Motožárovky odolné vibracím

Obdoba pokecu na fóru, slouží pouze pro řešení technických věcí.

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Dejavu » ned 16. říj 2016 19:30:43

Kluci, náhodou jsem narazil na OSRAMKY, které by měly mít ochranu proti vibracím. Máte s nima někdo nějaké zkušenosti?

OSRAM H7 Night Racer Duo Blistr

Obrázek

Teď na zimu už to kupovat nebudu, ale na další sezonu nad nima uvažuju.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod street-dog » ned 16. říj 2016 19:57:52

No podle vzhledu vypadá stejně jako obyč. žárovka, měl jsem nightbreaker unlimited plus H7 v autě a vydržela ani ne půl roku, tudíž mi zůstala jedna, tak jsem ji dal do moto, tak uvidíme jak vydrží. Jinak autem najedu cca 13000km za rok, takže výdrž žárovek nic moc :(

PS: a možná to taky záleží na patici, protože v předchozím autě stejný žárovky akorát H4, drží už několik let :)
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod hobr » ned 16. říj 2016 20:15:52

Díval jsem se na žárovky v Alpu (r.v.1989) a většina je ještě "made in Japan"! Myslím, že obyčejné žárovky nás přežijí. Možná by k tomu mohli něco říci Tom E.,Tom1 a Qwert, (ti jezdí po trochu horších komunikacích)...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Květek » ned 16. říj 2016 20:16:45

Dal jsem před zahraniční dovolenou Osramky s vyšší svítivostí a delší životností cena byla za dvě H-7 599 Kč.Což je myslím za žárovku 300 peněz docela dost.Na dovolené jsem najel asi 3500 km a po 14 dnech doma ještě asi tisícovku a tak po měsíci a 4,5 tis.km praskla první a za další měsíc druhá.Poměr cena a kvalita naprosto nebyla v souladu.Důvod na výměnu jsem měl ten abych to nedělal někde po cestě protože u nás to musí dělat žena nebo vnuk, já tam ruku nestrčím.Takže za mne už jen obyčejné s normální cenou.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod qwert » ned 16. říj 2016 20:20:21

V Alpech jsem ještě žárovky neměnil a na lc8 jednou v předním světle.Řekl bych že žárovkám je jízda v terénu celkem jedno.Naopak v autě mi přední žárovky odcházejí neustále a mám zkušenost že nejdéle vydrží ty nejlevnější..
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Re: Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Turek » ned 16. říj 2016 20:35:22

Když už jsme u žárovek, tak trochu z jiného soudku. Omlouvám se, že se přiživím na cizím tématu. Před dvěma lety jsem koupil v Lidlu do staré Felicie nějaké vylepšené a opravdu je to obrovský rozdíl. Takže až bude znovu stejná akce, chci je vyzkoušet i v alpíkovi. Za ty prachy to podle mě stojí. Důvod je ten, že když jsem poprvé a zatím i naposled jel v noci v místech, kde to neznám, tak jsem opravdu prd viděl a musel hodně zpomalit. Má někdo náhodou s těmi z Lidlu zkušenost na motorce?
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod hobr » ned 16. říj 2016 21:11:26

Také trochu mimo mísu - žárovky kupuji nejlevnější a je mi jedno, jak svítí - v noci nejezdím, protože jsem slepý(š) a nic nevidím... :wtf:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Brian1986 » ned 16. říj 2016 22:35:50

tak abych pravdu řekl, tak na Afře mám klasickou H4, a co ji mám (6 sezona, tak je tam stále ta stejná) a v Octavii I. jsem zatím nalítal cca 140tkm a tam jsem asi vyměnil asi 3 žárovky H4 v předním světle. jinak vše svítí jak má. jsou to obyč žároky, v noci stejně jezdím pomaleji skrz zvěř.
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Dejavu » pon 17. říj 2016 5:30:31

Nejlepší je postup firmy OSRAM při řešení reklamací. Jako mě přijdou 300,- za žárovku dost, jenže oni k tomu přistupují jak ke spotřebnímu zboží. 99% reklamací zamítnutých. Četl jsem na to asi před rokem nějaký článek, kde si někdo stěžoval, že si koupil ty jejich Nightbreakery a odešly mu snad do dvou měsíců. Vyjádřením OSR bylo tehdy časté zapínání, které velmi zkracuje životnost. Borec jezdil tuším s taxíkem. Jinak tam udávají životnost v hodinách, takže je otázkou, jestli je udávaných 245 hodin relevantních.
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Taz » pon 17. říj 2016 9:15:25

V dnešní době, kdy svitis porad, se nevyplatí davat takovy ranec za zarovky. Ja pouzivam jak v osobaku tak i v nakladaku ty nejlevnější a je mi jedno ze jednou za 3/4 roku měním - většinou si davam na podzim nové, nevysvicene.
A na alpu mam stale origo (tusim ze to je H11) a kdyz umyju mouchy ze skla, vidim dobre i v noci :lol:
. . . vrtulník záchranky je nejblbější zakončení nedělní vyjížďky . . .
Uživatelský avatar
Taz
Člen klubu
 
Příspěvky: 604
Registrován: úte 19. bře 2013 13:38:40
Bydliště: Litomyšl
Motorka: TA 700

Motožárovky odolné vibracím

Příspěvekod Márty » pon 17. říj 2016 9:55:47

Souhlas, s tím, že v životnosti mi moc nepřijde rozdíl mezi levnou a drahou žárovkou. Na MZ-tě mám v předním reflektoru H4 pořád tu samou, s kterou jsem ji před deseti lety koupil a pořád svítí, a že ten ten jednoválcovej dvoutakt si vibruje pěkně. Jo odcházela mi v zadním světle, ale tam byl příčinou uvolněný plíšek "odrazové paraboly", co do ní mlátil, trochu jsem "pobastlil" uchycení a je klid.
V autě mám už 14 let většinu původních žárovek, kromě halogenů v předních světlech, ty kupuju v Globu ty nejlevnější H1 a alespoň rok ta žárovka vydrží a svítí normálně - stojí mne 39,- Kč, tuhle byly v akci dokonce za 29,- ;)
Když vezmu, že za cenu spejšl žárovky mám těhlech, řekněme, osm, tak nevěřím, že ta drahá vydrží déle než těch osm obyčejných, akorát holt ji musí člověk jednou za čas vyměnit, což může být u některých aut, potažmo motorek, docela pakárna.
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700


Zpět na Dílna

Kdo je online

Celkem je online 6 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 6 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron