22 - 30.8 Dovča v Polsku

Plánujete víkendovou vyjížďku a nechcete jet sami? Pozvěte ostatní přátele
Pravidla fóra
Pro lepší přehlednost vlákno prosím nadepisujte datumem a lokalitou - viz vzor: Neděle 6.4. - Pardubicko

Díky :)

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Resyk » pon 10. srp 2015 23:19:46

Zdravím klubáky. (edit 15.8)
22 - 30.8. Pojedu na dovču do Polska, v plánu má jak navštívit Osvětim tak i několik starých pevností, a na doporučení od -MP- též navštívit Vlčí doupě a bejvalou raketovou základnu. Jak jsem spal před editem tak návštěva Kaliningradu odpadá kuli potřebě víza.
Jako bonus jsem si našel cestou pár opuštěných míst kde si chci střihnout urbex ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Urban_exploration )
Tady je mapka podle které bych chtěl jet
http://www.mapy.cz/s/kyMs

Takže pokud se najde někdo kdo by se chtěl přidat není problém, povezu si stan takže spaní na divoko, žvanec i nádobí s vařičem si také povezu.
Když budu na severu tak se chci vykoupat v moři :)
Naposledy upravil Resyk dne sob 15. srp 2015 8:37:55, celkově upraveno 1
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod -MP- » úte 11. srp 2015 3:32:16

Do Kaliningradu budeš potřebovat vízum . Bez něj do Ruska jen nahlídneš . Vypadá to z Polska asi takhle :
Obrázek
Obrázek
Ani navigace nedoporučuje tam jezdit :D
"Bude-li to možné otoč do protisměru" ;)
Obrázek
V Polsku bych doporučil Vlčí doupě a bejvalou raketovou základnu u Leby .
Štastnou cestu.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Honda XL 600 V Transalp (1992) , BMW F800GS Adventure ( 2014 )
Uživatelský avatar
-MP-
Člen klubu
 
Příspěvky: 464
Registrován: pon 22. pro 2014 23:55:18
Bydliště: Třebíč
Motorka: TA 600

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod gerrik » úte 11. srp 2015 13:46:24

Kempy, resp. Pole nametove, jsou za cca 15-17 zlotych, a more neni moc slane :wtf: ted jsme tam byli, celkem spokojenost. Jo, a bacha na radary, jsou snad v kazde dedine
Uživatelský avatar
gerrik
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 364
Registrován: úte 10. čer 2014 21:13:40
Bydliště: Hradec Králové
Motorka: Varadero

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Resyk » čtv 13. srp 2015 21:57:05

Děkuji za upozornění na vízum a radary to se šikne :angel: taky na POI co jsem koukal tak jsou podel plánované cesty takže budou zahrnuty do budovaného plánu ;)
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Květek » čtv 13. srp 2015 22:10:13

Sehnal jsi Rosťo někoho na výlet do Polska (nemyslím babu) nebo táhneš káru dál sám?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Resyk » čtv 13. srp 2015 22:31:14

Květošu jeto zatím mrtvé takže to vypadá na vlka samotáře :src:
na takové to čisté dobrodružství to je nejlepší jet do země kde se s češtinou nedomluvíš ( beru jak kde ale většina poláků na mě bude koukat jako na ufo :P a o své angličtině radši nemluvim :D ) pak jet bez pomoci gpsky jen s papírovou mapou a soupisem míst na A4ce,
taky navštívim místa který chci já a minu ty který mě nezaujmou, když se něco stane budu v tom sice sám ale to je bonusovej adrenalin ;)
ono taky pár míst bude asi navštíveno ne zrovna s povolením a to by nemuselo štimovat zbytku případných spoluvíletníků, takže tento problém taky odpadne.

a ano stále táhnu káru sám protože jsem zatím nenašel nikoho s kterým bych si tak padl do rytmu motocestování abych s ním takle špacíroval ( jednoho takého mám ale on zatím nemá noty na mášu a ani mášu :cry:
tetkom mě napadl Angrešt ten by mohl být pro kde jakou špatnost ale tomu musím teprva napsat jestli by měl čas a chuť.
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Květek » čtv 13. srp 2015 22:44:40

Zlom vaz,držím Ti palce ale bacha na Rusáky,dědek mi vždy říkal mrtvej Němec dobrej Němec ale metr pod zemí.Ale Rus se prý nedá zakopat a když, tak je stále radioaktivní.Fandím Ti a držím palce.Angrešt nevím,nevím ten jezdí se staršími pány jako jsem já a zrovna díky Ávikovi už to máme za pár.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod MMyshack » pát 14. srp 2015 22:02:11

Resyk píše:Květošu jeto zatím mrtvé takže to vypadá na vlka samotáře :src:
na takové to čisté dobrodružství to je nejlepší jet do země kde se s češtinou nedomluvíš ( beru jak kde ale většina poláků na mě bude koukat jako na ufo :P a o své angličtině radši nemluvim :D ) pak jet bez pomoci gpsky jen s papírovou mapou a soupisem míst na A4ce,
taky navštívim místa který chci já a minu ty který mě nezaujmou, když se něco stane budu v tom sice sám ale to je bonusovej adrenalin ;)
ono taky pár míst bude asi navštíveno ne zrovna s povolením a to by nemuselo štimovat zbytku případných spoluvíletníků, takže tento problém taky odpadne.

a ano stále táhnu káru sám protože jsem zatím nenašel nikoho s kterým bych si tak padl do rytmu motocestování abych s ním takle špacíroval ( jednoho takého mám ale on zatím nemá noty na mášu a ani mášu :cry:
tetkom mě napadl Angrešt ten by mohl být pro kde jakou špatnost ale tomu musím teprva napsat jestli by měl čas a chuť.


Mě by to lákalo fest, ale už mám bloklé víkendy na jiné akce a nedostal bych ani dovolenou. Já musím vše honit dost dopředu, jinak je to problém (doma i v hokně). :src:

Příští rok bych rád dal delší motorip a je mi celkem jedno kam - můžem se domluvit..
Na co nemáš dnes dost odvahy, na to zítra nebudeš mít dost sil...
Uživatelský avatar
MMyshack
Člen klubu
 
Příspěvky: 806
Registrován: stř 21. led 2015 22:38:39
Bydliště: Brno
Motorka: TA 650

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Resyk » pát 14. srp 2015 22:28:02

MMyshack: na příští rok bych chtěl dát ( snad na to ušetřím ) Jihovýchodní evropu ( madary albánii chorvat atp...) 14 dní a skoro 6kkm v sedle, ale to teprva musím rozepsat a doplánovat jaký POI se navštíví ..... :huh:

Jinak pokud se podaří tak z polandu bych se pokusil sepsat malí motodeníček tripu s porcí foto :)
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod hobr » stř 19. srp 2015 15:23:03

Jestli můžu k tématu - tady je pěkný cestopis od Jirky Bašného:
http://www.motokochani.estranky.cz/clan ... lena-2015/
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

22 - 30.8 Dovča v Polsku

Příspěvekod Květek » pát 28. srp 2015 8:19:24

Včera přišel pohled od Resyka z AUSCHWITZII-BIRKENAU. s foto paland zajatců,velmi pochmurné,mám všechny pozdravovat tak to činím a vážím si ,že investoval svůj čas na napsání pohledu a investici 6 zlotých.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR


Zpět na Road Trip - Výletník

Kdo je online

Celkem je online 8 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 8 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron