Druhý klíč

Obdoba pokecu na fóru, slouží pouze pro řešení technických věcí.

Druhý klíč

Příspěvekod Márty » pát 28. bře 2014 15:55:58

Já původně taky uvažoval o tom, že koupím ten original odlitek, ale pak jsem si řekl, že nejdřív zkusím štěstí v zámečnictví, protože jsem potřeboval udělat ještě klíče k zámku řízení na MZ-tu a naštěstí to dopadlo, takže zvládli jak klíč ke kufru - ten udělali na počkání, tak ty klíče k MZ-tě - tam jsem jim ale musel donést i ten zámek a bylo to do druhého dne :)
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Druhý klíč

Příspěvekod faudy » pon 31. bře 2014 11:30:10

Ono to tady asi nezaznelo... Klic si muzes sparovat s jednotkou sam, akorat musis mit funkcni jeden klic. Postup na to se da dohledat na webu, neni za to treba platit Honde. Klice jsou nactene v ridici jednotce (CDI), mam pocit, ze umi max. 3 klice.
Problem se ztratou vsech klicu neni ani tak v tom, ze by zamecnik neumel udelat do stavajici spinacky klic s cipem (nebo si koupis spinacku s klicema z bouracky), ale ze nemas jak naucit ridici jednotku novy klice. Proto ta silena suma, kdyz ztratis posledni - kupuje se i novy CDI, co umi ty klice. (Bavime se tedy hlavne o 650ce, nevim jak jiny Alpici).
Jinak pro pripad, ze byste tedy ztratili posledni klic (doma, nedej boze v cizine) - neni treba platit tu palku, ale koupi se jina spinacka s klicema a zapalovani od Ignitechu :D
Akorat s CDIckem od Ignitechu pak clovek uz nema ten HISS. Ale co tam neni, to se nerozbije. :pc:
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod PepeMT » úte 01. dub 2014 7:51:09

Tiež akurát riešim tento problém, že mám iba jeden kľúč. Objednal som čistý s čipom cez ebay z Poľska a programovať si ho chcem sám tak dúfam že to všetko dobre dopadne :D :stud:
Uživatelský avatar
PepeMT
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. bře 2014 19:27:55
Bydliště: Martin
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod faudy » úte 01. dub 2014 9:06:58

http://www.youtube.com/watch?v=db0ee6u7CjQ
Tenhle borec dokonce vydloubnul ten cip z jinyho klicku a hodil do svyho. Pak uz chapu i zakoupeni prazdnyho klicku bez cipu. Na nahradni klic by sel klidne i jen nejak nouzove prilepit, kdyz je to jako zaloha. Ty cipy asi budou stejny ve vsech Hondich klicich.

Navod je treba i tady (englicky).
http://www.perthstreetbikes.com/forum/f82/add-spare-hiss-key-your-honda-cbr1000rr-89516/
http://www.1000rr.net/forums/modifications-upgrades-06-07/63074-hiss-new-spare-key-programming-coding-here-how-do.html
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod sumavak » úte 01. dub 2014 18:10:36

ja mam orginal 2 klice a u toho co nepouzivam mam malinkou plechovou tabulku tak 3cm dlouhou kde je nejake vyrazene cislo je to nejaky kod k tomu klici.kdo to ma tak asi nema Problem s pridelanim klice.Dostal jsem to k motorce kdyz jsem ji kupoval
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod faudy » stř 02. dub 2014 10:59:38

To mam taky, ale podletoho plisku ti prijde nenaprogramovany klicek. Nejsem si jisty, jestli se jeste nemusi udelat zoubky, ale profil drazek bude spravny.
Uživatelský avatar
faudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 18. bře 2013 10:29:10
Bydliště: Teplice
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod PepeMT » stř 02. dub 2014 16:12:07

Dnes som si chcel dať spraviť náhradné kľúče od kufra Givi, lebo mám tiež len jeden a tiež už iba kov bez toho červeného plastu. V prvej výrobe kľúčov som nepochodil a to tam mal výber ako vo veľkosklade. Do druhého obchodu som išiel s malou dušičkou a info z tohto fóra že Silca by mala takú planžetu mať a ešte jedného že aj JMA BL4D by mal pasovať. Chalan tam mal asi 30 druhov kľúčov všeho všudy takže som ani nedúfal. Pozrel na kľúč a kým som stihol povedať Silca a JMA už držal v ruke kľúč ERREBI EL3R. Jediný problém bol že ten starý Givi sa nedal uchytiť do mašiny takže som kúpil dve planžety spolu za 1€ a doma som si zapilníčkoval a konečne mám dva kľúče od kufra teda tri ale ten originál už nosiť nebudem.


A tiež som dnes rozobral TAčko aby som našiel ten šteker cez ktorý sa programujú ďalšie kľúče. Na mojom TA 650 rv. 2002 je biely a vedú doneho žltý a biely kábel od cievky generátora pulzov a od ICU (CDI) žltý a žltobiely. Je pod nádržou v ľavo blízko pri termostate. Mám už vyrobený aj ten kábel na programovanie a keď príde kľúč z Polandu dám info ako to dopadlo. Zatiaľ náklady 18€ za klúč aj s poštovným.
Uživatelský avatar
PepeMT
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. bře 2014 19:27:55
Bydliště: Martin
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod PepeMT » úte 08. dub 2014 14:11:18

Takže mám hotovo!!! :yah: :yah: :yah:

Ale nebolo to až také jednoduché :D Kľúč prišiel v poriadku dal som ho vyrezať podľa starého cena 3€. Pasoval všetko fajn celý natešený pripájam môj robený kábel k motorke a podľa návodu vkladám pôvodný načipovaný kľúč do spínačky a idem bod po bode podľa anj návodu ktorý pridal Faudy a ktorý je skoro totožný s tým čo mi poslal predajca z Poľska. Avšak nedarí sa mi spustiť programovaciu sekvenciu kedy po odpojení kladného polu kábla od batérie na 5s a znovupripojenia na + pól sa má rozblikať kontrolka imobilizéru. V návode od poliaka je napísané že nie vždy to funguje na prvý krát a netreba to vzdávať a skúšať to aj s iným než 5s intervalom. Dokonca v jednom poľskom videu som sa v titulkoch dočítal že robil jednu motorku ktorú musel nechať 10 minúť odpojenú. No mňe však nič nefungovalo, googlil som ale nikde som nič nové neobjavil len všade že sa netreba vzdávať. Vlastne na jednom už ani neviem akom fóre som sa dočítal že baterka ktorou napájame náš prípravok nemusí byť tá istá ktorá je založená v motorke. To už som mal za sebou cca 30 neúspešných pokusov a štvrtú verziu kábla (skúšal som 100 ohmový rezistor aj 1000 ohmový rezistor).

Nakoniec som teda skúsil pripojiť externú baterku a kábel so 100 ohmovým odporom. Výsledok ten istý. Až neviem asi to bol 6 alebo 7 pokus, keď som odpojil káblik od plus baterky na 5 sekúnd priložil som ho na tento čas na - pól baterky a potom znova na + pól a zrazu sa imobilizér rozblikal a ja som postupoval podľa návodu neodpájať baterku ale vytiahnuť kľúč zo spínačky odložiť ho minimálne 50cm od spínačky a vložiť nový nenakódovaný a ten sa hneď nakódoval. Či to bolo tým že som ten kábel po dobu tých 5sekúnd kedy sa mal podľa návodu len odpojiť a ja som ho vlastne ukostril alebo si len ICU (CDI) povedala že už ma viac nejde trápiť a rozbliká sa, neviem lebo po dvoch dňoch trápenia a skúšania som nemal chuť to skúšať znova. Takže 5 minútova robota (bez kapotáže a prípravy kábla) mne trvala skoro dva dni :omg:
Uživatelský avatar
PepeMT
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. bře 2014 19:27:55
Bydliště: Martin
Motorka: TA 650

Druhý klíč

Příspěvekod stráša » úte 08. dub 2014 16:26:49

Sleduju tohle téma a musím říct ,,úctihodný výkon,, :gd:
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Druhý klíč

Příspěvekod gerrik » pát 13. čer 2014 19:45:01

Dnes jsem se ptal v Nokamotu (honda HK) na nový klíč k zapalování, a částka 3500,- mně málem srazila k zemi :omg2: masakr
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Druhý klíč

Příspěvekod Květek » pát 13. čer 2014 20:06:58

Gerrik:přečti si moje příspěvky v tomto tématu a jsi na 11 stovkách.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Druhý klíč

Příspěvekod gerrik » pát 13. čer 2014 21:14:03

jj, to viš že to tak udělám :gd: jen mi prosim upřesni kde přesně v Litomyšli je to zámečnictvi, díky
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Druhý klíč

Příspěvekod Květek » pát 13. čer 2014 21:26:31

To Ti lépe popíše Taz bydlí 50 m.od něj.Ale zámečnictví s tím nemá mnoho společného tam byli dražší.Přečti můj příspěvek z 25.3.v 17,15 hod.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Druhý klíč

Příspěvekod gerrik » pát 13. čer 2014 22:22:46

Koupit klíč v Honda servisu, odvézt na vybroušení do zámkařství v Litomyšli, pak se vrátit do Honda servisu kde klíče spáruji. Pochopil jsem to dobře, doufám ;)
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Druhý klíč

Příspěvekod Taz » sob 14. čer 2014 10:55:41

Zde mas tohoozamecnika, jak psal Květek, kdyz to budes hledat tak je to v takovym "zapadlim" pruchodu. Je to cca 50 metru od moroveho sloupu. :gd:


František Šlégr

http://goo.gl/maps/QSEzZ
. . . vrtulník záchranky je nejblbější zakončení nedělní vyjížďky . . .
Uživatelský avatar
Taz
Člen klubu
 
Příspěvky: 604
Registrován: úte 19. bře 2013 13:38:40
Bydliště: Litomyšl
Motorka: TA 700

Druhý klíč

Příspěvekod Květek » sob 14. čer 2014 12:12:52

gerrik píše:Koupit klíč v Honda servisu, odvézt na vybroušení do zámkařství v Litomyšli, pak se vrátit do Honda servisu kde klíče spáruji. Pochopil jsem to dobře, doufám ;)


Pochopil jsi to dobře.Chtěl jsem Ti poslat tel.č.do Janova do Hondy ale nemám.Najdeš na netu.Objednej klíč a zaroveň se objednej na to čipování.Otočku s uděláním klíče zvládneš do půl hodiny a pak Ti to načipuje.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Druhý klíč

Příspěvekod Dejavu » sob 14. čer 2014 13:06:27

Kluci, když už tu řešíte klíčky, na scuku se mi podařilo zalomit klíč v kufru, je to givi, našel jsem ještě náhradní, ale potřebuju nějaký do foroty. Kdyby náhodou. Nevíte, kde to dělají? Prý jsou to nějaké speciální planžetky, které se běžně u klíčníků nevyskytují...
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Druhý klíč

Příspěvekod Květek » sob 14. čer 2014 13:40:36

Zas jeden co nečte starší příspěvky v tomto tématu25.3.v 19,19hod. já.
Stál mne v té naší Hondě 70 Kč.odlitek origo Givi.Mají tam i za 200 Kč.celý nový zámek s dvěma klíči.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Druhý klíč

Příspěvekod gerrik » sob 14. čer 2014 13:47:58

Super, kluci, díky. Hned příští týden tam zajedu. Vezmu si i ten klíč ke kufru, pač mám taky jen jeden :(
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

Druhý klíč

Příspěvekod Květek » sob 14. čer 2014 13:55:28

To platilo na šéfa ne na Tebe.Ty tam musíš zavolat ať Ti to objedná.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

PředchozíDalší

Zpět na Dílna

Kdo je online

Celkem je online 7 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 7 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron