JEDEN VALEC

Obdoba pokecu na fóru, slouží pouze pro řešení technických věcí.

JEDEN VALEC

Příspěvekod PepCa79 » stř 20. črc 2022 20:27:04

Ahoj, jsem ve stavu, ze mi trvale jede jen jeden valec, druhý se občas přidá, ale velmi sporadicky. Jiskry to venku hází, 650XL RD10 2001 má dvě svíce na vál, tak by to snad alepoň jedna mohla zapálit. Prijde mi, ze tam mám olej, ale připisuji to studenému válci...

1) Zmeřit tlaky
2) Vymenit svíčky
3) ? Karburátor manžety (přisátí falešný vzduch) (nezdá se mi)
4) ?Ty gumový membrány v karburátorech?

Oba svody jsou teplé, ale prostě to jede jak kdyby to mělo špatný předstih, ale to je blbost... Poradí mi někdo?
A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě. <E.H.>
Uživatelský avatar
PepCa79
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. črc 2022 18:13:09
Bydliště: Pěnčín
Motorka: TA 650

JEDEN VALEC

Příspěvekod Werke » ned 24. črc 2022 21:25:21

Jestli máš někde někoho s TA650 , půjč si od něj CDI a zkus
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

JEDEN VALEC

Příspěvekod sumavak » pon 25. črc 2022 18:07:54

Nevim jak bych zacal ale muj TA 650 take bezi na jeden valec tak jsem vymenil vse krome cdi moto ma jen 16ooo km. Svicky,kabely zapalovaci civku ,fajfky i nadrz sundal proplach a nalil cistidlo.Uz jsem lil novy benzin jen do hadicky a porad nic zadne zlepseni.Uz jsem to chtel vse rozmlatit a vedle moto stal spray cistidlo na brzdy a tak jsem ho vzal a z prdele drobet striknul do karburatoru mrtveho valce primo do velke diry kde saje vzduch. V tom okamziku se rozbehl i druhy valec na chvilku a tak jsem to opakoval jeste parkrat a usoudil ze tam nejde benzin. do plovakove komory benzin tekl protoze jsem nekolikrat odpustil plovakovou komoru. Takze jsem karburatory vysrouboval a pujdou do cistirny na ultrazvuk bohuzel dal jsem se jeste nedostal. Take jsem si myslel ze to lezi v elektrice ale u mne asi to bude benzinen lepe receno ucpany karburator nebo trysky. Uvidime az to bude ciste po ultrazvuku tak dam vedet
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

JEDEN VALEC

Příspěvekod PepCa79 » úte 26. črc 2022 18:33:39

Ahoj Broci, díky za rady. CDI mám k motorce ještě jedno i s párem klíčů, prohodil jsem, ale funguje to stejně blbě. Jestli ale je dobré nebo vadné nevím, je to relikt před-předchozího majitele.
Jinak díky za tip s karburátory, ty mám vyčištěné, sice jen lidl ultrazuvkem, ale pomohlo to dost. Když jsem dělal o weekendu rozborku, tak jsem si všiml "zlomené" (seškrcené) hadice do jednoho z karbců (z Tcka vedená mezi karbci). Ale když jsem vypouštěl odkalováky tak tam benzín byl v obou. Sborku ani změření tlaků jsem udělat nestihl, ventily jsem přeměřil jen na zadním válci (s rovnými planžetami je to peklo, co Vám budu povídat, na přední se mi vůbec nechtělo) a vůle byli ok. Pokračování tento weekend, tedy pokud manželka a další okolnosti dovolí. MOC DÍKY a taky dám vědět jak bojuju... @Šumaváku, na mý Yuki CSR 125, na který teď jezdím byly ztěřelé ty příruby mezi karburátor a válec. Vůbec to nevypadalo, ale bralo to falešný vzduch. Přišel jsem na to taky tak, že jsem tomu dal čuchnout roztok na brzdy. Tak tomu dej čuchnout i když to budeš mít zkompletované, třeba si ušetříš to čištění. (U Jukiny jsem karburátory nečistil ultrazvukem, jen ručo fučo a pak to řešil VIF benzin aditiv (měl jsem doma) do N98, dvě nádrže a jako placebo to funguje dobře:-) Tak držím palec, ať ti to jede brzo na oba!
Prostě příště motorku se stříkačkou a diagnostikou, tohle podlakový peklo je prostě PEKLO!
A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě. <E.H.>
Uživatelský avatar
PepCa79
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. črc 2022 18:13:09
Bydliště: Pěnčín
Motorka: TA 650

JEDEN VALEC

Příspěvekod PepCa79 » pát 12. srp 2022 14:27:59

Tak jedu na 2 válce, díky za pomoc. Předpokládám kombinaci více faktorů, ale:
1) vyměněné svíčky
2) upravená bohatost směsi na "default"
3) dotěsnění "pilot screw" u obou karburátorů
4) VÝMĚNA PŘISKŘIPLÉ HADICE za Tspojkou (vedeno ke karburátoru zadního válce)
5) Vyšší montážní kázeň, dotažení všeho, kde by mohl sát falešný vzduch
6) Montážní kázeň u dotažení svíček (nevylučuju, že jsem se mohl opřít dole šestihranem o stěnu bloku a mít SVIČKU POVOLENOU)

Jinak mám pocit, že tam originál hadice byla 1/4" (6,57mm), osmička je volná, 6 jsem tam nacpal s použitím nejvyšší inteligence (čti síly) a k nádrži jsem musel jít 8-6... (Ano je to bastl, ale jezdím, uvídíme co se mi ještě vyskytne za mouchy...)

DEKUJI VSEM ZA RADY, zejména Šumavákovi, že mne nasměroval :gd:
A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě. <E.H.>
Uživatelský avatar
PepCa79
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. črc 2022 18:13:09
Bydliště: Pěnčín
Motorka: TA 650


Zpět na Dílna

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron