Navigace

Obdoba pokecu na fóru, slouží pouze pro řešení technických věcí.

Navigace

Příspěvekod Květek » úte 06. pro 2016 16:30:34

Tomáš tenkrát psal, že má mít displej 5 ale že pochybuje,že ho má asi je menší.Taky bych radši Honzo o trochu větší ale 5 nebo 4,3 není rozdíl.Možná je důležitější jas než velikost.Vidím to na noteboku co mi vybral Márty s matným displejem to je jak nebe a dudy.Přece nedáme za větší 10 nebo 13 tisíc.Jinak větší displej bez softveru se dá koupit taky za rozumnou cenu nebo i ty číňani jsou nekřesťansky drazí?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Navigace

Příspěvekod Gamba » úte 06. pro 2016 16:41:14

Tomáš má pětipalcovou navigci. Něco takovýho:
navigace

Navigace za 10 nebo 13 tisíc, co píšeš, (např. Tomtom nebo Garmin) nejsou větší. Mají taky displej 4,3 palců.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Navigace

Příspěvekod stráša » úte 06. pro 2016 17:26:56

Jak jsem psal výše mám tu z Wayteq schopu i když byla dražší tak jsem se rozhodl z důvodu případné reklamace koupit v CZ. Displey je za slunce horší ale přece jenom nečumím jenom na navigaci. A dá se spojit s interkomem tak že bez problémů. Naviguje suprově ihned nabízí několik tras pro moje potřeby ideální :D . Používám ji i v autě. Podotýkám že mám IGO Europe. Sice nejsem cool ale za cenu garmina mám 3 ks :stud: . Po ročním používání za mě 1+.
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Navigace

Příspěvekod Tomas_7 » úte 06. pro 2016 19:09:27

Mám přesně tu co našel Gambič, sice jinou značku, ale to bude dělat fabrika a každý si dotiskne logo. Display je velký přesně akorát, ale ten jas je trochu problém .. teda trochu, na přímém slunci je navgice doslova nepoužitelná bez stínění si rukou, v lese a pod mrakem jde ale o suprovou věc, používám Igo (což je zvláštní softvérek, kterej mě ještě dvakrát netáhl stejnou trasou, tak obdivuji stále nové krásy :D ) a offroad navi ve které mám rastrové mapy a funguje obojí na výbornou. Samozřejmě programy v tom mám současně, tak je možnost přepínat mezi navi do terénu a na silnici :frnd:
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Navigace

Příspěvekod hobr » úte 06. pro 2016 22:05:59

Jelikož tomu rozumím, jak "koza petrželi", tak shrnu své požadavky - větší displej a mapy na silnici a OFF. Měl jsem staršího Garmina (nevím, co za číslo), ale letos se odporoučel do "věčných lovišť" (ani se nedivím, protože u mě dost "zkusil")...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Navigace

Příspěvekod Květek » stř 07. pro 2016 9:33:25

Hobr píše:,,ale letos se odporoučel do "věčných lovišť" (ani se nedivím, protože u mě dost "zkusil")...
To jako znamená když neustále bloudíš. že navigace trpí? To by jich musel Angrešt spotřebovat několik za rok.
Takže z posledních příspěvků jsem se nic nového nedozvěděl jen se zde opakují věci a navigace které zde jsou již uvedeny a já nejsem línej hledat i ve starších příspěvcích.Tak ještě jednou za sebe a Hobra je na trhu trochu větší navigace jakékoliv provenience i čínské za rozumnou cenu bez map tak do 5000Kč?Je to jen odhad ceny když malá je za tři tak větší o trochu více?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Navigace

Příspěvekod Paul » stř 07. pro 2016 9:44:33

Mám taky Wayteg,přestala mi dobíjet baterku,pořád to psalo zařízení se vypne a pak se zase na chvilku zapnulo.Nenám ji zapojenou přímo na baterku ,ale zatím pouze přes zapalovač.Volal jsem prodejci ze a tem mi okamžitě a bez problémů poslal nový adaptér,tak doufám že závada byla pouze v adaptéru a ne v tom napájecím rámečku,přes usb kabel napájení šlo.Ten nový adaptér jsem zatím nevyzkoušel.Jinak jsem s navigací spokojen.
Uživatelský avatar
Paul
Člen klubu
 
Příspěvky: 701
Registrován: ned 23. pro 2012 15:29:39
Bydliště: Dobřichovice
Motorka: TA 700

Navigace

Příspěvekod Márty » stř 07. pro 2016 10:19:30

Paul: Nejspíš ti opravdu odešel napájecí adaptér (resp. ta část, co se cpe do zdířky zapalovače), stalo se mi to na motorce už dvakrát - uvolní se nějaký pájený kontakt a je vymalováno. Vždycky jsem to zapájel zpátky... řešením je i to, předělat kabel třeba na USB zásuvku (a pak to napájet přes USB adaptér do zdířky zapalovače).
Je pravda, že u téhle navigace jsou napájecí kabely 2. Jeden do zdířky a druhý přímo na přidělání na kontakty baterie.
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Navigace

Příspěvekod Gamba » stř 07. pro 2016 10:49:32

Tady zrovna někdo prodává novou i s už nahraným Sygicem a Igo8:
http://www.motorkari.cz/motobazar/doplnky/navigace/motocyklova-gps-navigace-wayteq-xrider-1081162.html
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Navigace

Příspěvekod Werke » stř 07. pro 2016 15:47:41

Tak já používám tuhle: http://gps-navigace.heureka.cz/xtechnav ... lifetime/# , na slunci nic moc ale jinak funguje perfektně,
rychle nabíhá, do vteřiny přepočítá trasu. Oceňuju možnost vložení bodů přes který chci ject. Používám jak v autě tak na moto.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Navigace

Příspěvekod Márty » čtv 08. pro 2016 1:15:32

Werke: Co odolnost proti vodě - dešti?
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Navigace

Příspěvekod Paul » čtv 08. pro 2016 14:38:34

Márty já už to napojím asi na ty kabely od zásuvky a adaptér nechám jen do auta.
Uživatelský avatar
Paul
Člen klubu
 
Příspěvky: 701
Registrován: ned 23. pro 2012 15:29:39
Bydliště: Dobřichovice
Motorka: TA 700

Navigace

Příspěvekod Werke » čtv 08. pro 2016 18:38:16

Márty: na moto ji mám schovanou pod plexi a ve větším lijáku stejně nejedu. Je to klasická autonavigace, sem tam kapka jí nevadí.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Navigace

Příspěvekod street-dog » úte 03. led 2017 10:15:34

Pro info na mallu mají navigaci za dobrou cenu: TOMTOM Rider 40

Přemýšlím, že do ní půjdu :)
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

Navigace

Příspěvekod Martin » pát 02. bře 2018 0:08:18

Kolegové potřeboval bych poradit jakou používate navigační aplikaci v telefonu.
Pokud možno offline, Dík
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

Navigace

Příspěvekod Turek » pát 02. bře 2018 2:31:42

Martin> Za ty roky mi prošlo telefony dost navigací. Momentálně používám podle potřeby Waze a Google Maps z těch on-line a na motorce TomTom https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp&hl=cs. Přehledná velká grafika, spousta funkcí a nastavení, mapy jsou offline, při připojení na net si stáhne aktuální dopravní info a uzavírky. Ve volbách trasy je možnost "klikatá" pro toulání na mašině, plánuje pak cestu po vedlejších silnicích nižších tříd. Hlasové pokyny do interkomu jsou jasné a dostačující pro řízení bez koukání na displej ve většině situací. TomTom byla vlastně moje první navigace před mnoha lety v telefonu ještě s WM a tak jsem rád, že před časem konečně vydali i verzi pro Android a postupně ji zdokonalili do dnešní podoby. Akorát není zadarmo, ale i to se dá obejít. Pokud chceš něco vyloženě zdarma a offline, vyzkoušej třeba MapFactor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator s Open Street mapami.
Uživatelský avatar
Turek
Administrátor
 
Příspěvky: 662
Registrován: pon 20. čer 2016 15:50:17
Bydliště: Olomouc
Motorka: TA 650

Navigace

Příspěvekod Harry » pát 02. bře 2018 10:56:41

Pro mé potřeby je výborný Sygic.
Jezdím převážně silnici.
Překážet a bránit
Uživatelský avatar
Harry
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 08. bře 2017 9:26:25
Bydliště: Kadaň
Motorka: TA 650

Navigace

Příspěvekod -MP- » pát 02. bře 2018 20:51:02

Zkoušel jsem v telefonu kde co , ale nakonec jsem vybral Sygic . Ten je teď pro Android v jejich e-shopu jako Premium Evropa , tj.51 offline map s doživotní aktualizací za tři a půl kilča . https://eshop.sygic.com/sk/
... ale stejně jezdím podle Garmina , protože jen s ním se podívám na místa , kam mě jiná navigace nikdy nedovede :D
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Předchozí

Zpět na Dílna

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron