Návštěva servisu.

o všem možném i nemožném...

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » pát 21. bře 2014 22:12:39

Podle všeho jsem asi poslední z Vás kdo vyjel letos na moto.Včera jsem otřel moto od WD-40 kterou jsem na zimu dal všude mimo kotoučů,(nemám nejsušší garáž)instaloval akumulátor a po 6-8 sekundách startování se ozval vytoužený zvuk a já věděl,že je vyhráno a sezóna začíná.Jelikož nejsem zrovna kamarád s plasty na Alpu ani jinde,byl jsem na dnešek objednán do servisu Honda Janov(nejblíž mému bydlišti) na výměnu kapalin.Je jistě věcí názoru a případné diskuze co je lepší jestli Motul či něco jiného,jestli doma nebo servis.Jelikož tam prodávají i nová moto dal jsem na doporučení výrobce a co je nalito i v nových strojích:
Castrol Power1 10W-40 cena s DPH 884 Kč (doporučeno na 1 rok)
Olej filtr-197 Kč
Castrol motorcykle Coolant cena s DPH 497 Kč (doporučeno na 3 roky)
Castrol brzdová kapalina DOT4 cena s DPH 119 Kč.(doporučeno na 2 roky)
Cena práce:olej+filtr 100Kč.--chladící směs 195 Kč--brzdová kapalina 97 Kč.
Takže cena práce těsně pod 400 Kč. a celkově vše bratru 2000 Kč.
Takže jsem se nemusel trápit s plasty,řešit kam se starým olejem a o ušetřených nervech nemluvě.Toto píšu jako radu pro nováčky můžou to okouknout a příště už sami doma.
Já se klidně příští rok zas projedu a tu jednu stokoruna za olej a výměnu filtru klidně dám znovu.Na svoji omluvu uvádím,že je to po 40 letech co měním kapaliny doma první návštěva servisu ale asi na stálo.Ahoj Květek
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Potok » sob 22. bře 2014 0:05:09

Prostě už jsi zlenivěl... Netěší Tě udělat si ty prkotiny sám.. mě to ještě těší, jsem hrd, že to dávám a vlastně se tak s tou mrchou mazlím..Ale každý to má jinak.. Třeba taky zlenivím.. :shok:
Uživatelský avatar
Potok
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 101
Registrován: stř 28. lis 2012 13:20:06
Bydliště: Brno
Motorka: BMW R1100

Návštěva servisu.

Příspěvekod stráša » sob 22. bře 2014 7:30:00

Když to ženeš až takhle k dokonalosti tak jsi zapomněl na vzduchový filtr :D :D
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Návštěva servisu.

Příspěvekod avik » úte 25. bře 2014 13:58:42

Pro Květek 1 před čtyřiceti léty jsi ná tátově třistapadesátse dělal všechno sám a teď to dáváš do servisu,že by jsi za ta léta zpohodlněl? Zdraví tě avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » úte 25. bře 2014 15:22:52

Nazdar,zdravím, že se sejdeme po tolika letech v jednom klubu by mne nenapadlo ani náhodou.
Až budu mít moto celokovové tak ho rozdělám do posledního šroubku.Vždy jsem si vše dělal sám.Rozpůlit,vyměnit píst rozházet převodovku 2 x za den nebyl problém ale nebyly tam ty PLASTY.Nekamarádím s nimi ani na dálkovém ovladači či na mobilu.Nebudu kvůli prasklině nebo ulomenině měnit plast za docela drahý peníz.Na seberealizaci a abych nezlenivěl mám 125 Hondu,65 KTM,čtyřkolku,dvojsika,dva malé číňany a to jsem na podzim prodal dva pojízdné jednosiky,ty pamatuješ taky.Alpa jsem chtěl právě proto,že je to stroj na ježdění a ne na spravování.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Návštěva servisu.

Příspěvekod avik » úte 25. bře 2014 19:56:16

Ahoj Květku já vím,že to sem nepatří,ale snad to nebude nikomu vadit.Já jsem si alpa pořídil v prosinci 2012. Nikdy před tím jsem na takhle velké motorce nejezdil,ale s jednou stopou mám zkušeností dost.Jak víš tak za mlada jsem měl 50 mustanga,potom tátův pérák 250 (jo kdyby dnes byl) po vojně jsem si pořídil javu kejvačku250. No a potom když jem si pořídil auto a tak jedna stopa šla stranou. V r.95 jsem si koupil ČZ 175,ale to byla jen taková imitace na motorku větší střep snad neexistuje. No a v r. 2011 jsem koupil skutříka MBK 125 do města a přes kopec na chalupu nenahraditelný, ale na výlet přes Orlické Hory nic moc. A tak jsem se začal pohlížet po něčem větším a vyhrál to Transalp. Minulý rok jsem najel 4000 km,byl jsem se mimo jiné podívat na Slovensku v Gabčíkovu a objel jsem i Lipno. Motorku si servisuji sám akorát včera jsem využil služeb pneuservisu a gumy si nechal přezout. Jak píšeš tak na toho pařeza si vzpomínam. To jsme seděli v Modré Hvězdě a nějaký horlivý příslušník VB ti ho odtlačil na dvůr služebny s tím,že nebyl zamčený. No a my po pár pivech rozhodli ,že ho zase odtlačíme zpátky a tak se taky stalo. Jo ale to bylo v minulém století. To je asi tak vše a doufám,že někdy vyjedeme spolu.Čau avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Návštěva servisu.

Příspěvekod Gamba » stř 26. bře 2014 19:14:48

Přípravy na novou sezónu vrcholí. :rock: Dnes jsem nechal přezout na nový papuče, před týdnem jsem namontoval hlavní stojan. Ještě mě čekají držáky kufrů a bude snad to hlavní hotovo. :gd:
20140326_172814.jpg

20140326_172829.jpg

20140326_172843.jpg
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Re: Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » stř 26. bře 2014 20:02:24

Co to je za papuče,Míša z Francie?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Gamba » stř 26. bře 2014 20:13:05

Metzeler Tourance
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » stř 26. bře 2014 20:24:10

To je teda terno.Já tenhle problém letos řešit nemusím ale předběžně jsem byl rozhodnut buď pro tyto nebo Anake.Příznivci těchto značek jsou rozděleni tak 50 na 50.V popisu Anaké jsem kladně hodnotil,že je dělaná na větší hmotnost(tu já mám)nebo na jízdu ve dvou.U Metz.tohle nevím.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Gamba » stř 26. bře 2014 20:36:07

No, ja jsem mel taky v merku spis Anakee 2, ale nakonec jsem sehnal obchod, kde meli obe Tourancky za dobry ceny, tak jsem je vzal. Vetsinou meli vzdycky jednu gumu, bud predni nebo zadni, za dobrou cenu a tu druhou drahou. Nebo druhou nemeli vubec.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » stř 26. bře 2014 20:58:51

Já netvrdím,že je Anake lepší,nejel jsem ani na jedné vše mám jen z doslechu na fórech.Michelínka je pro mne srdeční záležitost z mládí,měl jsem je na svém prvním autě a byl to nebetyčný rozdíl proti OR-6 nebo OR-11 což se z 90% na autech v té době vyskytovalo.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod avik » čtv 27. bře 2014 10:26:06

Ahoj tak včera jsem šel vyměnit přední brzdové destičky ty původní měly jeden a půl milimetru. A tak jsem i řekl,desky jsou doma a sezona začíná tak to vyměníš.Pravá strana bez problému,ale ta levá tam jsem si užil. Vyšrouboval jsem ten krycí šteft nasadil imbus klíč a chci povolit a nepovolil. Tak si řílkám, že by to nějaký ilalský soudruh zalepil(moto je dovezené z Itálie) a tak jem to nahřál, naklepnu klíč no a nic. Prostříkal to WD poklepal na klíč nasadil trubičku, zabral a v tu chvíly jsem zjistil, že mám problém. Klíč se mě v tom šroubu protočil tak a co teď. Tak si říkám, vemeš to sebou do práce a na vyjiskřovačce mě to kluci udělají no ale vím ,že hned to nebude a víkend se blíží a chci se svést. Tak jsem třmen upnul do svěráku a tak si říkám co s tím. Tak jsem pohledal šestku levý vrták a začal odvrtávat levý vrták proto, že se někdy povede při odvrtávání závit povolit no ale mě se to nepovolilo Navrtal jsem to asi tak pět milimetrů. Malinko jsem zabrousil o číslo větší klíč naklepal ho do šroubu chci to povolit a zase se to protočilo. Tak si říkám jako poslední možnost zkusit to vytahovákem zalomených šroubů. Vvtahovák jsem uříznul flexou přesně na průměr díry naklepnul ho tam nasadím vratidlo a zkouším to povolit. Zabírám a cejtím jak to pruží a v duchu si říkám, že to ten vytahovák nevydrží, ale nejdnou pink a bylo to povoleno. Neskutečný co se z takové banality jako je povolení šroubu nakonec vyklube. No a potom to šlo tak jak to má být. Hrál jsem si s tím hodinu a půl. No a potom zpět na moto ,odvzdušnit, doplnit brzdovou kapalinu a konečně hotovo.
Přílohy
260320141166-400.jpg
260320141166-400.jpg (14.01 KiB) Zobrazeno 7516 krát
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Návštěva servisu.

Příspěvekod Márty » čtv 27. bře 2014 11:11:30

Když už jsme u těch gum, četl jsem někde recenze na ty nové Anakee, hodně, až velmi, si je tam pochvalovali, ale ta pneu vypadá tak nějak moc silničně:

Obrázek

Zajímalo by mne, jak se chová tahle "divoká" verze (zatím se prý vyrábějí jen v rozměru pro GSo od BMW):

Obrázek
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » čtv 27. bře 2014 11:43:38

Počkám až se někdo obětuje od nás a dá nám vědět jak se chovají na Transalpu.Ty vrchní jsou Anakee 2 ?Jestli jó tak myslím,že Hroch zmińoval,že je má.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Dejavu » čtv 27. bře 2014 11:57:11

Ty vrchní jsou anakee 3, mám je ve sklepě, jen čekám, než pojedu s mášou do servisu a nechám to rovnou přezout.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » čtv 27. bře 2014 12:11:00

No vidíš a obětní beránek se sám přihlásil.Na srazu Tě vyzpovídám.Mají taky tu zvýšenou odolnost na větší zátěž jak zmiňovali u Anakee 2 ?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Návštěva servisu.

Příspěvekod Dejavu » čtv 27. bře 2014 12:24:56

Za ty prachy musí vydržet 20000 :D Kámoš je má na GS 1150 a max spokojenost, jinak bych je nekupoval... Akorát že to do srazu asi nebude, servis mám objednaný až 15. května...
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Návštěva servisu.

Příspěvekod Květek » čtv 27. bře 2014 12:34:32

No a ty jedeš na nějaký jiný sraz?já jedu až 30.Května
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Návštěva servisu.

Příspěvekod Dejavu » čtv 27. bře 2014 15:15:19

Ja vidíš! :D Mám to jakésiq přeházené :D Jasně že už bude po servisu, tak dojedu na nových :)
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 12 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 12 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků