Podzim sezony

o všem možném i nemožném...

Podzim sezony

Příspěvekod hobr » ned 25. říj 2015 13:41:49

petrucio píše:Květek: nevím, jestli je dvakrát moudré zapojovat baterii na nabíječku hned po příjezdu z výletu. :chjo: Dle mě by si měla baterie po 100km spíše "odpočinout" protože jízda je též dost intenzivní nabíjení. a i když se připojí jen k udržovací nabíječce s nízkým proudem, asi ji to dobře dělat nebude. :mgr2: Jen názor, rád bych se mýlil

Baterka by měla být stále "v provozu" - tj. občasný odběr (při startování), následné dobití (za jízdy). Pokud se odstaví, tak má být stále "plná". A to se docílí moderní nabíječkou - dobíjí do plna a pak udržuje minimálním proudem. Takže Květek nic špatného neudělal.
"Tak to má byt, tak je to spravne". :gd:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Re: Podzim sezony

Příspěvekod Pešout » ned 25. říj 2015 16:08:19

Tak já v sobotu 170 km společně s kolegou projeté Orlický hory zakončené gáblikem na Pastvinách. Letos jsem najel po českých hájích 8000 km, sezonu nekončím, rozhoduje počasí, při 5 st jsem měl zmrzlé jen ruce, což po vyhřívaných gripech odstraněno, takže teď už zase jen plno takových dní, jak bylo v sobotu. Údržbu na alpu budu dělat v jarních měsících. Čekají mne přední desky brzd, výměna oleje, který teď dělat nebudu, zbytečně by do jara ztratil na kvalitě. Až přijdou mrazy, tak baterii vyndám , protože mi v garáži, již gelovka asi mírným mrazem odešla do věčných lovišt, když jsem měl ještě skutr. Letošní rok byl hodně o tom, že jsem se s alpem hodně skamarádil , což nebyl žádný problém. Příští rok již uvažuji nějaký větší výjezd do zahraničí, ale to je zatím ve hvězdách...
650
Uživatelský avatar
Pešout
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: ned 26. dub 2015 15:41:12
Bydliště: Police nad Metují
Motorka: TA 650

Podzim sezony

Příspěvekod hobr » ned 25. říj 2015 17:03:13

Dnešní vyjížďka - 100 km, teplota kolem 11°C. Vzal jsem to (mimo jiné) přes Mohylu míru. Silničáři tam ze silnice udělali šotolinovou cestu. Tolik drobného štěrku, (hlavně těsně pod mohylou) jsem ještě neviděl :grr: ...
Nezlobil bych se kdyby takové počasí jako dneska ještě chvílu vydrželo :stud:.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Podzim sezony

Příspěvekod Květek » ned 25. říj 2015 17:44:18

Taky bych měl větší nájezd,jen mít s kým o prázdninách jezdit ale jen tak o tisícovku víc už bych nestihl.Autem jsem najel letos 14 000km a ještě dobrou tisícovku najedu takže při nájezdu auto moto 20 000km jsem buď v práci nebo někde za volantem či řiditky.
Často se tady hovoří o chladu a zimě,kolik je stupňů a pod.Tak to mi je úplně jedno ale o to víc mi vadí mokrá vozovka,listí prostě kluzký povrch kde nemohu najet do zatáčky a vychutnat si náklon a lehké ustřelování zadního kola pod plynem.Taky jsem chtěl poděkovat svému andělíčku strážníčku,že nedopustil na moto žádný pád mimo dvakrát krátké nohy s moto v klidu a,že mi nepostavil do cesty strom když jsem opustil na Lipně s autem silnici.Zima je za chvíli pryč a jdeme zas na to a když bude příští rok takový jak letošní budu spokojen.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Podzim sezony

Příspěvekod Květek » ned 25. říj 2015 17:50:17

hobr píše:Dnešní vyjížďka - 100 km, teplota kolem 11°C. Vzal jsem to (mimo jiné) přes Mohylu míru. Silničáři tam ze silnice udělali šotolinovou cestu. Tolik drobného štěrku, (hlavně těsně pod mohylou) jsem ještě neviděl :grr: ...
Nezlobil bych se kdyby takové počasí jako dneska ještě chvílu vydrželo :stud:.


Tady se Honzo vůbec nezvedla mlha to se ze včerejškem nedá vůbec srovnat to bylo jak nebe a dudy.
Přeješ si takové počasí ještě do vánoc a pak by se mohlo oteplit já Ti rozumím.Před pěti lety jsem skončil s lyžováním tak mi to je tak nějak jedno taky ale pro děcka má zima kouzlo taky jim sníh přeju.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Podzim sezony

Příspěvekod Tomas_7 » ned 25. říj 2015 18:15:01

Taky jsme dneska vyjely, jel jsem teda ne s Elefantem, ale Bigařema, nicméně vyjížďka se zase tolik nelišila :D

Obrázek

Tady to šlo ještě jen s popostrčením, i když jsem vůl jel nejhlubší kolejí a ryl do země plechem

Obrázek

Tahle stopka už teda byla trochu nepříjemná :D

Obrázek

A zasloužená odměna
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Re: Podzim sezony

Příspěvekod Květek » ned 25. říj 2015 18:29:46

Na té druhé fotce fotografuješ nebo ležíš před předním kolem potopen a neviděn?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Podzim sezony

Příspěvekod Tomas_7 » ned 25. říj 2015 18:38:17

Tam se přiznám, že jsem měl opravdu co dělat, nevystoupit dopředu. Ale fotím :)
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Podzim sezony

Příspěvekod stráša » ned 25. říj 2015 19:30:14

A kde jsi nechal KTM
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Podzim sezony

Příspěvekod Resyk » ned 25. říj 2015 19:43:27

Za mě jsem letos toho moc nenálítal cca do 7kkm jinak zazimování se teprva ucidí v týdnu budu montovat vyhřejvaný hefty od oxfordu, pak když už bude sundaná nádř kuli kablíkum heftů tak se podivím proč přestalo těsnit ventil víko zadního hrnku ( už tam není origo tísko ale od Athena Italy ) ale černej silikon na motoryto beztak pořeší :P pak mi snad soustružník vyjde vstříc s míma vejmyslama na přídavný světla :P takže bych je mohl montovat, a chtěl bych to stihnout před sněhem abych je mohl vyzkoušet za tmy v lese jak budou svítit.
Pak kámoš si dodělal noty na moto tak ho musím povozit na alpovy a pořádně zalobovat aby si taky koupil 650 nebo 700. Zatím nemá rozum a chce si koupit silničního naháče :ble:
Baterku sem loni neřešil a zůstala v alpovy a přečkala bez úhony :) ale letos jí dám asi do sklepa ke kotly ( kondenzační na plyn ) a bude si hovět na lídlácký nabíječce ale to se teprva uvidí :D

jinak tome dobrý bahnění ale stojka na předním by mě taky dala zabrat abych si nedal expres přes rudla xichtem do bahna, ale kdybys hodil rybu do bahna a někdo to natáčel tak by to bylo luxusní videjko :rock:
to mě připomělo že si budu ještě vymejšlet rescue popruhy na přední vidle nebo rám, až bych někam zapadl aby bylo za co rafnou alpa a vytáhnou ho.
Cesta do Hradce Králové je lepší na motorce nežli ve vrtulníku!
Uživatelský avatar
Resyk
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 421
Registrován: stř 19. bře 2014 19:44:33
Bydliště: Perknov
Motorka: TA 650

Podzim sezony

Příspěvekod hobr » ned 25. říj 2015 19:46:33

Stráša - Na "špinavou práci" má Tom Alpíka, KTMku šetří, aby vydržela co nejdéle (když KTM nejezdí, tak se nepoláme) :D ...
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Podzim sezony

Příspěvekod Tomas_7 » ned 25. říj 2015 19:51:15

Ktm už nemám nesedli sme si, mám z ní jen odrenej kšilt na helmě a skvrnu v garáži :D nedosáhl jsem z ní a motor byl spíš sportovní než cestovní, nejlepší motorka na trhu, když si stoupneš do stupaček a vše projedeš bez odšlápnutí, ale to já neumím, alp je naopak velice krotká motorka která ti neublíží, tak jsem ho docenil trochu pozdě, ale zůstal on

Jinak resyku bylo nás osm, za kolo se dala kurta, dva chytly padáky a alp byl na cestě za půl minuty :)
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Podzim sezony

Příspěvekod stráša » ned 25. říj 2015 19:55:20

Plně ti rozumím no prostě každému sedne něco jiného Já bych se k alpovi ( zatím ) nevrátil mě tenera sedla jak prdel na hrnec :D
Vždy s úsměvem
Uživatelský avatar
stráša
Člen klubu
 
Příspěvky: 1168
Registrován: úte 08. led 2013 19:20:00
Bydliště: Seibendorf
Motorka: xt1200z st

Podzim sezony

Příspěvekod hobr » ned 25. říj 2015 19:56:36

Tome, dobře si udělal! Pokud "poladíš" podvozek, projedeš to samé, co KTM.
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Podzim sezony

Příspěvekod Tomas_7 » ned 25. říj 2015 20:16:00

Štelba proběhne v zimě, už jsou komplet plány. Bude jinej podvozek a shodime nějaký kila, i těch asi jen 20 co má ktm navíc byly znát, ochrana před větrem, ale zůstane, furt z toho bude cesťák, letos jsem jel +- asi dokonale 50/50 silnici a terén
To že cesta skončila, není důvod nejet dál.
Uživatelský avatar
Tomas_7
Čtenář fóra
 
Příspěvky: 2149
Registrován: úte 18. pro 2012 22:28:13
Bydliště: Chrastava
Motorka: XL 650V

Podzim sezony

Příspěvekod street-dog » pon 26. říj 2015 18:51:22

Tak jsem si dnes neplánovaně udělal taky podzimní vyjížďku cca 150 km, když bylo tak krásně. A omrknul :src: trochu Rakousko na příští sezonu :)
Mají tam moc krásný silnice :) a ne jako většina silnic u nás :bomb:

rakousko01.jpg

rakousko02.jpg
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

Podzim sezony

Příspěvekod hobr » pon 26. říj 2015 19:33:43

V Rakousku (i v jiných zeních) pozor na pojištění - pokud by se Ti něco stalo, tak se nedoplatíš.... :cry:
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života." (Mark Twain)
Uživatelský avatar
hobr
Člen klubu
 
Příspěvky: 1966
Registrován: úte 01. led 2013 11:34:03
Bydliště: kósek od Brna
Motorka: TA600,xl35

Podzim sezony

Příspěvekod Květek » pon 26. říj 2015 19:55:12

Street-Dog-to je počasí jak z jiného světa tady byla celé dopoledne mlha,že stěrače nestíhali stírat vodu.Už jsem to viděl ve zprávách,že na Brněnsku svítilo.To je pak na nepochopení diskuze když já řeknu,že je počasí ,že by psa nevyhnal a někdo napíše,že jsem měkota a proč jsem nejel na moto.Tohle pochopí jen Ti co to znají,kluci z Liberce,Šumaváci a my mezi Chocní ze směru od Pha.než zase sjedeme z vršku dolů za Zábřehem nebo za Letovicemi.No jo no už ať je zas jaro a zdravíme se zvednutou levačkou.
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Podzim sezony

Příspěvekod Květek » pon 26. říj 2015 20:14:48

Street-Dog-manželka mi nakukuje přes rameno a ptá se (nejsem tak dobrý pozorovatel) všimla si cedule,že do Vídně je jen 50km a dotaz zní jestli jsi paní vzal na pravý Vídeňský řízek zajedený Sachrem?
Všecko se dá vysvětlit.Bohužel ne všem!
Uživatelský avatar
Květek
Člen klubu
 
Příspěvky: 2810
Registrován: úte 27. srp 2013 19:25:17
Bydliště: Vírská přehrada (letní)----Česká Třebová (zimní)
Motorka: Honda XR

Podzim sezony

Příspěvekod street-dog » pon 26. říj 2015 21:37:34

Hobr: bylo to tak narychlo, že mi tohle vůbec nedošlo, díky za upozornění :)

Květek: tady takhle bylo, víceméně od rána až do večera, akorát potom už sluníčko ztrácelo sílu, měl jsem oblečení bez termovložek, akorát ke konci byla trochu zima na ruce (musím už objednat ty vyhřívaný gripy :) ) bohužel až do Vídně jsem nedojel, ani jsem neměl u sebe žádný Eura a nic.

Ale když jsem si teďka tak prohlížel Rakousko na mapě, tak mě zaujalo [url=https://cs.wikipedia.org/wiki/Neziderské_jezero]Neziderské jezero[/url] mohl by to být jeden z bodů na příští sezonu i když za jeden den by se to asi nedalo, když se dívám na vzdálenost.
Stadion S11 > JAWA 50/21 > ČZ 125/453 > ČZ 175/477 > JAWA 350/640 > AGB 37 > Suzuki DR650 RSE > Honda XL 650V Transalp > Simson S51 Enduro > BMW R 1100 GS
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
 
Příspěvky: 1041
Registrován: stř 15. říj 2014 20:37:59
Bydliště: Brno
Motorka: R 1100 GS

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Celkem je online 2 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 343 uživatelů dne pon 24. čer 2024 18:08:48
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Oprávnění fóra

Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Legenda

V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Nové příspěvky V tomto fóru nejsou další nepřečtená témata. Žádné nové příspěvky NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Fórum je zamknuté
Nové příspěvky Subfórum Nové příspěvky Žádné nové příspěvky Subfórum Žádné nové příspěvky Cíl odkazu fóra Cíl odkazu fóra

Přihlásit se  ›  Registrovat


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků