Motosezona

o všem možném i nemožném...

Motosezona

Příspěvekod avik » úte 11. lis 2014 21:07:57

Tak jak hodnotíte letošní sezonu v sedle motorky? Navštívili jste místa které jste navštívit chtěli ? Zvládli jste to všechno v pohodě a nebo s nějakým problémem a nedej bože s pádem? A jaké chystáte vylepšení svého stroje do příští sezony? Já jsem letos najel jenom 3000 km a díky nepřízni počasí jsem musel upustit od cesty do Aše a potom přes K. Vary a Krušné Hory k bráchovi do České Lípy. To by mě přiskočil další tisíc. Mista které jsem chtěl navšívit se mě vcelku podařilo projet. A díky Květkovi a Angreštovi jsem se podíval na místa, které bych sám nenavštívil. Sezonu jsem absolvoval tak nějak v pohodě i když jsem několikrát prolil a někdy ani nepromoky nepomohly. A to jsem si kolikrát říkal má to za potřbí? Starej jseš dost můžeš jet autem ale jek jseš starej tak jseš blbej a jedeš na motorce. Ale jezdíme na motorce kvůli té volnosti a svobodě a kam se podíváš tak tam můžeme dojet což v autě nejde. Na motorce žádné úpravy nechystám akorát ji na jaře nechám seřídit. A jak jak jste tom se spotřebou? Mě to bralo 5.4l benzínu. No a to je tak vše jsem zvědav na vaše ohlasy čau avik.
Uživatelský avatar
avik
Člen klubu
 
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 25. bře 2014 9:41:14
Bydliště: Česká Třebová
Motorka: Benelli250

Motosezona

Příspěvekod Pauluša » úte 11. lis 2014 21:21:54

Já jsem najezdila taky kolem 3 tisíc. Plánovali jsme dovolenou, ale ta nám nevyšla, protože jsme dostavovali Penzion.
Takže mi neyšel ani sraz s TACC, což mě mrzí více, než dovolená. :grr: :grr: :grr:
Tak snad next year :frnd:

:devil: :devil: :devil:
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Motosezona

Příspěvekod Dejavu » úte 11. lis 2014 22:05:40

Budeš to mít kousek :) Jen dolů ;)
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Motosezona

Příspěvekod Váňa » úte 11. lis 2014 22:29:07

Tak první sezóna s TA moc suprová. Najeto 5000 km a zatím nadmíru spokojen. Jeden první sraz mi vyšel, škoda těch JČ - že bylo hnusně a chcalo. Jinak by to bylo super.

Už se těším na další :-)
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Motosezona

Příspěvekod Resyk » úte 11. lis 2014 22:57:03

U mě sezóna je taková že kteří vědí ti můžou přeskočit pár řádků, ti kteří nevědí čtou dál :)
v Lednu jsem alpíka pořídil a 8.2 dal první jízdu, jak na alpovy tak na motorce vůbec! bo před tím jsem noty na mašinu nikdy neměl a jízda na fichtlu se dle mě nedá brát jako jízda na motorce :D

A není to ani 200km co jsem překročil nájezd 10K km ( na zadku mám stále první pneu Mitas E09 ) :omg2: a ze sedla mě asi sundá až náledí nebo solený sr..ky.
jó v sezóně jsem měl pár krizovek na asfaltu, jak při jízdě sám tak i na vejletu s klubem :P
jinak jsem si splnil malej sen o kterým vím že spáchám ještě mockrát a to je vejlet po Polsku a stopro na delší čas než na uškudlenej den :(

co se týče úprav tak jsem si letos vybral vánoce na cca 10 let dopředu :mgr: , protože pokaždý když jsem se zvhlédnul v něaký čičuričce která by pasovala na alpa tak jsem si jí pořídil. Kufr top od Big Husky. laďák od MIVV, padáky s centrálem a co mě těší nejvíc je dekl pod motor od Dušana ( LOTR - Sispo87 ) taky mám zálusk na boční kufry od Dušana :) jen to bude chtít správně vygómat rám na boční kufre.

Plánovaný úpravy je vydrátování zadního kola, řetězka a asi mě bude čekat hřídel ze špajzky pár se my vůbec nelíbí vůle rozetky na hřídeli :cry: pak nazutí nové pneu TKC80 ( na předku jí jezdím ale v nižším tlaku než předešlou mit, E09 aby se trochu dorovnala pocitem jistoty kterou mám v přední kolo ) pak mám v hlavě cuky na CREE diodová přídavná světla chycená na padák. Pak kryty heftů ale né leda jaký plasťáky od renom, značek ale pořádný hovězí duralový aby vydržely a větve stromů nebo kukuřici na poli. a aby toho nebylo málo tak vyhřejvaný hefty od oxfordu. No ale protože je další sezóna až za dlouho tak mě ještě stihnou napadnout něaké pi.... které pověsim nebo upravím na alpa. :crazy2:

Jako finále spotřebu mám dle stylu jízdy mezi 5 - 5,5l/100 (Polsko jsem jel za luxusních 4l/100 )
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

Motosezona

Příspěvekod boro78 » úte 11. lis 2014 22:59:12

Motosezona jeste neskoncila. Letos Kavkaz a Armenie pres Turecko. Zatim nejdelsi trip. Pristi rok pojedu jen nekam po evrope. Musim setrit...
Letos 27tis a jeste neni konec :). Uvidime kdy zacne mrznout...Pak to odlozim udelam udrzbu a budu cekat na sezonu 2015.
Sezona se vydarila bez poruchy. TA je nezmar a 100tis neni moc km podle meho soudu.
Cau
Uživatelský avatar
boro78
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 26. led 2013 22:02:01
Bydliště: KL
Motorka: TA700, 600

Motosezona

Příspěvekod hobr » stř 12. lis 2014 6:06:54

Letos to bylo skoro jako vloni. Najeto okolo sedmi tisíc, nepotkala mě žádná nehoda, takže gut :gd: . Plány na sezonu jsou jedna věc, skutečnost jiná. Snad to bude příští rok lepší (nebo alespoň takové jako letos)... :pc:
Úpravy na moto nechystám, není krupica :( . Vychází mi to tak akorát na benzín a gumy....
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Motosezona

Příspěvekod Dejavu » stř 12. lis 2014 6:37:58

U mě to bylo taky v klidu. Zajížděl jsem anakee 3ky, a krom pár větších výjezdů vysloveně "komínoval". Ale i tak to bylo lehce přes 5000. Abych pravdu přiznal, dávám teď přednost dcérce před mašinou, protože je v takovém věku, kdy už ji baví jezdit na kole, na bruslích a pod. Tak si takové to adventůre v podobě Rumunska, Alp a jiných zajímavých regionů nechám na příští leta, kdy už ji budou víc bavit kamarádky a nejspíš i kluci :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Motosezona

Příspěvekod Květek » stř 12. lis 2014 11:40:43

Žádný pád,jen dvakrát krátká noha takže po této stránce kladně.3436 km.na moto a 16000 km.zatím autem tady ještě něco přiskočí a sezóna nikdy nekončí.Těch tři a půl tisíce se může zdát cestovatelům málo ale každý kilometr jsem si užil na moto výletě.Ani jednou jsem nejel do práce či na nějaký nákup takže každý kilometr pohodový,výletový.
Moto jsem vytáhl na sebe docela brzo už 20.března a jel navštívit servis.Už o týden později 29.3.jsme s TAC pořádali první letošní společnou vyjížďku.,,Okružní jízdu Vysočinou"já s malým sedmiletým vnukem kde jsem se od Vás dozvěděl,že byla posunuta hranice spolujezdce ze sedmi na dvanáct let.Dále se účastnil Normas se Zdenou,Taz a Zuzík,Cvrček,Resyk,11 pet a Avik sice pouhých 124 km.ale s obědem a pokoukáním velice hezká jarní vyjížďka.
Už o týden později 6.4.jsem se jel seznámit na,,Lucký Vrch" s Gambou a najednou nás tam bylo 14 moto.Angrešt,Avik,Cvrček,eda1 2x,Gamba,John Džon,Normas 2x,11pet,Radek,Resyk,Stráša 2x, a hostoval Tony Beny
12.4.s Avikem Suchý vrch a návštěva nitra Pastvinské přehrady.
27.4.Bouzov- Pallous-Gamba-Resyk-11pet
Květen prochcal a 30.byl sraz Seč.
28.6.jsme jeli na držkofffku k Trampovi Normas 2x,Resyk,šéf a Hobr.Já vyměnil sedmileteho vnuka za dvanáctiletého.
6.7.Bylo naplánováno 5 vodních děl ale učarovala nám Pálava a zbytek,že dojedeme jindy.Stráša 2x,Angrešt,Cvrček překvapil na chopperu,Gamba,Pallous s Naďou,Resyk.Bylo velké vedro a nájezd 301 km.mne utvrdil,že musím pořešit sedlo.
13.7.Toulovcovy Maštale s Avikem a Lukášem
27.7.Dalešická vodní nádrž a v.n.Mostiště se Strášou.
4.10.Polsko Vodopád a pstruzi.Angrešt-Avik-Gamba 2x.
11.10.Vysočinou-Pernštejn-obídek na kance do Mílovy.Normas 2x,Radek 2x,Stráša s dcerou.
Takže toto bylo 11 akcí s kamarády z TAC.Jezdil jsem samozřejmě taky se ženou a i dál s oběma vnuky i když už poučen o věku spolujezdce.
6.12.Mikulášské setkání a zavzpomínání za uplynulou sezónou a nastínění plánů na tu nastávající.Takže s TAC jedna akce na měsíc.DOBRÝ.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Motosezona

Příspěvekod dimi » stř 12. lis 2014 17:44:01

Sezona super. Najeto cca 7000 km. Většinou kolem komína (do 200km) po práci. Dva super moto víkendy s kamarádem. Jednou Šumava a Janovice nad Uhlavou, kde jsem byl na vojně a druhý víkend byl v okolí Ždáru nad Sázavou. Viděli jsme Zubštejn, vodní nádrž Vír, Kunětickou horu a mraky krásných míst. Motorka upadla jen jednou při manipulaci a vše pobraly padáky, takže už je tento doplněk zaplacenej a vyplatil se :) Poznal jsem Cvrčka, Angrešta a Resyka. Všichni super chlapáci. Příští rok snad poznám i další členy.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Motosezona

Příspěvekod Květek » stř 12. lis 2014 17:51:11

Jezdíš mi kolem chalupy a nedáš věděd.Pro Gambu:Zubštejn je ta zřícenina co já dojel k hradbám a Ty jsi to zespodu jistil.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Motosezona

Příspěvekod Klokan » stř 12. lis 2014 17:59:29

Zdravím, poslušně hlásím necelých 14 000 a z větších akcí okolo Polska v červnu a září Albánie.. Dnes jsem si dal parádní výlet na Klínovec a okolí a sezona myslim rozhodně ještě nekončí:-)))))))
Uživatelský avatar
Klokan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. črc 2014 21:43:09
Bydliště: Karlovy Vary
Motorka: TA 650

Motosezona

Příspěvekod dimi » stř 12. lis 2014 18:01:25

Bylo tam moc krásných míst a hlavně jsem to zjistil až po návratu, že tam někde sídlíš. Ale máte tam super hospody :-) Pili jsme od zhora dolu a za 50Kč jsme byli zmatlaný jak motokáry. :D
Přílohy
20140927_192254.jpg
20140927_192254.jpg (28.93 KiB) Zobrazeno 6191 krát
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Motosezona

Příspěvekod Normas1 » stř 12. lis 2014 18:09:33

My jsme toho letos moc nenajezdily,bylo to něco kolem 4000 Km.Jednou J.Č. sraz Seč a pak už jen komínovky.Co se jezdilo s partou už napsal Květek.Letos se prostě nevydařily žně tak jsem nejezdil.Snad to bude příští rok lepší to už se mnou bude jezdit také syn na Dominu.Jinak to ale byla pohodová sezona :)
I geniální plány mohou mít vyjímku...
Uživatelský avatar
Normas1
Člen klubu
 
Příspěvky: 857
Registrován: pon 17. pro 2012 5:55:04
Bydliště: Rudoltice v Čechách
Motorka: DL 1000

Motosezona

Příspěvekod Tomas_7 » stř 12. lis 2014 18:45:39

Já jsem tak trochu nešťastnej, že jsem najel jen 3 a půl tisíce. Nejdřív nebyl čas kvůli matuře a pak jsem se zabydloval v nové práci tak nebyl čas znova. Jakožto exstudent snad příští rok už budu mít na ježdění i víc peněz, což byl letos taky dost omezovač, tak uvidíme a snad padne i nějaká dovča :) jinak musím konstatovat že nejdál jsem byl na Seči ...
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Motosezona

Příspěvekod Gamba » čtv 13. lis 2014 15:53:51

U mě dobrý. Přežil jsem. :gd: Ale ještě není letos konec.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Motosezona

Příspěvekod Writeon » čtv 13. lis 2014 17:58:24

Jak píše Gamba. Přežil jsem i když jsem nenajezdil tolik kolik by jsem chtěl a vlastně celkově mi nevyšlo nic kromě výletu za Tazem. :)
Change your life. Take your time. Take the Long Way.

Vzít za plyn umí každý,ale ubrat ho, jen ti nejlepší...
Největší frajer není ten kdo jezdí nejrychleji, ale nejdéle!
Uživatelský avatar
Writeon
Člen klubu
 
Příspěvky: 764
Registrován: pon 24. pro 2012 12:31:21
Bydliště: Šternberk
Motorka: TA 650

Motosezona

Příspěvekod micki » čtv 13. lis 2014 18:19:17

K letošní sezoně, byla první na enduru, přežil jsem, takže dobrý, i když se mě občas někdo pokoušel zabít. Asi mi záviděl, že na motce můžeš všude a vždycky a v plechovce musí stát v koloně a čekat. Na jejich obranu musím ale říct, že se s nima taky moc nemažu. Letos jsem si zvykal na enduro. Vzhledem k tomu, že jsem přes zimu jezdil na TTčku, tak to nebyla až taková změna. Takže najeto cca 5 tis.km na Alpovi a cca 1 tis.km na malym enduru, to je ale čistej off. Objel jsem republiku od Hradce, Liberec, Ústí, Chomutov, K.Vary, Domažlice, Budějovice. Na podzim jsem chtěl dát Jeseník, ale to nějak nevyšlo, takže východ jsem nestačil. Příští rok bych chtěl objet republiku po hranicích. No ale sezona nekončí, pokud to bude jako loni, tak přidám do jara ještě 2 až 3 t km. A samo trenink na malym enduru. Na podzim byla krize, to jsem chtěl jít z endura. Důvod ? 39 KW. Pak ale přišel podzimní den s mlhou a vlhkejma silnicema a já jsem konečně pochopil o čem enduro je. V tu chvíli jsem byl rád za těch 39 KW. Takže do příští sezony s endurem. Kolama dolů. :tss:
Jezdi na motorce tak, jako by tě všichni ostatní chtěli zabít.
Uživatelský avatar
micki
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 211
Registrován: pon 20. říj 2014 17:10:44
Bydliště: Všenory-Praha západ
Motorka: TA 650

Motosezona

Příspěvekod Kaštan » čtv 13. lis 2014 19:31:17

Já radši psát nic nebudu :stud:
Uživatelský avatar
Kaštan
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 12. dub 2014 11:40:35
Bydliště: Tlumačov, ten na Moravě
Motorka: TA 600

Motosezona

Příspěvekod Gamba » čtv 13. lis 2014 19:41:31

Taky jsi prezil, ne? Takze dobry. ;)
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 13 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 13 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron