28 -29.6. od Trampa oklikou domů aneb 1004km v sedle!

Plánujete víkendovou vyjížďku a nechcete jet sami? Pozvěte ostatní přátele
Pravidla fóra
Pro lepší přehlednost vlákno prosím nadepisujte datumem a lokalitou - viz vzor: Neděle 6.4. - Pardubicko

Díky :)

28 -29.6. od Trampa oklikou domů aneb 1004km v sedle!

Příspěvekod Resyk » úte 01. črc 2014 21:54:33

Zdravím všeci.
Sice jsem nikomu dopředu neříkal že tento trip uskutečním ale řekl jsem si že se zkusím o něj podělit aspoň po výletně.

A jak to začlo?
Docela jednoduše u piva v pátek 27. jsem si řekl že když se jede k Trampovy na držkofku ( předseda má pravdu je dobrá! ) a budu u uherského hraďišťa tak ku slovenskejm braťa a dál do Polska je to kousek :)

První trasa byla až na to že jsem zase přijel pozdě :stud: na sraz s Květošem takováto http://www.mapy.cz/s/aAHp
Kde jsem si dal spicha v Kunštátě na námku s Květkem a jeho starším vnukem. Od námka sme vyrazily směr Rájec, Vyškov, Tramp na žvanec :huh:
U Trampa se nás sešlo pěkné hejno ( Normas s paní, Květek s vnukem, má maličkost sama bez baťůžku :cry: , Hobr s BMW které při odjezdu nastartovalo :gd: též předseda se stavil a aj Marex se ukázal ale nemohl se uthnout dříve tak přijel asi 10 min po tom co ostatní odjely a kdy jsem zůstal já s předsedou :)
s marexem sme - teda spíše předseda poklábosil, ono když čehůň z vysočiny poslouchá dva hraďišťáky tak je rád že se chytne jednoho slova z věty :D
Po klábosení a údivu kolik je holin teda hodin jsme kopli do vrtulí a jeli směr domů tak jsem se kousek svezl j předsedou a dál pokračovat směr Slovensko kde jsem se chtěl co nejvíce přiblížit Polským hranicím a tam někde přespat ve stanu který jsem si vezl.

Slovenskem ač jsem měl obavy že jej nestihnu dost rychle projet, jsem dal z Trenčína přes Žilinu a Čadcu do Skalitého s rezervou kde jsem si říkal, když tu bude něaký hezký les či palouk tak rozhodim stan a usnu, se ukázalo jako mylné páč jsem byl pohodlnější a ve Skalitém jsem se upíchnul v hotelu Koloniál ** . Trasa mě vyšla takto http://www.mapy.cz/s/aAJ7

Obsluha byla velmi sympatická a hezká :P ač mě jako generaci která již vyrostla v rozdělených státech děsila slovenštinou a tím zpropadeným slovem hej které říkala skoro za každou větou a v tak neutrálním tónu že jsem nevěděl jestli to má znamenat ano nebo vyfíč! Jsem se í přes prvotní zádrhel " jsme plní " ubytoval ( Květka a jiné asi napadne jestli u slečny v pokoji, tak odpovím kéžby :chjo:
a protože aplíka jen tak nechávat venku jsem fakt nechtěl tak sem se zeptal jestli by bylo možné ho někam zaparkovat pod zámek abych měl klidnější spaní? Načež mi slečna Soňa odvětila že jedině dovnitř, takže alpík měl prvotřídní parkování v jídelně u dětského koutku a televize :)
Pokoj jsem měl apartmán ( 20€ a raňajky k tomu ) sice se 4 lůžky jsem chrněl v jedné a sám :( s najivní myšlenkou že budík který si nařídím na půl osmou mě v pohodě vzbudí, a ono ejhle matrace byla tak nesmírně pohodlná já byl večer tak unavený že jsem vstal v půl devátý ale krásně vyspalý :yah:
Tak jsem zašel na raňajky a po sbalení a vyparkování alpíse jsem se rozloučil se Soňou a vyrazil těsně po deváté směr Polsko ( mé ani nevím proč vysněné jako cestovní destinace ) Kde jsem měl v plánu jet přes Bielsko-Bieła do Kety a z nich spodem do Oświęcim. Podívat se do Auschwitz-Birkenau
ale kvůli spoustě turistů jak z anglie či japonska jsem prohlídku vzdal s tím že jsem udělal pár fotek a myšlenkou že se sem určitě časem vrátím ale na nepoměrně delší dobu abych si mohl toto a podobná místa projít a pořádně nafotit.
Z Oświęcim jsem pak vyrazil směr Gliwice kde jsem bloudil stejne jako v Oświęcimi, ale štěstí stálo u mě a i když jsem najezdil víc než jsem počítal a projel jsem městy které jsem neměl v plánu navštívit, a nestihl se podívat do Wrocławy. Tak beru prvotní návštěvu Polska jako povedenou už nejen kuli tomu že jsem byl zastaven motopolicií ve Stare Koźle. Když jsem přijížděl ke Stare Koźle tak mě bolel zadek ale víc mě bolely kolena, tak nic zlého netuše jsem si stoupnul do stupaček že když je přede mnou dlouhá rovinka tak si trochu orazim. A ejhle v dálavy jsem si všimnul reflexní vesty která se až moc jistě blížila středu vozovky. Tak ve mě hrklo že to jsou kontry a že mě za jízdu ve stupačkách hezky skásnou :(
Mě žel jsem měl rech a byla to kontráš který si mě vyhlídnul a přikázal zastavit před jeho géesem které měl tedy fajnové. S myšlenkou že jízda ve stupačkách snad nebude v polsku postihována ( člověk nikdy neví na jak vyspalého fíka narazí ) jsem zastavil, alpíka vypnul, sundal helmu a policistu který mezitím přešel ke mě pozdravil hezky česky :)
Policista nepočítaje s tím že zastaví čecha kousek od Opole, mě pozdravil polsky ale když slišel češtinu tak se zeptal jestli umím polsky ( sám sem byl překvapen že bez průpravy polštiny jsem mu tuto otázku rozuměl ) tak jsem mu negativní gestikulací hlavy dal najevo že se nechytám. Ale nedal se zadarmo a vyrukoval s angličtinou kterou aspoň na hovorové úrovni trošku ovládám, takže sme se oba chytli a začali konverzaci. Chtěl řidičák a techničák od alpíka. Zeptal se mě jestli je mé příjmení Sil? Já jsem ho opravil že ne Sil ale Šíl. Překvapil mě a bez zaváhání a chyby řekl příjmení správně :) Pak se zeptal odkud jedu a kam mám dál namířeno? Já jako slušný občan na moto návštěvě jiné země jsem mu povykládal odkud jedu a kam mám dál namířeno, mi sdělil že si potřebuje zapsat nacionále do záznamu a že pouze odejde k bávu, já toho využil na malou přestávku a protažení nohou. Z celé této akce se ve finále vyvrbila pouze rutinní kontrola dokladů a ani nechtěl vidět povinnou výbavu, kufr nebo tankvak. Policajt byl suprovej ukecanej bratr na 2 kolech a ještě mi popřál hezký den šťastnou cestu :) jediné co mě napadlo ale až pozdě si udělat fotečku mího alpíka jak je stoplej policií :D
Trasa ze Skalité (SK) k Opole (PL) kde jsem bral benál. http://www.mapy.cz/s/aB4W

Ale protože mě nepřál čas který se neúprosně sunul vpřed tak jsem musel před Wrocławý celo mou cestu vydatně zkrouhnout co nejpřímější cestou k domovu http://www.mapy.cz/s/aB5S
Také nebyl moc čas na to se jen tak zastavit a podívat se po zajímavých místech a nafotit je :(

Kdy jsem se domů dostal těsně před 9 večerní a měl toho plné kecky.

Ve finále jsem nalítal oněch 1004km v mapách není dopočítané mé vydatné bloudění které my přidalo nejeden kilometr :D
Spotřeba byla mezi HB a Trenčínem 5L/100km 1.535€ 14,5l na 290km ( šílených 42,10.- za litr tankováno v Trenčíně )
z Trenčína do Opole vyšla na luxusních 4L/100km 5,40Zl 15l na 369km ( berných 36,20.- za litr tankováno u Opole )
a pak z Opole zpátky do HB 4.9L/100km 17l na 345km ( berné 36.- za litr úterní akce na LUKOIL )
Finance které jsem probendil v tomto mototripu jsem nepočítal a asi ani nechci jinak by mě to zkazilo hezké zážitky z cesty :)

na závěr: Polsko určitě ještě navštívím ale ne jen tak na den ale aspoň na týden v kuse!
Alpíka si nabalím jinak a udělám pár úprav aby bylo cestování pohodlnější nohám!
A taky jsem zjistil proč bylo a je Polsko mou vysněnou zemí na navštívení :)

a aby ste nepomluvily tak tady jsou fotky z tripu: http://resyk.rajce.idnes.cz/28-29.6.2014_Malej_moto_trip_CR%2CSK%2CPL/
fotky nejsou řazené podle textu.
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

28 -29.6. od Trampa oklikou domů aneb 1004km v sedle!

Příspěvekod Květek » úte 01. črc 2014 22:26:23

Hezky popsaný,ten Alp v jídelně nemá chybu.Foto z těch kolejí z Birkenau působí hodně depresivně i skoro po 70 letech.
Jdeš se školit na zdravotníka nebo se s námi podíváš na přehrady?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

28 -29.6. od Trampa oklikou domů aneb 1004km v sedle!

Příspěvekod stráša » stř 02. črc 2014 5:20:29

Hezkýýý :gd: to sis udělal moc pěknej výlet. Ten stan dávám na zadní sedadlo aby bylo těžiště co nejníž. Že tě bolí kolena alp je pro nás delší prostě malej :pc:
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

28 -29.6. od Trampa oklikou domů aneb 1004km v sedle!

Příspěvekod Dejavu » stř 02. črc 2014 5:31:58

Tak má vypadat správný cestovatel ;) Super trip!
Uživatelský avatar
Dejavu
 
Příspěvky: 3302
Registrován: ned 25. lis 2012 19:14:01
Motorka: -


Zpět na Road Trip - Výletník

Kdo je online

Celkem je online 16 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 16 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků