Přilba

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Přilba

Příspěvekod Brian1986 » ned 07. úno 2016 17:23:34

trochu mi ta helma něco připomíná 1019
Uživatelský avatar
Brian1986
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 18:28:28
Bydliště: Vyškov
Motorka: XRV 750 AT

Přilba

Příspěvekod hobr » ned 07. úno 2016 18:00:38

Jo, podobnou má Hugitka. ;)
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 14:28:57

Tak jsem se dneska bavil s borcem v obchodě o výklopkách a tvrdě mi je pohanil. Že prý nezná helmu, která by zvládla to, co integrálka. A nalomil mě na tuto se samozatmavovacím plexi:

http://www.globalmoto.cz/eshop-moto-hel ... black.html

Zkoušeli jsme to venku na sluníčku a krásně to fungovalo. Údajně to snad nepotřebuje ani Pinlock, že to je speciální plexi. Jelikož se v tom moc nevyznám, tak vás prosím o reakci. Ono nakonec bych vlastně tu výklopku ani nepotřeboval. Ale strašně se mi líbí. :)

EDIT: dal jsem špatný odkaz. Tato by měla být ona:

http://www.globalmoto.cz/eshop-moto-hel ... black.html
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Werke » čtv 11. úno 2016 14:45:04

Docela by mě zajímalo, jak rychle to plexi ztmavne a opačně. Pokud to jde pomalu tak je to k ničemu, hlavně při vjezdu třeba do lesa.
.....co neubrzdíš ne že neukecáš - ale "BOLÍ".....
Uživatelský avatar
Werke
Člen klubu
 
Příspěvky: 916
Registrován: stř 06. kvě 2015 20:28:32
Bydliště: Višňová u Příbrami
Motorka: Xl1000V

Re: Přilba

Příspěvekod Polarka » čtv 11. úno 2016 14:47:55

tak nano z blizka dychni a uvidis ci nepotrebuje pinlock. ten material som uz videl Optimal z neho robi okuliare stmavnu rychle (do troch sekund) ale pokial vojdes do tunelu tak nevybledne tak rychle jak by sa patrilo. inak slnecna clona sa da pouzit aj na ochranu oci ked ides s otvorenym vizirom
Uživatelský avatar
Polarka
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 04. pro 2015 18:22:04
Bydliště: Wien
Motorka: SV+TA650

Přilba

Příspěvekod Květek » čtv 11. úno 2016 14:53:35

Helma je dle mne spíše na silničku na tu bych si ji vybral já.Pro moje použití na to na co využívám své momentální moto je na nic a na ....navíc takovou mám.Ovšem jak qwert tady napsal a způsobil trochu rozruchu tak bych ji zařadil pro panenky do ní určitě foukat nebude a nic Tě nebude rušit.Každý jsme jiný a každému vadí a vyhovuje něco jiného řešíte zde značkové oblečení,značkové boty,značkové helmy a pod.a tak můj podotýkám můj názor je,že tato helma se hodí na cross nebo enduro jako silniční pneumatiky.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 14:58:33

No trvalo to nějakou chvíli, než bylo tmavé. Pár sekund určitě. A kam se tato helma hodí až tolik neřeším. Musí mi sedět a musí dělat to, co od ní momentálně chci. Nebudu si kupovat crossovou helmu, když do terénu nepojedu. Nebudu si kupovat helmu s kšiltem, když plánuju hlavně přesuny po silnici. Budu se dívat na helmu, která mi momentálně bude vyhovovat.

Až mě popadne endurová mánie (respektive až na to budu řidičsky mít), tak se budu dívat po takové helmě, která mě ochrání a pomůže v lese. Dle měho by to tak prostě mělo být. A jít do nějakého kompromisu - vždy to prostě bude jen kompromis.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Květek » čtv 11. úno 2016 15:04:02

Já v terénu nejezdím vůbec.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Přilba

Příspěvekod qwert » čtv 11. úno 2016 15:38:52

Já už jsem z těch endur asi pokřivený ale Květek má pravdu.Taková přílba a boty nepatří na enduro.Když už kvůli ničemu tak jen proto že to na něm blbě vypadá.. :D
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 15:44:21

Chápu váš pohled, to určitě ano. Nicméně jsem se díval na řadu fotek, abych si dokázal představit, jak na tom budu vypadat a řada motorkářů na cendurech má klasické helmy a nepřipadalo mě, že by to vypadalo nějak divně. Možná to je o designu samotné helmy.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod hobr » čtv 11. úno 2016 15:49:59

Koudy píše:No trvalo to nějakou chvíli, než bylo tmavé. Pár sekund určitě. A kam se tato helma hodí až tolik neřeším. Musí mi sedět a musí dělat to, co od ní momentálně chci. Nebudu si kupovat crossovou helmu, když do terénu nepojedu. Nebudu si kupovat helmu s kšiltem, když plánuju hlavně přesuny po silnici. Budu se dívat na helmu, která mi momentálně bude vyhovovat.

Až mě popadne endurová mánie (respektive až na to budu řidičsky mít), tak se budu dívat po takové helmě, která mě ochrání a pomůže v lese. Dle měho by to tak prostě mělo být. A jít do nějakého kompromisu - vždy to prostě bude jen kompromis.

Dovolím si něco k tématu:
První helmu jsem koupil integrálku. Spokojenost, nefouká v ní, tichá. Nedostatek - nízké slunce proti mě a byl jsem slepý jak patrona. Zkrátka nemáš nic, čím bys přistínil.
Druhá helma s kšiltem: Parádní ochrana proti slunku díky kšiltu, sluneční clona, dobře větrá, při vyšší rychlosti (když jedeme s Avíkem) hlučnější (dávám špunty).
Obě mají své výhody, kombinuji podle potřeby.
Samozatmavovací plexi: "pár vteřin", než ztmavne (předpokládám, že obráceně to funguje stejně) - to ne. Když vjedu do stínu, tak potřebuji vidět IHNED, za "pár vteřin" jízdy naslepo můžu být mrtvý...
Je to jen můj názor, každý ať si koupí, co chce.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 16:00:07

Jj s tím samozatmavováním mi to připadalo taky jako kompromis. Je to sice pěkná vychytávka, ale okamžitá reakce na prostředí prostě chybí. Nehledě na to, že prodejce tvrdil, že to plexi stojí pěkné prachy. Zase na druhou stranu docela pohanil sluneční clonu, že když přijde na bouračku, tak může způsobit zranění. Čert aby se v tom vyznal.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Květek » čtv 11. úno 2016 16:47:14

qwert píše:Já už jsem z těch endur asi pokřivený ale Květek má pravdu.Taková přílba a boty nepatří na enduro.Když už kvůli ničemu tak jen proto že to na něm blbě vypadá.. :D


Já svým příspěvkem taky myslel pouze vzhled jezdce aby ladil s moto.Jinak ta helma je dobrá.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Přilba

Příspěvekod Spike-cz » čtv 11. úno 2016 16:51:49

Já souhlasím s Hobrem, jestli jen tři vteřiny trvá její zatmavení, resp. opačný proces (zesvětlení) plexi, počítej při 50km/h se slepotou za řidítky na 40 metrech, u rychlosti 100 km/h je to za tři vteřiny úsek 84 metrů.
Tak proto jsem si samozatmavovací plexi nekoupil a používám sluneční clonu.
Počítej taky s tím, že MOŽNÁ to plexi bude reagovat na uv záření, takže se ti zatmaví i při oblačnosti a pak hodně štěstí. Podobné je to u brýlí - proto o tom píšu - napřed bych si tohle vyzkoušel.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 16:56:31

Já vás chápu, ale co mám dělat, když se mi to líbí a sedí mi to k tomu, co na té motce budu dělat. :) A ze života jsem se naučil, že co si o mě myslí ostatní mi může být tak max u prd... :D

Sto lidí, sto názorů. Jeden by si koupil něco a druhý úplně něco jiného. ;)
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Re: Přilba

Příspěvekod Spike-cz » čtv 11. úno 2016 17:00:36

Koukni kup si co ti srdce radí, akorát potom napiš pro ostatní postřehy. Relevantní, aby tu chybu neudělali i další... Zatmavovačka za mne určitě ne, na zkušenosti jsem zvědavej..
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 17:05:44

Já vůbec do té zatmamovačky nemám v plánu jít. Chtěl jsem nějaké postřehy na ni a díky tomu jsem si uvědomil, že to není úplně to pravé právě kvůli těm několika sekundám, kdy se to zatmavuje/rozjasňuje. A až něco koupím, tak určitě potom zkušenosti z provozu napíšu. Jen nebudu mít s čím srovnávat, tak to asi bude hodně subjektivní.
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Re: Přilba

Příspěvekod Spike-cz » čtv 11. úno 2016 17:26:00

Subjektivní pocity jsou součástí jízdy, o tom to je. I Sršeň prezentuje svoje subjektivní pocity :-)
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Přilba

Příspěvekod Koudy » čtv 11. úno 2016 17:28:13

Jasný, nicméně je dobré, když ten dotyčný má s čím srovnávat. Já zatím můžu srovnávat maximálně se škopkem y před dvaceti let. :D
I tohle jednou pomine...
Uživatelský avatar
Koudy
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte 26. led 2016 21:25:37
Bydliště: Moravské Budějovice
Motorka: není

Přilba

Příspěvekod Martin » čtv 11. úno 2016 18:53:31

je to stejná technologie jako používám na diop.brýlých a ta prodleva tam je.
Uživatelský avatar
Martin
Člen klubu
 
Příspěvky: 391
Registrován: sob 11. črc 2015 11:45:49
Bydliště: Jinačovice
Motorka: TA 650

PředchozíDalší

Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník