem orosil zadní hrnek kolem těsnění ventilového víka ale kilo na to že po umití a normálním ježdění se olej už neukáže :rock: aspoň né zvenku motoru :D
tam jsem taky zjistil že musím vyměnit svou garderóbu protože na cestování fakt není, aspoň né kalhoty.

Jak píše Buriel: s hicem je trochu problém, mě se peklo koleno ale vyřešil sem to termopáskou na svody jak předek tak zadek a vyřešilo to aj kaslík :) a paráda
alpík je pro mě čím dál tím větší srdcovka :heart: nato co všechno sme zažily a čím sme si prošli tak se nikdy nevzdal!!
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Spike-cz » stř 09. zář 2015 19:07:22

Taky jsem vybíral a alp má podle mne několik nezanedbatelných plusů před konkurencí:
- univerzál na cesty do práce, na dovolenou i do lesa na houby nebo na ryby,
- motorka je nezáludná, čitelná a krásně uhlazená,
- pohodlí sedla jak pro pilota, tak pro batoh, jezdím v otevřený odklápěčce téměř pořád,
- údržba je jednoduchá a při dodržení pár věcí alp bude nesmrtelnej,
- ekonomicky je levný servis (olej a filtry) a gumy, navíc si to při troše umu dáš sám,
- připomenu, že papá jen do 5 L/100km,
- mínusem pro mne je jen málo koníků pro cesty ve dvou a s věcma.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod tima » stř 09. zář 2015 19:12:10

No ja musím so všetkými len súhlasiť. Keď som išiel po dlhých rokoch nejazdenia kupovať motorku, silou mocou som chcel chopra, ked som na nich sedel v predajniach, bol som unesený, no stačila testovacia jazda a chopra už nechcem ani vidieť, nasledoval naháč (konkrétne Hornet), super motorka, ale nebolo to ono, nakoniec som skúsil Alpíka (TA650-2001) a bolo rozhodnute ... sadol mi jak riť na šerbel telom aj dušou :chjo:
Uživatelský avatar
tima
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10. led 2015 13:57:13
Bydliště: Zlate Moravce
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod petrucio » stř 09. zář 2015 20:52:34

S alpem se dá jezdit téměř všude. Je to univerzál. Jak napsali jiní, je to pohodová motorka na pohodové ježdění. :music: Nadruhou stranu je třeba říct, že v pětadvaceti letech bych zvažoval, zda si pořídit motorku na kochání se krajinou.(ikdyž se dá jet i dost svižně) Tady je nejlepší najít někoho, kdo ti alpa půjčí na vyzkoušení. Recenze jsou hezké, ale osobní zkušenost je lepší. Za mě je transalp dobrá volba. :clap: Přeji hodně štěstí při výběru
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Re: Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Pešout » stř 09. zář 2015 21:36:03

Alpík velmi dobrá dobrá volba, jak už napsali ostatní. Nedávno jsem si u kámoše sednul na silničku a nestačil jsem se divit, jak rozdilné ježdění to je, měl jsem pocit, že se silničkou nezatočím, zato s alpem to jde samo. Určitě pohodlí je jeho velkým plusem, tam kde ostatní na našich rozbitých cestách brzdí, tak já to na alpovi neregistruji. Kámoši i obdivují, jaký má zátah do rychlosti 100 km, pak už je vlažnější. Pokud chceš jezdit 250 , tak si ho nekupuj, ale pokud ti stačí ho občas pozlobit , tak 170 km/h jede taky. Jinak optimální rychlost je 120 km/h, to si spokojeně brumlá. Nádherný je i uložný prostor pod sedlem, kde dáš vše nejnutnější, ostatní to vozí v batohu. Co se týče spolehlivosti vychází podle recenzí, jako jedna z nejspolehlivějších moto. Nakonec i k jeho běžné údržbě stačí trochu šikovnosti, což v současné době není pravidlem. Pokud chceš určitě zajímavý univerzál, tak si ho určitě pořiď. Toť můj názor.....(hodně stručně)....
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod rastakvajanasta » čtv 10. zář 2015 7:16:15

S Transalpem jezdím hlavně silnice II. a nižších tříd. Sem tam kousek po státovce, dálnicím se vyhýbám. Koupil jsem ho hlavně kvůli pohodlí pro dva, začala se mnou totiž jezdit žena a tak 95 % kilometrů teď najezdím s ní. Před tím jsem najezdil převážně sólo krásných 8 sezon a 70 tisíc km v sedle Dominatora. To byl jinej divočák, velmi zábavná motorka na okresky i do terénu, byl jsem s ním i v Rumunsku. Ale je to stroj spíš pro solo ježdění a pro toho, kdo ocení charakter velkého jednoválce a umí si užít jeho vlastnosti.

Takže Alpa bych doporučil hlavně kvůli pohodlí a spolehlivosti, nezalekne se dálnice, kde mu ale pochopitelně roste chuť na benzín. Motorka do terénu to není a prosím nekamenujte mě. Je to dost subjektivní. Jsou odvážní a šikovní jezdci, kteří Alpa jistě povodí i v terénu, ale obecně je to motorka spíš na silnici. Záleží, jak to berete - pokud považujete polní/lesní cestu a kaluž bláta za terén, tak ano, to se s Alpem dá. Ale ta motorka je prostě velká a těžká, má v originálu hodně dlouhé převody. Zkrátka cesťák, s kterým se nezaleknete rozbitých silnic nebo výjezdu lesní cestou k rozhledně.

Já jsem s Alpem hodně spokojený, co jsem po něm chtěl to umí. Žena, která mě prosila, ať raděj zrenovuju Dominatora (byla na něj zvyklá a dost si ho oblíbila), tak je teď s Alpem ještě spokojenější a to pohodlí si nemůže vynachválit. A na solo zábavu kolem komína mám schovaného mého starouše Dominatora, jen jak bude čas ho opravit :)
Naposledy upravil rastakvajanasta dne čtv 10. zář 2015 7:18:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 06. zář 2015 12:03:44
Bydliště: Praha
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Jirka90 » čtv 10. zář 2015 7:17:50

Tak 250 jezdit neplánuju, ale na to koneckonců málokdo má silnou mašinu, jde o to, aby to sólo: v táhlém kopci dokázalo BEZPEČNĚ RYCHLE předjet autobus co se vleče 75km/h a aby to na dálnici umělo bezpečně rychle předjet kolonu, co se vleče 115km/h, stačí na to těch 39kW? Jo a proč není Alp vhodný na dálniční přesuny a cestovka je jen 120km/h? Já mám třeba dálnice rád, podle mě nejpohodvější a nejbezpešnější ježdění, ideální na kochačku :-) jako jezdit na okreskách to mi fakt jako kochačka nepříjde, je třeba se mít furt na pozoru, nebezpečí číhá všude (zajíc, srndka, díra na cestě, auto v protisměru atd.), největší zážitek z krajiny mám na dálnici :-)

EDIT: ideálně neděle, minimální provoz, léto, podvečer a jízda po dálnici, to se mi líbí nejvíc, ale přesto bych se rád i projel třeba lesík nebo vyrazil na dovolenou na Balkán a vyjel si s motorkou třeba na hřeben, to by se mi líbilo.
Naposledy upravil Jirka90 dne čtv 10. zář 2015 7:28:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jirka90
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 07. zář 2015 0:10:54
Bydliště: Ova
Motorka: žádná :-/

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod rastakvajanasta » čtv 10. zář 2015 7:21:56

Jirka90 píše:... jde o to, aby to sólo: v táhlém kopci dokázalo BEZPEČNĚ RYCHLE předjet autobus co se vleče 75km/h a aby to na dálnici umělo bezpečně rychle předjet kolonu, co se vleče 115km/h


Jestli nejsi lenoch na podřazování, tak úplně bez problému. Ale jak říkám, nečekej, že ti to se zařazenou pětkou utrhne ruce. Na rychlé předjetí to chce jeden dva kvalty podřadit.

A jestli se rád kocháš na dálnicích, kup si Varadero, poslouží ti podle mě líp.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 06. zář 2015 12:03:44
Bydliště: Praha
Motorka: TA 650

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod Gamba » čtv 10. zář 2015 7:25:03

Podle toho, co tady pises, mas uplne jiny pozdavky a priority na jezdeni nez vsichni ostatni a v tom pripade pro tebe Transalp rozhodne neni.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Kam jezdíte s Transalpem?

Příspěvekod mac76 » čtv 10. zář 2015 7:37:06

Jestli se někdo rád kochá na dálnicích tak doporučuji zůstat u auta.
Je to přeci jen bezpečnější.
V tvojem případě po chvíli bude i těch 250km málo.
Doporučuji Hayabusu s tou se nudit nebudeš.
Uživatelský avatar
mac76
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob 08. bře 2014 18:06:56
Bydliště: Petřvald u KA
Motorka: TA 600

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 19 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 19 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků