Nepromok

Přilby, boty, kombinézy a vše okolo výstroje

Nepromok

Příspěvekod Dejavu » stř 04. říj 2017 15:47:04

Docela ranec :(
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -

Nepromok

Příspěvekod qwert » stř 04. říj 2017 15:56:57

Docela jo.Ale když člověk musí jet celý den v lijáku možná to vidí jinak když má pocit sucha..

Taky jsem jezdil dlouho v nepromoku z pracovních oděvů ale nikdy jsem si nezvykl jak mi to časem začalo téct do drážky.. :D
Uživatelský avatar
qwert
Člen klubu
 
Příspěvky: 2688
Registrován: úte 18. pro 2012 18:45:03
Bydliště: Kenigsberg
Motorka: SE 950,TA

Re: Nepromok

Příspěvekod Spike-cz » stř 04. říj 2017 17:39:27

Já teda taky používám nemok ala pracovní odděvy a je fakt, že v lijáku mi mezi helmou a límcem většinou provlhne. Ale jestli myslíš tu drážku, která končí čokodírkou, tak tam se mi voda nikdy nedostala. ... :-) teda zvenka. Protože plast nedýchá, byl jsem vždycky v letních teplotách okamžitě zapařenej jak prase.. Nicméně v nižších teplotách za mne dobrý.
Uživatelský avatar
Spike-cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1546
Registrován: pon 03. pro 2012 16:32:03
Bydliště: Volyně
Motorka: MG Stelvio

Re: Nepromok

Příspěvekod Daryth » čtv 05. říj 2017 7:33:06

spike-cz píše:Já teda taky používám nemok ala pracovní odděvy a je fakt, že v lijáku mi mezi helmou a límcem většinou provlhne. Ale jestli myslíš tu drážku, která končí čokodírkou, tak tam se mi voda nikdy nedostala. ... :-) teda zvenka. Protože plast nedýchá, byl jsem vždycky v letních teplotách okamžitě zapařenej jak prase.. Nicméně v nižších teplotách za mne dobrý.

To je přesně ten důvod proč levnej nechci. Radši dám víc prachů za kvalitu a pohodlí. Z levnejch věcí na mašinu už jsem vyrostl a teď se snažím si prachy našetřit a postupně nahrazovat kvalitou.
Qwert: Díky, o téhle akci vím, ale kvůli ní spěchat nebudu, páč jsem to stejné našel jinde za stejnej peníz i bez akce. A Revit je trochu levnější a na ADVrider starší věci od nich dost chválí.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Nepromok

Příspěvekod Daryth » ned 31. pro 2017 18:12:57

Nazdar lidi. Rozlousknuto, právě jsem objednal Scott. Zde je mají v akci: https://www.automotofans.cz/bunda-do-de ... dp-yellow/ pokud k tomu použijete ještě dodatečnou slevu, kterou jsem našel zde: http://www.motorkari.cz/motobazar/vybav ... 78803.html vychází celková cenovka (sleva 27% oproti standardní ceně kdekoli jinde) s dopravou na dobírku na necelý 4tis. Stále je to ranec, ale chci mít jistotu že budu kdekoli, kdykoli a pohodlně v suchu.
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Nepromok

Příspěvekod Daryth » ned 24. čer 2018 20:56:00

Už jsem v nich strávil jeden celí den který byl bez deště. Aspoň jsem si tenkrát ověřil že se v nich člověk opravdu nezapaří a že opravdu dýchají.
Tento víkend jsem v nich taky strávil celí. Místy pršelo hodně, někde málo a většinou vůbec. Ve všech situacích jsem se v nich cítil naprosto v pohodě. Spokojenost. Doporučuju. :gd:
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Nepromok

Příspěvekod Alpík-62 » pon 25. čer 2018 17:18:44

Já mám tyhle kalhoty za 300 ve žluté https://www.cerva.com/katalog/produkty/ ... ng-kalhoty a bundu od MBW https://www.m-b-w.cz/product/doplnky-na ... 22.Pracovní neměla zip až pod krk.Vyzkoušeno loni v říjnu v jeseníkách asi 100 km ve slušném lijáku a sucho.Chtěl jsem žlutou kvuli viditelnosti.
Uživatelský avatar
Alpík-62
Člen klubu
 
Příspěvky: 159
Registrován: ned 20. kvě 2018 18:33:01
Bydliště: Hranice na Moravě
Motorka: TA 700

Nepromok

Příspěvekod hobr » pon 25. čer 2018 20:40:14

Nechtěl jsem se zapojovat do debaty, ale musím. Používám nepromoky z pracovních oděvů, nejen proto, že jsou laciné, ale také z důvodů skladnosti. Přece jen to nepotřebuji každý den a ušetřené místo se dá zaplnit něčím potřebnějším.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Nepromok

Příspěvekod KaMo_cz » úte 26. čer 2018 9:03:50

Díky za tip na ty pracovní kalhoty, jdu kouknout po bundě.
Všude dobře, tak co doma?
Uživatelský avatar
KaMo_cz
Člen klubu
 
Příspěvky: 344
Registrován: sob 07. říj 2017 22:37:05
Bydliště: Rosice (CR) / ex- Letohrad (UO)
Motorka: TA 700

Nepromok

Příspěvekod martin_100 » čtv 28. čer 2018 5:51:05

Nepromok nemám a nevím jestli shánět. Dost se potim. Takže cokoli neprodyšnýho znamená že budu víc mokrej než když zmoknu.
Když nás ve Volyni (ahoj Spiku ahoj Žívo) se Serpem stihnul slejvák tak sem si u pumpy telefon zabalil do jednorázových tankovacích rukavic, pod bundu na hruď rozložil igelitku a jak se jelo :D
Další den sem si už vez cyklistickou nepromokavou větrovku s tím že v dešti sem si jí vzal pod motobundu a bylo to v pohodě.
Babetta 207+210, Transalp 600, T3
Uživatelský avatar
martin_100
Člen klubu
 
Příspěvky: 574
Registrován: stř 01. črc 2015 21:10:39
Bydliště: Rybnice
Motorka: TA 600

Nepromok

Příspěvekod -MP- » čtv 28. čer 2018 20:29:36

Tak já kdysi koupil ( aspoň pět let zpátky ) nějakou takovou bundu :
https://fachman.shop/gordon-hi-vis-bunda-1?gclid=Cj0KCQjwjtLZBRDLARIsAKT6fXz-JA8_oMJZRxKkRXG9U7LfuNn_VMRKSYlqvpf1KxJDqlfleLTfYGwaAvXPEALw_wcB , někde v pracovních oděvech za cca 4 kila , později jsem koupil :
https://www.canis.cz/vodeodolny-oblek-profi-modry-g14901.html , s tím že tu tu bundu od obleku mám doma schovanou jako pláštěnku . Reflexní bundu a kalhoty z obleku vozím jako nepromok . Že je to dvoudílný tak do toho skočím dřív než se kolegové nasoukaj do jednodílnýho nepromoku . Včera zrovna jsem v tom jel skoro celej den a naprosto bez výhrad . Bunda má v rukávech takový ty konce na gumičky , tak se to dá přes rukavice a nefouká do rukávu . Navíc samotnou bumdu pak můžu někde při kempování a hnusným počasí použít za deště na přechod do hospody :D ... nepůjdu tam v nepromok kobinéze :chjo:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

Nepromok

Příspěvekod petrucio » čtv 28. čer 2018 21:51:47

Já používám za deště motokrosovou pláštěnku, je lehká a vejde se pod sedlo. akorát při pomalé jízdě stéká voda do klína. https://www.mefo.cz/acerbis-plastenka-rain-set
TransAlp 650, HONDA CR250R, ČZ 250 typ 513 CROSS, ČZ 380 typ 514 CROSS, YAMAHA DT125R,
Uživatelský avatar
petrucio
Člen klubu
 
Příspěvky: 881
Registrován: sob 03. kvě 2014 16:28:32
Bydliště: č.budějce
Motorka: TA 650

Nepromok

Příspěvekod Daryth » stř 17. říj 2018 11:38:36

Nazdar lidi. Týden jsem se toulal po Ukrajině a Rumunsku a mohu říct, že jsem své nemoky Scott dost prověřil. Každej den jsme tam zmokli, každej den sem je tam vytahoval. Co se týče odolnosti vůči vodě, nedostal se přes ně jediná kapka ani dost hustého deště. :gd: :gd: Velký plus je vrchní díl výrazné barvy, za snížené viditelnosti se to dost hodí. Co se týče prodyšnosti, nebudu vám mazat med kolem huby prohlášením, že jsem se cítil bylo jako bych je na sobě neměl. Když nepršelo a pod i přes mraky bylo dost teplo, tak bylo cítit, že mám na sobě další vrstvu. To přímé větrání proudem vzduchu tam prostě není. Ale nebylo to nic hroznýho, a zapařenej ani spocenej jsem z toho nebyl. Za mě splnili přesně to co jsem od nich chtěl. :gd: :gd:
P.s. O tom jak kvalitní věci to jsou, svědčí, že nemoky Scott měl každý člen naší skupiny... :rock:
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Nepromok

Příspěvekod Daryth » pon 24. čer 2019 7:45:44

Nazdar lidi. Minulou středu jsem zase strávil ve Scotech celý den. Třikrát jsem zmokl, z toho dvakrát fest. Po roce používání stále ani kapka a mimo déšť bez zapaření. :gd:
Jsem mechanik-lama, ale chci to změnit.
Uživatelský avatar
Daryth
Člen klubu
 
Příspěvky: 545
Registrován: čtv 04. srp 2016 5:48:50
Bydliště: Ořechov u Brna
Motorka: Jawa,TA650

Nepromok

Příspěvekod salieri » pon 24. čer 2019 13:59:18

Používám tohle:
https://shop.vexpa.cz/bunda-do-deste-cl ... 0/?cid=795
a tohle:
https://shop.vexpa.cz/kalhoty-do-deste- ... re-p81603/

Letos několikrát prověřeny, cena nízká, absolutně vyhovuje, i kdyby nevydržely, radši koupím 4x nový z pracovních oděvů než jedny od Scotta.
Ty nejdůležitější věci v životě nejsou věci. Kromě TA.
Uživatelský avatar
salieri
Člen klubu
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 14. dub 2016 20:52:31
Bydliště: Horní Bojanovice
Motorka: KTM 1190

Předchozí

Zpět na Výstroj

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 255 uživatelů dne stř 14. črc 2021 19:33:55
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron