kalendář

o všem možném i nemožném...

kalendář

Příspěvekod pallous » stř 01. úno 2017 19:47:46

Zdarec pánové
Už jsem něco naznačil v hospodě ale teď můj záměr dostává konkrétnější podobu.Zmínka o klubáckým kalendáři už tady padla ale nikdo se toho neujal.Tak jsem se do toho pustil já přes grafiku diletant.
Do klubácké galerie na nástěnku jsem dal první verzi kalendáře a zkušebně jsem si ji nechal vytisknout na internetovém portálu Fotokalendáře.CZ.Za mě můžu řict že se mě to docela líbí.Má to ale jeden háček.Použité fotky jsou stažené z Rajčete a proto jsou malé a dal se z nich vytisknout jenom formát A4.Myslím si ale že takovému kalendáři by slušel formát A3.
Hledal jsem kdo by to vytiskl a oslovil jsem Hobra který mi poslal odkaz na tiskárnu co už tradičně tiskne kalendář pro motorkáře s klubu BMW-GS.Kontaktoval jsem tuto firmu a neměli by z naší zakázkou problém.Nastavili by nám stejné podmínky jako pro GSáky což znamená:
Mi pošleme data pro tisk.
Pak si každý objedná svůj výtisk u nich.
Jim zaplatí.
A od nich dostane poštou svoji objednávku.
Paní mi napsala že pro formát A4 by byla cena 99 Kč a poštovné za 1-3 ks 80 Kč a 4-10 Ks 90Kč.Cena poštovného je opsaná z GSéckýho fora.
První moje otázka zní jestli by byl o takový kalendář zájem?
A druhá jestli do toho jít ještě letos nebo až na příští rok?
Už je únor než bychom se domluvili tak uteče nějaký čas a já pochybuju o smyslu dělat kalendář jen na několik měsíců.Nicméně kdyby měl někdo zájem tak můžu poslat data té verze co sem si nechal tisknout a případný zájemce by si to nechal udělat sám třeba na již zmíněném portále Fotokalendáře.cz,nebo kdekoliv jinde takových firem je na internetu hafo.
V případě přípravy kalendáře na příští rok bych navrhoval zase použít systém od GSákú kdy během roku shromažďují opravdu povedené fotky svích
členů a pak formou nějaké ankety vyberou 13 nejlepších fotek pro kalendář.Fotky pro tisk formátu A3 musí mít minimální rozměr 4996x3543 pixelú a rozlišení minimálně 300 DPI.
Na následujícím odkazu je moje poslední verze ale jenom tytulní strana a měsíc leden na ostatních měsících by se měnila jen fotka pod grafikou.
http://pallous.rajce.idnes.cz/kalendar/
Tak koukám že sem toho nadatlil docela dost.Pokud jsem na něco zapomněl nebo chcete vědět víc tak se ptejte.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

kalendář

Příspěvekod MotoBjamboja » stř 01. úno 2017 20:30:08

Já bych v kalendáři taky chtěla mít svou Jiřinku :stud: Akorát bych ho neměla kam pověsit, mně už měsíc leží na stole nádherný kalendář s fotkami Olomouce a ne a ne ho přibít :D
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod Werke » stř 01. úno 2017 20:33:53

Vypadá to moc pěkně :jes: , koukal jsem na ty fotky v hospodě a nejsem proti. Z mé strany určitě zájem bude.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: DL650V

kalendář

Příspěvekod ogi » stř 01. úno 2017 21:29:50

Taky bych měl zájem. Ale pojal bych to jako kalendář 2018. Ale Pavle, dík za snahu.
Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.
Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!
Nejvíc se bojím toho, že kdyby se mi něco stalo, manželka prodá díly za ceny, co jsem jí řekl, že to stálo.
Uživatelský avatar
ogi
Člen klubu
 
Příspěvky: 1373
Registrován: sob 29. pro 2012 12:14:58
Bydliště: Blovice
Motorka: TA 650

kalendář

Příspěvekod Váňa » stř 01. úno 2017 23:41:19

taky jsem za a rád objednám. A zrovna bych byl pro tam vyznačit termín ZCUKU :-)Aby se to zrovna vědělo.
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

kalendář

Příspěvekod pallous » čtv 02. úno 2017 8:15:40

[quote="Váňa"]taky jsem za a rád objednám. A zrovna bych byl pro tam vyznačit termín ZCUKU :-)Aby se to zrovna vědělo.[/quote
Jo to by šlo s tím termínem.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

kalendář

Příspěvekod Márty » čtv 02. úno 2017 15:28:29

Dobrý nápad, určitě bych měl zájem, ale nechal bych to až na příští rok. Potřebuješ 12 (13) solidních fotek a trochu zapracovat na disajnu, aby to vypadalo k světu, neopakoval se stále stejný (statický) námět a mělo to drobet "grafickou hodnotu" :D Ono, udělat zajímavý kalendář, není tak úplně triviální, ale myslím, že během roku bychom to mohli dát dohromady.
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod Márty » čtv 02. úno 2017 16:19:55

Trochu jsem se kdysi grafikou zabýval, kámoš měl DTP studio a občas jsem mu s něčím pomáhal...

Takže k tomu, co jsi, Pavle, vytvořil:
1, vyhodit červené křídlo se znakem a nápisem Honda
2, kulaté logo je taktéž zbytečné, bohatě stačí to hlavní velké, možná by se to kulaté dalo zakomponovat ke dnům, v podstatě to není potřeba, obsahově je to skoro stejné, jako to hlavní - je to pak zbytečně přeplácané a síla spočívá v jednoduchosti, ovšem dostat do kalendáře odkaz na web, by to určitě chtělo
3, dny mohou být v jedné řadě, týdny oddělí jiná barva víkendu, resp. neděle, ta víceřádková koncepce to nějak divně rozbíjí... Nemusí to být na bílém pozadí, ale šlo by použít jinou barvu, případně bez pozadí číslice přímo umístit do fotky, muselo by se vyzkoušet, jak to bude vypadat...

Ten BMW GS kalendář mají udělaný dost dobře http://bmwgskalendar.rajce.idnes.cz/A_Uzsi_vyber/
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod Lukáš » čtv 02. úno 2017 18:12:22

Jestli můžu tak bych chtěl říct (napsat),že udělat kalendář není zase takový problém.Největší problem je vybrat pěkné fotky.Chápu že každý by chtěl v kalendáři mít tu svoji,ale bohužel rok má 12 měsíců.Já osobně bych udělal takovou soutěž o nejlepší Vaše,naše foto,které by jste posílali a poté by se hlasovalo,kterých 12+1 fotek by se vybralo. :rock:
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

Re: kalendář

Příspěvekod Spike-cz » čtv 02. úno 2017 19:07:44

Tak to by snad nemusel být problém zorganizovat. Na klubové rajče dají navrhovatelé své favoritní fotečky řekněme do konce září, v říjnu hlasování a na konci listopadu nejpozději máme všichni kalendáříky doma. ...
Za mne ano.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

kalendář

Příspěvekod Kaštan » čtv 02. úno 2017 19:48:48

pallous píše:Zdarec pánové
Už jsem něco naznačil v hospodě ale teď můj záměr dostává konkrétnější podobu.Zmínka o klubáckým kalendáři už tady padla ale nikdo se toho neujal.Tak jsem se do toho pustil já přes grafiku diletant.
Do klubácké galerie na nástěnku jsem dal první verzi kalendáře a zkušebně jsem si ji nechal vytisknout na internetovém portálu Fotokalendáře.CZ.Za mě můžu řict že se mě to docela líbí.Má to ale jeden háček.Použité fotky jsou stažené z Rajčete a proto jsou malé a dal se z nich vytisknout jenom formát A4.Myslím si ale že takovému kalendáři by slušel formát A3.
Hledal jsem kdo by to vytiskl a oslovil jsem Hobra který mi poslal odkaz na tiskárnu co už tradičně tiskne kalendář pro motorkáře s klubu BMW-GS.Kontaktoval jsem tuto firmu a neměli by z naší zakázkou problém.Nastavili by nám stejné podmínky jako pro GSáky což znamená:
Mi pošleme data pro tisk.
Pak si každý objedná svůj výtisk u nich.
Jim zaplatí.
A od nich dostane poštou svoji objednávku.
Paní mi napsala že pro formát A4 by byla cena 99 Kč a poštovné za 1-3 ks 80 Kč a 4-10 Ks 90Kč.Cena poštovného je opsaná z GSéckýho fora.
První moje otázka zní jestli by byl o takový kalendář zájem?
A druhá jestli do toho jít ještě letos nebo až na příští rok?
Už je únor než bychom se domluvili tak uteče nějaký čas a já pochybuju o smyslu dělat kalendář jen na několik měsíců.Nicméně kdyby měl někdo zájem tak můžu poslat data té verze co sem si nechal tisknout a případný zájemce by si to nechal udělat sám třeba na již zmíněném portále Fotokalendáře.cz,nebo kdekoliv jinde takových firem je na internetu hafo.
V případě přípravy kalendáře na příští rok bych navrhoval zase použít systém od GSákú kdy během roku shromažďují opravdu povedené fotky svích
členů a pak formou nějaké ankety vyberou 13 nejlepších fotek pro kalendář.Fotky pro tisk formátu A3 musí mít minimální rozměr 4996x3543 pixelú a rozlišení minimálně 300 DPI.
Na následujícím odkazu je moje poslední verze ale jenom tytulní strana a měsíc leden na ostatních měsících by se měnila jen fotka pod grafikou.
http://pallous.rajce.idnes.cz/kalendar/
Tak koukám že sem toho nadatlil docela dost.Pokud jsem na něco zapomněl nebo chcete vědět víc tak se ptejte.

Klidně bych bral i letošní kalendář, v práci mám prázdné místo po loňském a zatím žádný nemám.
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

kalendář

Příspěvekod Kaštan » čtv 02. úno 2017 19:50:46

MotoBjamboja píše:Já bych v kalendáři taky chtěla mít svou Jiřinku :stud: Akorát bych ho neměla kam pověsit, mně už měsíc leží na stole nádherný kalendář s fotkami Olomouce a ne a ne ho přibít :D


Báro, chce to pořádné kladivo minimálně 8kilové :zed: :D
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

kalendář

Příspěvekod Márty » čtv 02. úno 2017 23:50:45

Souhlas s tím, co navrhuje spike :)
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod petrucio » pát 03. úno 2017 21:51:27

MotoBjamboja píše:Já bych v kalendáři taky chtěla mít svou Jiřinku :stud: Akorát bych ho neměla kam pověsit, mně už měsíc leží na stole nádherný kalendář s fotkami Olomouce a ne a ne ho přibít :D

Pak pro Tebe jedině vyrobit stolní kalendář. Tam je 52 týdnů = fotek, a nemusí se přibíjet na zeď. :)
Tady by mohl být "mazlík" většiny aktivních členů.
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

kalendář

Příspěvekod Paul » sob 04. úno 2017 7:34:28

Ten stolní je fajn nápad.
Uživatelský avatar
Paul
Člen klubu
 
Příspěvky: 701
Registrován: ned 23. pro 2012 15:29:39
Bydliště: Dobřichovice
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod MotoBjamboja » sob 04. úno 2017 9:18:12

Ti GéeSáci ten kalendář mají fakt pěkný (něco bych upravila, je tam moc vzorů najednou, ten podkres plus ty fotky, ale to už je velmi o individuálním vkusu).

Nechtěla jsem tu zahájit debatu o stolním kalendáři, ani fakt netrvám na fotce své motorky v kalendáři (stačí, když na nějaké bude má maličkost :D :D)..jen by se toho měl ujmout člověk, co má designové cítění zkrátka. Bude nám to případně viset rok někde na stěně, tak ať je to koukatelné (tímto se nechci dotknout Pallouse, je super, že ses chytl nějaké iniciativy).
Uživatelský avatar
MotoBjamboja
 
Příspěvky: 632
Registrován: stř 12. srp 2015 9:15:37
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 700

kalendář

Příspěvekod Tomas_7 » sob 04. úno 2017 10:55:26

Ono to chce hlavně nějaký fakt akční fotky, nemluvím o terénu, ale nějaký průjezdy alpských zatáček, fotky z vesnic Rumunska či Ukrajiny, fotky z cest, nějakou fotku na léto od moře, fotku ve sněhu a tak. Sorry jako, ale fotka stojící motorky na parkovišti horní dolní mi nic neříká, ani když je na ní krásný alp :D

Ti Gsáci to klobouk dolů za rozmanitost fotek, množství modelů hraje velmi v jejich prospěch, trochu to pokazili podle mě grafikou jak říká Bára (čistá fotka s nějakou jen velmi lehkou grafikou v ní bude nejlepší řešení). Ale nic co bychom nedali dokupi taky, cestuje tu spousta lidí
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

kalendář

Příspěvekod Dejavu » sob 04. úno 2017 10:56:28

Hih, hezky se to tu rozjelo :) Já bych spíš než otáčecí kalendář udělal klasika pevnější A3, na kterém by byla nějaká hezká koláž z nejlepších fotek, které bysme si odhlasovali behěm roku. Možná by se to dalo spojit i se soutěží o nejlepší (nejzajímavější, nejšílenější, nejzablácenější atd.) fotku.

Obrázek

Viděl bych to klidně naležato, velká fotka (koláž) uprostřed a měsíce po obvodu. Např. :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

kalendář

Příspěvekod Lukáš » sob 04. úno 2017 13:11:45

Já osobně raději kalendář na stěnu,ale na druhou stranu ten stolní není taky špatný,bylo by tam 52 fotek,takže větší šance pro Báru že by tam byla její maličkost. :D A pokud by byla s alpem a ještě nahoře bez,tak věřím že by byla na první straně a možná i na druhé,třetí....... :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 23. kvě 2016 11:53:16
Bydliště: Ostrava
Motorka: TA 650

kalendář

Příspěvekod sumavak » sob 04. úno 2017 16:34:36

Ale fuj,fuj,fuj jeji malickost nahore bez !!! Vem si to ze to foto bude v mesici cervenci kdyz je horko . Vsadim se s tebou ze 99 % clenu uz ten kalendar nikdy neotoci na jiny mesic a budou na to koukat 12 mesicu at je zima nebo leto. :huh: :D Nedej boze cenzura Vasich manzelek :D :D
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 10 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 10 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron