Enduro přilba

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Enduro přilba

Příspěvekod Pauluša » stř 15. dub 2015 19:11:16

Já se omlouvám, že se zase vracím k tomu tématu přileb.
Pročetla jsem pár diskuzí a vyplývá mi z nich, že na Transalpa jednoznačně doporučujete Enduro helmu. Je to tak?

Díky
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Enduro přilba

Příspěvekod stráša » stř 15. dub 2015 19:20:35

Já mám vyklápěčku homologovanou i jako otevřenou a jsem s ní max spokojenej. Když je chladno zavřu ji a když teplo tak ji mám vyklopenou a super. Enduro přilbu bych viděl pro toho kdo jezdí víc off. Ale to je věc názoru. S Normasem máme caberg justisimo a musím říct že docela dobrá ale hlučná.
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Enduro přilba

Příspěvekod Dejavu » stř 15. dub 2015 19:38:38

Jakou má enduro přilba výhodu? Krom toho, že do ní fouká víc, než do kterékoliv jiné přilby? Možná snad designem se k enduro motorce hodí víc, ale 700ka už určitě nevypadá jako plnohodnotné cestovní enduro. Já měl dlouhá léta Airoha S4 a teď jsem šel do vyklápěčky. Na delší přesuny je rozhodně lepší. Taky patřím mezi obrýlené a uvítal jsem výsuvné tmavé plégo. Vím, že do přilby se štítkem už určitě nepůjdu. :tss:
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Enduro přilba

Příspěvekod Pauluša » stř 15. dub 2015 22:30:17

Já mám 6 let vyklapecku. Váží 1750 g a to je děs. Navíc nepoužívám vyklápění. Jen když ji sundavam a nasazuju. Jinak mi to je k h...u. V létě mi v ní nikdy nebylo vedro. Je mi vedro až když je přes 30 st.Celsia A to je tady málo kdy. a je dost hlučná. Kdybych měla intercom nebo něco ve sluchátkách, tak to stejně slyšet nebudu.
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Enduro přilba

Příspěvekod Normas1 » čtv 16. dub 2015 4:39:41

Já mám také vyklápěčku a i když je trochu hlučnější tak interkom slyším.Do 90 je slyšet v pohodě a když už slyšet není tak prostě zpomalím :) Musím také podotknout,že jsem měl jinak potíž nějakou přilbu na tu svoji škebly sehnat,protože klasiku ani enduro jsem nenasadil a když už jo tak mě byla velká :(
I geniální plány mohou mít vyjímku...
Uživatelský avatar
Normas1
Člen klubu
 
Příspěvky: 857
Registrován: pon 17. pro 2012 5:55:04
Bydliště: Rudoltice v Čechách
Motorka: DL 1000

Enduro přilba

Příspěvekod Márty » čtv 16. dub 2015 8:09:32

Enduro helma má nevýhodu v tom, že při vyšších rychlostech tahá štítek hlavu dozadu. Mám na Alpa Scorpion Exo 1000, je fakt, že je relativně těžká 1 650 g, ale já mám silný krk :) a novější modely, s označením Air, už jsou s váhou níž - 1350 g.
Vyklápěčka je asi šikovná, určitě se lépe navléká na hlavu, ale mně se to nelíbí, připadal bych si v tom jak bavorskej mototurista a z mého pohledu je to váha navíc, snížení pevnosti skořepiny, potenciální zdroj problémů s mechanismem výklopu (u levnějších modelů) ... atd. ;)
Uživatelský avatar
Márty
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 30. led 2013 10:54:03
Bydliště: Mírovice - Veleň
Motorka: TA 700

Enduro přilba

Příspěvekod TomElefant750 » čtv 16. dub 2015 9:16:17

Pokud nejezdíš a neplánuješ jezdit off tak je enduropřilba zbytečnost, buď vyklápěčku a pokud ji máš a nezdá se ti výhodná tak klidně lehčí integrálu. Pokud už bys enduro přilbu chtěla, tak jedině s plexi a sluneční clonou, někdy je to označovaný jako tzv. Adventure přilby - tam bych ti mohl dát kontakt na kamaráda kterej jich už pár vyzkoušel (a provozuje e-shop kde je i nabízí)
S konkrétním modelem už neporadím, sám jezdím v MX/enduro přilbě.
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Enduro přilba

Příspěvekod Duchod » čtv 16. dub 2015 15:34:21

Enduro přilbu jsem vyzkoušel a vhodná pokud jezdíš víc do terénu.Pokud po okrskách, sem tam přesun po dálnici, tak ti štít při větších rychlostech namáhá krk a po celodenní jízdě to není nic moc. Takže pokud jsi většinu času na silnici (jako já) tak výklopnou, nebo integrálku, pokud jezdíš víc do terénu, tak enduro. Já mám integrálku AGV K4, na škebli super, jen při rychlosti nad 100 km/h začíná hučet.
Uživatelský avatar
Duchod
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 04. dub 2015 12:59:53
Bydliště: Loket (ork. Benešov)
Motorka: TA 600

Enduro přilba

Příspěvekod Pauluša » pát 17. dub 2015 8:11:30

TomElefant750 píše:Pokud nejezdíš a neplánuješ jezdit off tak je enduropřilba zbytečnost, buď vyklápěčku a pokud ji máš a nezdá se ti výhodná tak klidně lehčí integrálu. Pokud už bys enduro přilbu chtěla, tak jedině s plexi a sluneční clonou, někdy je to označovaný jako tzv. Adventure přilby - tam bych ti mohl dát kontakt na kamaráda kterej jich už pár vyzkoušel (a provozuje e-shop kde je i nabízí)
S konkrétním modelem už neporadím, sám jezdím v MX/enduro přilbě.
Čau, Tom


prosím o ten kontakt na kamaráda, nebo zatím www at ho neotravuju

díky
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700

Enduro přilba

Příspěvekod TomElefant750 » pát 17. dub 2015 8:50:44

Pauluša - kontakt tady - http://www.rockway.eu/kontakty-rockway.html,
e-shop tu - http://www.rockway-shop.eu/, jmenuje se Viktor, klidně se na mně odvolej.
Čau, Tom
Proč jezdit po asfaltu, když to jde i bahnem :-)
Uživatelský avatar
TomElefant750
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: sob 11. kvě 2013 12:13:40
Bydliště: Liberec
Motorka: TA 600

Enduro přilba

Příspěvekod hondabanán » pát 17. dub 2015 8:57:15

Kup co se ti líbí a hlavně sedí. Já mám integrálu Uvex se sluneční clonou, což byl požadavek - je to super. Váha asi 1150g, spokojenost. A že nejsem pravej endůrista, na to prdím... :D
Uživatelský avatar
hondabanán
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:42:25
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

Enduro přilba

Příspěvekod Pauluša » pát 17. dub 2015 14:02:21

hondabanán píše:Kup co se ti líbí a hlavně sedí. Já mám integrálu Uvex se sluneční clonou, což byl požadavek - je to super. Váha asi 1150g, spokojenost. A že nejsem pravej endůrista, na to prdím... :D


a jakou konkrétně? že je tam lehká
Tajemství života spočívá ve vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Pauluša
 
Příspěvky: 289
Registrován: čtv 07. úno 2013 15:41:50
Bydliště: Lanškroun
Motorka: TA 700


Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 4 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 4 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron