Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Plánujete víkendovou vyjížďku a nechcete jet sami? Pozvěte ostatní přátele
Pravidla fóra
Pro lepší přehlednost vlákno prosím nadepisujte datumem a lokalitou - viz vzor: Neděle 6.4. - Pardubicko

Díky :)

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Květek » úte 12. srp 2014 22:18:36

Pavik dík,určitě využijem.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Váňa » stř 13. srp 2014 18:28:27

Jak jpsal Pavil - Třeboň zámek- stojí za prohlídku, taky ta Hrobka u Rybníka. Ještě je taky krásný pivovar v Třeboni u rybníka Nový svět. Mývají i noční prohlídku s ochutnávkou - piva - Regent - moc dobré pivko. Letos jsem vyzkoušel na dovče, byly jsme ubytovaní cca 15 minut od centra. taky jsme se tam občas stavili a procházeli památky kolem. Stojjí to za to.
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » čtv 14. srp 2014 19:45:05

Tak jestli jsem to dobře spočítal, ubytování v chatce (penzionu):
Květek (s manželkou?)
Radek (totéž)
Kdo by měl ještě zájem o chatku (penzion), napište. Chtěl bych zavolat do kempu :email: (pro informace a rezervaci) co nejdříve.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Radek » čtv 14. srp 2014 20:10:13

Hlásím že manželka chce tentokrát opravdu jet se mnou. Tak pro nás ta chatička případně dvojka pokoj.
Benzín v krvi, vítr ve vlasech.
Uživatelský avatar
Radek
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 395
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:26:59
Bydliště: Havlíčkův Brod
Motorka: TA 650

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Květek » ned 17. srp 2014 12:24:42

hobr píše:Tak jestli jsem to dobře spočítal, ubytování v chatce (penzionu):
Květek (s manželkou?)
Radek (totéž)
Kdo by měl ještě zájem o chatku (penzion), napište. Chtěl bych zavolat do kempu :email: (pro informace a rezervaci) co nejdříve.

Chci jet na moto a tudiž singl.Rád bych pokoj.Musím spát sám,chrápu a nechci ani nebudu nikoho rušit.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » pon 18. srp 2014 9:16:50

Našel jsem jiný kemp, u rybníka Hejtman
http://www.campsever.cz/index.htm
Máme tam rezervaci na dvě chatky (s lůžkovinami), stany bez omezení, restaurace je asi 200 metrů (v jiném rekreačním zařízení). Doufám, že se vám tam bude líbit :stud: .
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » úte 19. srp 2014 13:46:19

PAVIK píše: Navštívit okolo můžete ještě osady New York, Benátky, London (je to všechno kolem obce Tušť) a máte skoro kompletní cestu kolem světa :D

- Zřejmě pojedete přes Třeboň, koukněte do centra na náměstí, k zámku (http://www.zamek-trebon.eu/ a doporučuji navštívit u rybníka Svět Schwarzenberskou hrobku http://www.trebonsko.cz/schwarzenberska-hrobka (né, že bych byl morbidní, ale stojí to jako památka za to a dobře s motkama zaparkujete a procházka je to na chvilku).

- Jako projížďkovou trasu bych doporučil:
Suchdol nad Lužnicí, Dvory nad Lužnicí, Nová Ves nad Lužnicí, Žofina Huť, Vyšné, Nové Hrady (tam kouknout na náměstí, odtud 200m k hradu http://www.hrad-novehrady.eu/, při cestě k hradu je po levé straně super cukrárna s domácími zákusky a domácí zmrzlinou, pak je u Nových Hradů docela hezké "muzeum" železné opony na hraničním přechodu Nové Hrady Pyhrabruck - v září ale asi bude nutné si domluvit otevření přes informační centrum http://www.kicnovehrady.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=34 já s objednáním loni neměl problém. Pak pokračovat do Údolí, kde je tzv. Terčino údolí http://www.novohradky.info/tercinoudoli.html s umělým vodopádem a dalšími stavbami (od parkoviště k vodopádu a zpět je procházka na hodinku), z Údolí jet na Světví, Horní Stropnice, Dobrá Voda - tady zastavit u kláštera http://www.klaster.cz/fotogalerie, je odtud super výhled do kraje a u kostela teče pramen s léčivou vodou (teda nepozoruju, že bych byl nějak zdravější, ale zas ani neublíží a je moc chutná - vzhledem k radioaktivnímu podloží možná nějaké léčivé účinky mít bude). Následně pokračovat na Hojnou Vodu, kopec nad obcí se jmenuje Kraví Hora a je na ní rozhledna (dřív hláska PVOS, dnes veřejně přístupná). Pokud byste tam šli, neparkujte ve vsi, ale projeďte ji celou a až za koncem vesnice je cesta vpravo k lesu a je tam parkovišťátko. Odtud je to pak pěšky cca 2 km nahoru - námaha stojí za to. Z Hojné Vody pokračovat na Staré Hutě a Černé Údolí. Tady je v bývalé rotě Hotel u pralesa, kde se dalo za celkem rozumné peníze najíst (ale dva roky už jsem tam nezavítal, tak nevím), každopádně suprově vaří (byť za trochu vyšší ceny) v lesovně Žofín http://www.lesovnazofin.cz/, což je od této roty cca 2 km vlevo (dojedete na moto). Zpátky se musí do Černého Údolí stejnou cestou, je to všechno chráněnka. Pak do Pohorské Vsi, následně Leopoldov, Baronův Most (je tu opravená hájovna, dnes penzion http://www.baronuvmost.wz.cz/ a dost obstojně tu vařili, naposledy jsem tam byl před rokem), Pohoří na Šumavě (konec světa, zaniklá obec, která se dnes opět probouzí k životu http://www.novohradky.info/pohori.html). Následně se musí zpět do Pohorské Vsi a zde odbočit vlevo na Malonty

Tak a zbytek trasy je podle toho, kde všude byste chtěli stavět - jestli to točit nazpět nebo ještě kousek pokračovat...

Když už tam "někde" budeme -Trhové Sviny-http://www.autodepojih.cz/rs/uvod,1.html
Naposledy upravil hobr dne úte 19. srp 2014 13:55:44, celkově upraveno 1
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » úte 19. srp 2014 13:47:29

"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Gamba » úte 19. srp 2014 18:29:55

hobr píše:Našel jsem jiný kemp, u rybníka Hejtman
http://www.campsever.cz/index.htm
Máme tam rezervaci na dvě chatky (s lůžkovinami), stany bez omezení, restaurace je asi 200 metrů (v jiném rekreačním zařízení). Doufám, že se vám tam bude líbit :stud: .

Kemp vypada v pohode. Ceny taky dobry. Nam stanarum je to vcelku jedno a chatkari snad budou taky spokojeni. Do hospody dojdem.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Váňa » stř 20. srp 2014 19:55:53

za mmě ok a klidně i to můzeum - bych se podíval.
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod PAVIK » čtv 21. srp 2014 22:35:10

Hele to muzeum ve Svinech je pěkné, ale doporučuji tam pro jistotu volat předem, jestli tam jsou (otvírací doba údajně není úplně dodržovaná). Jinak až to budete hledat, je to v areálu bývalé pily - vpravo na konci obce ve směru na Nové Hrady (šedá hala).
Uživatelský avatar
PAVIK
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 358
Registrován: stř 26. bře 2014 6:38:07
Bydliště: Strakonice
Motorka: A.Caponord

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » pát 22. srp 2014 13:06:52

Díky za info :clap: . Pojedeme +- podle Tvého návodu :gd:, panu Hlachovi (muzeum) budu volat.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Květek » úte 26. srp 2014 15:19:30

Začínám trénovat na ty JČ,asi si půjdu zajezdit do koryta přehrady v pršigumáku pod který si navléknu kožich.Atombordel se bude hodit taky.Ještě nějký plováky na přední vidlici a snad to bude na potrénování stačit.Na skutečnou vyjížďku to ještě poladím hospodským deštníkem co se dává na předzahrádku pro čtyři stoly.
Jak vidíte už mi z tohoto počasí hrabe.,,Odcházím se do hospody srovnat"
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod hobr » úte 26. srp 2014 16:59:34

Nemusíš mít strach, od začátku do půli září je objednáno pěkné počasí. :kamosi:
(Jestli to vyjde, je věc druhá... :stud: )
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Květek » stř 27. srp 2014 13:20:39

Dovolím si zhodnotit přípravu výletu do JČ, po srazu a výletu na Duklu jedinou vícedenní akci TAC v roce 2014. Prostě nezájem!!!Nejde o účast ale aspoň o vyjádření našich členů a kamarádů,nejsem organizátor akce ale mrzí mne,že si čas s příspěvkem svého postoje nenajdou ale shánění náhradních dílů pokud možno zdarma nebo nějakou radu berou jako samozřejmost.
Nepočítal jsem členy ale je nás myslím přes 200 a tak reakce jen několika členů a tímto jim jmenovitě děkuji a vážím si jejich přístupu k TAC činnosti.Mimo organizátora Hobra dokázali napsat A nebo Bé jen Lukáš-Radek-Gamba-Šumi-Ogi-Kocour a Eda.Děkuji jménem TAC Pavíkovi za rady ohledně trasy a případných zajímavostí z jeho kraje.
Prostě to cítím tak,že vyjádření ani né desítky lidí což není ani 5% členů je směšné.Chcete dopadnout jak Brňáci bývalí nejsilnější club jehož jsme jakými si následníky.
Doufám,že aspoň pár lidí si najde chvilku na své vyjádření k tomuto příspěvku,jinak mi zbyde pár kamarádů z bývalého TAC který zanikl jak Brno.Nejde o souhlas ale o Váš názor.Mohu se se svými pocity mýlit a cítíte to jinak ale vyjádřete se.
Nejsem zakladatelem TAC i když na stránky chodím od začátku a není určitá stagnace předzvěstí něčeho vážnějšího v clubu?Jenže právě proto se musí kamarádi a členové vyjádřit.Četl jsem se zájmem příspěvky Zuchnoffa-Loudala-Kocoura a pod.a ptám se co se stalo?A jestli něco tak se to snad dá řešit nebo jsem jen já životní optimista?
Jsem rád,že jsem tuto partu poznal a nerad bych jí ztratil. Ahoj Květek.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Re: Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod IvoS » stř 27. srp 2014 14:37:43

No Květku, myslím, že se ti tenhle příspěvek moc nepovedl. Trochu na mě dýchnul duch doby nedávno minulé, utužování kolektivu už tu bylo a stálo to no, víš za co.
Výlet do JČ - promiň, ale to je přece čistě záležitost lidí, kteří tam jedou, sednu na hodinu k internetu a mám všechny informace které mě zajímají. O jakém postoji ostatních to vlastně mluvíš. Takových malých výletů dělám deset za sezonu a nemám potřebu se o nich zmiňovat.
Původně jsem se chtěl rozepsat trochu víc, ale už mě to přešlo.
Uživatelský avatar
IvoS
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 112
Registrován: sob 29. pro 2012 22:44:18
Bydliště: Praha
Motorka: BMW 800 GS

Re: Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Květek » stř 27. srp 2014 15:04:03

Dík za názor jsem normální a beru.Původně jsem myslel,že stejného smýšlení nás je mnoho ale mýlil jsem se.TAC mi dal základ,perfektní partu a chtěl jsem mu to vrátit.Dnes mám díky TAC a není těžké poznat koho,několik výborných kamarádů a jsem za ně rád a mrzí mne,že nás je v partě víc jak 200 lidí a co jsem poznal je jen 5% členů kteří se snaží něco zorganizovat.
PS:Nikdy jsem nebyl pionýr ani SSM ani KSČ i přesto,že jsem z té kritizované generace-kolektiviizce.Mám rád správnou partu.Ahoj já.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod Gamba » stř 27. srp 2014 15:37:55

Zdarec. Aby to tady trochu ožilo a přišli jsme na jiný myšlenky, tak něco novýho k tématu. Dali jsme s Hobrem trochu dohromady okružní jízdu na sobotu (myslím 13.9., ne tuhle :D ). Je to sestavený podle toho, co nám tady navrhoval Pavik. Plus jsou k tomu přidaný některý místa tak, abysme objeli teda skoro celej ten širej svět. :clap: Předem upozorňuju, že okolí Chlumu u Třeboně neznám, nikdy jsem tam nebyl a vše je plánovaný jenom podle map a Googlu. Kdyby někdo měl jiný návrhy nebo připomínky, tak to můžeme klidně do trasy zařadit. Nebo někdo místaznalejší může vytvořit trasu novou. Zatím máme čas a můžeme se klidně domlouvat.

okružní jízda
Ještě menší vysvětlivky k trase, protože některý místa na Google mapě nejsou zapsaný (jsou ale na mapy.cz):
A - start z kempu
B - Amerika
C - Velký London
D - Malý London
E - Bosna
F - Paříž
G - Nový York
H - hrad Nové Hrady
I - klášter Dobrá Voda
J - rozhledna Kraví hora
K - hotel U Pralesa
L - Lesovna Žofín
O - restaurace Baronův most
P - Pohoří na Šumavě
R - automuzeum Trhové Sviny
S - Schwarzenberská hrobka
T - zámek Třeboň
W - V Texasu
Nemám tam Benátky, protože na ty jsem při plánovaní zapomněl, ale ještě doplním (jsou vlevo od Suchdola nad Lužnicí). Trasa má sice cca. 160 kiláků, ale stejně asi nezajedeme všude a budeme po cestě improvizovat. Máme na to celej den, tak to myslím nebude tak hrozný.
Naposledy upravil Gamba dne stř 27. srp 2014 15:39:58, celkově upraveno 1
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Re: Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod IvoS » stř 27. srp 2014 15:38:59

Květku, jsi stejně starý pes jako já, už by jsi měl být otlučený životem a bez iluzí. Přestaň organizovat a začni jezdit (to byl vtip).
Jak praví přísloví: k cestování na motorce je ideální lichý počet, ale tři už jsou moc.
Já myslím, že tady činnost probíhá i když ne vždy veřejně na fóru. Minulý víkend jsem se členem TAC projel Krušné hory, ukázal mi moc hezká místa. Ten kolega jede začátkem září sám na 2 týdny do Albánie, žádnou zprávu ale tady nenajdete. Lidé jsou prostě různí, myslím ale, že individulalistů je nepoměrně více než typů, kteří mají potřebu se organizovat.
Uživatelský avatar
IvoS
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 112
Registrován: sob 29. pro 2012 22:44:18
Bydliště: Praha
Motorka: BMW 800 GS

Jižní Čechy 12-14 Září 2014

Příspěvekod dimi » stř 27. srp 2014 15:46:15

Vážím si lidí co dokážou zorganizovat sraz či výlet. Řekl bych, že tento klub je na vysoké úrovni a je plný lidí ochotných podat pomocnou ruku, poradit, či něco prodat za rozumnou cenu. Nenašel jsem zde členy ,jako je to na jiných forech, kteří profitujou a staví svou živnost na obchodu s díly atd. Ale nemyslím si, že je nutné vše houfně komentovat a rozebírat. Ve vlákně na výlet mi stačí seznam lidí kdo jede, v kolik a kde je sraz a program. Více si lidi pokecají u :beer: . Aspon se pak mají více co bavit u stolu a vlákno je přehlednější a jasný. Taky uvažuju o tom jestli pojedu, ale nechci tu nic slibovat. A příští rok třeba zorganizuju něco na severu. Už se mi v hlavě něco klube.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

PředchozíDalší

Zpět na Road Trip - Výletník

Kdo je online

Celkem je online 6 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 6 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron