Alpy 2015 - konec června

Plánujete víkendovou vyjížďku a nechcete jet sami? Pozvěte ostatní přátele
Pravidla fóra
Pro lepší přehlednost vlákno prosím nadepisujte datumem a lokalitou - viz vzor: Neděle 6.4. - Pardubicko

Díky :)

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » sob 18. říj 2014 9:54:24

Po letošní dovolené v Alpách (plechovkou), jsem usoudil, že tento ráj musim navštívit na motorce. Rodina souhlasí, peníze se natisknou, takže ještě sehnat partáka, či partu. Chtěl bych jet na prodloužený víkend na konci června. Ještě než začnou dovolený.
Hrubý plán:
odjezd čtvrtek ráno směr Leogang (ověřené ubytování v dosahu horských tras) http://www.leogang.cz/index.php?option= ... 57&lang=cz apartman Blueberry Z Jablonce asi 600km.
V apartmanu je pračka, sušička, kuchyn a vše. Ve vesnici obchod s cenama jako u nás. Majitelé Češi, takže padá jazyková bariera. Domácí je super a moc dobře nám poradil a pomohl.

pátek-Výlet na Grossglockner Z Leogangu je to do Kaprunu či k Zeel am See asi 20-30km
sobota- Výlet na Krimmelské vodopády a na Gerlos
neděle- Návrat domů.

Předpokládané náklady: Grossglockner 25 eček
Gerlos 4 ečka
dálniční známka 5 eček
benzin tak na 2000km
ubytovaní 2x noc dle apartmanu
Měl by se člověk vejít tak do 7-8 tisíc.
Přidá se někdo ke mě? Jsem začátečník a mám najeto sotva 10000km, takže nebláznim a jedu na pohodu. Cíl je pro mě krásná projížďka po nádherných silnicích v úžasné krajině. Kochání se přírodou a horama.
Naposledy upravil dimi dne pon 20. říj 2014 18:40:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod pallous » sob 18. říj 2014 16:54:14

Zdarec.Já už sem tam byl a Grosglockner sem jel už dvakrát a řekl sem už nikdy víc.Ale samozřejmě poprvé je to pecka.Trochu tě poopravím Grosglockner 21 eček nebo dokonce 24 eček kurde byl sem tam v létě a nejak se měto vykouřilo z hlavy ale určitě ne 17.Gerlos předloni 5eček.Pravda není to už takový rozdíl .Jestli možu radit tak ten Gerlos je motorkářsky zajímavý jenom ten kousek od Krimelských vodopádů po mítnicu.Takže vyhozených 5 eček.Doporučuju dojet k mítnici a otočit to dolů.Mi jsme zaplatili a po několika kilometrch jsme to otáčeli,u teho jezera.Dlouhý roviny táhlý rychlý zatáčky všichni tři sme se zhodli že jsou to vyhozený peníze.To už je lepší zajet sem http://www.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... 051&z=11Na konci je taky hospoda v českých rukách a dáš si tam třeba i plzeň.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » sob 18. říj 2014 17:15:13

Našel jsem několik stránek a několik cen za GG. Ale asi to bude vážně těch 25 eček. Ale to je jedno. Motorkáři jsou dost rozděleni co se týče GG. Někomu se líbí a někdo nadává. Ale jednou tam stejně každý chce zajet. A Transalp tam prostě musí jednou za svůj život zajet :D Moc díky za radu s tím Gerlosem. Je pravda, že když jsem pod vodopády seděl u silnice a kochal se, tak jsem viděl hodně motorek co projeli a za chvíli se vraceli zpět. Kolik je to tak kilometrů k té mítnici? A vyhlídka kde jsou vidět celé vodopády je před a nebo za mítnicí? Každopádně je to nádhernej kraj a kochat se má člověk stále čím. Jen trochu štěstí na počasí. Díky.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod pallous » sob 18. říj 2014 21:08:18

K mítnici je to maximálně 10 kiláků víc to nebude.Já sem vyhlídku na vodopády asi minul ale určitě bude před mítnicí za mítnicí už je to na druhou stranu kopce.A s GG sem byl poprvé nadšený, aš podruhé už mě to tak nenadchlo.Je to opravdu o počasí a taky o provozu.Podruhé nebylo počasí nic moc a provoz jak sviňa.
Uživatelský avatar
pallous
Člen klubu
 
Příspěvky: 1031
Registrován: stř 19. pro 2012 8:48:25
Bydliště: Vřesovice
Motorka: TA 650

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod Váňa » ned 19. říj 2014 20:13:55

Ještě jsem tam nebyl. A někdy bych se tam určitě jel podívat. Pokud bych měl povolenku z domů - tak bych se třeba i přidal. Není to na tak dlouho. A co na Orlím hnízdě byl jste někdo?
Uživatelský avatar
Váňa
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 29. dub 2014 20:15:16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Motorka: CRF1000DCT

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod sumavak » ned 19. říj 2014 21:21:56

Byl jsem pod O.Hnizdem v r.2013 bohužel tam napadl na konci kvetna snih tak jsem se tam nedostal nejezdil tam ten autobus z toho záchytného parkoviste.tak jsem zajel do solneho dolu v Berchtesgaden a k jezeru Konigsee.Na mototorce se na o.Hnizdo nedostanes jen autobusem nebo pesky :shok:
Uživatelský avatar
sumavak
Člen klubu
 
Příspěvky: 682
Registrován: stř 17. črc 2013 18:51:21
Bydliště: 74078 heilbronn
Motorka: TA 650

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » pon 20. říj 2014 16:53:18

Váňa píše:Ještě jsem tam nebyl. A někdy bych se tam určitě jel podívat. Pokud bych měl povolenku z domů - tak bych se třeba i přidal. Není to na tak dlouho. A co na Orlím hnízdě byl jste někdo?

Prober to doma. Určitě by to bylo lepší aspoň ve dvou. Já ještě lanařim kamaráda se Suzuki, ale u toho je problém s financema. Je dost času, ale tak v lednu bych chtěl zamluvit to ubytování.
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » pon 20. říj 2014 17:04:05

Dnes přišel Ježíšek a donesl boční kufry. Takže už výpravě nic nebrání :clap:
Přílohy
20141020_154319.jpg
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod Gamba » pon 20. říj 2014 17:41:12

Chlapi, já nevím, ale podle mě jsou ty 20 kufry na cestování strašně malý. Já mám 35 litrů a mám co dělat, abych se nabalil. A ve dvou to je kurva problém. Když se na tu motorku dívám a představím si ještě třeba stan, spacák, karimatku, vařič, jídlo atd. a to ještě něco je třeba 2x, tak nevím, nevím. Ony třeba blbý botasky zaberou taky dost místa. Sice chcete spát jenom po penzionech a stravovat se z místních zdrojů, ale i tak mě to připadá malý.
Jedině motorkář ví, proč pes vystrkuje hlavu z okýnka auta.
Nejezdi rychleji než tvůj anděl strážný umí létat.
"furt ve střehu!"
Uživatelský avatar
Gamba
Člen klubu
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon 29. črc 2013 7:04:35
Bydliště: Rájec
Motorka: Triumph

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » pon 20. říj 2014 18:35:13

To je jenom věc pohledu. Já třeba jezdim sám. Manželka se mnou jezdí jen na projížďky kolem komína. Na víkend jsem až dosud vše dostal do zadního kufru (botasky, hadry, plachtu, nepromok) a to tam mám kompresor a opravnou sadu. Spíš mě pak štvalo, že nemám kam dát helmu, když jdu třeba na hrad. A tak si chci zadní kufr nechat na helmu a zbytek půjde do bočáků. A podle mě mají jednu velkou výhodu. Otevírání nahoru. Krásně tam vše postavíš a srovnáš a při otevření se to na tebe nevyvalí. Každý má jiné potřeby. Ve velkých kufrech bych vozil akorát vzduch a zvyšoval si spotřebu. A na četnost použití to stálo i tak dost peněz (Ježíška).
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod maracmt » pon 20. říj 2014 20:07:18

Ahoj,
je to pěkná víkendovka, pokud se nic nestane, v práci půjde volno a doma dostanu schválení, tak s kamarádem se přidáme.Před ubytovnou dáváme přednost stanu v přírodě. Ale to se dmluvíme. :-)
Uživatelský avatar
maracmt
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07. kvě 2014 17:24:58
Bydliště: F-M
Motorka: TA 700

Alpy 2015 - konec června

Příspěvekod dimi » úte 21. říj 2014 16:44:02

V Leogangu pod lanovkou na Asitz je kemp. Nebo spíše místo kde je možné postavit stan, zaparkovat karavan a připojit se k elektřině. V budově lanovky je pak sociálka a zázemí. Je tam ohromnej bikepark, kde se jezdí i světák ve sjezdu a tak tam jsou na to připraveni. Ale více by jste asi našli na netu. Každopádně by to bylo super, když se přidáte. :gd:
Uživatelský avatar
dimi
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. črc 2013 13:47:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Motorka: xt 1200


Zpět na Road Trip - Výletník

Kdo je online

Celkem je online 20 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 20 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron